Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Cicás autók


uhuhu

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • Hozzászólások 3,4k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Tartok ma délután haza az Árpádhídon és nem hittem a szememnek!

Szerencsére nálam volt a fénytleképezőkézikészülék.Azért homály mert

közben vezettem! (Gabi látod na én pl lehetnék versenyző mert nem

ütöttem szét az indexét senkinek. :wink: )

http://img.tar.hu/gsitamas/size2/11002891.jpg

Mondjuk biztos sok lőerő lehet benne azért kell ekkora hókotró,

hogy legyen leszorítóerő úgy 80km/h-nál.

Aki közelebbről meg szeretné nézni ezt a "csodát", az megteheti a Gyömrői úton a Richterrel szemben. Arra járok melóba és szinte mindíg látom ott. De ez a szárny...nem is mondok inkább semmit, asszem önmagáért beszél. :)

Link to comment
Megosztás:

Erre emlékszik még valaki?

Kicsit lassan ébredek, de...

Ez a koncepció a Chrysler és a PPG együttműködésével épült 1984-es Dodge "Turbo Interceptor" M4S Prototype. Alapjául egy DOHC 2.2 literes, 4 hengeres, twin turbós (Garret T-25) motor szolgált, amelyre egy 5 sebességes kézi váltót applikáltak, és a lóerőket a hátsó kerekekre vezették. Teljesítményét 440 HP -ben határozták meg, végsebessége valamivel 310 km/h (194.8 mph) felett volt, gyorsulási adatai állítólag -> "0 to 60 in 4.1 and the 1/4 mile at 12.9 at 104 mph". (bár terjengtek pletykák egy 600 HP-s változatról is, ami 12.1 @ 115 mph-et ment.) Filmes szereplése előtt az autó pace car-ként szolgált az Indy sorozatban, kifejlesztése 1.5 millió dollárba került. A cél egy alacsony légellenállású, és kis fogyasztású sportkocsi volt. A Wraith című filmben 6 hasonló (replika) autót törtek rommá a kaszkadőr és az ütközéses jelenetekben. Mára csak 4 db működőképes maradt belőle világszerte, ezekből nyilvánosan megtekinthető egy a PPG székházban, és egy a Chrysler múzeumban Aubumban. Persze más motorral szerelt hasonló karosszériával rendelkező replikákat találhatunk Amerika szerte...

by: AGR :wink:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.