Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Gumik, felnik


Tápiószecső

Recommended Posts

Sziasztok!

Nyári gumi vásárlás előtt állok 195/50R15 méretben.(175/70R13 a téli)

Mivel télre Hankook-ot vettem, és meg vagyok vele elégedve.

Kettő között vacilálok:

http://www.gumi-popgom.hu/autogumi/hankook/ventus-v12-evo/195-50-r15-82-v

http://www.gumi-popgom.hu/autogumi/hankook/kinergy-eco-k425/195-50-r15-82-h

A kérdés az lenne, hogy a v12-es nem lesz hangos a V-minta miatt?

Ahogy elnéztem, nem sokkal tud kevesebbet mint például egy Conti PremiumContact5

Vélemények?

Nekem gumis mondta, hogy a Hankook túl lágy gumi és nem javasolja. Helyette a Vredestein Sportrac5-öt ajánlaná 195/50 R15-ös méretben 15 ropi/db

Módosítva : Porter
Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Alufelni vásárlás van kilátásban,és találtam is egy ET35 7X16"-os garnitúrát,195/45-ös gumival kedvező áron.Úgy hallottam ez még elfér egy 2001-es,5 ajtós, Astra F,1.4-es alatt.Szívesen venném a tapasztalatokat,amiket előre is köszönök.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni. Alufelni vásárlás van kilátásban,és találtam is egy ET35 7X16"-os garnitúrát,195/45-ös gumival kedvező áron.Úgy hallottam ez még elfér egy 2001-es,5 ajtós, Astra F,1.4-es alatt.Szívesen venném a tapasztalatokat,amiket előre is köszönök.

El fog férni simán, csak arra készülj, hogy ha nem szervós a kocsi, akkor a nyomvályúk és az úthibák tekergetni fogják a kormányt a kezedben. Amit szerintem az ET szám okoz. Mert nekem is hasonló felni van, csak 15 colosban, és hihetetlenül viszi a nyomvályú...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

El fog férni simán, csak arra készülj, hogy ha nem szervós a kocsi, akkor a nyomvályúk és az úthibák tekergetni fogják a kormányt a kezedben. Amit szerintem az ET szám okoz. Mert nekem is hasonló felni van, csak 15 colosban, és hihetetlenül viszi a nyomvályú...

Na igen, nem véletlenül nem szabadna variálni az et számmal, (külföldön nem is lehet olyan egyszerűen) mert az et szám változás megváltoztatja a kormánylegördülési sugarat, ami a fentebb leírt jelenséget okozza.

Na meg a széles kerekeket amúgy is minden jobban megvezeti.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Na igen, nem véletlenül nem szabadna variálni az et számmal, (külföldön nem is lehet olyan egyszerűen) mert az et szám változás megváltoztatja a kormánylegördülési sugarat, ami a fentebb leírt jelenséget okozza.

Na meg a széles kerekeket amúgy is minden jobban megvezeti.

meg a gumifal magasság csökkenés is közvetlenebbé teszi a dolgokat, mert a gumi sem tudja tolerálni az apróbb lökéseket, hiszen kisebb az elmozdulás útja. Hasonló ET-vel, felni szélességgel, 195/50R15 kezelhetőbbnek érezhető.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a hozzászólásokat,átgondolandó!!!Egyébként egy Borbet x8 ET35 7X16"-os felniről van szó,195/45-ös Pirelli P Zero Nero gumával.

Szép-szép... De a kinézettel szembe jobban fog számítani a kényelem. 195/50R15 az ideális, mert az éppen határérték, főleg, ha hosszú távra mész. Magyarhonban sajnos túl "jók" az utak... :S Maradnék a 15 mellett! Fabia kombin is maradtunk amellett, hiába volt RS. Dögös, vagy nem, aki azt élvezi, hogy a kavicsot is érzi a seggébe, az vagy mazohista, vagy bolond...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Szép-szép... De a kinézettel szembe jobban fog számítani a kényelem. 195/50R15 az ideális, mert az éppen határérték, főleg, ha hosszú távra mész. Magyarhonban sajnos túl "jók" az utak... :S Maradnék a 15 mellett! Fabia kombin is maradtunk amellett, hiába volt RS. Dögös, vagy nem, aki azt élvezi, hogy a kavicsot is érzi a seggébe, az vagy mazohista, vagy bolond...

Támogatom.

Nekem is 195/50 r15 van, és némely útra itt az is sok.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

F astra 1.6 16V re szerintetek milyen méretű gumit érdemes venni téli,illetve nyáriba.Sima gyári lemezfelnire kerülne.Több oldalon néztem már gyári adatokat, de mind más méretet írt :(

Hát nyárira minimum 175-ös szélesség.

Télire akár a 165-ös is elég lehet. :)

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag ugye ezek 175-ön futnak általában, amivel szvsz elég hülyén néz ki az autó, meg ha kicsit lendületesebben közlekedik az ember, akkor sokszor kevés is lehet, én a 185-öst szeretem, mert jobban is mutat, és jobban is fog. Viszont ennél szélesebb már szvsz felesleges. (meg fogja is az autót, nekem a 195-el nem érte el a végsebességét az autó)

Link to comment
Megosztás:

Gyárilag ugye ezek 175-ön futnak általában, amivel szvsz elég hülyén néz ki az autó, meg ha kicsit lendületesebben közlekedik az ember, akkor sokszor kevés is lehet, én a 185-öst szeretem, mert jobban is mutat, és jobban is fog. Viszont ennél szélesebb már szvsz felesleges. (meg fogja is az autót, nekem a 195-el nem érte el a végsebességét az autó)

az azé' izgalmas. :D Még a dízelen is tök jól elvoltam 205-el, csak nem tetszett a felnin, mert nagyon peremvédős volt... 195 meg még gyári méret. Nem egész 1cm különbségről beszélünk, arról nem is beszélve hogy a futófelület pontos szélessége se annyi amennyi, gyártónként változik. Van olyan 195 amiből nem egész 185 van az aszfalton és nem azért mert hurkára fújták, egyszerűen ilyen formájú a mintázata. Van egész "szögletes" szélű és van ami robbantva se éri el a névleges szélességét a futófelületen. Ennyire ne miliméterezzünk már. :D
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.Segítségre lenne szükségem felni,ill. gumi ügyben.Adott egy 5 ajtós Astra F 1.4i,175/70 R13 gyári kerekeit szeretném cserélni,a leendő felni paraméterei 4x100 R15 ET38,195/45 R15. Felrakhatom?

Föl, de szerintem hülyén fog kinézni, ha csak nincs ráültetve a bódé. Akkora hely lesz a sárvédő és a kerék között, hogy a 6-os pakk ásványvizet fölteheted a kerékre árnyékba :D A gyári mérettel is nagy a hely, de ez még attól is kisebb átmérőben.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.