Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Pécsett a Mohácsi úton lévő hűtőszervízben kérdeztem meg, hgy tudják-e javítani az alu hűtőket, és ők nem tudták. Ezért lett bele egy bontott hűtő, ami már nissens volt, tehát nem lehetett tűl öreg, de vhol ez is folyik. Kezd tele lenni a bugyrom ezekkel a hűtőkkel. Pláne, hogy annyira körbe van építve a bal oldal, hogy nem látni, hol enged <_<

Sajnos a legtöbb esetben a műanyag - alu peremezésnél/tömítésnél adja meg magát, ezért is vagyok kiváncsi mit bír és milyen ha megcsinálják.

Link to comment
Megosztás:

Biztos hogy nem?Én most fogom elvinni az enyémet pont emiatt hűtőshöz hogy cseréljenek benne tömítést és peremezzék vissza (és viszek egy másik műanyag oldalrészt is), meg átmosatom és kifésültetem emellett.

A tartósságáról usertől nincs infóm, de hűtős azt mondta hogy új tömítéssel összerakják, szerinte nincs vele gond utólag...

Olyat is hallottam hogy fémből megcsinálják rá a műanyag részt.

Pesten a 13-ba azt hiszem kassák lajos utcában javítanak omega hűtöket mármint kicserélik a műanyagot alumíniumra, 27e a munkadíja és ha jól tudom fél év gari

Link to comment
Megosztás:

Pesten a 13-ba azt hiszem kassák lajos utcában javítanak omega hűtöket mármint kicserélik a műanyagot alumíniumra, 27e a munkadíja és ha jól tudom fél év gari

Hmm...jó tudni, de annyiért én pont lövök egy NISSENS új hűtőt,ez azért sok lé kísérletezgetni.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem.

Van egy kis problémám. Fűtésem nem tolta a levegőt lábra. A cd kivétele után találtam egy elszabadult vákuumcsövet. Manuális klimás a gépezet, így a tekerő gombos rész is lebont. A többi cső (szám szerint négy) is lecsúszott a helyéről. Tehát a levegő befújás irányító tekerő gombjának a popsijába van beledugva négy darab vákuumcső különböző színekkel, amit én sikeresen összekócoltam. Gondoltam mi ez nekem, de két óra kísérletezés és pár száz kombináción túl feladtam. Azt szeretném kérni tőletek ha valaki tudja a színkombinációt .helyes sorrendet az legyen olyan kedves és okítson.

A csövek annyira lazák hogy valószínű a rázkódástól leeshetett. Próbáltam visszavágni rajta hátha feszesebben tart,de nem. Mivel kéne rögzíteni?Ragasztani nem szeretném.

Köszönöm Uraim!

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem.

Van egy kis problémám. Fűtésem nem tolta a levegőt lábra. A cd kivétele után találtam egy elszabadult vákuumcsövet. Manuális klimás a gépezet, így a tekerő gombos rész is lebont. A többi cső (szám szerint négy) is lecsúszott a helyéről. Tehát a levegő befújás irányító tekerő gombjának a popsijába van beledugva négy darab vákuumcső különböző színekkel, amit én sikeresen összekócoltam. Gondoltam mi ez nekem, de két óra kísérletezés és pár száz kombináción túl feladtam. Azt szeretném kérni tőletek ha valaki tudja a színkombinációt .helyes sorrendet az legyen olyan kedves és okítson.

A csövek annyira lazák hogy valószínű a rázkódástól leeshetett. Próbáltam visszavágni rajta hátha feszesebben tart,de nem. Mivel kéne rögzíteni?Ragasztani nem szeretném.

Köszönöm Uraim!

Embör! olvass vissza! max 1-2 hete kérdezte valaki ugyanezt, és Kori válaszolt is rá, képpel-magyarázattal.

Ha gumi a tömb, akkor szilikonnal ragaszthatod (sziloplaszt), ugyanis azt le tudod szedni maradéktalanul majd róla, nem úgy, mint valami más, oldószeres ragasztót.

Link to comment
Megosztás:

Embör! olvass vissza! max 1-2 hete kérdezte valaki ugyanezt, és Kori válaszolt is rá, képpel-magyarázattal.

Ha gumi a tömb, akkor szilikonnal ragaszthatod (sziloplaszt), ugyanis azt le tudod szedni maradéktalanul majd róla, nem úgy, mint valami más, oldószeres ragasztót.

Ha húsz oldalt kellene visszaolvasni megérteném, de az előző oldal tetején ott virít a kép <_<

Link to comment
Megosztás:

Ha húsz oldalt kellene visszaolvasni megérteném, de az előző oldal tetején ott virít a kép <_<

Nagyon szépen köszönöm a gyors segítséget. A szóban forgó kép nekem is meg van a könyvel együtt. Sajnos nincs semmilyen mérnöki tapasztalatom. Csak az érdekelt volna hogy, mondjuk jobbról balra haladva a sorrend a csövek színét illetőleg ez.....................

Rendszeresen olvasok minden témát és többnyire alkalmazom is.

Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

A képen a csöveket egymás mellé jelöli.

Nekem kettő felül és kettő alatta van. Lehet hogy csak nekem nem egyértelmű?

ezért nem igazodom ki rajta én sem, de ha lesz időm széttkapom és megnézem mi hova megy, ami biztos hogy a sárga jön be a vákumházról, szóval az a fő vákum cső, és a kezelő egységen a csonkok alatt láttam valami rövidítéseket....de mit is jelenthetnek....?

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...

Sziasztok!

Remélem mmár jó topicban vagyok:) Előzőleg kicsit eltévedtem a könyves topicba:O Mind1 is. A problémám a következő: Jobboldali légbefuvok megrekedtek egy hőmérsékleten, hiába tekergetem mindig ugyanolyan levegőt fuj. Gondoltam biztosan leakadt a huzal amivel lehetne állítani, a gomb felől kibontottam és ott bizony nincs probléma. Bekukkoltam a kesztyütartó mögé is, ott azonban a venitálltor motoron, meg egy pár dróton, csövön kivül nem sok mindent találtam, de nem is ezekre volt szükségem. Tehát: ahhoz, hogy kiderüljön mi az ujság a bowdennel arra van szükség h kivegyem az egész müszerfalat? Remélem nem....Nagyon jó lenne végre normális fütéssel utazni. Vagy ha valaki más tud valamit ami esetleg még okozhat ilyen tünetet azt is irja már le. Köszönöm a segitséget!

Üdv mindenkinek:)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy 1999-es C omegám. Y22XE. A fütésével van gondom. Akár mit csinálok vele, már a hűtő telibe le van takarva így feljebb megy a víz, de még mindíg langyosat fúj. Szóval ki lehet belőle fagyni, már ilyen időben is. Digit klímás. Megnéztem a radiátornak mind a két csöve forró, szóval a fütéscsap kinyit azzal nincs gond. A hátsó lábtérhez teljesen jég hideg levegőt fúj, elől viszont csak langyosat, teljesen mindegy hogy állítgatom. Mi lehet a gond? Valami csappantyú nem nyit ki rendesen vagy nem zárja el a hideget? Hol találom, ha ez a gond? Hogy működik?

Várom a segítséget!

Köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy 1999-es C omegám. Y22XE. A fütésével van gondom. Akár mit csinálok vele, már a hűtő telibe le van takarva így feljebb megy a víz, de még mindíg langyosat fúj. Szóval ki lehet belőle fagyni, már ilyen időben is. Digit klímás. Megnéztem a radiátornak mind a két csöve forró, szóval a fütéscsap kinyit azzal nincs gond. A hátsó lábtérhez teljesen jég hideg levegőt fúj, elől viszont csak langyosat, teljesen mindegy hogy állítgatom. Mi lehet a gond? Valami csappantyú nem nyit ki rendesen vagy nem zárja el a hideget? Hol találom, ha ez a gond? Hogy működik?

Várom a segítséget!

Köszönöm!

Lehet akár fűtőradiátor dugulás is..............

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Segítségeteket kérném. Van egy 1999-es C omegám. Y22XE. A fütésével van gondom. Akár mit csinálok vele, már a hűtő telibe le van takarva így feljebb megy a víz, de még mindíg langyosat fúj. Szóval ki lehet belőle fagyni, már ilyen időben is. Digit klímás. Megnéztem a radiátornak mind a két csöve forró, szóval a fütéscsap kinyit azzal nincs gond. A hátsó lábtérhez teljesen jég hideg levegőt fúj, elől viszont csak langyosat, teljesen mindegy hogy állítgatom. Mi lehet a gond? Valami csappantyú nem nyit ki rendesen vagy nem zárja el a hideget? Hol találom, ha ez a gond? Hogy működik?

Várom a segítséget!

Köszönöm!

A gond ott kezdődik, hogy nincs C Omega. A másik meg, ha ennyi bajod van vele, miért nem szakemberre bízod?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...

Itt az ideje feljebbhozni ezt a topicot :)

Hogy muzsikalnak az omik -15 ben?

Nekem ilyenkor sajna mar nem kenyelmes levenni a kabatot es nem kepes kb 45 fokos levegonel tigrisebb teljesitmenyre de az ulesfutessel egyutt azert megvan a komfort.

Hatso ulesekhez viszont nem fuj langyosat se. Kb 30 fokkal hidegebb levego jon ott allandoan, mint a kozepsokbol elol. (nyaron meg a hideg nem ert hatra :S, pedig a fujas erossege valtozik a ventit bokodve)

Jovo tel elott szetkapom az tuti.

Valaki megmondhatna miert van az, hogy futoradiatort ujonnan lehet kapni 5000-35000 kozott.

Link to comment
Megosztás:

45°-os levegő -15°C külső hőmérsékletnél a szellőzőnyílásból szvsz nem is olyan rossz, bár kérdés ezt mekkora távolság megtétele után produkálta. Itt van a Totalcar tesztje különböző autók főtéseiről, ez alapján az 5-ből a negyedik helyre férne be az Omegád a fűtőteljesítményt illetően, de ők nem mínusz 15-ben mértek, hanem jóval melegebb környezeti hőmérsékletnél!

Totalcar teszt:

http://totalcar.hu/magazin/technika/2012/02/02/akkor_most_jo_a_lada_futese_vagy_nem_jo/

Link to comment
Megosztás:

45°-os levegő -15°C külső hőmérsékletnél a szellőzőnyílásból szvsz nem is olyan rossz, bár kérdés ezt mekkora távolság megtétele után produkálta. Itt van a Totalcar tesztje különböző autók főtéseiről, ez alapján az 5-ből a negyedik helyre férne be az Omegád a fűtőteljesítményt illetően, de ők nem mínusz 15-ben mértek, hanem jóval melegebb környezeti hőmérsékletnél!

Totalcar teszt:

http://totalcar.hu/m...se_vagy_nem_jo/

0 fok korul ahol ok mertek meg nem fer el allando HI allasban azert ennel. Az meg lesutos.

Link to comment
Megosztás:

Most mértem délután, -7fokban 2 perc járatás után már +2 fokot fújt be, 3km után 15+fok, 6km után már 40fok :)

gondoltam én is pont a TC tesztre, megcsinálom majd holnap. városi környezet, max 70-80km/h, lámpa, cammogás, 6-7km távra, melegítés nélkül mit mutat a fűtés :)

Link to comment
Megosztás:

Kisp113 sztem az autógáz is ront a fűtés hatékonyságán. Az Omegából ma szedtem ki az akkut, mert mostanában nem fog üzemelni, de a fűtése siralmas. Sajnos a Rekordé is elég harmatos. Nem mértem, de csütörtökön mentem vele horvátba tankolni, ami 33 km-re van, és nálam is csak az ülésfűtès miatt volt elviselhető a wetter :( Ami viszont érdekes, hogy anyum Rekordjában gyárilag vastagabb fűtőradiátor volt, mint a többiben, amit eddig szétszedtem. Lehet, hogy omihoz is van növelt teljesítményű radiátor.

Link to comment
Megosztás:

Kisp113 sztem az autógáz is ront a fűtés hatékonyságán. Az Omegából ma szedtem ki az akkut, mert mostanában nem fog üzemelni, de a fűtése siralmas. Sajnos a Rekordé is elég harmatos. Nem mértem, de csütörtökön mentem vele horvátba tankolni, ami 33 km-re van, és nálam is csak az ülésfűtès miatt volt elviselhető a wetter :( Ami viszont érdekes, hogy anyum Rekordjában gyárilag vastagabb fűtőradiátor volt, mint a többiben, amit eddig szétszedtem. Lehet, hogy omihoz is van növelt teljesítményű radiátor.

Nekem parhuzamosra van kotve a kiskorrel a reduktorfutes. Eloszor en is arra gyanakodtam anno, gyorsan meg is almodtam hozza egy plusz vakuumos szabalyozott futescsapot, de mielott osszedobtam volna egy egyszeru negydes golyoscsapot beraktam, elzarva semmi valtozas nem volt. Tavaly telet szinte futes nelkul huztam ki, vegul levegovel atfujva a radiatort lett eleg jo. De most ugy latszik meg nem eleg jo.

Jovo telre valamit kell vele csinalnom (radiator csere), mert bovul a csalad :) Nem akarok kapasbol eszkimot nevelni szegeny porontybol :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem parhuzamosra van kotve a kiskorrel a reduktorfutes. Eloszor en is arra gyanakodtam anno, gyorsan meg is almodtam hozza egy plusz vakuumos szabalyozott futescsapot, de mielott osszedobtam volna egy egyszeru negydes golyoscsapot beraktam, elzarva semmi valtozas nem volt. Tavaly telet szinte futes nelkul huztam ki, vegul levegovel atfujva a radiatort lett eleg jo. De most ugy latszik meg nem eleg jo.

Jovo telre valamit kell vele csinalnom (radiator csere), mert bovul a csalad :) Nem akarok kapasbol eszkimot nevelni szegeny porontybol :)

A Vectránál csodát tett egy Cillites kezelés. Jópárszor átmostam és vízzel átöblítettem. Ennek már 3 éve és teszi a dolgát. Előtte meg jéghideg volt a baloldal.

Link to comment
Megosztás:

Most mértem délután, -7fokban 2 perc járatás után már +2 fokot fújt be, 3km után 15+fok, 6km után már 40fok :)

gondoltam én is pont a TC tesztre, megcsinálom majd holnap. városi környezet, max 70-80km/h, lámpa, cammogás, 6-7km távra, melegítés nélkül mit mutat a fűtés :)

Kíváncsi leszek.

Ha teheted, mérj te is a hátsó ülésen is, abból látszik igazán hogy mennyire melegíti át az utasteret, mert hiába fúj be 40°C-os levegőt, ha nagy a tér amit át kell fűteni... (tényleg, akkor szubjektíven egy Caravanban rosszabbnak érezni a fűtést mint mondjuk egy 4 ajtósban?)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.