Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!!!Olyan kérdésem volna h van egy 1.4-es f astrám és most venni szeretnék rá egy 195/50/15-ös felnit a gyári 175/60/13....Kérdés:Mennyivel fog többet enni???Mennyit bírnak az alkatrészek???pl:gömbcsukló féltengely és stb???Előre is köszönöm a választ
Szia!

Nekem 195/50 R15-ös gumik vannak feltéve 6,5-es ET40-es felnikre. De majd tervezem, hogy 195/55-ösöket rakok fel, ha ezek elkopnak. 15 év után lett cserélve 1db talpas a jobb oldalon, a balon még a gyári van. Csak a szilenteket cserélték műszaki előtt, de azok nem kerékméret függők :)

Link to comment
Megosztás:

Mondjuk azért van pár autó, aminek ez már gyárilag gondot okozna :) egyezünk meg egy tengelyenkéntiben jó? :D

Ezt aláírom, vannak olyan autók, amiken más méretűek a gumik-felnik elől és hátul. Az F Astra nem tartozik ebbe a kategóriába. Viszont jó pénzért bele írathatod a forgalmiba mellékelve az átalakítási engedélyt :D Ezt arra találták ki, hogy megkopasszák a bérből-fizetésből élő autós társadalmat :D

Link to comment
Megosztás:

Minden keréknek egyforma méretűnek kell lenni az autón :) A szabály szerint :D

Én is úgy tudom, hogy tengelyenként kell egyformának lennie. De lehet hogy én tudom rosszul. Eddig nem szóltak érte. Azért se szóltak még, hogy a kerék kilóg a sárvédő ív alól. Mert állítólag az se szabályos.

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom, hogy tengelyenként kell egyformának lennie. De lehet hogy én tudom rosszul. Eddig nem szóltak érte. Azért se szóltak még, hogy a kerék kilóg a sárvédő ív alól. Mert állítólag az se szabályos.

Tengelyenként egyforma mintázatúnak, de méretre sztem mind a 4-nek meg kell egyeznie.

Link to comment
Megosztás:

Tengelyenként egyforma mintázatúnak, de méretre sztem mind a 4-nek meg kell egyeznie.

Én is így tudom!

Havert 30.000-re büntették meg, mert hátul 185-ös, elől meg 175-ös gumik voltak! (mind a négy 14-es volt! 5-6 mm-es profillal...)

Méretekben egyező kell legyen mind a négy, tengelyenként pedig egyező mintázatú. :D

Azért meg hogy kilóg a gumi a kasztni alól, egyenesen bevonják a forgalmit (mifelénk!) :) .

Link to comment
Megosztás:

Én is így tudom!

Havert 30.000-re büntették meg, mert hátul 185-ös, elől meg 175-ös gumik voltak! (mind a négy 14-es volt! 5-6 mm-es profillal...)

Méretekben egyező kell legyen mind a négy, tengelyenként pedig egyező mintázatú. :D

Azért meg hogy kilóg a gumi a kasztni alól, egyenesen bevonják a forgalmit (mifelénk!) :) .

Nekem a kilógásért se szóltak még. Vagyis egyszer amikor műszakizott az autó, és onnan felhívtak telefonon, hogy vigyek négy kereket az autóra, mert ezzel a kerékkel nem fog átmenni. Mert állítólag lefényképezik, és a képeket felküldik pestre.

Link to comment
Megosztás:

És még egy olyan kérdésem volna h akinek nem szervós az autója és a 195/50/15-ös kerekekkel jár....nehéz-e vele parkolni vagy menetközbe kormányozni???

Fogod érezni, hogy szélesebbek a kerekek, de azért fog menni a parkolás. Pár nap és megszokod, és fel se fog tünni. Még az lesz fura, hogy a buszok és a teherautók miatt vályús uton ott fogja majd egy picit húzni a kormányt. Nem kell megijedni, nem lesz semmi nehéz a dologba. Nekem sincs szervóm. Egy-két napig fogod érezni, hogy nehezebb egy picit a kormányzás, de utána amikor megszokod semmit nem fogsz érezni belőle. Majd télen fogod érezni amikor felrakod a téli kereket, mert gondolom, hogy az gyári méretű lesz. És akkor egy-két napig úgy fogod érezni, hogy szervós az autó.

Link to comment
Megosztás:

Én is úgy tudom, hogy tengelyenként kell egyformának lennie. De lehet hogy én tudom rosszul. Eddig nem szóltak érte. Azért se szóltak még, hogy a kerék kilóg a sárvédő ív alól. Mert állítólag az se szabályos.

Lehet, hogy az elnéző fajtával találkoztál és azért nem bűntetett meg. Vagy neki is olyan van a sajátján :)

Link to comment
Megosztás:

Én is így tudom!

Havert 30.000-re büntették meg, mert hátul 185-ös, elől meg 175-ös gumik voltak! (mind a négy 14-es volt! 5-6 mm-es profillal...)

Méretekben egyező kell legyen mind a négy, tengelyenként pedig egyező mintázatú. :D

Azért meg hogy kilóg a gumi a kasztni alól, egyenesen bevonják a forgalmit (mifelénk!) :) .

Szerintem mi tudjuk a frankót :D

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!!!Meg vettem a felniket és tényleg nem olyan nehéz kormányozni másabb de nem olyan vészes!!!!csak egy dolgot vettem észre mikor fölrakattam h mikor megyek 60-al le lassítok 40-re és a környékére akkor rázza a kormányt meg a féket...most vagy görgözés vagy gumi csere.Tapasztalat valakinek??? :)

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!!!Meg vettem a felniket és tényleg nem olyan nehéz kormányozni másabb de nem olyan vészes!!!!csak egy dolgot vettem észre mikor fölrakattam h mikor megyek 60-al le lassítok 40-re és a környékére akkor rázza a kormányt meg a féket...most vagy görgözés vagy gumi csere.Tapasztalat valakinek??? :)

Gumissal nézesd meg. Nekem amikor fölraktam az alufelnit, 90-110 km/h között rázott a kormány. Nekem az volt a gond, hogy a kerékagy mérete és a felni középső lyuk mérete nem egyezett. a kerékagy mérete kisebb volt azt hiszem 0.7 mm-el, és amiatt rázott a kormány.

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a válaszokat!!!Meg vettem a felniket és tényleg nem olyan nehéz kormányozni másabb de nem olyan vészes!!!!csak egy dolgot vettem észre mikor fölrakattam h mikor megyek 60-al le lassítok 40-re és a környékére akkor rázza a kormányt meg a féket...most vagy görgözés vagy gumi csere.Tapasztalat valakinek??? :)

Felni központosító van a középfúratban? Az is lehet a rázkódás oka. A gumisnak ezt tudnia kell...

Link to comment
Megosztás:

Szerintetek a Kumho ECSTA SPT KU31 gumi milyen? Valahoyg a Kumho márkanévről nem a legjobb minőség jut eszembe, de lehet csak le vagyok maradva.

Illetve mennyire használható a /50-es gumi BP-n? Vagy inkább maradjak a /55-nél?

jah és még vmi, mi a különbség a V és a H jelölés között? pl Falken ZE 912 82 H -> 13ezer darabja, de 82 V MFS 15ezer darabja ?

Link to comment
Megosztás:

De ha veszek ráá akkor nem hiszem h ráá birom rakni a felnit....nagyon pontos a felni közepe ezen a fém színü valamin nem tudom mi..:-)

http://www.google.hu/imgres?q=felni+k%C3%B...280&bih=821

Az a valami a központosító! :)

Szerintetek a Kumho ECSTA SPT KU31 gumi milyen? Valahoyg a Kumho márkanévről nem a legjobb minőség jut eszembe, de lehet csak le vagyok maradva.

Illetve mennyire használható a /50-es gumi BP-n? Vagy inkább maradjak a /55-nél?

jah és még vmi, mi a különbség a V és a H jelölés között? pl Falken ZE 912 82 H -> 13ezer darabja, de 82 V MFS 15ezer darabja ?

Az, hogy /50 vagy /55 attól is függ, hogy milyen széles a gumid.

A jelöléseken a 82 a terhelési indexet jelenti ( 82= 475 kg terhelhetőség)

A "H" és a "V" a sebességindex,ami a megengedett legnagyobb sebességet jelöli. H esetén 210km/h, a V esetén 240km/h.

Olvass egy kicsit!

Link to comment
Megosztás:

Az a valami a központosító! :D

Az, hogy /50 vagy /55 attól is függ, hogy milyen széles a gumid.

A jelöléseken a 82 a terhelési indexet jelenti ( 82= 475 kg terhelhetőség)

A "H" és a "V" a sebességindex,ami a megengedett legnagyobb sebességet jelöli. H esetén 210km/h, a V esetén 240km/h.

Olvass egy kicsit!

Wow ty a linket, 195ös gumikban gondolkozom egyébként. És szomorúan konstatálom hogy gsire 85 ös gumi kell, olyat meg /50-ben nem találtam csak /55-ben, úgyhogy a válasz adott :) Ugrott a 13ezres gumi, helószia 19-20ezres gumik *sadface*

Link to comment
Megosztás:

Wow ty a linket, 195ös gumikban gondolkozom egyébként. És szomorúan konstatálom hogy gsire 85 ös gumi kell, olyat meg /50-ben nem találtam csak /55-ben, úgyhogy a válasz adott :) Ugrott a 13ezres gumi, helószia 19-20ezres gumik *sadface*

Gsire gyári méret a 205 50 15 is... miért kéne rá 185? Kaparászni akarsz állandóan? :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.