Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos


Recommended Posts

Üdvözletem az Uraknak!

Megvolt a hibakód kivillogtatása.

Akkor írnám az egymást követő villanások számát

*-** (12)

*-** (12)

*-** (12)

*-********* (19)

*-********* (19)

*-********* (19)

*****-****** (56)

*****-****** (56)

*****-****** (56)

Ezután kezdte előlről.

Tehát akkor a 12-es az alapkód.

A 19-es helytelen fordulatszám, de erről már olvastam valahol,

hogy azért van mert áll a motor. (Ez remélem igaz.)

És az 56-os. Ez az alapjárat vezérlő szelep lenne?

Na röviden ennyi.

És kösz a segítséget, meg a biztatást.

Link to comment
Megosztás:

...És az 56-os. Ez az alapjárat vezérlő szelep lenne?

Na röviden ennyi.

És kösz a segítséget, meg a biztatást.

Jaja, pontosan "Idle Air Control High". Az én értelmezésem szerint ez valami szakadást, vagy kontakthibát jelent az alapjárati motor vezetékében, vagy magában a motorban. Egyébként a hibajelenség alapján könnyen lehet az alapjárati motor a hiba oka, én nemrég pucoltam ki az enyémet, és amikor visszaraktam a helyére, először nem akart elindulni az autó, csak ha gázt is adtam neki, lehet, hogy szorult a moci kicsit. Aztán pár másodperc után rendbejött, és azóta is jó.

Sztem először az alapjárati motor csatlakozóját nézd meg, nem oxidosak-e az érintkezők, aztán ki is pucolhatnád, ha már ott jársz, hátha megjavul. A tisztítást benzinnel (vagy brigéciollal, féktisztítóval) és ecsettel célszerű végezni, óvatosan, a tengelyt nem feszegetve a végén a kúpos részt és magát a tengelyt is a rugó alatt tisztára pucolni, és a furatot is, ahová bemegy a moci kúpos vége!

Csak bejött a tippem a rövid kódokkal kapcsolatban! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A 19-es helytelen fordulatszám, de erről már olvastam valahol,

hogy azért van mert áll a motor. (Ez remélem igaz.)

És az 56-os. Ez az alapjárat vezérlő szelep lenne?

Állj. A 19-es jelentése: hibás fordulatszámjel (impulzus jeladó). Álló motor miatt a 31-et (nincs fordulatszámjel) szokta adni.

56-os kód pontos jelentése "Így csináld" könyv szerint: alapjárati töltésszabályozó végfok - feszültség túl nagy. Akármit is jelentsen ez.

Link to comment
Megosztás:

Szétszedtem azt az alapjárati mocit (ez egy mágneskapcsoló? :rolleyes: ), kitakarítottam, összeraktam.

Lehúztam az aksisarut kb. 25 percig, azután visszadugtam.

És láss csodát a hiba ugyanúgy megmaradt + megkaptam mellé azt a qrva 93-as hibát is. <_<

Úgyhogy most már 3 hibám van és a vas úgyanolyan nehezen indul.

Megnéztem az Így csináld sorozat A-s Vectra-val foglalkozó kötetét, és szomorúan vettem tudomásul, hogy '94-ben

adták ki. Így az én '95-ös X20XEV-s mocimról egy kib*szott szó sincs benne. ;)

Gondolom nem adtak ki hozzá bővítést.

Esetleg próbálkozzak a B-s Vectra könyvével?

Link to comment
Megosztás:

mit értesz azon, hogy szétszedted? Ne csak kiszedted a helyéről, és beáztattad, hanem valahogy darabokra is kaptad? :rolleyes:

Bocs. Csak kiszedtem a helyéről.

Gondoltam rá, hogy szét kéne szedni de ezt csak egyszer lehetne. <_<

Amúgy csak a szelep részét takarítottam, bár darabjaira azt sem szedtem szét.

Most mit gondoltok a 93-as hibáról?

Leírásban nincs, de a saját szememmel láttam.

Kétszer is végignéztem, és biztosan annyit villog.

Estleg lehet kapcsolat a 19-es és a 93-as hiba között?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv. Mindenkinek!

Megin' itten vónék.

Megvizsgáltam a főtengely jeladó kábelét. A csatlakozó előtt már meg volt bontotva ezért leszedtem a szigetelő szalagot.

Van ott 4 vezeték 3 szigetelt egy meg nem, a 3 szigetelt megy a csatlakozó 3 tüskéjére a 4. meg csak úgy szigetelés nélkül ott van. És a 4 madzag körbe van tekerve valami alufólia szerű anyaggal. Na most ennek a szigeteletlen kábelnek nem kéne valahova csatlakozni?

A kábelek nincsenek elszakadva. A jeladó új. A hiba úgyanúgy meg van.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Remélem tudtok segíteni: 95-ös F-es Astrám (1.6 16V) nem akaródzik hidegen elsőre indulni, rendetlenkedik a fordulatszám. Csak jópár másodperc után tér magához és dobja fel a fordulatot 1500-re. Mivel lehet gond?

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

A probléma a következő: adott kb 7 éves Zafira és az egyik kulcs távirányítója , amit rendszeresen használtunk, egyszer csak nem nyitja a központi zárat (természetesen Horvátországi indulás elött reggel, már a Balatonon, masik kulcs otthon). Sebaj, biztos elem gond, de nem. A távirányító led-je világít, de kb ennyi. A másik kulcs prímán nyitja a kocsit.

Lehet az, hogy ugrókódos a rendszer és 7 év alatt kilőtte az összes kódot a kulcsból és ezért nem nyitja a kpzárat? Pl a telek kapunyitónk ilyen és 2-3 évente, amikor a távirányítók már csak többedszerre nyitják, törlöm a memóriáját, hozzárendelem a távirányítókat és probléma megoldva. Lehet, hogy itt is ilyen jellegú a probléma? Ha igen, hogyan lehet, újra éleszteni a kulcs távirányítóját? Gondolom, nem otthoni barkács munka. Ki tud ilyet csinálni és mennyiért? Valahogy szakszervzbe nem szívesen vinném, mindíg az az érzésem, hogy lenyúlnak (pl. gyári alufelni közepe 5000 Ft és menet közben leesik a kocsiról, egy relé beszereléssel 16 000, stb).

Előre is köszi,

Tamás

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok opelguruk!

Kellene nekem egy kis segitseg.

Szoval van nekem egy opel (vauxhall) corsa 1.5 d - m, 95 os.

Vasaroltam hozza egy elektromos kormanyszervot.

ez lenne az:

http://keptarhelyem.hu/keptarhely.php?imgid=10856

Szoval van valakinek valami otlete ennek a bekotesevel kapcsolatban?

En angliaban elek, elvittem mar ket szerelohoz is de mindketten bamban altak a problema elott.

a szerbo szinten egy b s corsabol valo, de nem 1.5 diesel bol.

segitsetek legyszi.

Link to comment
Megosztás:

Tudtommal ilyen szervó csak a C corsákban volt.

Ezt asszem nem lehet összehozni a tiedével.

Ami megoldást lehet esetleg tenni, hogy veszel egy normál

b corsa szervós kormánygépet, és ahhoz egy g astra elektromos

szervópumpát. Patyi Laci ezt legalábbis így oldotta meg a

verseny b corsájában.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.