Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Igen, de szerintem (cáfolj rám ha rosszul tudom) ha a 15-höz ültetem a kocsit, akkor pl ha kicserélem később16-ra akkor az nem fog beférni alá. Mondjuk én kompromisszum képes vagyok. Akkor mit javasolsz?

Ez akkor igaz, ha a 16-os sokkal szélesebb, vagy ha az ET-je nem stimmel. Egyébként sztem pesti utakra, ráadásul 14NZ-vel még a 195/50R15 is túlzás.

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb kerékátmérő a hajtásnak ad többletfeladatot, a szélesebb kerék a futóműnek, szóval valami kompromiusszumot kell találni. Arról nem beszélve, hogy nő az áttétel, de legalább könnyebb a ménest zabolázni :lol: Nem tudom, van-e az autón valami átalakítás, ha nincs, én maradnék a 15"-nál.

Nekem 205/50 R16 van fent, de nagyobb kereket akkor se raknék fel ha fizetnek érte.

Link to comment
Megosztás:

A nagyobb kerékátmérő a hajtásnak ad többletfeladatot, a szélesebb kerék a futóműnek, szóval valami kompromiusszumot kell találni. Arról nem beszélve, hogy nő az áttétel, de legalább könnyebb a ménest zabolázni :lol: Nem tudom, van-e az autón valami átalakítás, ha nincs, én maradnék a 15"-nál.

Nekem 205/50 R16 van fent, de nagyobb kereket akkor se raknék fel ha fizetnek érte.

Átalakítás alatt mit értesz?

Link to comment
Megosztás:

A féltengely erősebb. A gátló Monroe reflex gázos. A kerékagy Calibra, a toronyagycsapágy is. Ez átalakítottnak számít?

Erre akartam kilyukadni. Örülök hogy nem azok közé tartozol, akik a full széria futóművet "csinosítják" nagy kerékkel. Csak ez nincs benne az aláírásodban, ezért kérdeztem. Az a méret ami nekem van, a tied alá is be kellene férjen. 205/50 nem a legáltalánosabb méret, de azért lehet rá ésszerű áron gumit kapni, legalábbis nekem tavaly tavasszal sikerült.

Link to comment
Megosztás:

Erre akartam kilyukadni. Örülök hogy nem azok közé tartozol, akik a full széria futóművet "csinosítják" nagy kerékkel. Csak ez nincs benne az aláírásodban, ezért kérdeztem. Az a méret ami nekem van, a tied alá is be kellene férjen. 205/50 nem a legáltalánosabb méret, de azért lehet rá ésszerű áron gumit kapni, legalábbis nekem tavaly tavasszal sikerült.

Hát igen, még nem nagyon tudom, mit hogyan hová, ahhoz még nagyon új klubbos vagyok. Most a legtöbb kritikát azért kapom a családban meg az ismerősöktől hogy ültessem le a kocsit ha már spoileres, meg vegyem le a horgot a végéről. De a horog sajna kell, annak maradni kell, bár nekem sem tetszik :lol: Az ültetés még megoldható méártékkel bár most is csak 15 cm-re van a földtől az eleje, ez nem tudom hogy sok vagy kevés, bár szemre lehetne pár centivel lejebb az orra. Ezért is gondolkoztam a 16-os keréken, mert az jobban töltené a kerékjáratot és akkor nem kéne annyit ültetni rajta talán. Bár igazán bizonytalan vagyok azért is érdeklődöm lelkesen. Minden tanács, pozitív- negatív kritika csak előbre visz a döntésben. Szóval ne fogjátok vissza magatokat :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hát igen, még nem nagyon tudom, mit hogyan hová, ahhoz még nagyon új klubbos vagyok. Most a legtöbb kritikát azért kapom a családban meg az ismerősöktől hogy ültessem le a kocsit ha már spoileres, meg vegyem le a horgot a végéről. De a horog sajna kell, annak maradni kell, bár nekem sem tetszik :lol: Az ültetés még megoldható méártékkel bár most is csak 15 cm-re van a földtől az eleje, ez nem tudom hogy sok vagy kevés, bár szemre lehetne pár centivel lejebb az orra. Ezért is gondolkoztam a 16-os keréken, mert az jobban töltené a kerékjáratot és akkor nem kéne annyit ültetni rajta talán. Bár igazán bizonytalan vagyok azért is érdeklődöm lelkesen. Minden tanács, pozitív- negatív kritika csak előbre visz a döntésben. Szóval ne fogjátok vissza magatokat :lol:

A horog pedig jó dolog, azon kivül amire való nagy segitség még enyhébb ráfutásnál meg parkolásnál ha rádmásznak. :lol:

Link to comment
Megosztás:

A horog pedig jó dolog, azon kivül amire való nagy segitség még enyhébb ráfutásnál meg parkolásnál ha rádmásznak. :lol:

Horog valóban hasznos, de ha ilyen kell is meg nem is helyzet van, akkor előnyös a leszedhető horog. Igaz a helye annak is kimarad hátul de mégsincs a kocsid végén az a darab vas.

Link to comment
Megosztás:

Horog valóban hasznos, de ha ilyen kell is meg nem is helyzet van, akkor előnyös a leszedhető horog. Igaz a helye annak is kimarad hátul de mégsincs a kocsid végén az a darab vas.

Biztos meg lehet oldani vhogy hogy ne lehessen látni a horog helyét ha leveszi. Vmi kippattintható lökösdarabbal, vagy mittudomén. Azt hiszem vmelyik tipusnál az első vonószem is igy van elrejtve. De az biztos, hogy egy szépen ültetett körbespoilerezett kocsin furán néz ki a hátul kilógó vonóhorog. De hát he egyszer használva van, mit lehet tenni? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Az is teljesen felesleges....sokkal lejjebb van az alja,ha rajta van a karter védő...... :lol:

Mikor mentünk BW re Cece felé... hu hát bakker ha láttad volna milyen bakhátas volt az ut ... hu mondom ha most nem hagyjuk el a kartert akkor soha :lol: Akkor gondolkodttam azon hogy ha leültetem akkor tutko leszakad ott! Egyébként , meg ha ültetem akkor csak is minőségi cuccal ahogy olvastam amit írtatok hogy egy koni szett az nyerő. Bár 4 új monroe van nekem gátlóba de sztem az nembírná a strapát! Szal amég nincs 120-140 ezer ft-om a gátlókra addíg marad a gyári :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ebben egyetértünk :lol:

Egyébként a 205/40R16 se nagyon tér el a pontos váltómérettől (0,8%).

Köszi, a sok érvet ellenérvet. Átrágom a dolgokat. A Horog sajna marad, mert kell. Télen lehet beleállok és lecserélem egy kivehetősre, az még lehet egy alternatíva. Annak csak egy baja van, hogy azthiszem kisebb a terhelhetősége. Majd megnézem mit bír.

Link to comment
Megosztás:

Feltettem a 15-ös kerekeket a kocsira.

195/50-es Pirelli P5000Drago gumikkal.

A felnik kicsit karcosak de majd télen kijavíttatom őket.

Nekem tetszik.

Tudom egy ültetés ráférne de ez CSALÁDI autó lesz.

1503.jpg

1502.jpg

1501.jpg

Jaa fel is lett polírozva az autó délelőtt. :lol:

A fényezése még mindíg szvr de egy fokkal illatosabb így. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Mikor mentünk BW re Cece felé... hu hát bakker ha láttad volna milyen bakhátas volt az ut ... hu mondom ha most nem hagyjuk el a kartert akkor soha :D Akkor gondolkodttam azon hogy ha leültetem akkor tutko leszakad ott! Egyébként , meg ha ültetem akkor csak is minőségi cuccal ahogy olvastam amit írtatok hogy egy koni szett az nyerő. Bár 4 új monroe van nekem gátlóba de sztem az nembírná a strapát! Szal amég nincs 120-140 ezer ft-om a gátlókra addíg marad a gyári :D

Tavalyi Abádszalóki túránál nem lehet rosszabb...ott is végig mentünk 20an,és senki nem akadt fent sehol........ :D :D :lol:

Feltettem a 15-ös kerekeket a kocsira.

195/50-es Pirelli P5000Drago gumikkal.

A felnik kicsit karcosak de majd télen kijavíttatom őket.

Nekem tetszik.

Tudom egy ültetés ráférne de ez CSALÁDI autó lesz.

http://opeltomi.uw.hu/1501.jpg

Jaa fel is lett polírozva az autó délelőtt. :lol:

A fényezése még mindíg szvr de egy fokkal illatosabb így. :D

Azt a H matricát nem akarod onnan leszedni???????? :lol: :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.