Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektronikák, elektromos kérdések


koroszt

Recommended Posts

Mi a különbség DID TIT között?

És még valamit nem értek soha sem a fórumokon de nem csak itt máshol sem!!! :lol:

Hogy nem érdekel engem és mást sem szerintem hogy...jaj nehéz meg macerás meg ecetera ecetera!!!

Meg lehet csinálni igen vagy nem csinált már itt vallaki igen vagy nem segítetek ez megcsinálni igen vagy nem!!!

Tehát ez egy fórum és pont ezért találták ki hogy az elvetemült emberek akik nem csak kocsmába járnak és lehet amúgy semmi értelme de szívesen hobibol töri a fejét!

Remélem nem voltam nyers nem az volt a célom!

És én úgy emlékszem mintha lenne ott üres narancssárga csati

Az én motorszámom E16NZ

Khmmm...

Idáig nem volt jellemző ez a stílus erre a fórumra. És nem ártana némi precizitás sem, hogy a helyesírásról már ne is beszéljünk...

A TIT az TID.

Ez pedig Astra DID

A különbség annyi, hogy az egyiken csak dátum+óra, a másikon hőmérséklet+dátum+óra van. Vectrában is van sima analóg óra, DID vagy BC.

A narancsárga meg citromsárga.

És ha valaki segítő szándékkal próbál NEKED segíteni, akkor kérdem én, mire ez a hangnem?

Link to comment
Megosztás:

Rendben bocs a helyesírásra oda figyelek!

Hangnem szerintem nem volt benne semmi bántó csak sok fórumon ha valaki kínlódni akar valamivel rögtön lehúzzák jaj ne mert macera stb.

És a hozzá szóló fórumozó társam írásában volt valami ilyen sejtető, és ennyi! :lol:

Külső belső hőmérő van benne ?

Link to comment
Megosztás:

Húúú, olyan Vectra DID kell nekem!

Mondjuk 22 eurót sokallok érte ;)

Annak a jeladója milyen, ill. hol van? Ha esetleg bontóba megyek, akkor tudjam, hogy mit keressek :lol:

Gondolom ugyanúgy csak 12V meg a világítás, nameg a jeladója kell neki.

Ködös, nyálkás decemberi időben jódolog a külső hőmérő!

Link to comment
Megosztás:

Khmmm...

Idáig nem volt jellemző ez a stílus erre a fórumra. És nem ártana némi precizitás sem, hogy a helyesírásról már ne is beszéljünk...

A TIT az TID.

Ez pedig Astra DID

A különbség annyi, hogy az egyiken csak dátum+óra, a másikon hőmérséklet+dátum+óra van. Vectrában is van sima analóg óra, DID vagy BC.

Az E16NZ az C16NZ.

A narancsárga meg citromsárga.

És ha valaki segítő szándékkal próbál NEKED segíteni, akkor kérdem én, mire ez a hangnem?

Kb... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Húúú, olyan Vectra DID kell nekem!

Mondjuk 22 eurót sokallok érte :)

Annak a jeladója milyen, ill. hol van? Ha esetleg bontóba megyek, akkor tudjam, hogy mit keressek :lol:

Gondolom ugyanúgy csak 12V meg a világítás, nameg a jeladója kell neki.

Ködös, nyálkás decemberi időben jódolog a külső hőmérő!

Lehet olcsóbban kapni itt nálunk is (3000-5000 kb.).

Egyedül a hőmérséklet jeladó kell hozzá, ami az első lökös baloldalán van és belülről lehet hozzáférni.

Ha találsz ilyen csatit az analóg órád mögött bent a műszerfalban, akkor csak simán bedugod a DID-be és öröm bódottág' ;)

Link to comment
Megosztás:

Rendben bocs a helyesírásra oda figyelek!

Hangnem szerintem nem volt benne semmi bántó csak sok fórumon ha valaki kínlódni akar valamivel rögtön lehúzzák jaj ne mert macera stb.

És a hozzá szóló fórumozó társam írásában volt valami ilyen sejtető, és ennyi! :lol:

Külső belső hőmérő van benne ?

Ok.

Csak külsőt tud. Az előző kommentben linkeltem a jeladót.

Amúgy a BC-hez ilyen színű csatit kell keresned. ITT Dester elég komolyan leírja a befaragás menetét.

Link to comment
Megosztás:

Mi a különbség DID TIT között?

És még valamit nem értek soha sem a fórumokon de nem csak itt máshol sem!!! :lol:

Hogy nem érdekel engem és mást sem szerintem hogy...jaj nehéz meg macerás meg ecetera ecetera!!!

Meg lehet csinálni igen vagy nem csinált már itt vallaki igen vagy nem segítetek ez megcsinálni igen vagy nem!!!

Tehát ez egy fórum és pont ezért találták ki hogy az elvetemült emberek akik nem csak kocsmába járnak és lehet amúgy semmi értelme de szívesen hobibol töri a fejét!

Remélem nem voltam nyers nem az volt a célom!

És én úgy emlékszem mintha lenne ott üres narancssárga csati

Az én motorszámom E16NZ

DID Dual, tehát 2, a TID az Triple azaz 3 kijelzővel bír.

A macerás rész a saját elképzeléseimre vonatkozott, mert az Astra BC többet tud, ha minden jeladója be van építve.

Nem írtam neked, hogy nem lehetetlen az ötleted. Valamit rosszul értettél.

Amúgy mindenki a szabadidejéből áldoz a cartársai javára/érdekében, ez itt az alapelv. Néha lassan megy, máskor meg nem is tudunk segíteni.

Viszont 1 képet mutathatnál arról a csatiról. Vagy csak számold meg hány lába van.

A te motorkódod E16NZ, tehát nincs katalizátorod. Másban nem igazán tér el a C16NZ-től.

Link to comment
Megosztás:

DID Dual, tehát 2, a TID az Triple azaz 3 kijelzővel bír.

A macerás rész a saját elképzeléseimre vonatkozott, mert az Astra BC többet tud, ha minden jeladója be van építve.

Nem írtam neked, hogy nem lehetetlen az ötleted. Valamit rosszul értettél.

Amúgy mindenki a szabadidejéből áldoz a cartársai javára/érdekében, ez itt az alapelv. Néha lassan megy, máskor meg nem is tudunk segíteni.

Viszont 1 képet mutathatnál arról a csatiról. Vagy csak számold meg hány lába van.

A te motorkódod E16NZ, tehát nincs katalizátorod. Másban nem igazán tér el a C16NZ-től.

Hopp, akkor ezt rosszul írtam tegnap, sry! :lol:

Link to comment
Megosztás:

DID Dual, tehát 2, a TID az Triple azaz 3 kijelzővel bír.

A macerás rész a saját elképzeléseimre vonatkozott, mert az Astra BC többet tud, ha minden jeladója be van építve.

Nem írtam neked, hogy nem lehetetlen az ötleted. Valamit rosszul értettél.

Amúgy mindenki a szabadidejéből áldoz a cartársai javára/érdekében, ez itt az alapelv. Néha lassan megy, máskor meg nem is tudunk segíteni.

Viszont 1 képet mutathatnál arról a csatiról. Vagy csak számold meg hány lába van.

A te motorkódod E16NZ, tehát nincs katalizátorod. Másban nem igazán tér el a C16NZ-től.

Igen ez így van nincs katalizátor se lambda szondám ! Két dologgal kevesebb mehet benne tönkre

Megnézem a csatit de én narancssárágára emlékszem!

Ebbe az ecuba egyébként bele lehet kötni a lambda szondát ?

Link to comment
Megosztás:

Ez nem gyári kivitel, igaz?

Hát nem... ezt egy cseh Opel fanatikus fejlesztette, elég sok mindent tud, többek között magyarul is ért, de ennek megvan az ára is: a Calibra fórumon felvették a kapcsolatot a fejlesztővel, aki uszkve 100e (nem tévedés, százezer!) forintot mondott egy példányra, de ehhez kell egy rendes gyári BC is mert annak a házába faragja bele... aki kifizeti ezt az árat annak szívesen postázza Magyarországra is. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát nem... ezt egy cseh Opel fanatikus fejlesztette, elég sok mindent tud, többek között magyarul is ért, de ennek megvan az ára is: a Calibra fórumon felvették a kapcsolatot a fejlesztővel, aki uszkve 100e (nem tévedés, százezer!) forintot mondott egy példányra, de ehhez kell egy rendes gyári BC is mert annak a házába faragja bele... aki kifizeti ezt az árat annak szívesen postázza Magyarországra is. :lol:

Milyen rendes :D

Link to comment
Megosztás:

Na emberek, megvan a fulldokolás, rángazótás, és egyéb ilyen dolgok hibaforrása. Ma mentem a városba, 80as tempóval tartottam a gázt, és egyszer csak kivillant a MIL lámpa, kiolvastam a hibát, és 13masat írta, ami lambda szondára utal, hogy nincs feszültségváltozás.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom van e multimétered, de ha volna akkor a fojtószelep potenciométert lenne még érdemes kimérni ellenállás ügyileg a két végállás között (ha tekerés közben nincs "szakadás" a folyamatosan változó értékek között, akkor ez is jó):

http://nyugatiautobonto.hu/portal/static/u...42040_orig1.jpg

http://nyugatiautobonto.hu/portal/static/u...42040_orig2.jpg

Üdv!

Nem nagyon volt időm foglalkozni az autóval, de az utóbbi pár napba csak történt pár érdekes dolog, hála annak a jó Istennek...volt szerelőnél a kis gép, de sajnos nem akadt rá a hibára. Gyanakodtunk az ac pumpára, ki is mértük, de semmi baja nem volt. Aztán csak bántott a dolog és végső elkeseredésemben rákerestem a pillangópotira, mennyi is az az annyi. a Cromax oldaláról rendeltem egyet, ami a tegnapi nap meg is érkezett. 3103 Magyar forint volt ingyenes szállítással. Kb 3 perc volt kicserélni és láss csodát, az autó hibátlanul jár...nincs semmi fordulat ingadozás, nem magas, nem alacsony. Nagyon szépen köszönöm, hogy segítettél, most nagyon boldog vagyok, hogy végre jó az autó. :lol: Ezzel csak 1 baj van...több mint 1 éve "sz*rakodik" a gép és mindvégig 3000 ft választott el az igazságtól :/

Még 1x köszönöm a segítséget!

psztamas

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.