Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Sziasztok!

2.5 tds-en keresem a fűtéscsapot. (már vagy 3 hete) Nem hiszem el hogy nem találom! :lol:

Az előző autómon, 2.0 16v könnyedén megvolt.

Most már kezdek begurulni.

keresd meg a tűzfalon a bemenő vízcsövet, és onnan indulj el a motor fele. ha nincs meg, akkor valaki megelőzött, és kibontotta, egyenesbe kötötte (vagy rövidrezárta a motornál a csonkokat - mindkét verziót láttam már :lol: ).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném , nem rég vásároltam egy C omegát 1999-es évjárat 2,2-es. Kétzónás digit klíma van benne, de fűteni nem akar. Már félig letakartam a hűtőt, javúlt a helyzet de nem az igazi, igazából langyost fúj. Lehet én állítok rosszúl be rajta valamit mert eddig még nem volt ilyen amutóm. Mi lehet a baj?

Van több gomb is amit nem tudok értelmezni. Van egy kör amit ha kétszerm megnyomok lesz benne egy A betü is ez mit csinál? Ha automatára állítom akkor gondolom magának irányítja hová fujja a levegőt.

Fűteni hogy kell vele High-re állítani vagy úgyan úgy hőfokra belőni max 28 fok?

Köszönöm előre is a segítséget. Esetleg valakinek van hozzá magyar nyelvü kezelési?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném , nem rég vásároltam egy C omegát 1999-es évjárat 2,2-es. Kétzónás digit klíma van benne, de fűteni nem akar. Már félig letakartam a hűtőt, javúlt a helyzet de nem az igazi, igazából langyost fúj. Lehet én állítok rosszúl be rajta valamit mert eddig még nem volt ilyen amutóm. Mi lehet a baj?

Van több gomb is amit nem tudok értelmezni. Van egy kör amit ha kétszerm megnyomok lesz benne egy A betü is ez mit csinál? Ha automatára állítom akkor gondolom magának irányítja hová fujja a levegőt.

Fűteni hogy kell vele High-re állítani vagy úgyan úgy hőfokra belőni max 28 fok?

Köszönöm előre is a segítséget. Esetleg valakinek van hozzá magyar nyelvü kezelési?

Válaszolok gyorsan mielőtt jönnek, hogy olvassál vissza...

Az "A" betű a körben azt jelenti, hogy automatikusan belső keringetésre vált, ha a érzékelő egység szmogot stb észlel a külső levegőben (márha működik a co szenzor vagy mi :lol: )

Fűteni úgy kell, hogy beállítod a megfelelő hőmérsékletewt amit szeretnél, és az automatikusan elérve tartja.. szal -10 ben a 22 nél is fűteni kell.

Van magyar nyelvű könyvecském, otthon :)... Én meg nem vagyok otthon :D...

A probléma a termosztát, a fűtéscsap, vagy a fűtőradiátorod... Ha figyelmesen elolvasod az előző 10 kommentet ( lehet 12 :D ) akkor épp ezzel kapcsolatban adnak infokat, hogy pl miért nem fűt.

Üdv (és olvassálvissza! :D :lol: )

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném , nem rég vásároltam egy C omegát 1999-es évjárat 2,2-es. Kétzónás digit klíma van benne, de fűteni nem akar. Már félig letakartam a hűtőt, javúlt a helyzet de nem az igazi, igazából langyost fúj. Lehet én állítok rosszúl be rajta valamit mert eddig még nem volt ilyen amutóm. Mi lehet a baj?

Van több gomb is amit nem tudok értelmezni. Van egy kör amit ha kétszerm megnyomok lesz benne egy A betü is ez mit csinál? Ha automatára állítom akkor gondolom magának irányítja hová fujja a levegőt.

Fűteni hogy kell vele High-re állítani vagy úgyan úgy hőfokra belőni max 28 fok?

Köszönöm előre is a segítséget. Esetleg valakinek van hozzá magyar nyelvü kezelési?

A gond ott kezdődik, hogy nincs C Omega, tehát olyat nem vehettél. Akkor meg mi van a többivel?

Link to comment
Megosztás:

keresd meg a tűzfalon a bemenő vízcsövet, és onnan indulj el a motor fele. ha nincs meg, akkor valaki megelőzött, és kibontotta, egyenesbe kötötte (vagy rövidrezárta a motornál a csonkokat - mindkét verziót láttam már :lol: ).

Hát igen. Már körülölelgettem a motort, a váltót alulról, felülről.

Végigtapogattam mindent. Nincs meg. Tulajdonképpen autószerelő volnék. Valamellyest értek is hozzá. Szóval kicsi fogalmam van a dolgokról.

Abban igazad lehet hogy kiszedték a csapot, de akkor miért működik tökéletesen a hideg-meleg beálíitás?! Vagy ahhoz nem kell a fűtéscsap? Elegek a csappantyúk?

Link to comment
Megosztás:

Hát igen. Már körülölelgettem a motort, a váltót alulról, felülről.

Végigtapogattam mindent. Nincs meg. Tulajdonképpen autószerelő volnék. Valamellyest értek is hozzá. Szóval kicsi fogalmam van a dolgokról.

Abban igazad lehet hogy kiszedték a csapot, de akkor miért működik tökéletesen a hideg-meleg beálíitás?! Vagy ahhoz nem kell a fűtéscsap? Elegek a csappantyúk?

Igen, elegek a csappantyúk.

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor a gyér fűtést sajnos a radiátornak kell betudnom.

Hát nincs szerencsém! Nem visz rá a lélelek hogy nekikezdjek ennek a melónak. Még szerencse hogy ilyen "jó" telünk van! (eddig)

Nekem meg abbahagyta a vizesedest jobbegy. (pedig meg nem fogyott el :lol:)

Ugy latszik megiscsak a lecsuszott ho okozott valami galibat. Ettol fuggetlenul jovo kedden szet lesz boritva, ugyse volt hajlando labra fujni.

Link to comment
Megosztás:

PLS SEGÍTSÉG!

Igaz nem omegám van hanem B vectrám ami digites mint az omega, meg 2.0dth-16v-s, de a jelenségem az hogy egyik napról a másikra elment a fűtésem, egyszer gondol egyet hideget fúj, egyszer pedig langyosat, mikor olyan kedve van akkor fúj meleget is.

Le van takarva az eleje, csak a kúler helyét hagytam ki, üzemi hőfokom megvan mindig, városon kívül is, belül is egyaránt.

Igaz kicsit nehezen melegszik fel, de meg tarja ilyen hidegbe is.

Azért írtam ide mert ti benne vagytok ebbe a témába, Vectra B topicban írtam, de nem nagyon izgatott senkit se!XD

Annyit irt oda egy srác hogy lehet hogy a hőmérséklet senzorom szart be ami figyeli a belső hőmérsékletet, csak azt nem tudom hogy merre találom meg benne.:lol:

Segítségeteket előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Nekem meg abbahagyta a vizesedest jobbegy. (pedig meg nem fogyott el :lol:)

Ugy latszik megiscsak a lecsuszott ho okozott valami galibat. Ettol fuggetlenul jovo kedden szet lesz boritva, ugyse volt hajlando labra fujni.

Másik oldalon olvastam, hogy megoldódott a problémád. Mi volt a megoldás?

Link to comment
Megosztás:

PLS SEGÍTSÉG!

Igaz nem omegám van hanem B vectrám ami digites mint az omega, meg 2.0dth-16v-s, de a jelenségem az hogy egyik napról a másikra elment a fűtésem, egyszer gondol egyet hideget fúj, egyszer pedig langyosat, mikor olyan kedve van akkor fúj meleget is.

Le van takarva az eleje, csak a kúler helyét hagytam ki, üzemi hőfokom megvan mindig, városon kívül is, belül is egyaránt.

Igaz kicsit nehezen melegszik fel, de meg tarja ilyen hidegbe is.

Azért írtam ide mert ti benne vagytok ebbe a témába, Vectra B topicban írtam, de nem nagyon izgatott senkit se!XD

Annyit irt oda egy srác hogy lehet hogy a hőmérséklet senzorom szart be ami figyeli a belső hőmérsékletet, csak azt nem tudom hogy merre találom meg benne.:lol:

Segítségeteket előre is köszönöm!

Talán beragadt a keverő-lamella.

Link to comment
Megosztás:

Azt mere találom benne?

Elektromos vagy minyen megoldású az a keverő lamella?

Teljesen hülye vagyok hozzá!:lol:

az airboxban van. lövésem nincs hogy hol van helyileg, lévén ez az Omega topic (de valahol a műszerfal mélyén kellene lennie).

Omegánál vákuum működteti, lehet a Vectrában is.

Link to comment
Megosztás:

az airboxban van. lövésem nincs hogy hol van helyileg, lévén ez az Omega topic (de valahol a műszerfal mélyén kellene lennie).

Omegánál vákuum működteti, lehet a Vectrában is.

enemypett irt nekem egy lehetőséget!:lol:

Nekem ha maxra raktam akkor adta a meleget. A magnót ha kiveszed és befér ott a kezed akkor szembe baloldalon kicsit lefelé van a jeladó. bármely irányba egy fél fordulat és ki tudod venni. Igazából egy jó villamosságszerelő tud neked segíteni tutira, legalábbis az enyém kapásból tudta hogy vagy ez a hiba vagy a fűtőmotor. Illetve gépre dugva is jelzett valami hibát, de nem tudom már mi volt.

Tudom most már, 2 drót megy rá azt hiszem zöld, éz zöld barna, vagy zöld piros!:lol:

És gyors csatis, meg a fűtőházba van beépítve!

És ha hiszed ha nem ezzel szemvedtem meg mert ugyanis dvd-t raktam a kocsiba, és a tyúkbeleket kellett nagyon szarul elvezetnem, és pont érdekes volt ez nekem mikor a magnót mozgattam jó volt a fűtésem, csak nem akartam ide leírni mert azt hitték volna a tagok hogy hülye vagyok.biggrin.gif

Lehet hogy télleg ez a baja!

Én meg már a termosztától kezdve mindent szedtem volna széjjel, mert ilyen időbe, nincs fűtés, és elég kellemetlen!:)

Köszi a jó tippet!

Nekem is ez volt legelőször az eszembe.

Majd írok mire jutottam!:D

-Én szerintem tudom mire gondolsz amúgy!

http://hirdetotabla.duen.hu/alkatre_z/moto...tecapeladj23919

Nekem a motortérbe van a tűzfal, és a blokk között helyezkedik el, elég jó helyre rakták mert könnyen hozzá lehet férni!

Nekem dettó ugyan ez van a kocsiba mint fűtés csap!

Már csak azért is írtam ide, mivel az opeleket nem nagyon bonyolították túl, még akkor se hogy nem egy, és azért is gondoltam hogy nagyjából megegyező kategória

Vákum működteti, és csak járó motornál van fűtésem!

Erre is tippeltem, csak először megnézem amit enemypett adott tippet!

Köszönöm a tippeket!

És majd jelentkezem mire jutottam!

Link to comment
Megosztás:

enemypett irt nekem egy lehetőséget!:lol:

-Én szerintem tudom mire gondolsz amúgy!

http://hirdetotabla.duen.hu/alkatre_z/moto...tecapeladj23919

Nekem a motortérbe van a tűzfal, és a blokk között helyezkedik el, elég jó helyre rakták mert könnyen hozzá lehet férni!

Nekem dettó ugyan ez van a kocsiba mint fűtés csap!

Már csak azért is írtam ide, mivel az opeleket nem nagyon bonyolították túl, még akkor se hogy nem egy, és azért is gondoltam hogy nagyjából megegyező kategória

Vákum működteti, és csak járó motornál van fűtésem!

Erre is tippeltem, csak először megnézem amit enemypett adott tippet!

Köszönöm a tippeket!

És majd jelentkezem mire jutottam!

Nem, ez a fűtéscsap. Ha egyik pillanatról a másikra elment a fűtés, és hol van hol nincs, akkor az nem valószínű hogy a csap a bajos.

Inkább a lamella, vagy a jeladó, ahogy a kolléga is írta.

Link to comment
Megosztás:

Másik oldalon olvastam, hogy megoldódott a problémád. Mi volt a megoldás?

Van valami lefolyo a pollenszuronel, a budos eletben nem volt meg kitakaritva.

A radiatorral sincs semmi gond, a reduktorfutest kotottek vele parhuzamosan es az viszi el a vizemet :lol:

Viz meg azert fogyott, mert a tagulasi kupakja fel bart se birt, csere.

Link to comment
Megosztás:

Van valami lefolyo a pollenszuronel, a budos eletben nem volt meg kitakaritva.

A radiatorral sincs semmi gond, a reduktorfutest kotottek vele parhuzamosan es az viszi el a vizemet :lol:

Viz meg azert fogyott, mert a tagulasi kupakja fel bart se birt, csere.

Nekünk is az összes gázos párhuzamosan van kötve. De az Omegánál, a fűtéscsap miatt nem is tudod sorba kötni. Rekordnál még működne.

Link to comment
Megosztás:

Nekünk is az összes gázos párhuzamosan van kötve. De az Omegánál, a fűtéscsap miatt nem is tudod sorba kötni. Rekordnál még működne.

Koszi, hogy megnezted. Akkor erdekes lenne, hogy milyen vastag csovel van? Nekem ugyanolyan van, mint ami megy be a tuzfalon hatra ketto a radiatorhoz.

Nem is annyira forro, mint a reduktore persze. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Koszi, hogy megnezted. Akkor erdekes lenne, hogy milyen vastag csovel van? Nekem ugyanolyan van, mint ami megy be a tuzfalon hatra ketto a radiatorhoz.

Nem is annyira forro, mint a reduktore persze. :lol:

Nálunk is ugyan olyan vastag mind. Ezen már én is gondolkodtam, mit lehetne kitalálni, de nem mertem átkötögetni, nehogy lefaggyon a reduktor.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk is ugyan olyan vastag mind. Ezen már én is gondolkodtam, mit lehetne kitalálni, de nem mertem átkötögetni, nehogy lefaggyon a reduktor.

Autogazos forumon nehanyan golyoscsapot raktak be. Reduktornak egyaltalan nem kell sok, nem ertem miert nem szukitik beszereleskor.

0 fokig meg jo volt de -5 -8 mar csak az ulesfutes menti meg a helyzetet.

Link to comment
Megosztás:

Nálunk is ugyan olyan vastag mind. Ezen már én is gondolkodtam, mit lehetne kitalálni, de nem mertem átkötögetni, nehogy lefaggyon a reduktor.

Egy primitív hőfokszabályozó (szenzorral a reduktor testén) plusz egy vákuumos fűtéscsap nem lenne jó?

Beállítani a hőfokot, teszemazt +10fokra (vagy mittom én), és afölött a hőfokszab. elzárná, leszűkítené a melegvizet, így több jutna a fűtésre...

http://olikas.tvn.hu/Kapcsolasok/2.htm ezen a linken a 3. kapcsolással csináltam már 12V-os hőfokszabályzót (kell neki egy 5V-os stabilizátor, a tápfesz miatt), probléma nélkül működik évek óta.

Rs helyére potmétert rakva szépen lehet szabályozni a kapcsolási hőfokot. Vákuum adott ugye, arra kell egy mágnesszelep meg egy vákuumos csap (mindkét elem Opel-barát cucc, beszerzése csak nem lehet probléma :lol: ).

A kapcsolás ára meg asszem alulról súrolja az 1000ft-ot.

Probléma egyedül a termikus kapcsolat lehet a reduktor meg az IC között. De hát minden megoldható (van ott még 2 másik kapcsolás is, külső szenzorral) :lol:

Link to comment
Megosztás:

Egy primitív hőfokszabályozó (szenzorral a reduktor testén) plusz egy vákuumos fűtéscsap nem lenne jó?

Beállítani a hőfokot, teszemazt +10fokra (vagy mittom én), és afölött a hőfokszab. elzárná, leszűkítené a melegvizet, így több jutna a fűtésre...

http://olikas.tvn.hu/Kapcsolasok/2.htm ezen a linken a 3. kapcsolással csináltam már 12V-os hőfokszabályzót (kell neki egy 5V-os stabilizátor, a tápfesz miatt), probléma nélkül működik évek óta.

Rs helyére potmétert rakva szépen lehet szabályozni a kapcsolási hőfokot. Vákuum adott ugye, arra kell egy mágnesszelep meg egy vákuumos csap (mindkét elem Opel-barát cucc, beszerzése csak nem lehet probléma :lol: ).

A kapcsolás ára meg asszem alulról súrolja az 1000ft-ot.

Probléma egyedül a termikus kapcsolat lehet a reduktor meg az IC között. De hát minden megoldható (van ott még 2 másik kapcsolás is, külső szenzorral) :lol:

Na, most szégyellhetem magam, hogy villamosmérnökként ez volt az utolsó amire gondoltam! :)

Pedig mindenem van hozzá, beledobhatom a tartalék fűtéscsapomat is, tarcsi futesboxbol pedig kukazok egy magnesszelepet.

Koszi!!!

Link to comment
Megosztás:

Na, most szégyellhetem magam, hogy villamosmérnökként ez volt az utolsó amire gondoltam! :lol:

Pedig mindenem van hozzá, beledobhatom a tartalék fűtéscsapomat is, tarcsi futesboxbol pedig kukazok egy magnesszelepet.

Koszi!!!

Na, akkor probléma sem lesz a megvalósítással...

Fotókat majd dobj róla...

Meg egy sört az ötletért! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.