Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Xenon miatt? :)

Is :D Lehet venni utólagos mosót, illetve egy elektronikát, ami lámpakapcsoláskor a 2végállapotba megy, majd beáll középre.

Aztán beszeretnék szerezni egy ilyen törlőt is. Csak nem tudom hogy mégis mekkora meló átszerkeszteni, illetve gumilapátot honnan lehet hozzá kapni, kapcsoló hol van stb.

Link to comment
Megosztás:

Emberek, hogyan jártam az éjjel.. uhh.. Buliból jöttem haverommal, semmi közepén voltunk, éjjel fél2kor, amikor kifogyott a benzinem.. BC azt jelezte, még 22km re elég a benya(10km re volt a kút), de 100al mentem, és hiába nyomtam a gázt, nem reagált rá :) . Gyújtás ráadásakor felsikított az AC, jelezve hogy full üres a tank:) Nagy nehezen fél óra telefonálgatás után, tudtam hozatni ismerőssel 5liter benzint, és eltudtam menni a kútra. Ebből az a tanulság, SOHA ne hagyatkozzatok a BC-re, és mindig legyen a tankba benzin :D . Amúgy azért írtam az elektronikába, mivel BC hez tartozik.

Link to comment
Megosztás:

...kifogyott a benzinem.. BC azt jelezte, még 22km re elég a benya(10km re volt a kút), de 100al mentem, és hiába nyomtam a gázt, nem reagált rá...

Ehhez tudni kell hogy a BC a még megtehető távolságot a tankban levő üzemanyag mennyiségéből és az utolsó ~20km átlagfogyasztásából számolja. Ha előtte sokáig 70-nel mentél és úgy írt ki még 22km-t, akkor ne csodálkozz hogy 100-al hajtva ez jóval kevesebb.

Próbáld csak ki, fordítva is működik. Ha mondjuk folyamatosan 110-120-al hajszolod az autót, és utána hirtelen visszaállsz 60-70-es tempóra, akkor a megtehető távolság is növekedni fog a BC kijelzőjén...

Link to comment
Megosztás:

Emberek, hogyan jártam az éjjel.. uhh.. Buliból jöttem haverommal, semmi közepén voltunk, éjjel fél2kor, amikor kifogyott a benzinem.. BC azt jelezte, még 22km re elég a benya(10km re volt a kút), de 100al mentem, és hiába nyomtam a gázt, nem reagált rá :) . Gyújtás ráadásakor felsikított az AC, jelezve hogy full üres a tank:) Nagy nehezen fél óra telefonálgatás után, tudtam hozatni ismerőssel 5liter benzint, és eltudtam menni a kútra. Ebből az a tanulság, SOHA ne hagyatkozzatok a BC-re, és mindig legyen a tankba benzin :D . Amúgy azért írtam az elektronikába, mivel BC hez tartozik.

Hmm, az szép.

Asszonykám mesélte, hogy az övét amikor vették akkor 0km-t írt a próbakör alatt, de kibírta <_< Bár gondolom ott már inkább álommal és reménnyel ment :icon13:

Ahogy Gabi is írta dinamikus a megtehető távolság. Azon szoktam mosolyogni, amikor elindulok egy hosszabb útra a városi tötymörgés után és pl. a 550 km-ből lesz 800km megtehető táv (és lementem vele már 240 km-t :lol: )

De ezt a 22km-t mikor nézted? Amikor már kifogyott?

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 23 km-t ír és 1km-re van a benzinkút, még ha maradt b-vekibe is ez a hiba betolom oda! :D

Egyébként csak bc mutatta rosszul vagy a mutató sem a piros aljánál volt?:) Már jártunk úgy új autóval, hogy mutató negyedénél volt, benzin meg kifogyott, és dombra fel megállt :\

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 23 km-t ír és 1km-re van a benzinkút, még ha maradt b-vekibe is ez a hiba betolom oda! :D

Egyébként csak bc mutatta rosszul vagy a mutató sem a piros aljánál volt?:) Már jártunk úgy új autóval, hogy mutató negyedénél volt, benzin meg kifogyott, és dombra fel megállt :\

Totál feküdt a mutató is:)

Link to comment
Megosztás:

Nekem most 23 km-t ír és 1km-re van a benzinkút, még ha maradt b-vekibe is ez a hiba betolom oda! :icon13:

Egyébként csak bc mutatta rosszul vagy a mutató sem a piros aljánál volt?:) Már jártunk úgy új autóval, hogy mutató negyedénél volt, benzin meg kifogyott, és dombra fel megállt :\

:D az kellemetlen <_<

Link to comment
Megosztás:

Akkor végülis számíthattál arra hogy előbb-utóbb megáll a szekér alatta! Itt látszik hogy a BC is csal valamennyit! :) Mondjuk az én autómba nincs ilyen, szóval ez a vész nem fenyeget hogy téves infót mutat! :D

Mindig úgy tudtam, ha már pirosba vagyok, és jelez is, akkor még van benne 10liter, de ezek szerint kb. 5liter van benne:)

Link to comment
Megosztás:

Mindig úgy tudtam, ha már pirosba vagyok, és jelez is, akkor még van benne 10liter, de ezek szerint kb. 5liter van benne:)

Ez változhat/változik különböző autóknál. Nem biztos hogy neked olyan mélyről tudja felszívni az uccsó benya cseppeket mint másnak. Én szeretek ezzel tisztában lenni, pl. a Polskin is megnéztem, hogy milyen mutató-fekvésnél áll meg a technika. Amikor meg megálltam memorizáltam a mutatót és beleöntöttem az 5 lityis kannából a cuccot és mentem tankolni.

Nem válaszoltál a fenti kérdésemre...

Link to comment
Megosztás:

NA mi történt velem? :DDDD Nem fogjátok elhinni.

Ha nem olvasom el ádám hszét elmegyek még1 helyre aztán benzinkútra. De most ugy döntöttem megyek egyböl benzinér, szval gyújtok, villog bc meg narancs benzin figyelmeztetés, 18km. Mire kiállok levált 17km. Megyek kút fele, utsó kanyar után váltok 2-be gyorsul gyorsul (vált 16km-re) lassul lassul mondom mi a franc. 20-al gurult be benzinkútba megállt szervóval bvekivel nem vicces betekerni, ha nem üres az 1. állás tolnom is kellett volna. Most így utólag vicces :DDDD Velem mindig ez történik, nyaraláson is 2méterrel szervíz előtt halt meg teljesen a kuplungom egy másik kocsival :)

Link to comment
Megosztás:

NA mi történt velem? :DDDD Nem fogjátok elhinni.

Ha nem olvasom el ádám hszét elmegyek még1 helyre aztán benzinkútra. De most ugy döntöttem megyek egyböl benzinér, szval gyújtok, villog bc meg narancs benzin figyelmeztetés, 18km. Mire kiállok levált 17km. Megyek kút fele, utsó kanyar után váltok 2-be gyorsul gyorsul (vált 16km-re) lassul lassul mondom mi a franc. 20-al gurult be benzinkútba megállt szervóval bvekivel nem vicces betekerni, ha nem üres az 1. állás tolnom is kellett volna. Most így utólag vicces :DDDD Velem mindig ez történik, nyaraláson is 2méterrel szervíz előtt halt meg teljesen a kuplungom egy másik kocsival <_<

De minden rosszban van valami jó :) Pont szerviznél rohadt le és pont elértél a kútra :D

Link to comment
Megosztás:

Gyári ködlámpának tört már le valakinek a felfogatólába?

Amikor szedtem le a lököst akkor vettem észre, hogy a balos ködfényt csak 1db csavar fogja csak. Az egyik alsó és a felső letörve...

Az alsónak megvolt a letört darab nagyrésze, így nekiálltam összeforrasztani. A hiányzó részeket kipótoltam egy régi dobbetétből és fél óra múlva kész is lettem a zsír új lábbal :D Sajnos a fölső az még nincs kész, de majd idővel azt is megoldom. Érdemes ránézni, mert végigfutott az agyamon, mi lett volna menet közben ha kiesik a helyéről... Így utólag azt is értem, hogy miért is mozgott annyira a balos lampion... :o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Tegnap megadta magát az ac pumpám. (legalábbis minden 15-20. indításnál búg csak és akkor se tudom beindítani az autót.)

Kicsivel feljebb írtátok hogy vagy relé vagy ac csere lesz a vége a problémámnak.

A relét hallom hogy kattog. Már ha az van a motorház tető alatt a tűzfal tetején a kis dobozkában (1db össz vissz) minden gyújtásra rakáskor.

Kérdésem az lenne hogy milyen ac van a kocsimban (jó poén mi?) találtam külsős és tankon belüli ac-t is a neten.

Ha felhajtom a hátsó ülést akkor 1 benzincső és 1 elektromos kábel(2 eres) megy a felső kis sapkára. Viszont a tank alatt a kocsi hátúljánálszintén van egy dudor amire cső megy. A szervízkönyv alapján ez a benzinszűrő elvileg. Ha külsős akkor hol keressem az ac-t. mert ahogy néztem a könyv alapján lemez borítás van körülötte.

Az autó:

OPEL Vectra 1.8i GT

1990 évjárat C18NZ - motorkódos

Ha van köztetek pécsi vagy Pécs közeli, tudna e nekem egy normális boltot mondani vagy szerelőt aki meg tudná csinálni. (tanknál lévő gumitömítéssel együtt) Én is szereltem már nem 1 autót de niincs rá sajnos időm.

Köszi mindenkinek előre is !

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Tegnap megadta magát az ac pumpám. (legalábbis minden 15-20. indításnál búg csak és akkor se tudom beindítani az autót.)

Kicsivel feljebb írtátok hogy vagy relé vagy ac csere lesz a vége a problémámnak.

A relét hallom hogy kattog. Már ha az van a motorház tető alatt a tűzfal tetején a kis dobozkában (1db össz vissz) minden gyújtásra rakáskor.

Kérdésem az lenne hogy milyen ac van a kocsimban (jó poén mi?) találtam külsős és tankon belüli ac-t is a neten.

Ha felhajtom a hátsó ülést akkor 1 benzincső és 1 elektromos kábel(2 eres) megy a felső kis sapkára. Viszont a tank alatt a kocsi hátúljánálszintén van egy dudor amire cső megy. A szervízkönyv alapján ez a benzinszűrő elvileg. Ha külsős akkor hol keressem az ac-t. mert ahogy néztem a könyv alapján lemez borítás van körülötte.

Az autó:

OPEL Vectra 1.8i GT

1990 évjárat C18NZ - motorkódos

Ha van köztetek pécsi vagy Pécs közeli, tudna e nekem egy normális boltot mondani vagy szerelőt aki meg tudná csinálni. (tanknál lévő gumitömítéssel együtt) Én is szereltem már nem 1 autót de niincs rá sajnos időm.

Köszi mindenkinek előre is !

Én első körben a relét nézném meg. Rövidre lehet zárni és ha úgy beindul akkor az a ludas. A lábakat nem tudom pontosan, de mintha a 30 és a 60valamelyik :o Öcsibácsi kisegített múltkor, de nem találtam meg sajna azt a hsz-t.

Ha nem akkor sajnos AC :) Szerintem neked is a tankban van az AC-d, ha jól sejtem akkor ILYEN kell neked. De szerintem érdemes lenne egy szűrőt is cserélned (dudor :D ).

Link to comment
Megosztás:

Moti múltkor még kínálgatta az 1.8-asból az AC-t, talán meg van még neki.

Motival épp tegnap beszéltem ezzel kapcsolatba PÜ-ben.

Ma reggel (mivel még nem tudtam venni relét) minden próbálkozás nélkül, rögtön rövidre zártam a relé foglalatába a 30/87 -es lábak helyét és rögtön beindult. Utána leállít, relé vissza és gond nélkül beindult ismét.

Melóhelyen az elektromos emberkékkel megnézettem és azt mondták hogy nem hibás "elvileg" de megpucolták a csatlakozó felületeket a belsejében.

Felvetették a kérdést, hogy ha gyújtásra adom hallok e "csattogást". IGEN. Csak nem mindig megy az AC. Azt mondták lehet, hogy ami a relét vezérli valami időzítő, az nem műxik és a relé hiába kattog, nem kap továbbítandó jelet. De felvetődött hogy valahogy az este folyamán lelevegősödik és ezt valamiért nem dolgozza ki a rendszer és emiatt nem indul be. Menet közbe a folyamatos benzináramlás miatt erre nincs lehetősége ezért nem áll meg. meg valamilyen visszacsapó szelepet is emlegettek az üzemanyagrendszerbe, hogy átenged, meg még egy csomó minden.

Van e ötletetek hogy mi lehet?

Kollégák javasolták még a benzinszűrő és a komplett gumivezeték cseréjét. ez nem olyan nagy durranás mert szerencsére ahogy néztem az eleje és a tank között fém vezeték van, és csak 1-1 részen kéne cserélni.

Egy kicsit elbizonytalanítottak.

De meló végére lehűl megint annyira a kocsi hogy a megreszelt relét ki tudom próbálni. ha megint nem indul be akkor veszek 1-et du-n.

Azt elfelejtettem mondani hogy ezt csak a hidegebb idő beköszöntével kezdte el csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Motival épp tegnap beszéltem ezzel kapcsolatba PÜ-ben.

Ma reggel (mivel még nem tudtam venni relét) minden próbálkozás nélkül, rögtön rövidre zártam a relé foglalatába a 30/87 -es lábak helyét és rögtön beindult. Utána leállít, relé vissza és gond nélkül beindult ismét.

Melóhelyen az elektromos emberkékkel megnézettem és azt mondták hogy nem hibás "elvileg" de megpucolták a csatlakozó felületeket a belsejében.

Felvetették a kérdést, hogy ha gyújtásra adom hallok e "csattogást". IGEN. Csak nem mindig megy az AC. Azt mondták lehet, hogy ami a relét vezérli valami időzítő, az nem műxik és a relé hiába kattog, nem kap továbbítandó jelet. De felvetődött hogy valahogy az este folyamán lelevegősödik és ezt valamiért nem dolgozza ki a rendszer és emiatt nem indul be. Menet közbe a folyamatos benzináramlás miatt erre nincs lehetősége ezért nem áll meg. meg valamilyen visszacsapó szelepet is emlegettek az üzemanyagrendszerbe, hogy átenged, meg még egy csomó minden.

Van e ötletetek hogy mi lehet?

Kollégák javasolták még a benzinszűrő és a komplett gumivezeték cseréjét. ez nem olyan nagy durranás mert szerencsére ahogy néztem az eleje és a tank között fém vezeték van, és csak 1-1 részen kéne cserélni.

Egy kicsit elbizonytalanítottak.

De meló végére lehűl megint annyira a kocsi hogy a megreszelt relét ki tudom próbálni. ha megint nem indul be akkor veszek 1-et du-n.

Azt elfelejtettem mondani hogy ezt csak a hidegebb idő beköszöntével kezdte el csinálni.

A szűrőt mindenképp cseréld, de a komplett csővezetéket túlzásnak tartom (még).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Olyan kérdésem lenne hogy az A Vectra x20xev kivitelében volt már imobilájzeres francnyavaja ami nálkül nem tudom beépíteni másik autóba? A másik kérdés hogy az EGR szelep alatt lévő kétlábas csatlakozóra honnan megy kábel? Mert a kábelkorbácsom addigra elfogy és nem megy oda semmi.

Köszi a válaszokat!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.