Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Akkor nem tudom mert nem ismerem milyen van rajta , hülyeséget meg nem akarok mondani.

Azt tudom h az e30-on 4x100-as osztású van még...az agyméret a kérdéses, arról sajna nemtudok semmit :lol:

Helyesbítek,mennyit?? :) :D :D

Sztem nemigazán vehetö észre különbség a 195/50hez képest...én a 175/70r13 és a 195/50r15 között sem vettem észre a fogyasztásban semmit...ha dob is rajta a szélesebb gumi, akkor azok nem mérhetöek...

Meg van akkor miért nem lesz jó nekem az ATS CUP :D , mert ET28-ok :D . Pedig olyan szépen áltak <_< , de inkább veszek másikokak minthogy ABS-es csapágyat kellessen cserélgessek :D. Üdv.

Nekem et25 az alufelni, és nem veri szét a csapágyat :)legalábbis már több mint két éve fentvan és még nemkelett azóta csapágyat cserélnem... :D azt hozzátenném mondjuk h az alufelnik elött lett átcsapágyazva az összes kerékagy, és premium kategoria van alatta :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem et25 az alufelni, és nem veri szét a csapágyat :)legalábbis már több mint két éve fentvan és még nemkelett azóta csapágyat cserélnem... <_< azt hozzátenném mondjuk h az alufelnik elött lett átcsapágyazva az összes kerékagy, és premium kategoria van alatta :D

Az más, nekem ha jól látom gyári minden rajta, németből van és azért ott ugye jobb utak vannak. Azt jól tudom e hogy az abs-es járműveknél nem lehet csak csapágyat cserélni, kell az egész kerékagyat nem ? Vagy ezt a kérdést nem ide kellene feltegyem :D .

Link to comment
Megosztás:

Az más, nekem ha jól látom gyári minden rajta, németből van és azért ott ugye jobb utak vannak. Azt jól tudom e hogy az abs-es járműveknél nem lehet csak csapágyat cserélni, kell az egész kerékagyat nem ? Vagy ezt a kérdést nem ide kellene feltegyem <_< .

Szerintem első tengelynél nem számít. Legfeljebb ha már annyira lóg a csapágy a jeladó elérheti a vevőt. A hátsót még nem szedtem szét. Én most próbálgatok et25-ös felnit. Nem ér bele semmibe de a futóművet gyilkolja. 185/60 R14 gumikra gondoltam. A gyári lemezre meg felteszem a téli készletet.

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Olvastam más témákban, hogy F astráknál eltérő lehet a féknyereg típusa, mérete s emiatt nem biztos, hogy pl 13" -os felni használható.

A gépen gyári 13"-os felnik vannak. Fel tudok rá tenni pl 14" felnit ( lehet, hogy alufelni lenne)?

Mi a határ? Illetve igaz az, hogy ha nagyobb felnit szeretnék ( van olcsón <_< ) ahhoz keskenyebb gumit is fel lehet szereltetni?

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Olvastam más témákban, hogy F astráknál eltérő lehet a féknyereg típusa, mérete s emiatt nem biztos, hogy pl 13" -os felni használható.

A gépen gyári 13"-os felnik vannak. Fel tudok rá tenni pl 14" felnit ( lehet, hogy alufelni lenne)?

Mi a határ? Illetve igaz az, hogy ha nagyobb felnit szeretnék ( van olcsón :D ) ahhoz keskenyebb gumit is fel lehet szereltetni?

Nem fölfelé, hanem lefelé van korlát a fék miatt. A 256-os fék egyszerűen nem fér "bele" a felnibe. Fölfelé akkorát teszel amekkorát akarsz. Az meg már felni függő, hogy mekkora gumit teszel rá <_<

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Olvastam más témákban, hogy F astráknál eltérő lehet a féknyereg típusa, mérete s emiatt nem biztos, hogy pl 13" -os felni használható.

A gépen gyári 13"-os felnik vannak. Fel tudok rá tenni pl 14" felnit ( lehet, hogy alufelni lenne)?

Mi a határ? Illetve igaz az, hogy ha nagyobb felnit szeretnék ( van olcsón <_< ) ahhoz keskenyebb gumit is fel lehet szereltetni?

Szerinted ha 43as a lábad, akkor fel tudod venni a 44es cipőt?

Link to comment
Megosztás:

<_<

Nem fogalmaztam eléggé pontosan (a vizbű veszi ki a zoxigínt... )

Arra lettem volna (lennék )kíváncsi, hogy egy 14"-os felnit fel tehetek e a gépre? Értem ezalatt: nem kell rugót cserélni, vágni, nem kell lengécsillapítót cserélni? Nem fog, egy kátyúnál pl beleérni a kasztniba?

Szerinted ha 43as a lábad, akkor fel tudod venni a 44es cipőt?
Link to comment
Megosztás:

:D

Nem fogalmaztam eléggé pontosan (a vizbű veszi ki a zoxigínt... )

Arra lettem volna (lennék )kíváncsi, hogy egy 14"-os felnit fel tehetek e a gépre? Értem ezalatt: nem kell rugót cserélni, vágni, nem kell lengécsillapítót cserélni? Nem fog, egy kátyúnál pl beleérni a kasztniba?

Egyrészt, ha váltóméretben teszed, akkor tökmindegy, mert a kerék átmérője nem változik. Másrészt meg hányan járkálnak 15-ös, 17-es felnikkel is minden gond nélkül? <_< Túlbonyolítod, nem kell ennyit gondolkozni. Csak árt :) :D

Link to comment
Megosztás:

Érdemes olyan felnigarnitúrát venni amiből kettő görgőzve volt? Azt nem tudom milyen okból, vagy mekkora sérülés miatt. :D

Van esély rá, hogy a görgőzés után teljesen jó lesz, mint az eredeti? Pl nem fog rázni 100 felett. :D

Vagy ne is reménykedjek....

Felnit úgy tuti venni, hogy begurítod egy gumishoz, és megnézed gépen, hogy milyen. Ha jó akkor jó, ha nem akkor meg nem. Nem görgőzött felni is lehet sz.r, meg már görgőzött is lehet jó. <_<

Link to comment
Megosztás:

Felnit úgy tuti venni, hogy begurítod egy gumishoz, és megnézed gépen, hogy milyen. Ha jó akkor jó, ha nem akkor meg nem. Nem görgőzött felni is lehet sz.r, meg már görgőzött is lehet jó. <_<

Ez igaz. :D De a vakerán találtam egy pont olyat amilyet szeretnék, csak hát görgőzött, azt írja.

Egyébként a mostani gyári felniket is ott vettem és semmi baj sincs velük. Lehet,h csak szerencsém volt? :D

Link to comment
Megosztás:

Ez igaz. :D De a vakerán találtam egy pont olyat amilyet szeretnék, csak hát görgőzött, azt írja.

Egyébként a mostani gyári felniket is ott vettem és semmi baj sincs velük. Lehet,h csak szerencsém volt? :D

Minden használt cucc vásárlásához kell némi szerencse is <_< Ha jól néznek ki, fényképen nem látsz rajta fél tonna súlyt, akkor azért valószínű hogy nem lesz vele baj, de biztosra csak akkor lehet tudni ha ki van próbálva. A mostaniakkal mi a baj? (és mennyiért adod? :) )

Link to comment
Megosztás:

Minden használt cucc vásárlásához kell némi szerencse is <_< Ha jól néznek ki, fényképen nem látsz rajta fél tonna súlyt, akkor azért valószínű hogy nem lesz vele baj, de biztosra csak akkor lehet tudni ha ki van próbálva. A mostaniakkal mi a baj? (és mennyiért adod? :D )

Van 2db 14-es acélfelnim, na az eladó. :D Érdekel? :D Semmi bajom a mostaniakkal, de azokat téli keréknek használom. A nyáriban meg most fel akarok menni 15-re. Bár a gumira valót még össze kell spórolni, de odébb van még a nyár... :)

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén elhatároztam magam, hogy megveszem a lemezeket míg ne találok felnit. ET39-es G-astraról való. elvittem gumishoz is az öreggel akitől vettem mondta garit vállal rá de ha nem jó akkor visszavihetem hozzá, már más autóhoz is vettem tőle dolgokat.

Elvittem gumishoz 4-ből 3-om jó volt negyedik kicsit mondták hogy kapott ütést de hátra simán elmegy. Csak mint kiderült mégse jó az ET39 amit itt beszéltünk. Mert oké hogy aluba 35-38-is simán jó csak az a baj ez a gyári felni a gumis szerint pont lóg ki annyit, hogy eltérő és sajna csak 5,5"-os így futóműállítás is kéne hozzá mert elkopik a belső fele az új guminak. Szóval visszavittem az öreghez vissza is adta a lóvét gond nélkül, mert elég hülyeség lenne tavasszal/ősszel állítgatni 4ezerért a futóművet ezért... :D

Csak gondoltam leírom, hogy okosodjunk! :D

Jahh a jövő hónaptól meg gumis mondta hogy felmegy a gumik ára amit még ebbe a hónapba megrendel az illető az még nem, meg amíg ki nem fut a készlet.

<_<

Link to comment
Megosztás:

Hétvégén elhatároztam magam, hogy megveszem a lemezeket míg ne találok felnit. ET39-es G-astraról való. elvittem gumishoz is az öreggel akitől vettem mondta garit vállal rá de ha nem jó akkor visszavihetem hozzá, már más autóhoz is vettem tőle dolgokat.

Elvittem gumishoz 4-ből 3-om jó volt negyedik kicsit mondták hogy kapott ütést de hátra simán elmegy. Csak mint kiderült mégse jó az ET39 amit itt beszéltünk. Mert oké hogy aluba 35-38-is simán jó csak az a baj ez a gyári felni a gumis szerint pont lóg ki annyit, hogy eltérő és sajna csak 5,5"-os így futóműállítás is kéne hozzá mert elkopik a belső fele az új guminak. Szóval visszavittem az öreghez vissza is adta a lóvét gond nélkül, mert elég hülyeség lenne tavasszal/ősszel állítgatni 4ezerért a futóművet ezért... :D

Csak gondoltam leírom, hogy okosodjunk! :)

Jahh a jövő hónaptól meg gumis mondta hogy felmegy a gumik ára amit még ebbe a hónapba megrendel az illető az még nem, meg amíg ki nem fut a készlet.

<_<

Ez inkább okoskodás mint okosodás..........de mindenki azt csinál amit elhisz. :D

Link to comment
Megosztás:

Ez inkább okoskodás mint okosodás..........de mindenki azt csinál amit elhisz. :D

Ha magának akart volna üzletet akkor azt mondja, hogy pont jó és valszeg megvettem volna rá a nyárigumit is mivel jövő hónapban felmegy az ára. De ezekszerint inkább nekem akart segíteni mint magának üzletelni. <_<

Link to comment
Megosztás:

és akkor amikor valaki lecseréli a 15ös aluját téli lemezre, akkor menjen el futóművet állítani, mert az et38 más az alunál meg a lemeznél. :D

Elmondása szerint ha nagy az eltérés akkor valszeg. Úgy mondta a 35-38-as ET-jű felnivel nem volna gond ha 6"-os lenne. Oké tudom a 15" az meg 7". Csak valami olyasmit mondot hogy amennyivel kijebb van annyival van bejjebb is a 6"miatt. Egyenlőre nézelődök gyorsba hátha lesz. <_<

Link to comment
Megosztás:

Én már nem tépem a szám ilyeneken, inkább csak nevetek.....

Oké persze csak én is a legideálisabbat szeretném kihozni a dologból pl ilyet nem vettem számításba, és ha már veszek nyárigumit 60ezerért akkor nem mindegy hogy 3év múlva kopott a belső fele vagy 5év után is még egyenletes kopással lenne. Erre gondoltam. <_<

Amúgy meg egyáltalán nem értek hozzá azért érdeklődöm itt ezekről a dolgokról!

Link to comment
Megosztás:

Van 2db 14-es acélfelnim, na az eladó. :) Érdekel? :D Semmi bajom a mostaniakkal, de azokat téli keréknek használom. A nyáriban meg most fel akarok menni 15-re. Bár a gumira valót még össze kell spórolni, de odébb van még a nyár... :D

Itt is nézelődhetsz, nekem innen való a nyári alugarnitúrám (ami a képen látható).

Oké persze csak én is a legideálisabbat szeretném kihozni a dologból pl ilyet nem vettem számításba, és ha már veszek nyárigumit 60ezerért akkor nem mindegy hogy 3év múlva kopott a belső fele vagy 5év után is még egyenletes kopással lenne. Erre gondoltam. <_<

Amúgy meg egyáltalán nem értek hozzá azért érdeklődöm itt ezekről a dolgokról!

Sztem semmi gond se lett volna azokkal a felnikkel, nekünk az ex-Caravanunkon most a tulaja ilyen felnikkel használja a téligumikat, semmi gondja vele.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.