Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

akkor a 46-os maradt elől, a 49-es hátul

Köszi a segítséget mindenkinek!!!

Holnap beviszem a gumishoz a felniket, és meglátjuk ezek jók-e? :) :D :D

NAGYON REMÉLEM HOGY IGEN :D

Közben odabiggyesztettem a rajzot a korábbi hozzászólásomhoz, remélem érthető.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Car-társak!

Ti 175/65 R13 méretben milyen téligumit javasoltok! Természetesen szempont az is, hogy ne kerüljön közel annyiba mint az autó :D

SZóval egy megbízható és viszonylag olcsó gumit ajánljatok! :)

CSerébe böngésszétek ezt: ADAC gumiteszt

Inkább 175/70R13-ast nézz. Azok, gyakoriságuk miatt olcsóbbak. Arról nem is beszélve, hogy az a gyári/váltóméret.

Link to comment
Megosztás:

Ma előszerelt állapotba került a téli garnitúra:

kicsit bosszant, hogy a felrakás után rögtön a centírnál kitűnt a huplisság, hogy bizony némelyik két súlyt is kapott,volt ami kívül belül, persze ilyen 35-45 szinten, de egyik felni sem volt 20 alatt (a nyárik papucsai olyan 10-25 közöttiek voltak idáig mindig) a festékréteg mennyit dobhat rajta ? (Volt amelyiken nem sikerült, lemarni/drótkefézni mindent, hiába a RO55- na ott hagytam a fenébe...lehet hogy mégis a szórás nem ártott volna meg...)

A felrakás nem történt meg, nem értem időben oda, 2,600 ért kapott mindegyik szelepsapkákat is a centíron, súlyokon felül.

Volt két gumi, amiben egy-egy pici törés van a felnivel érintkező karimán- nos azon variált a szerelő, hogy túlképpen melyik oldalra menjen.

Hátra mentek a nagyobb súlyokat kapott felnik, előre a jobbak, de úgy hogy a kitört darabok azok belülre kerülnek....

Mikor szükséges az egyengetés, mennyi súlytól kell ezt csinálni? A centírozógépre fel lehet rakni a csupasz felnit is?

Link to comment
Megosztás:

Nagy nehezen meglettek a ténigumik-felnik!

a 46 - 49 esek már jók voltak, persze azokat is kellett centírozni!

Fel is raktam, ki is próbáltam, 130-nál sem tapasztaltam, hogy rázna, vagy húzna! :D

Ezek voltak rajta NYÁRI

Ezeket tettem fel TÉLI

A felniken a következő betűk mire utalnak???

EV KD LQ ....

49-es felni 46-os felni

Ezek a téli gumik tudom nem váltóméretek, de nah, ez volt (itthol) ingyen :)

175/80 R 13

(mellesleg ezzel már nem 10 Km-t csal a mutató, csak 6-ot :D (persze tudom,ez a magasabb gumik miatt van! szemre 1 cm a különbség)

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! csak egy gyors kérdésem lenne. F astra téli gumi garnitúra (kormoran, 1 szezont ment, kb 5-6ekm) van feleslegben (eladtam az autót, most G astra van) felnin. szerintetek kb mennyit ér? gumis 20-ért akarja beszámolni a G astra garnitúrába. nagyon lehúz? vagy ez reális? esetleg valakinek kell innen ennyiért?

köszi!

Followup

Link to comment
Megosztás:

sziasztok! csak egy gyors kérdésem lenne. F astra téli gumi garnitúra (kormoran, 1 szezont ment, kb 5-6ekm) van feleslegben (eladtam az autót, most G astra van) felnin. szerintetek kb mennyit ér? gumis 20-ért akarja beszámolni a G astra garnitúrába. nagyon lehúz? vagy ez reális? esetleg valakinek kell innen ennyiért?

köszi!

Followup

Nekem azt mondta a gumis bá' , hogy jó használtgumit (télit) tud már szerezni 5-6 körül is!

De ezek csak gumik!!!!!!!!! :D

a felnit ennyiért ne add vele!!!!! :) a 4db felni min. egy 10-es :D (persze ha jó állapotúak)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.