Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fűtés?


morg

Recommended Posts

Meg kellene tanulni helyesen és tagoltan írni, hogy értsük. No meg kicsit bővebben...

Kötőjelek nélkül ennyire érthetetlen? xD Amúgy nem nyelvtan oktatásért jöttem, ugye nem baj =)

98-as 2.5 v6 omegáról van szó,fűtéscsap volt cserélve és azóta járó motornál nincs fűtés,kizárólag akkor fúj meleget ha leállitom és gyújtáson fújatom be a ventillátorral a levegőt.De amint beinditom újra hideget fúj.

Ettől jobban nem tudom behatárolni a hibát :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Kötőjelek nélkül ennyire érthetetlen? xD Amúgy nem kioktatásért jöttem, ugye nem baj =)

98-as 2.5 v6 omegáról van szó,fűtéscsap volt cserélve és azóta járó motornál nincs fűtés,kizárólag akkor fúj meleget ha leállitom és gyújtáson fújatom be a ventillátorral a levegőt.De amint beinditom újra hideget fúj.

Ettől jobban nem tudom behatárolni a hibát :D <_<

Maradjunk annyiban 11792-es, hogy húzd meg magad b+! Ha tanácsért és segítségért jöttél, akkor örülj, hogy próbálok segíteni és nem beugatsz! Termosztátod, motorhőfokod milyen? Ha 98-as, akkor valszeg ótómata klíma, igaz?

Link to comment
Megosztás:

Maradjunk annyiban 11792-es, hogy húzd meg magad b+! Ha tanácsért és segítségért jöttél, akkor örülj, hogy próbálok segíteni és nem beugatsz! Termosztátod, motorhőfokod milyen? Ha 98-as, akkor valszeg ótómata klíma, igaz?

lol

Miért te ki vagy,hogy belémköss? Nem vagy te beton:D Nem őriztünk együtt libát függetlenül attól hogy mikor regisztráltam ide,ne nevettesd ki magad <_<

Am motorhőfok 90 feletti,automata klima de ereszt igy nincs feltöltve ha ez számit.

De ha neked az a segitség hogy a helyesirásomat böngészed akkor megkimélhetsz tőle :D

Link to comment
Megosztás:

lol

Miért te ki vagy,hogy belémköss? Nem vagy te beton:D Nem őriztünk együtt libát függetlenül attól hogy mikor regisztráltam ide,ne nevettesd ki magad <_<

Am motorhőfok 90 feletti,automata klima de ereszt igy nincs feltöltve ha ez számit.

De ha neked az a segitség hogy a helyesirásomat böngészed akkor megkimélhetsz tőle :D

Oldd meg egyedül a gondod kis meleg!

Link to comment
Megosztás:

pfff :D

Remélem nem csak ekkora tirpákok járnak ide fórumozni mint te :D

Megtalálsz a pökhendi beszólással és ha nem nyalják fényesre a segged mert reagáltál rá akkor már melegezel :) Szánalom :D

Szóvá tette valaki hogy korrektebbül kellene leírni a hibát (mind helyesírásilag, mind tartalmilag)...

Ha belépsz egy társaságba, és belehánysz a kör közepébe, akkor mit vársz? hogy vállon veregetnek érte, hogy milyen ügyi volt?

Amúgy el kell szomorítsalak, ilyen téren meglehetősen tirpákok vagyunk <_<

Ellenben ha értelmesen, magyarul tud kérdezni valaki, akkor annak válasz is szokott menni (ha körbenézel nem is egy...).

De hát ez már csak ilyen.

Link to comment
Megosztás:

Szóvá tette valaki hogy korrektebbül kellene leírni a hibát (mind helyesírásilag, mind tartalmilag)...

Ha belépsz egy társaságba, és belehánysz a kör közepébe, akkor mit vársz? hogy vállon veregetnek érte, hogy milyen ügyi volt?

Amúgy el kell szomorítsalak, ilyen téren meglehetősen tirpákok vagyunk <_<

Ellenben ha értelmesen, magyarul tud kérdezni valaki, akkor annak válasz is szokott menni (ha körbenézel nem is egy...).

De hát ez már csak ilyen.

Értelmesen és magyarul kérdeztem,erre egy pökhendi beszólást kaptam.Nem tudom hogy a helyesirásnak ami egyáltalán nem tette érthetetlenné a kérdést mi köze van ahhoz hogy kapok e itt segitséget vagy nem?

De úgylátom itt csak nyelvészekkel álltok szóba,bocs hogy zavartam előkelő köreiteket =)

Link to comment
Megosztás:

Értelmesen és magyarul kérdeztem,erre egy pökhendi beszólást kaptam.Nem tudom hogy a helyesirásnak ami egyáltalán nem tette érthetetlenné a kérdést mi köze van ahhoz hogy kapok e itt segitséget vagy nem?

De úgylátom itt csak nyelvészekkel álltok szóba,bocs hogy zavartam előkelő köreiteket =)

ez már csak egy ilyen társaság.

ahogy a válasz nem kötelező, úgy itt lenni sem.

Link to comment
Megosztás:

Értelmesen és magyarul kérdeztem,erre egy pökhendi beszólást kaptam.Nem tudom hogy a helyesirásnak ami egyáltalán nem tette érthetetlenné a kérdést mi köze van ahhoz hogy kapok e itt segitséget vagy nem?

De úgylátom itt csak nyelvészekkel álltok szóba,bocs hogy zavartam előkelő köreiteket =)

"Van egy problémám"

Szerintem nem igy kell kezdeni újoncként egy társaságban, utána meg végig ironikus hangnemben visszaböfögni mindenkinek, hogy "zavartam előkelő köreiteket", meg "nem nyelvtan oktatásért jöttem", meg "tirpákok járnak ide". Persze, hogy bassza az emberek csőrét, enyémet iss bassza. Jólneveltséggel köszönőviszonyban sem állsz. De biztos ez a célravezető...

Link to comment
Megosztás:

"Van egy problémám"

Szerintem nem igy kell kezdeni újoncként egy társaságban, utána meg végig ironikus hangnemben visszaböfögni mindenkinek, hogy "zavartam előkelő köreiteket", meg "nem nyelvtan oktatásért jöttem", meg "tirpákok járnak ide". Persze, hogy bassza az emberek csőrét, enyémet iss bassza. Jólneveltséggel köszönőviszonyban sem állsz. De biztos ez a célravezető...

Én azt hittem ez egy fórum ahol kérdeznek egymástól az emberek.Azt nem tudtam hogy ha én normális hangnemben felteszek egy kérdést akkor arra csak beszólást kaphatok mert nem felelt meg valaki szépérzékének.

De úgy látom neked is csak azt sikerült kiragadnod a beszélgetésből amit én irtam,azt hogy mire az már nem sikerült <_<

A jólneveltségből sajnos nem én szorulok továbbképzésre :D

Az én csőrömet meg az bassza ha különösebb ok nélkül belémkötnek valahol.

További kellemest:)

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a problémára,Nem lehetséges,hogy a fűtéscsapot rosszul rakták be?Esetleg még hiba lehet a vákuum szabályozás is?! Nem tudom ilyen gondom még nem volt de, írtad fűtéscsap csere volt a gépeden.Esetleg a hideg-meleg vízcsövet felcserélték?!Más ötletem nincs.

Link to comment
Megosztás:

Visszatérve a problémára,Nem lehetséges,hogy a fűtéscsapot rosszul rakták be?Esetleg még hiba lehet a vákuum szabályozás is?! Nem tudom ilyen gondom még nem volt de, írtad fűtéscsap csere volt a gépeden.Esetleg a hideg-meleg vízcsövet felcserélték?!Más ötletem nincs.

Hát nem tudom,mindenesetre holnap visszanézek vele oda ahol csinálták. Csak reménykedtem hogy mivel gyújtáson mégiscsak fűt,talán nem lehet olyan nagy a baj.

Köszi a tippet <_<

Link to comment
Megosztás:

Jaro motornal van vákuum, egyebkent nem sok. Talan?

Én is azért gondoltam a vákuumvezérlésre..Mintha valami olyan hiba lenne,hogy ha jár a motor van vákuum,(lezárja a meleg vízet)???áll a motor nincs vákuum kinyit és a vízforgató szivattyú átforgatja a vizet .Ergo van fűtés??!!Lehetséges rosszul vannak a vízcsövek visszarakva??!!

Link to comment
Megosztás:

Az elektronikát is teszteli... a termosztát nem válasz a 2 vonalra.... amúgy lehet, de ezzel lett ugye anno kezdve... tegyél vmit a hűtő elé, hogy akkor jobb-e. Ha igen akkor az a baj, ha nem, akkor más.

Le volt takarva a hűtőm akkor se volt jobb fűtésem!:D

A termosztáttal nincs semmi gond, hibátlanul nyit zár, és nincs felakadva, ami annó benne volt félig nyitva volt, és akkor is volt fűtésem amúgy...hm...érdekes nekem ez nagyon...

Nah mindegy kellett nekem digites. <_<

Az a baj hogy decemberbe beálltam a kocsival a garázsba, és rendbe szettem a motortében a tyúkbeleket, és akkor kötöttem be egy új fejegységet, és egy erőlködőt mélyládával, sőt még akkor vákum csöveket is húzogattam le az aksi mellett lévő kis dobozkákról, igaz azokat nem lehet felcserélni, mert középen össze vannak hidalgatva, én már azon gondolkozom hogy valami vezeték bajom lesz, ben a fejegység körül... De nem 100%, igaz akkor a digit kijelzőbe is cseréltem égőt mert pont kiégett, és lehet megsértődött valameik vezetéke, de viszont azon a kijelzőn van valami érzékelő, és elég poros volt és azt is megtörölgettem, szaval azóta nincs igazi fűtésem a kocsiban... :D

Link to comment
Megosztás:

Én azt hittem ez egy fórum ahol kérdeznek egymástól az emberek.Azt nem tudtam hogy ha én normális hangnemben felteszek egy kérdést akkor arra csak beszólást kaphatok mert nem felelt meg valaki szépérzékének.

De úgy látom neked is csak azt sikerült kiragadnod a beszélgetésből amit én irtam,azt hogy mire az már nem sikerült <_<

A jólneveltségből sajnos nem én szorulok továbbképzésre :D

Az én csőrömet meg az bassza ha különösebb ok nélkül belémkötnek valahol.

További kellemest:)

SZIA!

Rosszul hitted.. ez egy fórum, ahol összejönnek az emberek, és ha esetleg bajuk van, felteszik.. nem akkor és azért jött ide egy része, mert baja volt a kocsival... Ha meg akkor találod csak meg az ilyen fórumokat, akkor sztem is illene egy kicsit kiismerni a társaságot mielőtt kérdezel - "óvassávissza" jelleggel...

És akkor a hiba leírás... mivel az autó elég bonyolult szerkezet, ehhez adat kell, de távgyógyítást még nagyobb összegért sem vállal senki!

Motor hőmérsékleted hogy alakul mikor elindítod? mit csinálsz, mi történik menet közben ( nem, nem a rádió bekapcsolása érdekel, hanem pl kijelzőn minden rendben, nincs "hibaüzenet" stb. Neked is ajánlható az előzőleg ismertetett rendszerteszt. A fűtés lamellákat hallod dolgozni? nincs víz szivárgás? termosztát jó? fűtéscsövek milyen hőmérsékletőek járó és álló motornál? Nem, nem kell 95,4 fokC ben megadni, csak úgy hogy forró, meleg, langyi, hideg. Ok fűtéscsaőpot cseréltek.. sztem nem lehet elkötni, de csodákat mindig lá az ember. Egyéb kehéje a verdának? Nem hengerfejes, nem eszi az olajat, stb stb Mikor lett pucolva, cserélve a hűtőrendszer? Nincs benne olaj, vagy tömítőadalék?

Elsőre ezekre adj választ, és talán tudunk szűkíteni. Hja index fórumra nem menj, rosszabbul jársz! :D :)

Link to comment
Megosztás:

És ha ki iktatnám a vákumcsapot?!

Azzal rá lehetne jönni hogy szar vagy sem, vagy esetleg úgy hagyom! <_<

Ha megvan a 2 vonalad, vmi nem kerek a rendszerben... előbb annak kéne utánajárni. Lehet "csak" vezérlőpanel, lehet ezer más... csatlakozók stb... lépésről lépésre, nem összehányva, kavarva mindent, mert a végén ugyan lehet épp kijavítottál egy hibát, másikat meg bevittél...

Link to comment
Megosztás:

Ha megvan a 2 vonalad, vmi nem kerek a rendszerben... előbb annak kéne utánajárni. Lehet "csak" vezérlőpanel, lehet ezer más... csatlakozók stb... lépésről lépésre, nem összehányva, kavarva mindent, mert a végén ugyan lehet épp kijavítottál egy hibát, másikat meg bevittél...

Értelek, még ma is ezzel foglalkozom közbe lesem a gépet is, szaval puskázok ha lehet, a tippekből!! :D

Szaval ha nem jut vákum a csapomhoz vagy elég kevés azt is megtuom nézni mert ha a kocsit leálítom marad a rendszerbe vákum egy ideig még ki nem használom belőle, meg aszisszen ha lehúzom valameik csövet, mert ugyan is a belső keringetésnek az állító motorja is vákumos nékem...

Ha vezérlő panelom szart be akkor csak egy módon derül ki ha szerzek egy másikat, azért meg legközelebb Monora kell elmennem, mert ha nem az a baja akkor felesleges megvenni...

Akkor szerintem van egy jeladó a rendszerbe, ha kiveszem a rádiót szembe a kerettel a bal alsó sarka fele haladva bent a fűtésboxban is van egy jeladó, én már azon is gondolkoztam hogy az is lehet, de nem tudom, mert azt is ki kéne mérni hogy jó-e vagy sem...

Hát nem tuom, de ritka szar hiba jött elő a kocsin! <_<

Link to comment
Megosztás:

Értelek, még ma is ezzel foglalkozom közbe lesem a gépet is, szaval puskázok ha lehet, a tippekből!! :D

Szaval ha nem jut vákum a csapomhoz vagy elég kevés azt is megtuom nézni mert ha a kocsit leálítom marad a rendszerbe vákum egy ideig még ki nem használom belőle, meg aszisszen ha lehúzom valameik csövet, mert ugyan is a belső keringetésnek az állító motorja is vákumos nékem...

Ha vezérlő panelom szart be akkor csak egy módon derül ki ha szerzek egy másikat, azért meg legközelebb Monora kell elmennem, mert ha nem az a baja akkor felesleges megvenni...

Akkor szerintem van egy jeladó a rendszerbe, ha kiveszem a rádiót szembe a kerettel a bal alsó sarka fele haladva bent a fűtésboxban is van egy jeladó, én már azon is gondolkoztam hogy az is lehet, de nem tudom, mert azt is ki kéne mérni hogy jó-e vagy sem...

Hát nem tuom, de ritka szar hiba jött elő a kocsin! <_<

Igazából majdnem minden vákuumos a fűtésrendszerben. Az összes lamella, fűtéscsap, minden.

Ameddig nem diagnosztizálod, hogy mi a nyomora, addig csak vakon lődözöl. Meglehetősen összetett, bonyolult a fűtése, nem egy kis-polski. Ezért is került bele egy olyan vezérlőpanel, aminek a számítási teljesítménnyel anno Holdra szálltak.

Diagnosztizáltasd ki valahol, vagy pedig költs rá sokat, cserélgesd a rendszerelemeket, szívj sokat, és a végén megutálod az autódat.

Sajnos igen, az ilyen problémák iszonyatosan szivatósak, és a legtöbbször kiderül a végén hogy egy filléres valami miatt volt az egész balhé.

Ahogy Kori is írta, a csap alapesetben nyitva van, a vákuum zárja. Tehát ha nem kap vákuumot, rugóerő tartja nyitva (már ha nincs felakadva).

Jeladók is játszhatnak veled, mint bármi más komponens is, de nem jellemző.

Link to comment
Megosztás:

lol

Miért te ki vagy,hogy belémköss? Nem vagy te beton:D Nem őriztünk együtt libát függetlenül attól hogy mikor regisztráltam ide,ne nevettesd ki magad <_<

Am motorhőfok 90 feletti,automata klima de ereszt igy nincs feltöltve ha ez számit.

De ha neked az a segitség hogy a helyesirásomat böngészed akkor megkimélhetsz tőle :D

Mivel még új vagy itt és láthatóan nem olvastál vissza, ezért leírom, hogy mi a helyzet.

Omegatd egy bunkó.

Ezt itt mindenki tudja és Ő is tudja magáról.

Ugyanakkor azt is el kell ismerni, hogy az Omegáról szinte mindent tud.

Az még egyelőre nem világos nekem sem, hogy miért, de néha egy kérdést személyes sértésnek vesz.

Néha azért előfordul az is, hogy segít a kérdezőnek.

Azt pedig tudomásul kell venni, hogy akinek az azonosítója 32 után következik az nem is ember, hanem valamilyen alantas lény.

Hogy jobban megértsd, képzelj el egy létrát!

Omegatd áll a tetején és onnan tekint le ránk, a többiek mind a létra alatt állunk, felnézni nem merünk, mert elvakít a ragyogása.

Néha jön egy vakmerő ifjú, mint Te és úgy gondolja, hogy Én bizony felmászok az első fokra.

Ilyenkor Őfelsége lemászik és visszarugdossa a földre.

Igaz, hogy néha a fejünkre sz@rik, onnan a magasból, de már beletörődtünk.

Link to comment
Megosztás:

Én ugyan nem vagyok omegás, de jó ideje olvasgatom már ezt a fórumot (és benne az Omega topikot), úgyhogy volt alkalmam megtapasztalni elég sokféle hozzáállást már itt.

Az a helyzet hogy TD szvsz nem bunkó, mindössze megköveteli a neki kijáró tiszteletet, ami teljesen jogos is hiszen a legtöbbünknek apja lehetne, de ettől függetlenül is elég komoly tudással rendelkezik a típust illetően. Az a helyzet hogy túl sok olyan hozzászólást láttunk már ezen a fórumon amikor valaki beesik ide köszönés nélkül, elböffenti magát (súlyosbítandó a dolgot esetenként kritikán aluli helyesírással) hogy "tegnap vettem egy Omegát és most nem indul, valaki segítsen sürgősen", majd ha megkapta a választ akkor ismét csak köszönés nélkül távozik...

Nem kell hogy bárki is hálálkodjon, de senki ne várja el hogy ha valaki hosszú évek alatt, esetenként sok szívás és még több befektetett pénz árán a birtokába jutott egy információnak, akkor azt ingyen és bérmentve átadja olyan valakinek aki nem hogy nem tudja megfogalmazni rendesen hogy tulajdonképpen mit akar, de még az alapvető illemszabályokat sem ismeri...

Innen nézve TD-nek egyetlen hibája van: mégpedig az hogy ennyi év keserű tapasztalata ellenére még mindig megpróbálja megnevelni ezeket az embereket... A szándék ugyan dicsérendő, de sajna a magam részéről rá kellett jönnöm hogy túl sok hülye ember van, egyedül képtelenség megváltani a világot... Én már rég belefáradtam volna a helyében...

Úgyhogy szerintem közelítsetek felé tisztelettel és fogadjátok meg amit mond, érdemes!

(Mindezt nem az ő védelmében írtam, meg tudja ő védeni magát ha akarja, csak úgy kikívánkozott belőlem.)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.