Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok és olvasgatva a topicot a Castrol 10W40-eshez húz a szívem, 6ért tudnék 4l-t.

A Metabondot is nézegettem abból 8250Ft/5l.

Apám a Shell Helix-et ajánlotta az is 6körül van/4l.

A lényeg, hogy most Penzoil van benne és olajcsere után kicsit kattogósabb lett a motor hangja.

Fater azt mondta, hogy ugyanez volt neki is, de miután Helix-re lecserélte elmúlt ez a hang.

A lényeg, (tudom, hogy hülyén hangzik) hogy gondolom csak ratyi olajnál csinálja ezt és hogy Metabond/Castrol-tól se fog kattogni?!

Mivel az előző tulaj eléggé elhanyagolta a kocsit, és gondolom olajcserénél se lehetett máshogy, ezért előtte egy motoröblítést is megejtenék.

Szerintetek melyik olaj lenne a legjobb? Vagy ezek között, már nincs nagy különbség?

A Shell Helix Plus 10w-40 kiváló motortisztító hatással rendelkezik (ahogy írtad, szükséged is lesz rá). A faternak igaza van.

Link to comment
Megosztás:

A Shell Helix Plus 10w-40 kiváló motortisztító hatással rendelkezik (ahogy írtad, szükséged is lesz rá). A faternak igaza van.

Oké. Még megkérdem mi pénz a Metabond és annak függvényében van Helix vagy az.

Köszi a válaszokat. Egyébként 320e km van benne, szóval lesz mit átöblíteni.

Link to comment
Megosztás:

Oké. Még megkérdem mi pénz a Metabond és annak függvényében van Helix vagy az.

Köszi a válaszokat. Egyébként 320e km van benne, szóval lesz mit átöblíteni.

ilyen esetben én azt is megjátszanám, hogy kétszer cserélnék olajat

mondjuk 5ezernél ujra

nem olcsó, de hatásos

320ezer km már szép kor

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Olajcsere előtt állok és olvasgatva a topicot a Castrol 10W40-eshez húz a szívem, 6ért tudnék 4l-t.

A Metabondot is nézegettem abból 8250Ft/5l.

Apám a Shell Helix-et ajánlotta az is 6körül van/4l.

A lényeg, hogy most Penzoil van benne és olajcsere után kicsit kattogósabb lett a motor hangja.

Fater azt mondta, hogy ugyanez volt neki is, de miután Helix-re lecserélte elmúlt ez a hang.

A lényeg, (tudom, hogy hülyén hangzik) hogy gondolom csak ratyi olajnál csinálja ezt és hogy Metabond/Castrol-tól se fog kattogni?!

Mivel az előző tulaj eléggé elhanyagolta a kocsit, és gondolom olajcserénél se lehetett máshogy, ezért előtte egy motoröblítést is megejtenék.

Szerintetek melyik olaj lenne a legjobb? Vagy ezek között, már nincs nagy különbség?

az igen 320e kilométer nem semmi de látszik astra :rolleyes: :lol: :D

nálam a valvoline vált be 10W-40enes maxlife sztem jó legalábbis amióta visszakaptam kedves vezetni nem tudó nővéremtől az autót akinél az olajcsere luxusdolognak számított 2-3 olajcsere után úgy h mindig olyat tettem bele egészen megváltozott a hangja és sokkal jobban is indul! borsos ára van 5liter 8500 FT

kimondottan 100000Km-ter felett futott motorokhoz ajánlják enyémbe csak 160e van de amióta azt teszem még fogyasztani se fogyasztja az olajat oan szinten mint ahogy fogyasztotta régen! most ha feltöltöm akkor mire eljön az olajcsere ideje legyen kilométer alapú vagy időalapú(12hónap) a csere ideje de feltöltéskor mért olajszinthez képest max 1-2 milliméterrel megy lejjebb a szint a nívópálcán és a német diesel motorom van!!!! motoröblítéshez meg a STP-nek van egy jó adalékanyaga amit én használtam és bevált! tescóba betudod szerezni :P

Link to comment
Megosztás:

Na mostmár tényleg nem tudok választani.

Metabond vagy Helix?

Metabond olcsóbb lenne, viszont az ismerőseim Helix-et ajánlják.

Nézegettem az olajok tulajdonságait és nem sok különséget találtam közöttük.

Metabondhoz húz a szívem...

Szerintetek?

Igazából a jó olajok között nincs számodra lényeges különbség. Tudom, nem sokra mész a válasszal, de ezt Neked kell eldöntened :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Üdv mindenkinek!

Újként köszönetet szeretnék mondani az itt található rengeteg hasznos tanácsért és tapasztalatért.

Nálunk 3 verda van a családban, igaz nem Astra F, hanem Vectra A.

Asszonykám '94-esében (X20XEV) évek óta Castrol Magnatec van, hibátlanul teszi a dolgát teszem hozzá.

Sógor'95-ösében (X20XEV) 6-7000km van felújítás óta (HF+gyűrűk) Ő valamilyen Mobilt használ. Hangosabb mint az enyém, de lehet ez szubjektív :rolleyes:

Az enyém szintén '95-ben született (X20XEV) és most tapossuk a 7200.-ik km-t felújítás óta (HF+Mahle hajtókarcsapágyak+Mahle gyűrűszett)

Az első 1500km-en Opel 10W40 volt benne, utána egy véletlen folytán nem volt Magnatec a srácnál akitől venni szoktam.

Ő Valvoline Durablend 10W40-et javasolt, mert kollégája esküszik rá. Áment mondtam.

És őszintén szólva nem bántam meg. Minimális az olajfogyi, és most már szinte nincs hangja a motornak alapjáraton (csak a szíjak hangját hallani).

És már az erőt is érezni a kicsikében úgy 6000km-től kezdve (deez nem az olaj érdeme ugye :D ) Persze féltve óvóm minden bántástól, mivel a gépmunka kivételével mindent magam csináltam rajta. Most 230500km van benne. Az előéletével nem OFFolok, az egy külön történet...

Az olajfeketedés engem is meglepett a minap, szép fekete már és igencsak elgondolkodtam a cserén. Hamarosan meg is ejtem és maradok a Valvoline-nál.

70% város napi 2X7km de szigorúan melegítem minden elindulás előtt. A maradék 30% általában M0 és az 5-ös főút.

UFF!

Thor

Link to comment
Megosztás:

Megkérnék valaki hozzáértőt magyarázza el nekem mi a különbség az 5W40, 0W40 valamint a 0W30 között. Annyit olvastam, hogy már a csak viszkozitást látok mindenfelé de még mindig nem egyértelmű.

0W40 jobban bírja a hideged (-20 fok alatt), 5W40 nem annyira (-20 fok), 0W30 meg nem bírja annyira a meleget, mint a W40. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mit mondtak a Metára ?

"Metabond: ha egy 20 éves Ladád lenne és játszadozhatnékod támad, kiváncsian várnánk a kisérlet eredményét. Egy H Astra nem az a kategória, amibe ilyen vackokat töltögetünk. Láttam anno bemutatót arról, hogy mennyire védi a fémet a metabond - akkor, 2 másodpercig. És utána? Ismer valaki olyat, aki x éve y ezer km megtétele után be tud számolni a következményről? Én nem. Soha semmilyen csodaszert nem öntenék se az olajkörbe, se az üzemanyag rendszerbe, se sehova."

"...a mai korszerű olajokat kifejlesztő gárda vért izzad azért,hogy megtalálja azt a legmefelelőbb olaj-összetételt ami maximálisan kiszolgálja a motort az olajcsereperiódus alatt. Ezt a kényes egyensúlyt bűn lenne felborítani "mindenféle csodalöttyel". Arra senki nem gondol mi van ha éppenséggel nem használ az adalékanyag és az olaj összetételét megváltoztatva kárt okoz(hat)? Mert lehet,hogy az olaj egyik tulajdonságán javít de a másikon meg ront...

A régi Astramba egyszer rakattak velem is(hátha nem eszi az olajat-meg kigyulladt a sárga motorjelző lámpa). Namost a dolgon nem a Metabond segített hanem egy alapos Bp. oda-vissza kikormolás. Az 1.6-os motor olajfogyasztásán meg nem segített mert még nem találták meg azt a szert ami a fémet visszaépítené..."

Link to comment
Megosztás:

"Metabond: ha egy 20 éves Ladád lenne és játszadozhatnékod támad, kiváncsian várnánk a kisérlet eredményét. Egy H Astra nem az a kategória, amibe ilyen vackokat töltögetünk. Láttam anno bemutatót arról, hogy mennyire védi a fémet a metabond - akkor, 2 másodpercig. És utána? Ismer valaki olyat, aki x éve y ezer km megtétele után be tud számolni a következményről? Én nem. Soha semmilyen csodaszert nem öntenék se az olajkörbe, se az üzemanyag rendszerbe, se sehova."

"...a mai korszerű olajokat kifejlesztő gárda vért izzad azért,hogy megtalálja azt a legmefelelőbb olaj-összetételt ami maximálisan kiszolgálja a motort az olajcsereperiódus alatt. Ezt a kényes egyensúlyt bűn lenne felborítani "mindenféle csodalöttyel". Arra senki nem gondol mi van ha éppenséggel nem használ az adalékanyag és az olaj összetételét megváltoztatva kárt okoz(hat)? Mert lehet,hogy az olaj egyik tulajdonságán javít de a másikon meg ront...

A régi Astramba egyszer rakattak velem is(hátha nem eszi az olajat-meg kigyulladt a sárga motorjelző lámpa). Namost a dolgon nem a Metabond segített hanem egy alapos Bp. oda-vissza kikormolás. Az 1.6-os motor olajfogyasztásán meg nem segített mert még nem találták meg azt a szert ami a fémet visszaépítené..."

Az olajfogyáson a metabond nem is fog segíteni. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Mind1. Rákérdeztem a Meta miért nem jó...aztán jól pics@n rugódtak, mondván miért kérdezek ha erőltetem a saját igazam stb....na ez is jó volt.

Ennek az egész véleményezésnek olyan színezete van, mintha lenne nekik egy H Astrája, és akkor mindenki szarja össze magát, mert egycsapásra minden meglévő olaj elavult sz@r lenne..

Link to comment
Megosztás:

Ennek az egész véleményezésnek olyan színezete van, mintha lenne nekik egy H Astrája, és akkor mindenki szarja össze magát, mert egycsapásra minden meglévő olaj elavult sz@r lenne..

:rolleyes: :D :P

Nekem is fölment a pumpám rendesen. Csak azt szerettem volna megtudni, hogy mit érdemes beletenni a tapasztalatok alapján. Aztán látván amint a Metáról megoszlanak a véleményeink rá találtam kérdezni, hogy miért is nem Meta....na ott jött a Shauma drótkefével...

Link to comment
Megosztás:

:rolleyes: :D :P

Nekem is fölment a pumpám rendesen. Csak azt szerettem volna megtudni, hogy mit érdemes beletenni a tapasztalatok alapján. Aztán látván amint a Metáról megoszlanak a véleményeink rá találtam kérdezni, hogy miért is nem Meta....na ott jött a Shauma drótkefével...

Gondolom, un. Long Life olaj kell a H-ba is nem ?

30 ezer km, meg stb.

De a Meta az jó olaj, ugyanúgy jó a castrol, Fuchs titán stb..

Éppen tegnap töltöttem bele :D

Három hónapot bírt a régi :lol:

Link to comment
Megosztás:

Gondolom, un. Long Life olaj kell a H-ba is nem ?

30 ezer km, meg stb.

De a Meta az jó olaj, ugyanúgy jó a castrol, Fuchs titán stb..

Éppen tegnap töltöttem bele :D

Három hónapot bírt a régi :rolleyes:

Jaja longlife. Castrol Edge 0W40 ajánlottak bele...sztem az lessz. Rájöttem, hogy túl drága volt az autó ahhoz, hogy töltögessek bele mindent. Nem kisérletezem. 7000-7500 km friss olaj és rendszeresen szűrők és üzemanyag adalék azt pont.

Link to comment
Megosztás:

"Metabond: ha egy 20 éves Ladád lenne és játszadozhatnékod támad, kiváncsian várnánk a kisérlet eredményét. Egy H Astra nem az a kategória, amibe ilyen vackokat töltögetünk. Láttam anno bemutatót arról, hogy mennyire védi a fémet a metabond - akkor, 2 másodpercig. És utána? Ismer valaki olyat, aki x éve y ezer km megtétele után be tud számolni a következményről? Én nem. Soha semmilyen csodaszert nem öntenék se az olajkörbe, se az üzemanyag rendszerbe, se sehova."

"...a mai korszerű olajokat kifejlesztő gárda vért izzad azért,hogy megtalálja azt a legmefelelőbb olaj-összetételt ami maximálisan kiszolgálja a motort az olajcsereperiódus alatt. Ezt a kényes egyensúlyt bűn lenne felborítani "mindenféle csodalöttyel". Arra senki nem gondol mi van ha éppenséggel nem használ az adalékanyag és az olaj összetételét megváltoztatva kárt okoz(hat)? Mert lehet,hogy az olaj egyik tulajdonságán javít de a másikon meg ront...

A régi Astramba egyszer rakattak velem is(hátha nem eszi az olajat-meg kigyulladt a sárga motorjelző lámpa). Namost a dolgon nem a Metabond segített hanem egy alapos Bp. oda-vissza kikormolás. Az 1.6-os motor olajfogyasztásán meg nem segített mert még nem találták meg azt a szert ami a fémet visszaépítené..."

Te most a meta olajra vagy az adalékra kérdeztél rá? Mert ezek a válaszok egyértelműen a meta adalékra köpnek. Magyarázd el nekik, hogy a meta olajban nincs is meta adalék! Ez egy jó total vagy elf (már nem is tudom pontosan) olaj meta flakonba töltve és lényegesem olcsóbban. Az adalékkal nekem is vegyes érzéseim vannak de az olajjal totálisan meg vagyok elégedve. Szüleim új autójába is 5w-40-es meta olaj került cserekor és szépen teszi a dolgát. Gábor (opel16V)verseny tapasztalatai pedig egyértelműen a meta mellett állnak.

Ja és a fém visszaépítésre (bár ebben én sem hiszek igazán):

http://www.xado.hu/technologia.html

Link to comment
Megosztás:

Te most a meta olajra vagy az adalékra kérdeztél rá? Mert ezek a válaszok egyértelműen a meta adalékra köpnek. Magyarázd el nekik, hogy a meta olajban nincs is meta adalék! Ez egy jó total vagy elf (már nem is tudom pontosan) olaj meta flakonba töltve és lényegesem olcsóbban. Az adalékkal nekem is vegyes érzéseim vannak de az olajjal totálisan meg vagyok elégedve. Szüleim új autójába is 5w-40-es meta olaj került cserekor és szépen teszi a dolgát. Gábor (opel16V)verseny tapasztalatai pedig egyértelműen a meta mellett állnak.

Ja és a fém visszaépítésre (bár ebben én sem hiszek igazán):

http://www.xado.hu/technologia.html

Nincs kedvem magyarázni. Kérdeztem, hogy milyen olajat ajánlanak aztán kérdeztem a metát és jól lebőgték. Nem piszkálom a témát... :rolleyes: Ugyis minden hiába...

Link to comment
Megosztás:

Hát akkor hagyd azt az ideges bandát :rolleyes: Maradj acsak itt az F-esek között :D

De ha elhiszed ha nem, még mindig lövésem sincs mit fogok majd az újba tölteni. Valaki tegye már fel a pontot az I-re. Castrol, Valvoline, Mobil stb.....a metabond kiesik mert nincs 0W40 belőle.

Link to comment
Megosztás:

Valaki tegye már fel a pontot az I-re. Castrol, Valvoline, Mobil stb.....a metabond kiesik mert nincs 0W40 belőle.

Ave!

Igaz én csak 10W40 témájában vagyok jártas, de hátha hasznos lesz:

Sok évi Castrolozás után kipróbáltam a Valvoline-t és ez lesz a kövi is benne.

Röviden ennyi :rolleyes:

Remélem segítség valamennyire :D

Link to comment
Megosztás:

Ave!

Igaz én csak 10W40 témájában vagyok jártas, de hátha hasznos lesz:

Sok évi Castrolozás után kipróbáltam a Valvoline-t és ez lesz a kövi is benne.

Röviden ennyi :rolleyes:

Remélem segítség valamennyire :D

Köszi. Érdekelne milyen különbségeket vettél észre. Továbbá érdekelne a Magnatec és az Edge közti különbség.

Link to comment
Megosztás:

De ha elhiszed ha nem, még mindig lövésem sincs mit fogok majd az újba tölteni. Valaki tegye már fel a pontot az I-re. Castrol, Valvoline, Mobil stb.....a metabond kiesik mert nincs 0W40 belőle.

A Te mocidra milyen olajelőírás vonatkozik? GM-LL-B-025? Mert ha a gyári előírásnak megfelel, akkor kis túlzással teljesen mindegy a márkanév.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.