Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Már csak azt lenne jó tudni, hogy milyen típusú led izzó kell.

A LED izzórol az a véleményem, hogy gyenge az eredeti helyére, nem elég homogén a megvilágítása, mindenképpen kell pótlás, hogy korrekt legyen.

Nézzetek körül itt: http://www.ledmaster.hu/index.php vagy itt: http://www.lomex.hu/

Sokfélét lehet kapni olcsón, mindkettőnél lehet rendelni.

Ajánlom a Superflux-ot, vagy a 3,5x2,8 SMD-t, nagy fénye van és van ami 120° láthatóságú.

Egy kis ügyességgel meg lehet oldani a LED-ezést, nálam folyamatban van, ka elkészült jelentkezem (tavasszal)

Egyenlőre a pótféklámpámat oldottam meg SMD-vel:

100_2593-2_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Helyzetjelző led témakörben szeretnék informálódni (már megint komoly tuningon töröm a fejem :huh: ), főleg gyakorlati tapasztalatok terén.

Korábban próbáltam a "nagy" tuningboltokban kapható 990FT/2db-os változatot, de az sajnos nem jött be. Egy idő után elkezdett pislákolni, majd kialudt. Egyébként a fénye is gyengébbnek tűnt, mint a normál helyzetjelző izzóé. Most normál izzót használok, ennek a fénye látszik az előttem álló kocsi hátulján, a ledé nem igazán látszott.

ITT és ITT van sokféle, de ezek már nem a "Kipróbálom, ha nem jön be kidobom" kategóriába tartoznak.

Én személy szerint nem szívesen járok lakott területen tompítottal (csak ha már tényleg olyanok a látási viszonyok), viszont a helyzetjelzőt gyakran használom. Viszont jó lenne, ha annak minél nagyobb lenne a fénye.

Szóval, ha valaki használ valami jó ledet, akkor várnám az infóját!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Üdv Ivannorbi!

Nekem is volt egyszer egy ilyen tervem hogy akkor ledes helyzetjelzővel tuningolom meg a járgányt. Én is végig jártam a hadak útját. én is vettem először a "hagyományos előreszerelt kivitelt" ami mondjuk úgy 2 hónapig bírta. Aztán megpróbáltam az smd kivitelt, de ez is befuccsolt...:lol: aztán bepipultam hogy nemá a led égesse az autót, hanem fordítva ;) és vettem 3-3 db extra víztiszta ha minden igaz 24 Cd - ás ledet + az előtét ellentállások. Elővettem amár kiégett ledek t10 es foglalatát és bele aplikáltam. Az eredmény meglepően jól sikerált :lol: Este látszik csak igazán :lol: de nappal is jól kivehető. Szóval sztem ha van egy kis rátermetségünk, és némi műszaki érzékünk, egy jó pákánk és még némi sallang, akkor egészen cép dógokat tudsz kihozni magad is, és emondhatod hogy ez a te kezed munkája! Prób meg. Sok sikert hozzá Üdv Andris

Link to comment
Megosztás:

...

Szóval sztem ha van egy kis rátermetségünk, és némi műszaki érzékünk, egy jó pákánk és még némi sallang, akkor egészen cép dógokat tudsz kihozni magad is, és emondhatod hogy ez a te kezed munkája! Prób meg. Sok sikert hozzá Üdv Andris

Ezek sajnos hiányoznak ;) :lol:

Köszi a választ! :lol:

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2 éve van helyzetjelzőben led és még egyszer sem kellet cserélni, emelt fényerejü izzóm viszont befuccsolt fél év alatt úgy hogy városban nappal sosem kapcsolom fel csak a helyzetjelzőt. A ledek autós boltos ledek maik teritík a fényt tehát vmi 1000 ft a pár

Link to comment
Megosztás:

Nekem 2 éve van helyzetjelzőben led és még egyszer sem kellet cserélni, emelt fényerejü izzóm viszont befuccsolt fél év alatt úgy hogy városban nappal sosem kapcsolom fel csak a helyzetjelzőt. A ledek autós boltos ledek maik teritík a fényt tehát vmi 1000 ft a pár

Na, nekem ez a kb. 1000Ft/pár-os nem nem jött be. ;)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekiálltam a ledezésnek, viszont lenne egy kis problémám. A MID kijelzőt raktam össze, viszont a szalagnál a ragasztás elengedett, és ugye ebből kifolyólag nem jeleníti meg az órát, és a dátum egy részét. A kérdés csak annyi, hogy ezt mivel tudnám úgy visszaragasztani, hogy működjön, és a kontakt is jó legyen.

Egyébként erről lenne szó: klikk

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nekiálltam a ledezésnek, viszont lenne egy kis problémám. A MID kijelzőt raktam össze, viszont a szalagnál a ragasztás elengedett, és ugye ebből kifolyólag nem jeleníti meg az órát, és a dátum egy részét. A kérdés csak annyi, hogy ezt mivel tudnám úgy visszaragasztani, hogy működjön, és a kontakt is jó legyen.

Egyébként erről lenne szó: klikk

Háát ha csak elengedett, akkor valahogy oda kell heftelni.. majd mondanak rá valami okosat.. kitámasztani valamivel..vagy passz..

de ha lejött a vezető réteg is a szallagról.. nah akkor már szívás...

Link to comment
Megosztás:

Háát ha csak elengedett, akkor valahogy oda kell heftelni.. majd mondanak rá valami okosat.. kitámasztani valamivel..vagy passz..

de ha lejött a vezető réteg is a szallagról.. nah akkor már szívás...

A vezető réteg nem jött le szerencsére, mert ha mozgatom akkor meg-megjelenik a dátum. Arra gondoltam, hogy ahol ráhajlik a műanyag tokra oda kéne berakni valami gumiszerű anyagot, csak nem hiszem, hogy elég erősen szorítaná. Még kísérletezek, de direkt óvatos voltam mint egy agysebész, de csak úgy natur elengedett a rohadék. ;)

Link to comment
Megosztás:

MID kijelző ledesítve, elég szép lett 8 superflux leddel oldottam meg, a kontakt hibát is sikerült kiküszöbölni, ezen felbuzdulva tegnap este nekiálltam a fűtéskonzolnak, 3 óra alatt sikerült szépen elrendezni a ledeket mehet rá a lapra és az eredmény: nem világítanak ;) A két izzót kikaptam és annak a helyére forrasztottam, ugyanúgy mint a MID-nél ott ezzel nem volt gond. Pozitív, negatív stimmel, nem értem mi lehet a gond, átnéztem a forrasztás sem engedett el sehol. Valakinek valami 5let?

Link to comment
Megosztás:

onnan fehér led hiányzik ;)

Aha, egy fehéret oda még teszek, ez most próbaüzemmód. Pirossal el kéne választani, hogy ne verjen más irányba fényt necces lenne. Ott az összes fehér, majd a km óra mögé is fehéreket rakok sorba a mutatók lesznek kékek, az eredmény még várat magára, el lehet vele szórakozni.

Link to comment
Megosztás:

Aha, egy fehéret oda még teszek, ez most próbaüzemmód. Pirossal el kéne választani, hogy ne verjen más irányba fényt necces lenne. Ott az összes fehér, majd a km óra mögé is fehéreket rakok sorba a mutatók lesznek kékek, az eredmény még várat magára, el lehet vele szórakozni.

esetleg képeket tudsz még felrakni a műveletről? A ledeknél nem lehet állítani a fényerőségget gondolom? A műszeregységnél szeretném kicserélni az izzókat fehérre, de még tépelődök hogy ledesítve legyen vagy egyszerü fehérrel oldjam meg

Link to comment
Megosztás:

esetleg képeket tudsz még felrakni a műveletről? A ledeknél nem lehet állítani a fényerőségget gondolom? A műszeregységnél szeretném kicserélni az izzókat fehérre, de még tépelődök hogy ledesítve legyen vagy egyszerü fehérrel oldjam meg

Úgy terveztem, hogy csinálok pár képet és felteszem mivel neten hiába keresgél az ember, sajnos csak egy-két olyan oldal van ahol kapsz normális infot, plus érdemes végigböngészni ezt a topic-ot a biztos cél érdekében ;) .

Kis segítség: 1 2

Link to comment
Megosztás:

Akkor valami ilyesmit szeretnél te is, ugye? ;) Így néz ki egészben...

Ugyanígy ;) Fehérrel a számok, kékkel a mutató, plus a kijelző lett kék. Szerintem ez a legszebb a full kék snassz, csak időhiány miatt nem jutok a végére, az autó meg mindennapos használatban van. Nem baj, türelem ledesmüszerfalat terem. ;)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
esetleg képeket tudsz még felrakni a műveletről? A ledeknél nem lehet állítani a fényerőségget gondolom? A műszeregységnél szeretném kicserélni az izzókat fehérre, de még tépelődök hogy ledesítve legyen vagy egyszerü fehérrel oldjam meg

Igaz kicsit késve, de korrigáltam a hibákat, most nem spóroltam a ledekkel, pár képet felrakok hátha vkinek segít:

1 2 3 4 5 6 7 8

A képek minősége miatt bocs, csak telefon volt kéznél. <_<

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok.

94es 5ajtós b corsában szeretnék világítást, mégpedig km/h át, stb. Úgy vettem a verdát h nem működött benne semmi.

Valaki meg tudná mondani pontosan hogy milyet és hány db-ot kellene vennem. Bp-i vagyok ezért ha vki tud vmi boltot ahol be lehet szerezni akkor azt megköszönném :huh:

előre is köszönöm

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

94es 5ajtós b corsában szeretnék világítást, mégpedig km/h át, stb. Úgy vettem a verdát h nem működött benne semmi.

Valaki meg tudná mondani pontosan hogy milyet és hány db-ot kellene vennem. Bp-i vagyok ezért ha vki tud vmi boltot ahol be lehet szerezni akkor azt megköszönném :huh:

előre is köszönöm

Homasita a hengermalom úton vagy a Lomex a lehet úton,ott tuti kapsz rizsszem izzókat bele.

Valami ilyesmi kell neked!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.