Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Sziasztok!

Koszi a delelotti segitseget, sikerult megtalalnom a futomotor ellenallast, es meg is javitani.

Tudtok abban segiteni, hogy a C Corsaban(1.7 dti) hol van a kulso homero?

Koszi elore is a segitsegeteket!

Sziasztok!

Szia!

A lökhárító rács jobb oldalába van kb.15 cm-re a ködlámpától(ha nincs akkor a helyétől) a kocsi közepe fele.

Üdv:Miki.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Bocs, hogy így belevágok itten a közepébe, de Kedves Barátnőmnek van egy Opel Astra F '93 C14NZ Piros gépjárműve.

Sajnos a nagy melegben egyszerűen fogja magát és megáll. Olyan mintha nem kapna üzemanyagot. Kicserétük már a GyújtásModult, HALL jeladót és az üzemanyagszűrőt. Különböző tanácsok után. Szívótorok részét már szétszedtem, kitsztítóttam és minden jeladót kiszedtem megvizsgáltam és még minidig megáll az autó. Üzemanyag Pumpa az tól. Rövidre kötöttem azt amit kell és azt mondta: FLASH szünet FLASH-FLASH = 12 = Semmi gond :lol:.

Szóval amiért most én írok ide hozzátok, hogy tudnátok nekem segíteni egy Opel Szervíz címével? Kifogytam az ötletekből még úgy is, hogy a Fórumot olvasgattam. Találtam 2005-ös beszélgetést ami valszószínű ugyan ez a hiba volt, de nézet eltérés miatt a téma félbe szakadt és nem tudom a happy end-jét. :huh:

Vagy ha tudtok egy olyan forum témát ami ugyan erről a hibáról szól, nekem az is jó lenne.

Opel Szervíz: Budapest 11került vagy Érd. Érden van az autó és nem tudom, hogy 5 km után áll meg vagy 40km. ^_^

Köszi előre is.

Link to comment
Megosztás:

azt biztosra veszed, hogy az AC pumpa megy? honnan? :huh:

lehet AC relé, maga a pumpa is ludas, de pl a motorvezérlő tápcsatija is, ami a motortérben a motoron van.

Mikor a szűrőt cseréltem akkor ráindítóztam és nyomott benzint. A Pumpa is búg szépen.

A hétvégén átnéztem minden csatit sztem és mind szép és tiszta volt. Kábeleket is végig daráltam, de nem láttam olyat ami miatt megállt volna.

Ami viszont furi, hogy hőmérséklet függőnek tűnik. Este nem áll meg, de nappal amikor igen csak süt a nap akkor igen.

Egyébként feltünően meleget ad a motor, mikor felnyitom a motorháztattőt, de a mutató nem mutat túl melegedést. Hűtő radiátor is süt tehát a víz forog.

Szerelőt tudsz esetleg ajánlani?

Vagy még egyéb ötlet amit meg lehet nézni?

Link to comment
Megosztás:

Érd

Háháá, szeva földi! :huh: ^_^ Én is érdi vagyok, de csak pár helyet tudok:

Érden a Balatoni úton (Teszkós körforgalom és a Pataki cukrászda közötti része) van egy kifejezetten Opel szervíz a főút mellett (a mentőállomással szembeni rész és a feljebb lévő vasúti felüljáró között), bár nem ismerem, hogy dolgoznak. Egyszer voltam csak ott tömítésért, mert csak neki volt, akkor rendes volt az ember. Az Opel alkatrészesek is rendesek ugyanúgy a Balatoni útról nyílik, azt hiszem Porcsinrózsa utca (a pizzériával és az agyagszobrossal szembeni utca). Ők végül is ingyé odaadták a bontott csövet, (amikor az NE-ben kicseréltem a slagot) azzal a szöveggel, hogy majd legközelebb is náluk vásároljak B)

De mondjuk, ha a Törökbálinti cartárssal már vannak pozitív tapasztalatok, akkor az sem nagy távolság :lol:

Link to comment
Megosztás:

Háháá, szeva földi! :huh: B) Én is érdi vagyok, de csak pár helyet tudok:

Érden a Balatoni úton (Teszkós körforgalom és a Pataki cukrászda közötti része) van egy kifejezetten Opel szervíz a főút mellett (a mentőállomással szembeni rész és a feljebb lévő vasúti felüljáró között), bár nem ismerem, hogy dolgoznak. Egyszer voltam csak ott tömítésért, mert csak neki volt, akkor rendes volt az ember. Az Opel alkatrészesek is rendesek ugyanúgy a Balatoni útról nyílik, azt hiszem Porcsinrózsa utca (a pizzériával és az agyagszobrossal szembeni utca). Ők végül is ingyé odaadták a bontott csövet, (amikor az NE-ben kicseréltem a slagot) azzal a szöveggel, hogy majd legközelebb is náluk vásároljak :P

De mondjuk, ha a Törökbálinti cartárssal már vannak pozitív tapasztalatok, akkor az sem nagy távolság :lol:

Kössz srácok írtam Wessz-nek várom a válaszát, hogy mikor mehetnék hozzá... ^_^

Üdv: Szoki

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Bárhova rakhatsz relét, ugye általában 4 lába van (mégse ló :lol: ) 2 a behuzótekercsé, 2 meg a nyitás vagy zárás érintkezője. Az első kettőt sorbakötöd a kapcsolóval, a másik kettőt meg a motorral. Így a gomb megnyomásakor nem a motornak adsz közvetlenül tápot, hanem a relének, az behúz, és zárja a motor áramkörét. Gondolom kettő kell lefele-felfele. Hogy gyakorlatban hogyan néz ki meg ne kérdezd, én általában ilyenkor szétszedem, megkeresem melyik kábel micsoda, és ha egyértelmű akkor bekötöm, ha nem akkor meg hagyom úgy ahogy van. ^_^

Hali!!!

Sikerült az ablakot megrelézni. Majdnem úgy kell mint ahogy Te mondtad csak ennek a lónak 5 lába van. :huh:

Kaptam hozzá egy jó kis rajzot , berakom ide hátha másnak is kell.

5b28b09b1438bc0b02bff691681e5e14.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ja mert forgásirányváltás van ugye? Azért kell egy plussz láb?

Szerintem azért mert a motor két szálára alapból test megy. Ha valamelyik relének adsz áramot az pluszt ad ki arra a motorszálra , a másikon marad a test. Igy vált irányt. Tehát az 5. - ik lábon alapból test van , behúzva plusz. Ez ( minden 5 lábú ) váltó relé.

Link to comment
Megosztás:

Valahol olvastam, a hidegben nem indul felvetést- nos a végső hibát, az elosztófej rotorjánál találtam meg. A zavarszürő, ha kezd szétmenni, akkor ilyen hibát produkál. Hidegen nem indul a corsa, vagy csak nagyon nyügösen. Ha meleg, nincs baj. Tehát rotor. á 1500 FT. Nem a lamda szonda.

Link to comment
Megosztás:

Valahol olvastam, a hidegben nem indul felvetést- nos a végső hibát, az elosztófej rotorjánál találtam meg. A zavarszürő, ha kezd szétmenni, akkor ilyen hibát produkál. Hidegen nem indul a corsa, vagy csak nagyon nyügösen. Ha meleg, nincs baj. Tehát rotor. á 1500 FT. Nem a lamda szonda.

Ez is lehet az egyik ok, de nekem-c14nz-volt rotor is cserélve, és most úgy néz ki már 2 hete, hogy a gyujtásmodul volt a ludas.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

hali mindenkinek. nekem egy 94-es 1.5td corsa B-m van, és olyat csinál, hogy menet közben szaggat az áramellátás. de kb csak fél másodpercre. rádió kikapcs, fordulatmérő leesik. de csak egy pillanatra. mintha valami kilenne lazulva vagy zárlatos lesz. valakinek valami ötlete e felől?? Köszönöm

Link to comment
Megosztás:

hali mindenkinek. nekem egy 94-es 1.5td corsa B-m van, és olyat csinál, hogy menet közben szaggat az áramellátás. de kb csak fél másodpercre. rádió kikapcs, fordulatmérő leesik. de csak egy pillanatra. mintha valami kilenne lazulva vagy zárlatos lesz. valakinek valami ötlete e felől?? Köszönöm

Nagy valószínűséggel, a gyk betét hibás. De nem zárnám ki az csatlakozások baját sem. Ezt nehéz lesz kiszűrni, mert az akksitól kiindulva végig kell nézni a hálózatot.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.