Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Hali S.O.S tudna valaki segiteni? Most hoztam el a szerelőtől az Omit viszont egy deka fütésem sincs ,igaz nem amiatt volt szerelőnél. Azt mondta hogy bizergálta a csapot de elvileg igy sem folyik be a meleg viz oda ahova kellene, aztán ha jól értettem kiiktatta a csapot és direktbe kötötte de még igy is csutka hideg ,nemhogy langyos tök hideg minden... Mi a franc baja lehet ? valakinek tapasztalat ,okos ötlet? itt a tél és belefagy a seggem ,eléggé kellemetlen.. ÜdV DAni

Link to comment
Megosztás:

Hali S.O.S tudna valaki segiteni? Most hoztam el a szerelőtől az Omit viszont egy deka fütésem sincs ,igaz nem amiatt volt szerelőnél. Azt mondta hogy bizergálta a csapot de elvileg igy sem folyik be a meleg viz oda ahova kellene, aztán ha jól értettem kiiktatta a csapot és direktbe kötötte de még igy is csutka hideg ,nemhogy langyos tök hideg minden... Mi a franc baja lehet ? valakinek tapasztalat ,okos ötlet? itt a tél és belefagy a seggem ,eléggé kellemetlen.. ÜdV DAni

Az Omega BT fórumon valaki egy 2-3 hete pont hasonlót tuningolt, még valami fűtéscsap rajzok is voltak fent hogy mi merre folyik, meg kellene nézned. Opel Omega index fórum, de előbb keress aztán kérdezz... :rolleyes:

Sztem nézd meg hogy valóban kiiktatta e a fűtéscsapot (szélvédő alatti műanyagborítást leszeded és azalatt találod), nehogy a végén csak a vákumvezetéket felejtette rá visszadugni.....

Ha direktbe van akkor nézd meg a bemenő vízcsövet meg a kimenőt hogy mindkettő meleg e ha a hűtővízed már meleg.

Ha csak a bemenő akkor lehet hogy el van dugulva, vízköves a fűtőradiátor??

Link to comment
Megosztás:

Az Omega BT fórumon valaki egy 2-3 hete pont hasonlót tuningolt, még valami fűtéscsap rajzok is voltak fent hogy mi merre folyik, meg kellene nézned. Opel Omega index fórum, de előbb keress aztán kérdezz... :)

Én cseréltem egy másik sráccal (szerencsére az ő autóján, annak a képei és hozzá tartozó képek, doksik vannak fenn az Indexes fórumon. Szétszedtük, radiátort cseréltük, összeraktuk, de nem lett jó. Bejön ameleg az utastérig, de valahol a fűtésboxban "elakad". Szereztünk egy kiszerelt boxot, annak a a működését tanulmányoztuk. Most valszeg az lesz, hogy azt a tanulmányozott boxot beszereljük. Bár mondtam neki, legközelebb szétszedni és összerakni akkor se segítek ha fizet érte. :) Irgalmatlan melóóó :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget.

A másik fórumon találtam szöveget a fűtést illetően ,de dokumentumokat nem illetve képeket. Hol található a fűtés box? hogy lehet hozzáférni ? illetve hol van a termosztát ? Valaki magyarázott olyat nekem ,hogy lehet mikor megfőtt a motorom akkor a termosztát beragadhatott , ennek nem tudom mennyi a valószínűsége de ha úgy van megnézem.

Néha ha nagy gödör akad akkor egy kis időre fúj egy kis langyi levegőt amúgy meg csak hideget...

Üdv

Dani

Link to comment
Megosztás:

No azt megtaláltam ,hogy a box az anyós ülés előtt van a láb felett és azt írják ,hogy le kell szerelni a takarót valamint a kesztyűtartót ,hogy hozzá lehessen férni ? ez így helyes? ha igen akkor hogy lehet ezeket a dolgokat ki és leszerelni ,hol vannak a rögzítései pontok? Üdv

Link to comment
Megosztás:

Köszi a segítséget.

A másik fórumon találtam szöveget a fűtést illetően ,de dokumentumokat nem illetve képeket. Hol található a fűtés box? hogy lehet hozzáférni ? illetve hol van a termosztát ? Valaki magyarázott olyat nekem ,hogy lehet mikor megfőtt a motorom akkor a termosztát beragadhatott , ennek nem tudom mennyi a valószínűsége de ha úgy van megnézem.

Néha ha nagy gödör akad akkor egy kis időre fúj egy kis langyi levegőt amúgy meg csak hideget...

Üdv

Dani

Ha a thermosztát beragad azt észreveszed. Vagy megfőzöd a motort (vízhőfok az egekbe megy) vagy ha állandóan nyitva van akkor fel se megy üzemire mert folyamatosan forog és hűl.

V6-nál a V blokk közepén az olajhűtő előtt a kocsi orra felőli részen lehet kihalászni.

Nézd meg a fűtéscsapot még mindig azt mondom, illetve a csöveidet a radiátorhoz és onnan vissza hőfok szempontjából.

Ehez a szélvédő alatti műanyag borítást leszedve viszonylag hozzáférsz és nem nagy meló ennyit megér...

Link to comment
Megosztás:

  • 1 year later...
Heló

Van egy Omega MV6 amiben nincs fűtés. 90 fokos víznél is hideg levegőt nyom. Szerintetek mi lehet? A radiátor?

Vagy nem nyit ki a fűtéscsap (vákuumos motyó, a motor menet szerinti jobb oldalán, a tűzfal előtt).

Vagy hengerfejes, és a túlnyomás miatt nem jut víz a radiátorba. Bár ez utóbbinak lenne egyéb jele is.

Vagy a keverőzsalu nem nyit (megszorult, vagy rossz a mágnesszelep, vagy lyukas a membrán).

Vagy még más is, ami nem jut eszembe.

Link to comment
Megosztás:

Vagy nem nyit ki a fűtéscsap (vákuumos motyó, a motor menet szerinti jobb oldalán, a tűzfal előtt).

Vagy hengerfejes, és a túlnyomás miatt nem jut víz a radiátorba. Bár ez utóbbinak lenne egyéb jele is.

Vagy a keverőzsalu nem nyit (megszorult, vagy rossz a mágnesszelep, vagy lyukas a membrán).

Vagy még más is, ami nem jut eszembe.

Digit klímás, és ha emelem a hőfokot, akkor hallani zizegő hangot.

Amúgy hozzáférni valahogy megtapogatni?

Link to comment
Megosztás:

Digit klímás, és ha emelem a hőfokot, akkor hallani zizegő hangot.

Amúgy hozzáférni valahogy megtapogatni?

Akkor elvileg a belső zsalu mozog. Hát ez egy jó kérdés, még sose tapogattam a fűtést. Viszont ha a zsalu mozog, akkor valszeg a csappal lesz gond. Amúgy a kesztyűtartó mögött van az airbox, de ahhoz nehezebb hozzáférni mint a fűtéscsaphoz.

Viszont a befele tartó csöveket meg tudod tapogatni a tűzfalon, ha azok nem forróak, akkor nem nyit a csap, vagy egyéb ok miatt nem kap a radiátor melegvizet.

Link to comment
Megosztás:

Digit klímás, és ha emelem a hőfokot, akkor hallani zizegő hangot.

Amúgy hozzáférni valahogy megtapogatni?

A zsalumozgast nekem is hallani, de az enyem meg legalabb langyosat fuj, a max meleg meg inkabb nagyon langyos de nem forro. Szoval szerintem attol meg hogy mozog a zsalu nem biztos hogy valami

kosz pl nem akadalyozza hogy a teljes tartomanyon tudjon mozogni.

Link to comment
Megosztás:

A zsalumozgast nekem is hallani, de az enyem meg legalabb langyosat fuj, a max meleg meg inkabb nagyon langyos de nem forro. Szoval szerintem attol meg hogy mozog a zsalu nem biztos hogy valami

kosz pl nem akadalyozza hogy a teljes tartomanyon tudjon mozogni.

Azért én a vízkövesedést sem zárnám ki.

Link to comment
Megosztás:

Volt benne egy hűtőcsere, előtte meg vmi hűtőtömítő lett beleöntve. Lehet hogy eltömte a radiátort is ?

Valamennyi meleget akkor is kellene nyomnia, annyira nem aprók a regiszter lyukai. De persze biztos hogy közrejátszott.

A vízkövesedés esetén is kellene vmit csinálnia.

Viszont! Ha vízköves is volt, és tele lett borítva hűtőtömítővel, lehet hogy csontra eldugult.

De hűtőcsere esetén nem kizárt a levegő-dugó valahol. Igaz hogy elvileg légteleníti saját magát, de lehet hogy beragadt vhova egy buborék, és megrekedt a levegő.

Mondom, ellenőrizd le, hogy bemegy-e az utastérbe a melegvíz. Ha nem melegek a csövek, akkor kezdj a fűtéscsappal. Kiszed, megnéz hogy nyit-e. Ha ez ok, akkor lehet műszerfalat belezni, mert bent nem oké valami.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 months later...
A zsalumozgast nekem is hallani, de az enyem meg legalabb langyosat fuj, a max meleg meg inkabb nagyon langyos de nem forro.

Hol éltek ti földlakók, ahol fűteni kell nyáron?? :excl: :(

ugyan több hónapos a dolog, de úgy 80% ra csapocska... valahogy úgy vannak ezek tervezve hogy mindig nyár végén, ősszel adják meg magukat :lol: :lol:... Ismerős szitu...

Link to comment
Megosztás:

Hol éltek ti földlakók, ahol fűteni kell nyáron?? :( :lol:

ugyan több hónapos a dolog, de úgy 80% ra csapocska... valahogy úgy vannak ezek tervezve hogy mindig nyár végén, ősszel adják meg magukat :lol: :lol:... Ismerős szitu...

A legalabb langyost azt ugy ertettem anno hogy tok hideg (kulso homerseklettel azonos) soha! Szoval a baj pont az volt hogy nem kellene futeni! :excl:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.