Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Pirelli jóféle, de nézzél utána neten az ADAC teszteknek. Az alapján választottam én is a Contikat (meg pár fórumtárs ajánlása miatt is) és nem bántam meg az árát. 20 ezer forint / darab.

Tényleg az ADAC teszteket még nem is néztem. köszi ;)

Azt viszont nem hinném, hogy 20-ból megúszom. Picit nagyobb kell. :D

Link to comment
Megosztás:

Nyári gumikat nézegetek mostanában, amíg még akciósak.

Ezekről van valakinek tapasztalata? Használt ilyeneket valaki?

Pirelli P Zero Nero

Yokohama Parada PA-01

Yokohama S.drive AS-01

Egyéb tipp? :huh:

köszi!

Én nem vennék újra pzerot...nem jött be. Parada nem kell neked. Sdrive jó.

Link to comment
Megosztás:

Miért? :D

Neked mi van a nagyfelnin? Vagy mik vannak, inkább?

Tippeket véleményeket gyűjtök még.

Volt pzerom, de olyan bizonytalanul veszítette el a tapadását a határon. Kissé sunyin kúszott. Most contisport3 van, ég és föld. Sokkal kiszámíthatóbb. Paradát csak csapatni használok. Nem sokat mentem vele utcán, de nem egyszer volt, h vizet látott, majd menet közben elkapart :D Viszont tudok olyan userről, aki azt mondta, "a parada harapja a havat"... :D

Link to comment
Megosztás:

Volt pzerom, de olyan bizonytalanul veszítette el a tapadását a határon. Kissé sunyin kúszott. Most contisport3 van, ég és föld. Sokkal kiszámíthatóbb. Paradát csak csapatni használok. Nem sokat mentem vele utcán, de nem egyszer volt, h vizet látott, majd menet közben elkapart :D Viszont tudok olyan userről, aki azt mondta, "a parada harapja a havat"... :D

Oké, köszi.

A Parada nekem is inkább pályázós, csapatós guminak tűnt, de azért mondom rákérdezek. Havat... pff...nyilván! :D A Conti jó, de abban a méretben,ami nekem kell csak a sport2 volt és drágább is. Mindegy még van időm gondolkozni rajta.

Eddig az Sdrive vezet nálam. Majd meglátjuk mi lesz.

Link to comment
Megosztás:

Oké, köszi.

A Parada nekem is inkább pályázós, csapatós guminak tűnt, de azért mondom rákérdezek. Havat... pff...nyilván! :D A Conti jó, de abban a méretben,ami nekem kell csak a sport2 volt és drágább is. Mindegy még van időm gondolkozni rajta.

Eddig az Sdrive vezet nálam. Majd meglátjuk mi lesz.

Stefan használt a vectran sdriveot. Tud róla sztem nyilatkozni. ;)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom az F-es Astra 100%-ra pontos felni méreteit csak, hogy 14" és 4x100-as osztókörű. A kérdésem az lenne, hogy egy 6x14 4x100 ET38 60 mm-es agymérettel minden gond nélkül felmegy rá?

Link to comment
Megosztás:

Volt pzerom, de olyan bizonytalanul veszítette el a tapadását a határon. Kissé sunyin kúszott. Most contisport3 van, ég és föld. Sokkal kiszámíthatóbb. Paradát csak csapatni használok. Nem sokat mentem vele utcán, de nem egyszer volt, h vizet látott, majd menet közben elkapart :D Viszont tudok olyan userről, aki azt mondta, "a parada harapja a havat"... :D

Harapta a padkát is :lol:
Link to comment
Megosztás:

Nem tudom az F-es Astra 100%-ra pontos felni méreteit csak, hogy 14" és 4x100-as osztókörű. A kérdésem az lenne, hogy egy 6x14 4x100 ET38 60 mm-es agymérettel minden gond nélkül felmegy rá?

kb 21mm-el lesz szélesebb a nyomtávod + kell egy garnitúra tehermentesítő gyűrű 56,5mm-re. SZerintem nem lesz gond vele :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Köszi. :icon1: Utánanéztem a tehermentesítőknek és olvastam, hogy ezeket gyártják műanyagból és alumíniumból. Gondolom az utóbbit, alumíniumot éri meg venni?! Egyébként, ha F-es Astrához szeretnék valami designos kerékcsavarokat rendelni akkor pontosan milyen adatokra van szükségem? Esetleg van valami ötleg, hogy olcsón honnan érdemes rendelni egyiket, másikat?

Link to comment
Megosztás:

Csáó

Sikerült szert tennem egy VW 13as felni szettre, amit f astrámhoz (téli gumikhoz) szeretnék használni.

Osztókör agyátmérő szélesség stimmel, viszont az ET szám nem. Míg a GM felnijeim ET46osak, addig a VW felnik csak 38asak. Ez vmiben befolyásolhatja a kocsi viselkedését? egyáltalán érdemes felrakni? esetleg érdemes lenne vmi nyomtávszélesítőt alászerelnem?

Csáó

Link to comment
Megosztás:

Csáó

Sikerült szert tennem egy VW 13as felni szettre, amit f astrámhoz (téli gumikhoz) szeretnék használni.

Osztókör agyátmérő szélesség stimmel, viszont az ET szám nem. Míg a GM felnijeim ET46osak, addig a VW felnik csak 38asak. Ez vmiben befolyásolhatja a kocsi viselkedését? egyáltalán érdemes felrakni? esetleg érdemes lenne vmi nyomtávszélesítőt alászerelnem?

Csáó

Ha nem keverem ossze mint szoktam, akkor ezzel a felnivel 8mm-rel kijebb lesz a kereked, szal szelesitot ne vegyel ra :)

Link to comment
Megosztás:

Nekem is voltak ötágú felnik a kocsin, de az a bajom velük, hogy hamar megunhatók.

De ezek egész pofásak. Méretek?

A felni méretei: 6x14 , 4x100 , ET38 , 60 mm agyméret miatt kell a tehermentesítő, mert ugye az F-es Astrának 56,5 mm.

Kérdeztem is, hogy milyen tehermentesítőt érdemes venni, műanyagot vagy alumíniumot?!

Egyébként a rejtett szelepekről mi a véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.