Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Végigolvastam, tanulságos cikk.Én pont emiatt nem is tornázok ilyesmin.Majd a kövi verdámban gyárilag benne lesz.

Ellenben a LED-es lámpáknak több értelmét látom........

ha nincsen túlelektronikázva a kocsid, nem kell átverni, akkor kb fél órás művelet berakni...

Link to comment
Megosztás:

ha nincsen túlelektronikázva a kocsid, nem kell átverni, akkor kb fél órás művelet berakni...

Csak projektorba tennék, mert nem akarok senkivel kiszabni aki szembejön velem.........A projektoros lámpa meg jelen estben közel 50e.ft a verdába.Szal inkább mást veszek belőle.

Link to comment
Megosztás:

Csak projektorba tennék, mert nem akarok senkivel kiszabni aki szembejön velem.........A projektoros lámpa meg jelen estben közel 50e.ft a verdába.Szal inkább mást veszek belőle.

ha jól be van állítva, akkor nem vakít el senkit! ha van belső magasságállító, akkor az se gond ha néha jól megpakolod a csomagtartót, csak tekersz rajta kicsit lefelé... én most tervezem, hogy xenonos ködlámpát is kap a kocsi, annyira bevált... csillogó vizes úton, amikor csak csillagokat lát az ember minden szembejövőtől, xenonnan hirtelen helyreáll a kép! rááll a szem a sokkal fehérebb színre, és a szembe távolságizó halogénes kocsi se zavar annyira...

Link to comment
Megosztás:

ha jól be van állítva, akkor nem vakít el senkit! ha van belső magasságállító, akkor az se gond ha néha jól megpakolod a csomagtartót, csak tekersz rajta kicsit lefelé... én most tervezem, hogy xenonos ködlámpát is kap a kocsi, annyira bevált... csillogó vizes úton, amikor csak csillagokat lát az ember minden szembejövőtől, xenonnan hirtelen helyreáll a kép! rááll a szem a sokkal fehérebb színre, és a szembe távolságizó halogénes kocsi se zavar annyira...

Te tudod.Én ha vennék, max. gyári Xenont vennék.Ritka, de legalább tuti jó is,és nem qr érte meg a rendőr.Előbb v. utóbb rá fognak szállni erre a dologra.Pont mint a kék helyzetjelzőre.

Link to comment
Megosztás:

pfff, ezt viccnek szánja? :( van jópár ilyen elvetemült alak ;)

Ezzel mit akar elindítani? ;)

Dieleselhez különösen ajánlott :)

Múltkor valami rejtélyes okból lemerült nálunk a diesel caravan akksija, az enyémről lett egy normális kábellel bikázva (az én autóm alapjáraton ment), de mikor ráindított a diesel, felpörgött vagy 3000-ig az enyém a hirtelen terheléstől :D

Ez a kábel el is cseppenne sztem egy ilyentől :(

Link to comment
Megosztás:

Ezzel mit akar elindítani? :(

Dieleselhez különösen ajánlott ;)

Múltkor valami rejtélyes okból lemerült nálunk a diesel caravan akksija, az enyémről lett egy normális kábellel bikázva (az én autóm alapjáraton ment), de mikor ráindított a diesel, felpörgött vagy 3000-ig az enyém a hirtelen terheléstől :(

Ez a kábel el is cseppenne sztem egy ilyentől :)

Bikázni leállított autóval szokás, mert így lehet hamar kinyírni a generátorban a fesszabályzót...

Link to comment
Megosztás:

Bikázni leállított autóval szokás, mert így lehet hamar kinyírni a generátorban a fesszabályzót...

Ja, csa az én 55Ah-s nem teljesen feltöltött akksim nem sokat segített volna magában a dieselen, így se ment egyszerűen, hogy segített kicsit a generátor.

Link to comment
Megosztás:

Ja, csa az én 55Ah-s nem teljesen feltöltött akksim nem sokat segített volna magában a dieselen, így se ment egyszerűen, hogy segített kicsit a generátor.

Egy 70A-es generátornak szerinted mennyi esélye van egy 300A-es indítóáramnál? :(

És a fesszabályzó túlélésének? ;)

Sok ember rosszul tudja ezt a dolgot, és csak a szerencsének, meg a nagy tűrésnek köszönhető,

hogy a fesszab nem adja meg azonnal magát :)

Link to comment
Megosztás:

bika kábel felcsatol, másik autón motorjáratás 5-10-15 percig, aztán kábelek szét, és indít... ekkor tuti nem teszel kárt semmiben... közben persze nem árt rámérni hogy hány volttal is töltődik a gyenge akku, mert ha totálisan összeomlott, rövidzárlat van benne akkor rondán lehúzza, küzdeni sem érdemes...

bátyám 1x megállt segíteni valakinek a ladájával. egy mazda v. hasonló öreg japán kisbusz volt. testkábel a helyére, tápkábel a helyére - csatt, dirr durr, piff paff puff - ki a francnak jut eszébe, hogy ezek a hülye ferdeszeműek pozitív testelésűre építik azt a vackot? ;) szerencsére masszív volt mindkettő, kábelfordítás után ment minden... :(

Link to comment
Megosztás:

Amcsi filmekben mindíg 16000RPMig pörgetett V8assal bikáznak ha bikáznak. Lehet azért tudjuk mi magyarok így. :( ;)

Sajnos mostanában többször is tapasztaltam a céges amcsi partnereinknél, hogy teljesen dilettáns emberek

dolgoznak felelős munkakörben :( Ez ott elég általánosnak tűnik :)

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mert már régen javítottam feszszabályzót, de nem lehet, hogy a gyenge pont inkább a diódák lennének tartós önindítózásnál?

Amellett a mai tescós bikakábelek önmagukban komoly áramkorlátozó szerepet játszanak...azzal a komoly 4-6 kvadrátos keresztmetszetükkel és az "ipari" csipeszekkel.

Link to comment
Megosztás:

Nem tudom, mert már régen javítottam feszszabályzót, de nem lehet, hogy a gyenge pont inkább a diódák lennének tartós önindítózásnál?

Amellett a mai tescós bikakábelek önmagukban komoly áramkorlátozó szerepet játszanak...azzal a komoly 4-6 kvadrátos keresztmetszetükkel és az "ipari" csipeszekkel.

No igen, azok a kábelek elég poénosak :( 5mm külső átmérő, és kb 1mm2 rézkábel ;)

Ippeg nemrég néztem egy olyan dióda adatlapját, amilyet szoktak generátorban felhasználni,

és nem kell félteni, többszörösen túl vannak tervezve a túláramokra. Némelyik 300A-t is tud,

ami szinte hihetetlen a méretéből adódóan, de megoldották már a kicsi dropfeszültséget,

ami kisebb disszipációt is eredményez :)

Link to comment
Megosztás:

Skacok!

Ezek a pc neonoknál, jelen esetben revoltec dupla 30as, mennyire különleges a neon, és az inverter közötti vezeték?

Nyugi nyugi.. csak csomagtér világítás kiegészítés készülne, mert a gyári mécsessel sokszor semmit se látni.. (mondjuk lehet ezzel se sokkal többet fogok :()

No és mert egy duplát vettem.. arra gondoltam hogy az inverter részét a gyári világitás környékére rakom, a csöveket a kalaptartót tartó müanyag pereme alá mindkét oldalra.. igy a jobboldalra át kellene húzni vagy min. 2méter vezetéket.. birja ezt az inverter, vagy nem kúltiválja? Valami speckóbb vezeték kellene oda?

Lehet inkább két szólót kellett volna, és akkor csak a 12Voltot kellene vinnem..?!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.