Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Motorolaj avagy ki mit és miért ezt az olajat tölti bele?


uhuhu

Recommended Posts

Jaja, az kifejezetten jót tesz a hidrotőke fészeknek és a szelepnek :lol: ;)

Egyébként ma vettem ilyet. 6liter olajhoz használható, az enyémben 4 van, szóval a felét öntöttem bele. Az 50km alatt amit eddig megtettem nem észleltem különösebb jelet. Remélem használni fog.

( bár ebből az 50kmből 10km vontatás volt. Haverom E30a, feladta a harcot... Persze a legnagyobb ködben kellett mindezt neki... ;) )

Ártani nem fog, az biztos. :lol: Ezek a kenceficék úgy vannak kitalálva, hogy kárt semmiképpen ne tegyenek. Aztán az már a tulaj képzeletére van bízva, hogy érzi, használ-e vagy sem.

Az biztos, én még komolyan vehető leírást, bemutatót nem láttam arról, hogy kézzel fogható hasznuk lenne. Legyen szó az olajszivárgás megszüntetőről, vagy az olajfogyás csökkentőről.

Link to comment
Megosztás:

Ártani nem fog, az biztos. ;) Ezek a kenceficék úgy vannak kitalálva, hogy kárt semmiképpen ne tegyenek. Aztán az már a tulaj képzeletére van bízva, hogy érzi, használ-e vagy sem.

Az biztos, én még komolyan vehető leírást, bemutatót nem láttam arról, hogy kézzel fogható hasznuk lenne. Legyen szó az olajszivárgás megszüntetőről, vagy az olajfogyás csökkentőről.

Na azokban Én egyáltalán nem hiszek. Az olajfolyás megszüntető biztos működik, de hogy én olyat nem tennék a kocsiba az fix. Olcsóbb hozzá egy tömítés, mint az. Az olajfogyás csökkentő meg érdekes anyag lehet, ha tudja pótolni az elhasználódott gyűrűt vagy esetleg a szelepszárszimmeringet.

A motormosó adalékokról már hallottam hogy károsak, meg sok dzsuvát feloldhatnak, aztán eltömődést okozhatnak, aztán az meg a motor halálát. De ez a hidrotőke tisztító ahogy olvastam nem olyan drasztikus és talán nem vesztek vele semmit. Igazából azt próbálom valahogy kibekkelni vele, hogy ne sokat csörögjön a tőke, legalább addig amíg nem kap másik olajat. Remélem használ majd azért. ;)

Link to comment
Megosztás:

Na azokban Én egyáltalán nem hiszek. Az olajfolyás megszüntető biztos működik, de hogy én olyat nem tennék a kocsiba az fix. Olcsóbb hozzá egy tömítés, mint az. Az olajfogyás csökkentő meg érdekes anyag lehet, ha tudja pótolni az elhasználódott gyűrűt vagy esetleg a szelepszárszimmeringet.

A motormosó adalékokról már hallottam hogy károsak, meg sok dzsuvát feloldhatnak, aztán eltömődést okozhatnak, aztán az meg a motor halálát. De ez a hidrotőke tisztító ahogy olvastam nem olyan drasztikus és talán nem vesztek vele semmit. Igazából azt próbálom valahogy kibekkelni vele, hogy ne sokat csörögjön a tőke, legalább addig amíg nem kap másik olajat. Remélem használ majd azért. ;)

Ez is valami oldószer lehet? Vagy hogy tisztít hidrotőkét...?

Link to comment
Megosztás:

Csak azért kérdezem, mert ha a tőkét tisztítja, akkor az mindenhonnan oldani fog.

Igen, én is gondoltam rá, viszont nem motor öblítő, mert az olajsárról és a többi szennyeződésről nem ír semmit, csak a szelepeket és a hidrotőkéket, ne kérdezd hogyan, a leírásában olvastam.

A hidrotőke optimális működéséhez szükséges. Csökkenti a hidrotőke kopását és a fémes zajokat. Tisztítja a szelepeket és a furatokat. Benzin és diesel üzemű motorokhoz. Turbo- és katalizátortesztelt.Felhasználása: 300 ml elegendő 6 liter motorolajhozz. Hozzáadható minden fajta ásványi és szintetikus olajhoz. Minőségét korlátlan ideig megőrzi

Ahogy olvastam a neten, szokták használni emberek, még a totalcar olaj doktor is javasolta párszor, hogy talán az segít. Kockázat nélkül nincs győzelem. ;)

Link to comment
Megosztás:

Na azokban Én egyáltalán nem hiszek. Az olajfolyás megszüntető biztos működik, de hogy én olyat nem tennék a kocsiba az fix. Olcsóbb hozzá egy tömítés, mint az. Az olajfogyás csökkentő meg érdekes anyag lehet, ha tudja pótolni az elhasználódott gyűrűt vagy esetleg a szelepszárszimmeringet.

A motormosó adalékokról már hallottam hogy károsak, meg sok dzsuvát feloldhatnak, aztán eltömődést okozhatnak, aztán az meg a motor halálát. De ez a hidrotőke tisztító ahogy olvastam nem olyan drasztikus és talán nem vesztek vele semmit. Igazából azt próbálom valahogy kibekkelni vele, hogy ne sokat csörögjön a tőke, legalább addig amíg nem kap másik olajat. Remélem használ majd azért. ;)

Én egyszer használtam ilyen motorolaj besűrítő adalékot, 120-as Skodába. Annyira ramaty állapotban volt már a motor, hogy melegen fordulaton sem volt megfelelő olajnyomás 20W50-es olajjal sem. Ilyen mézszerű lötty volt, amit az olajhoz kellett önteni meleg motornál. Valami keveset használt neki, de nem sokat.

Link to comment
Megosztás:

Ártani nem fog, az biztos. :lol: Ezek a kenceficék úgy vannak kitalálva, hogy kárt semmiképpen ne tegyenek. Aztán az már a tulaj képzeletére van bízva, hogy érzi, használ-e vagy sem.

Az biztos, én még komolyan vehető leírást, bemutatót nem láttam arról, hogy kézzel fogható hasznuk lenne. Legyen szó az olajszivárgás megszüntetőről, vagy az olajfogyás csökkentőről.

Jó napot mindenkinek!Ártani nem árt adalékanyagok használata,de elképzelhető,hogy kis mértékben megáltoztatja a motorolajban lévő adalékok arányát.A jó minőségű motorolajok is tartalmaznak különféle adalékanyagokat.Én nem használtam soha különféle adalékanyagokat.Kb.10-11 évig gyári GM-olajat kapott a motor,nem volt problémám vele,de mondogatták,hogy egyre silányabb a minősége.Ekkor váltottam Castrolra.Kb.5 éve kap Castrolt (5W-40-et),egy csereperiódus alatt 3-4 dl-eszik meg belőle,pedig 220578-km van az autóban.A motor C14SE.Hidegen sosem hajtom,hajtottam.Amugy elképzelhető,hogy ideig óráig használ a motornak az adalékanyag.Ha már kopott a motor,akkor a hiányzó "fémet"nem lehet pótolni adalékkal szerintem.

Link to comment
Megosztás:

Nem is a hiányzó fém pótlása a cél nálam, csak annyi hogy elhallgasson az a b*zi tőke, amelyik mindig kelepel indításkor. Olyan mintha dízelem lenne és lopott ukrán hajógázolajjal használnám. :lol: :)

"A kopott szar tőkét az adalék sem javítja meg. Szerelő." Mindjárt megkapod... Sosem lesz ennek vége? Van aki önt bele, van aki nem. Én nem. De hogy minek ezen osztozni... ;)

Link to comment
Megosztás:

"A kopott szar tőkét az adalék sem javítja meg. Szerelő." Mindjárt megkapod... Sosem lesz ennek vége? Van aki önt bele, van aki nem. Én nem. De hogy minek ezen osztozni... :lol:

Gondolom ő nem a hidrotőke tisztító adalékra gondolt, hanem mondjuk az olajfogyás csökkentőre vagy a motor restaurátorra ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem is a hiányzó fém pótlása a cél nálam, csak annyi hogy elhallgasson az a b*zi tőke, amelyik mindig kelepel indításkor. Olyan mintha dízelem lenne és lopott ukrán hajógázolajjal használnám. :lol: ;)

Hát de pont azért szól az a szerencsétlen tőke, mert onnan fém hiányzik :)

Link to comment
Megosztás:

A Finish-ről is azt hitték, hogy csodaszer...de nem volt az! :lol:

Vannak már leírások is, hogy melyik csodaszer miért jó. ;)

Hirtelen ezt találtam, de van ilyen a Restorer-ről Prolong-ról stb.

Általában a beépülő részecskék mérete és a struktúrája biztosítja, hogy a kenés megmaradjon, ne tömítse el a hónolás "karcait" amiben megül az olaj. Azt, hogy ezt polikerámiával, ezüst-réz-stb. részecskékkel, vagy teflon felhasználásával érik el, az gyártó kérdése. Az elméletek nem rosszak, de igazából azért fejlesztették ki ezeket, hogy ha háborúban sérül a motor és elfolyik az olaj, akkor még érjenek vissza a bázisra.

Szerintem a lényeg annyi, hogy egy sz@rrá kopott motoron semmi csodaszer nem fog segíteni, de időben használva el lehet tolni a felújítást pár 10e. km-rel. Egy lényeges van még, hogy eredetit kell használni és nem hamisítottat, mert sajnos ezeket is előszeretettel hamisítják. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...
  • 2 weeks later...
Már egy hete nem csörög a hidrotőke. Szeretném azt hinni hogy bejött a hidrotőke tisztító adalék, de szerintem csak az enyhe időnek köszönhető. Majd kiderül ha megint zordabbra fordul az időjárás. :lol:

Sziasztok!

Egy kérdés miatt csatlakoztam, de Zsoltee hozzászólását olvasva kettő lesz belőle :D

1. Ti melyik olajat ajánlanátok inkább: Castrol Magnatec 10W-40 vagy GM olaj?

2. Kedves Zsoltee! Te milyen adalékot használtál?

Én erre gondoltam, de most még elbizonytalaníthatsz:)

erről lenne szó: Wynn's szelepemelőtisztító

Köszönöm és Üdv ismét Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.