Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Télre ,közlekedni.

A keskenyebb de magasabb jobban bírja a kátyúkat, jégbordákat, kisebb az oldalfali vászonszakadás lehetősége és egyben a felniperem ütésé is valamint latyakban feltétlenül kevésbé fogja a kasznit viszont a szélesebb vegyes állagú havon picivel jobban kapaszkodik, ráadásul ha netán az egyikkel történne valami könnyebb szerezni is ebben a méretben használtan.

Azt vedd amelyik neked szimpatikusabb, esetleg tesztek közt járj utána :D nekem az utóbbi méret szimpatikusabb.. :)

Link to comment
Megosztás:

Nem a szőrök miatt "jeges" érzés az hanem a méretváltás és a téli puhasága miatt. :)

Átmérőben a 195/55 R15 és 175/65 R14 között van 12 mm, azaz a 14-essel összesen 6 mm-rel alacsonyabb a kocsi. Persze a futófelület is kisebb guminként 2 cm-rel, azaz összességében 4 cm-re keskenyebb sávon gurulok. Ennyit számítana?

A "jeges" érzés persze nem csúszkálást jelent, csak meg kell szokni, de egyáltalán nem elviselhetetlenül kellemetlen érzés. Sőt nekem jobban irányíthatónak tűnik a verda, legalábbis az egyenesfutása úgy tűnik javult (mondjuk lehet, hogy csak a nyári gumik igen kopott volta miatt jobb ez az érzés most), ahogy kicsit bekopik a téli állítólag jobb lesz :D

Link to comment
Megosztás:

Nem is akartalak megbántani, félre ne érts! :)

Nem vettem én bántásnak. <_< Tudom eléggé hülye gumik voltak alatta a nyáron, dehát ez van :icon13: 1 nyarat bírtam velük én is....Egyetlen 1et. Inkább vettem egy szélesebb/peresebbet használtan, de nekem többet ezek a magas szarságok nem kellenek. 130-140 körül halálfélelem és irányíthatatlanság. Nem nagyon érzi jól magát rajta a nagy kasztni :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Téligumis kérdésem lenne. Jelenleg 175/70/R13-as Michelin (asszem négyévszakos) gumi van az autón. Szeretnék helyett 165/70/R13-ast szintén Michelin-t. Olcsóbb kategóriából nem szeretnék semmiképp, mert az előző Semperittől zörgött a tetőkárpit, a fenti márka meg mondjuk úgy hogy bevált.

Sajnos a 165/70/R13-as méret már nem túl népszerű, így kevesebb helyen látok ilyet, főleg webshopokban.

pesten/környékén hol vannak komolyabb árukészlettel rendeklező gumisok?

Másik kérdés. A jelenlegi acélfelnire rámennek a téli gumik? (a 175-ös helyére a 165-ös?). A mostaniakat pedig már kidobnám. Ezt a gumisok átveszik vagy egy külön feladat lesz?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Téligumis kérdésem lenne. Jelenleg 175/70/R13-as Michelin (asszem négyévszakos) gumi van az autón. Szeretnék helyett 165/70/R13-ast szintén Michelin-t. Olcsóbb kategóriából nem szeretnék semmiképp, mert az előző Semperittől zörgött a tetőkárpit, a fenti márka meg mondjuk úgy hogy bevált.

Sajnos a 165/70/R13-as méret már nem túl népszerű, így kevesebb helyen látok ilyet, főleg webshopokban.

pesten/környékén hol vannak komolyabb árukészlettel rendeklező gumisok?

Másik kérdés. A jelenlegi acélfelnire rámennek a téli gumik? (a 175-ös helyére a 165-ös?). A mostaniakat pedig már kidobnám. Ezt a gumisok átveszik vagy egy külön feladat lesz?

Miért kell mééééég keskenyebbet venni, szerencsétlennek valahogy át kéne vinni a póvert. 175/70R13 oszt csókolom. Gyakori, nem drága, van választék fostól a prémiumig. A régieket meg otthagyod a gumisnál, majd kidobja.

Link to comment
Megosztás:

Akkor lehet maradok a 175-ösnél. Az sem valami széles.

Egyik munkatárs ajánlotta őket: autoguminet

Ha ennél nem találok jobbat akkor tőlük rendelem, velük csináltatom.

Miért kell mééééég keskenyebbet venni, szerencsétlennek valahogy át kéne vinni a póvert. 175/70R13 oszt csókolom. Gyakori, nem drága, van választék fostól a prémiumig. A régieket meg otthagyod a gumisnál, majd kidobja.
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Téligumis kérdésem lenne. Jelenleg 175/70/R13-as Michelin (asszem négyévszakos) gumi van az autón. Szeretnék helyett 165/70/R13-ast szintén Michelin-t. Olcsóbb kategóriából nem szeretnék semmiképp, mert az előző Semperittől zörgött a tetőkárpit, a fenti márka meg mondjuk úgy hogy bevált.

Sajnos a 165/70/R13-as méret már nem túl népszerű, így kevesebb helyen látok ilyet, főleg webshopokban.

pesten/környékén hol vannak komolyabb árukészlettel rendeklező gumisok?

Másik kérdés. A jelenlegi acélfelnire rámennek a téli gumik? (a 175-ös helyére a 165-ös?). A mostaniakat pedig már kidobnám. Ezt a gumisok átveszik vagy egy külön feladat lesz?

Zolinak igaza van, a 175/70 R13 nagyon gyakori méret! Beguglizod, azt ki is dob többezer találatot még úgy is, hogy beírod mellé a keresőbe Budapestet. Egyébként ahol én vettem ott a Michelin Alpin A3 a Te méretedben 16.690.- HUF/db lenne, de ez csak egy tájékoztató adat. Mondjuk én nem vagyok nagy Michelin párti, ezért is választottam Vredesteint (az is elég meggyőző tulajdonságú és legalább annyira prémium márka), plusz a Te méretedben Vredestein Snowtrac3 gumi ott 12.390.- HUF lenne/db. A négy keréken spórolnál 16.000.-et :)

Persze nem akarlak rábeszélni, ha Neked a Michelin jött be, hát használd azt tovább, de az is van Pesten dögivel a gumisoknál...

Link to comment
Megosztás:

Mihez viszonyítva lakik közelebb vki? Az enyémeket megtalálod (képekkel) az Eladó alkatrészek / Gumik, felnik topicban.

Mondjuk egy 50km-en belül plusz-minusz 10, hogy megérje elmenni érte. Sajna te már messze vagy....

Ez mind szép és jó, csak még azt nem tudom, Te hol lax, ezért kérdeztem :)

Látnád a téli gumijaimat :D

Van olyan keskeny, mint az enyém (155/80R13)? <_<

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.