Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Lassan jön a hideg idő. Van garázsom, de nem túl jól szigetelt.Arra gondoltam, hogy kellene valami időkapcsolós vízmelegítő, ami a hűtővizet előmelegítené, mint anno az ifa-k idejében. Plusz hamarabb bemelegedne az utastér is.

Valahol már olvastam ilyesmiről, csak az elég húzós árban volt. Valami ötlet? 220V-van a garázsban.

Én Vaterán láttam már párszor állófűtéseket, sztem nezz körül először ott.

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Lassan jön a hideg idő. Van garázsom, de nem túl jól szigetelt.Arra gondoltam, hogy kellene valami időkapcsolós vízmelegítő, ami a hűtővizet előmelegítené, mint anno az ifa-k idejében. Plusz hamarabb bemelegedne az utastér is.

Valahol már olvastam ilyesmiről, csak az elég húzós árban volt. Valami ötlet? 220V-van a garázsban.

Egy haverom egy sima mezei fűtőventillátort használlt ilyen célra. Berakta a motorházba/alá amikor reggel kimászott az ágyból bedugta a konnektorba, de erre a célra van gagyitron pár száz forintos időkapcsoló, azt mire kiment már vmit lökött rajta. Ne fikázzatok, tudom, hogy nem túl hatékony és elegáns de mivel egyszerű és olcsó egy próbát megér. Neki a hidegindítással voltak gondjai és ez bejött neki.

Link to comment
Megosztás:

Egy haverom egy sima mezei fűtőventillátort használlt ilyen célra. Berakta a motorházba/alá amikor reggel kimászott az ágyból bedugta a konnektorba, de erre a célra van gagyitron pár száz forintos időkapcsoló, azt mire kiment már vmit lökött rajta. Ne fikázzatok, tudom, hogy nem túl hatékony és elegáns de mivel egyszerű és olcsó egy próbát megér. Neki a hidegindítással voltak gondjai és ez bejött neki.

Jó az ötlet, csak elég poros a garázs :lol:

Azért valami komolyabbra gondoltam ám :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy most kapok egy 1.6D E kadit, de télen nem igazán jól indul, s ezért arra gondoltam, hogy generáloztatom a motorját /amúgy 340 000 van benne/. Szerelőm az van aki ingyen megcsinálja, de szerintetek menyibe lessz ez nekem? <_<

A műszerfalvilágítást hogy tudom kicserélni, mert az alsó része sötétben úszik?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Az a kérdésem, hogy most kapok egy 1.6D E kadit, de télen nem igazán jól indul, s ezért arra gondoltam, hogy generáloztatom a motorját /amúgy 340 000 van benne/. Szerelőm az van aki ingyen megcsinálja, de szerintetek menyibe lessz ez nekem? <_<

A műszerfalvilágítást hogy tudom kicserélni, mert az alsó része sötétben úszik?

Szia!

Ezt nem ide kellett volna bevésni, hanem a technika topicba.

Amúgy egy komplett motorgenerál 2-300 ezer-be kerül.

A műszerfalba pedig úgy tudsz izzót cserélni, ha előbb kiszeded azt.

Itt egy kis segítség a javításokhoz.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 months later...
Hali.

Mik vannak. :D

Na ezt szívesen megnézném működés közben. Nem tudom elképzelni, hogy adja egy 55W-os halogén fényintenzitását... Mindenesetre biztos jól mutat. Ja meg azt sem értem miért H4? Hová tűnik a reflektor?

Jav: ok, megnéztem az oldalt. ezek csak dekorcuccok ködlámpába, és mindenféle színben van H1-től H7-ig. De attól még kíváncsi lennék rá...

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Jópáran leírták tapasztalatukat már műszerfal ledesítés ügyben, a képeket elnézve én is kedvet kaptam hozzá, már csak a kellő merészség hiányzik.. :blush: G-s Astrán valaki próbálkozott már?? Jó lenne ha valaki megosztaná tapasztalatait, pl.: hány darab izzót kell kicserélni, milyen típusú kell stb. mert megmondom őszintén csak emiatt nem akarom szétkapni a műszerfalat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Jópáran leírták tapasztalatukat már műszerfal ledesítés ügyben, a képeket elnézve én is kedvet kaptam hozzá, már csak a kellő merészség hiányzik.. :blush: G-s Astrán valaki próbálkozott már?? Jó lenne ha valaki megosztaná tapasztalatait, pl.: hány darab izzót kell kicserélni, milyen típusú kell stb. mert megmondom őszintén csak emiatt nem akarom szétkapni a műszerfalat.

Én találtam színes izzót ami bele való 1200ft 2db.A műszerek mögött 4db-ot a kijelző mögött 2db-t a szellőzés kapcsolói mögött 1 vagy 2db-t kell cserélni típustól függően.A világítás kapcsolónál 1db-t +1leforrasztott ledet.Ja és a kijelző mögött a sárga műanyag lapot sem árt kicserélni.

Link to comment
Megosztás:

Én találtam színes izzót ami bele való 1200ft 2db.A műszerek mögött 4db-ot a kijelző mögött 2db-t a szellőzés kapcsolói mögött 1 vagy 2db-t kell cserélni típustól függően.A világítás kapcsolónál 1db-t +1leforrasztott ledet.Ja és a kijelző mögött a sárga műanyag lapot sem árt kicserélni.

Köszi a választ. Hol vásároltad az izzókat?

Link to comment
Megosztás:

Hali Kápolnásnyéken a cartron tunningnál láttam,de nem vettem meg,annyit azért nem ér.

Valóban nem olcsó, ennyi pénzből már plazmaszámlapot veszek. :blush: Mindenesetre körbenézek pár helyen, ugyebár a szépségért szenvedni kell. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hali

Én tegnap voltam a Carton tuningnál, Kápolnásnyéken. Sokmindent nagyon jó áron adnak, de izzot nem is láttam náluk. Viszont nézd meg az N-team -ot izzo ügyben!

Egész korrekt oldaluk van, választék is van bőven kösz a tippet, ha itt nincs akkor sehol. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Valóban nem olcsó, ennyi pénzből már plazmaszámlapot veszek. :blush: Mindenesetre körbenézek pár helyen, ugyebár a szépségért szenvedni kell. :lol:

Valóban elég drága, és 6 db ledet és ellenállást vettem 600-ft ért. Igaz F astra, de gondolom nálatok is lehet cserélni ledre az izzót.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.