Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Egy hét alatt 2 inverter adta meg magát a csomagtérneon projektben.Érdekes.Mind2ből kijött a füst. :blink:

Úgyhogy most vadásznom kell olyanokat.......amanóbais........ ;)

Azt hogy csináltad? :unsure:

Szét lehet szedni őket? Lehet, hogy javítható lenne, bár így a füst nélkül nem bizti, hogy menni fog, össze kellett volna gyűjteni, aztán visszafújni a dobozba ;)

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Egy hét alatt 2 inverter adta meg magát a csomagtérneon projektben.Érdekes.Mind2ből kijött a füst. :unsure:

Úgyhogy most vadásznom kell olyanokat.......amanóbais........ :blink:

mintha a múltkor említetted volna, hogy van némi töltési bibi (magas fesz.)... az elmúlt már?

csak egy kérdés....

ui: mostanában sokat estett a xenon ára? az utólagos? ki mit hallott?

Link to comment
Megosztás:

mintha a múltkor említetted volna, hogy van némi töltési bibi (magas fesz.)... az elmúlt már?

csak egy kérdés....

Álló helyzetben történt mind2 dolog, és az érdekessége az, hogy ugye szét kelkl pattintani az inverter burkolatát, és úgy tudod beledugni a neon felé a vezetéket, ill. a táp felé a vezetéket.Na, nekem azon az oldalon ahol a neon felé megy a csati, ott 2 is van, mivel elvileg egy inverter 2 neont is táplálhat.S, ott volt a kutya elásva, hogy maga az üres csati kezdett el olvadni, és összeégni.Tehát semmi sem volt beledugva.Ezért nemértem az egészet.De mind2 inverternél ez volt.......... :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Vagy csak anyagfáradás.Ha elektromos zűr lenne, akkor a lábtérneonok inverterei is kiégtek volna..........

elvileg..................

Csak el ne kiabáld!

Amúgy nem kaphatott ott párát? A nagyfesz azon át tud húzni... Lehet érdemes volna bekötni oda is egy-egy vezetékdarabot és leszigetelni a végét.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Magic Eye

(ugye tudjuk, hogy jónéhány ami autóban már '57-ben széria volt..)

utólagos beépítése bármilyen autóba, ha jól emlékszem 89Euro

ebben a videóban a Captain Carlight változatát mutatják be:

asszem ez a link:

http://kabel1.ivwbox.de/cgi-bin/ivw/CP/170.../artikel/08830/

ha nem akkor itt: http://www.kabeleins.de/auto/videos/ -> Lichtsensor

gugli:Captain Carlight

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Kellene nekem egy kb 20 centis kültéri neon fehér.Van valakinek ötlete hogy hol lehet ilyet venni?Eddig csak beltérit láttam a kültériek mind nagyon hosszuak voltak.Rendszámtábla világításnak kellene.Vagy ha van esetleg más ötlet a neon helyett azt is szívesen veszem.Elég kicsi lesz ott a hely :unsure:

22160624.jpg

Link to comment
Megosztás:

Ma nekiálltam beledesíteni a középkonzolt a verdában.A müszerfal már régebben kész volt,de ez nagyobb meló volt!

http://img3.tar.hu/j0hnny/size2/28565922.jpg

Ilyen lett!Nem tökéletes,de azért nekem tetszik!

Ezt is meg kellene nekem csinálni már a középkonzol fele fekete,mert kiégett az izzó.

Jó lett csak egy kicsit lehetne erősebb is.Gondolom 2db ledet kell rakni 1 foglalatba :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Kellene nekem egy kb 20 centis kültéri neon fehér.Van valakinek ötlete hogy hol lehet ilyet venni?Eddig csak beltérit láttam a kültériek mind nagyon hosszuak voltak.Rendszámtábla világításnak kellene.Vagy ha van esetleg más ötlet a neon helyett azt is szívesen veszem.Elég kicsi lesz ott a hely :unsure:

http://img1.tar.hu/coupeastra/img/22160624.jpg

Néhány LED nem lenne jó?

Link to comment
Megosztás:

Ezt is meg kellene nekem csinálni már a középkonzol fele fekete,mert kiégett az izzó.

Jó lett csak egy kicsit lehetne erősebb is.Gondolom 2db ledet kell rakni 1 foglalatba :unsure:

Nah ezzel én is így vok! De nehogy azt mond,hogy a bal oldala(kormányfelöli oldal), mert tökön bököm magam.. :lol:

Rendszámtábla.. esetleg rakás led.. ha jül sejtem a hátsóajtó rendszám feletti kis kilógásába lenne beaplikálva..

Esetleg láttam valamikor hirdetni valami neon szallagot.. nem tom annak mekkora fénye lehet :huh: Nem foglalkoztam ilyen biz-baszokkal :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ezt is meg kellene nekem csinálni már a középkonzol fele fekete,mert kiégett az izzó.

Jó lett csak egy kicsit lehetne erősebb is.Gondolom 2db ledet kell rakni 1 foglalatba :unsure:

Hát nem a fogalaltban vannak,hanem ragasztópisztollyal ragasztottam őket éppen oda,ahol a legjobb hatást adták!

Nem egyszerü berakni úgy ledeket,hogy tényleg egyenletes fényt adjanak le,mert van egy-két merevítő müanyag a fény utjában!

Középen nem tökéletes és a piros led fényereje sem az igazi,lehet majd szétkapom és tökéletesítek rajta egy-két led cserével.

Bár már így is szebb,mint a vaksötét középkonzol!

Az igazi megoldás smd ledek lennének,de egyrészt drágák is,másrészt elég szúkös a hely a gombok mögött ilyen tuningra!

Link to comment
Megosztás:

A leddel csak az a bajom hogy nem tudom milyen foglalatba kellene rakni és hogy maradna ott :unsure:

Laci nekem a jobb oldali van kiégve,meg most már a középső is.igen arra a kis helyre kellene valami.

Lehet kapni befúrható led foglalatot,amiben stabilan megáll a led,főleg ha beragasztod meleg pisztolyragasztóval.

Az lesz a gondotok,hogy a led egy adott pontba fókuszálva világít,azaz nem nem teríti a fényt,mint egy izzó,bár ha a led fejét simára reszeled talán jobb lesz!

Ha csak izzót akartok középen cserélni az sem 2perces meló!

Kormányborítás le,rádió ki,fütésgombok leközépső fütés rostélyok ki és utána lehet kivenni az összes csavart,hogy hozzáférj a fütéskonzolhoz,mármint az izzókhoz!

Link to comment
Megosztás:

Ha csak izzót akartok középen cserélni az sem 2perces meló!

Kormányborítás le,rádió ki,fütésgombok leközépső fütés rostélyok ki és utána lehet kivenni az összes csavart,hogy hozzáférj a fütéskonzolhoz,mármint az izzókhoz!

szerintem pont ezért nem világit nekem se meg a többieknek se.. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Ezt is meg kellene nekem csinálni már a középkonzol fele fekete,mert kiégett az izzó.

Jó lett csak egy kicsit lehetne erősebb is.Gondolom 2db ledet kell rakni 1 foglalatba :unsure:

Várjál csak, milyen izzó kell oda? Nekem van 4 db ilyen műszerfalizzó foglalatos LED-em. A Stiloba vettem helyzetjelzőnek, de az a rohadék board computer beszól, mert csekkolja és nem annyi az áram, mint amit vár. Úgyhogy felesleges. Fehér egyébként, de szerintem kicsit kékes. Ingyé' odadom a sárga villámba.

Link to comment
Megosztás:

Az igazi megoldás smd ledek lennének,de egyrészt drágák is,másrészt elég szúkös a hely a gombok mögött ilyen tuningra!

Johnny koma, ha SMD LED kell, szóljál, küldök egy marékkal. :unsure: Piros, zöld és kék színben van a cégnél, mert használunk a gyártásban dögivel. Küldök levélben, ha gondolod.

De azt tudni kell, hogy elég pontszerű a fényük, tehát ki kell sakkozni, ha háttérfénynek akarod, vagy diffúzort kell rá csinyálni plexibű'

Zöldből és pirosból van olyan is, amin van kicsi lencse is.

Ezek standard, jó fényerejű LED-ek, nem az iszonyat nagy fényerejűek. Viszont nem is melegednek, ha 10-12 mA körül hajtod őket.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.