Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Elektromos dizájn (LEDek, neonok, xenon és társai)


ScatMan

Recommended Posts

Mivel látom többeket érdekel a Led projekt, felraktam ide az általam gyűjtött információkat, képeket leírásokat, meg a sajátomat.

http://data.hu/get/2140319/Kek_muszerfal.zip.html

Kérdés esetén szívesen segítek!

Sok sikert mindenkinek!

ui: felraktam a Vectra B/elektromos topicba is, ha a mod feleslegesnek találja akkor kérem törölje az egyiket!

Link to comment
Megosztás:

  • Hozzászólások 1,6k
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

Guest kumabushi
Ezt az új ledet kell odaforrasztani és kész is :D

Ezt az új ledet kell odaforrasztani és kész is :P

és kész :rolleyes: bár itthon csak gagyi izzóm volt...

már tényleg csak az eblakemelő gombok nem fehérek :lol:

20100130040_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

20100130041_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

66681148820100130045_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

A hétvégi Led-project sikerrel zárult.

Csak még a helyzetjelző fényéből kell visszább vennem, mert majdhogynem ugyanolyan fénye lett mint a féklámpának.

De ha lesz időm hétvégén, akkor egy ellenállás csere az áramgenerátorban és mindjárt jobb lesz! :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

A hétvégi Led-project sikerrel zárult.

Csak még a helyzetjelző fényéből kell visszább vennem, mert majdhogynem ugyanolyan fénye lett mint a féklámpának.

De ha lesz időm hétvégén, akkor egy ellenállás csere az áramgenerátorban és mindjárt jobb lesz! :rolleyes:

Gratulálok, és várjuk a képeket!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném a következőben:

-Ledesítettem a műszerfalat és a középkonzolban lévő kijelzőben sem a bolti csomagolt ledek se az általam vásárolt és beforrasztott ledek nem hajlandóak kialudni a kocsi bezárása után se. Most 4db van benne. Hagyhatom igy? Akkut gondolom nem meríti le.??

Köszönettel!

Én is sikeresen befejeztem a ledesítést... Csak ez a probléma lépet fel...

A villágítás kapcsoló alsó része piros 2db led. A forgó kapcsoló környéke 4színű ledel szerelt:D

Az órák kékek, piros mutatókkal és km kijelzővel.

A fűtéskonzolba 10 led van. Alapból piros. A hideg levegőhőz és a gombokba kék ledeket szereltem.

A szívargyújtó 4színű ledes. (piros, zöld, kék, "lila")

A kijelző piros csak folyamatosan világit.....

Képeket természetesen tudok küldeni. És szívesen segítek ha tudok valamiben.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném a következőben:

-Ledesítettem a műszerfalat és a középkonzolban lévő kijelzőben sem a bolti csomagolt ledek se az általam vásárolt és beforrasztott ledek nem hajlandóak kialudni a kocsi bezárása után se. Most 4db van benne. Hagyhatom igy? Akkut gondolom nem meríti le.??

Köszönettel!

Én is sikeresen befejeztem a ledesítést... Csak ez a probléma lépet fel...

A villágítás kapcsoló alsó része piros 2db led. A forgó kapcsoló környéke 4színű ledel szerelt:D

Az órák kékek, piros mutatókkal és km kijelzővel.

A fűtéskonzolba 10 led van. Alapból piros. A hideg levegőhőz és a gombokba kék ledeket szereltem.

A szívargyújtó 4színű ledes. (piros, zöld, kék, "lila")

A kijelző piros csak folyamatosan világit.....

Képeket természetesen tudok küldeni. És szívesen segítek ha tudok valamiben.

Én szeretnék képek kapni, ha lehet :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségeteket kérném a következőben:

-Ledesítettem a műszerfalat és a középkonzolban lévő kijelzőben sem a bolti csomagolt ledek se az általam vásárolt és beforrasztott ledek nem hajlandóak kialudni a kocsi bezárása után se. Most 4db van benne. Hagyhatom igy? Akkut gondolom nem meríti le.??

Köszönettel!

Én is sikeresen befejeztem a ledesítést... Csak ez a probléma lépet fel...

A villágítás kapcsoló alsó része piros 2db led. A forgó kapcsoló környéke 4színű ledel szerelt:D

Az órák kékek, piros mutatókkal és km kijelzővel.

A fűtéskonzolba 10 led van. Alapból piros. A hideg levegőhőz és a gombokba kék ledeket szereltem.

A szívargyújtó 4színű ledes. (piros, zöld, kék, "lila")

A kijelző piros csak folyamatosan világit.....

Képeket természetesen tudok küldeni. És szívesen segítek ha tudok valamiben.

Az állandó világítást én is tapasztaltam, de csak akkor ha gyújtás van rajta...akkor is csak a műszerfalé parázslik...

Link to comment
Megosztás:

potyo fórumtársam kimerítő választ adott:

"Akkor jó ez így. Az izzóknak kb. az üzemi áramuk fele kell, hogy parázsoljanak, ami ilyen 1W-os izzóknál úgy 35mA-t jelent. LED meg már 1mA alatt is parázslik sötétben. Tehát az áram eddig is folyt, csak az izzó nem világított vele."

Azt híttem elkötöttem valamit de ez igy már nyugtatóbb :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem nagyon vagyok jártas ebben a led témában de tuti kell vmit kezdenem nekem is a verda belső világításával. B corsáról van szó. Amikor megvettem nem nagyon foglalkoztam vele ,de mostmár csak kéne vminek világítani. azért mondom ezt mert a km/h óra jobb oldalánál világít vmi iszonyat halványan egy kis kék led és ennyi. Sehol máshol nincs világításom (műszerek mögött). egyszer elkezdtem szétkapni a km-órát nagyjából kibuktattam és amiket mögényúlva kikaptam kis izzókat az mind jó volt, mind világított.Ahhoz képest viszatettem és nuku világítás. Én már arra is gondoltam h vhol vmi le vagy el van kötve és azért nem világít sehol semmi. Ja bocsi egyedül az elakadásjelzőm mögött világt egy led és kész.

Szerintetek mi lehet a hiba? Biztosítékokat néztem, azok rendbe vannak. persze lehet h hiányzik vhonnan egy, majd a szervízfüzetben utánanézek h melyik bizti hova vagy mihez tartozik.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Nem nagyon vagyok jártas ebben a led témában de tuti kell vmit kezdenem nekem is a verda belső világításával. B corsáról van szó. Amikor megvettem nem nagyon foglalkoztam vele ,de mostmár csak kéne vminek világítani. azért mondom ezt mert a km/h óra jobb oldalánál világít vmi iszonyat halványan egy kis kék led és ennyi. Sehol máshol nincs világításom (műszerek mögött). egyszer elkezdtem szétkapni a km-órát nagyjából kibuktattam és amiket mögényúlva kikaptam kis izzókat az mind jó volt, mind világított.Ahhoz képest viszatettem és nuku világítás. Én már arra is gondoltam h vhol vmi le vagy el van kötve és azért nem világít sehol semmi. Ja bocsi egyedül az elakadásjelzőm mögött világt egy led és kész.

Szerintetek mi lehet a hiba? Biztosítékokat néztem, azok rendbe vannak. persze lehet h hiányzik vhonnan egy, majd a szervízfüzetben utánanézek h melyik bizti hova vagy mihez tartozik.

Halli!

1: ha jól értelmezem ledek vannak a gyári izzók helyett a műszerfaladban.

2: kiszedve világítanak rendesen. (miről, hogyan próbáltad?)

3: visszarakva csesznek világítani.

ötlet: mivel a ledeknek van polarítása nem mindegy hogy rakod be őket. Próbáld meg úgy berakni őket, hogy fordítasz rajtuk annyit, hogy a kis pöckök pont fordítva menjenek be a lukacskába.. (ergo a lámpa érintkezőit megcserélni) (bár elég kicsi a valószínűsége, hogy az összes ledet úgy rakd vissza, ahogy voltak benne)

Ha így se mennek, már érdekesebb a dolog, pláne hogy egy világít.

Következő játék, azt az egyet rakd át egy olyan helyre ahol a többi nem világít..illetve a világítós helyre rakj egy nem világító ledet. (persze próbáld meg mindkét irányba berakni- polaritás)

Ebből majd lehet még következtetni..

Bár nekem úgy rémlik, F astránál az összes izzó párhuzamosan egy megtáplálást kap.

Esetleg ha van műszered és értesz egy picit hozzá, ki lehet mérni, hogy a nem világító ledek talpain ott van-e a fesz.

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

... vmi iszonyat halványan egy kis kék led ... amiket mögényúlva kikaptam kis izzókat az mind jó volt

Ja bocsi egyedül az elakadásjelzőm mögött világt egy led és kész.

Biztosítékokat néztem, azok rendbe vannak. persze lehet h hiányzik vhonnan egy, majd a szervízfüzetben utánanézek h melyik bizti hova vagy mihez tartozik.

Most leddel van dolgunk, vagy izzóval ?:lol:

Vagy ledek világítják meg a számlapot, és te pedig rossz helyen kotorásztál mert olyan izzókat kaptál ki, amik mást világítanak meg ( index vissza jelzés, kézifék vissza jelzés, stb...oda nem szoktak ledeket rakni ). Javaslom,hogy szedd ki teljesen a műszerfalat. Csak a spirállal vigyázz! egyszerű le szedni (nyelvecskét kell le pattintani), csak azért óvatosan. Én szokszor szét szettem már, de legutóbb valami gebancot csináltam, mert 30-40-nél el kezd remegni a sebesség mérő mutató. Poén,majd meg csinálom.

Biztik bisztos rendben, mert ha jól tudom, a műszer fal meg még valami más 1 bisztosítékra van kötve. Szóval ha nem lenne bizti, nem lenne egy halvány fény sem.

Link to comment
Megosztás:

Most leddel van dolgunk, vagy izzóval ?:lol:

Vagy ledek világítják meg a számlapot, és te pedig rossz helyen kotorásztál mert olyan izzókat kaptál ki, amik mást világítanak meg ( index vissza jelzés, kézifék vissza jelzés, stb...oda nem szoktak ledeket rakni ). Javaslom,hogy szedd ki teljesen a műszerfalat. Csak a spirállal vigyázz! egyszerű le szedni (nyelvecskét kell le pattintani), csak azért óvatosan. Én szokszor szét szettem már, de legutóbb valami gebancot csináltam, mert 30-40-nél el kezd remegni a sebesség mérő mutató. Poén,majd meg csinálom.

Biztik bisztos rendben, mert ha jól tudom, a műszer fal meg még valami más 1 bisztosítékra van kötve. Szóval ha nem lenne bizti, nem lenne egy halvány fény sem.

Igazad van. Valószinű tényleg olyan izzókat kaptam ki amikiknek eleve nem a számlapot kéne megvilágítaniuk.

Most megy szerelőhöz az autó mert eljött a műszakiztatás ideje, majd többekközött ezt is megcsináltatom vele.

Link to comment
Megosztás:

potyo fórumtársam kimerítő választ adott:

"Akkor jó ez így. Az izzóknak kb. az üzemi áramuk fele kell, hogy parázsoljanak, ami ilyen 1W-os izzóknál úgy 35mA-t jelent. LED meg már 1mA alatt is parázslik sötétben. Tehát az áram eddig is folyt, csak az izzó nem világított vele."

Azt híttem elkötöttem valamit de ez igy már nyugtatóbb :lol:

Ez érdekes! Haverom a combi F-astrájába az órába rakott kék ledeket (igaz el is cseszte a csatlakozót a nyákhoz, én forrasztottam meg neki, tökéletesen), de neki is parázslik álló autónál (még gyújtás sincs rajta). Az én B corsámba én magam raktam bele a ledeket az órába (forrasztani nem kellett a csatit, csak a ledeket :lol: ) , és nekem nem parázslik!

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes! Haverom a combi F-astrájába az órába rakott kék ledeket (igaz el is cseszte a csatlakozót a nyákhoz, én forrasztottam meg neki, tökéletesen), de neki is parázslik álló autónál (még gyújtás sincs rajta). Az én B corsámba én magam raktam bele a ledeket az órába (forrasztani nem kellett a csatit, csak a ledeket :lol: ) , és nekem nem parázslik!

Csatlakoznék.. műszerfal, középkonzol, világítás kapcsoló, BC, ledes,és és le látok semmi fényt...

Elméletileg ha leveszed a gyújtást, meg kellene szakítania az áramkört(bár nem néztem meg razjon,de igy kell lennie..)

Ez esetben meg egy szakadáson hogy folyna akár 1mA is? :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ez esetben meg egy szakadáson hogy folyna akár 1mA is? :lol:

Ott nincsen "szakadás". A gyújtáskapcsoló a kijelző világításának tápáramkörét nem szakítja meg, csak a kapcsolóáramkörét vezérli. Ugyanis, ha levett gyújtásnál megnyomod bármelyik gombot a kijelzőn, az ugye bekapcsol... Bár megjegyzem nekem sem parázslott semmi ledezés után.

Link to comment
Megosztás:

Ott nincsen "szakadás". A gyújtáskapcsoló a kijelző világításának tápáramkörét nem szakítja meg, csak a kapcsolóáramkörét vezérli. Ugyanis, ha levett gyújtásnál megnyomod bármelyik gombot a kijelzőn, az ugye bekapcsol... Bár megjegyzem nekem sem parázslott semmi ledezés után.

Ott a pont! Nincs szakadás , jól ki fejtetted! Haver F astrájába meg nem tudom még mindig miért parázslik neki az óra :lol: de azt mondja hogy őt nem zavarja, úgyhogy nem is töröm rajta buksim.

Link to comment
Megosztás:

1 rétegbe ha le fújnád piros festékkel?

Ezzel csak annyi a baj, hogy a kék led csak a kék szín hullámhosszán sugároz fényt. Ergo a piros szín nem igazán fog látszódni, mert nincs meg az a hullámhossz tartomány. :lol:

Most is így van nekem, mert a fordulatszám mérő piros tartománya nem igazán látszik, ahogy a többi piros színű piktogram és jelzés sem. :lol:

Az ötvenes vonalka éjjel nekem fekete... :(

Link to comment
Megosztás:

Nincs valakinek arra ötlete, hogy F Astrában hogyan lehetne megoldani a kék háttérvilágítást pirosan világító mutatókkal?

Mert a háttér világítás már megvan, de a kéken világító mutató olyan snassz... :lol:

Kell tenni a mutatók tövéhez piros ledet. Ha jól emlékszem a fényvezető plexi viszi oda alapból az izzók fényét, azt meg meg kell szüntetni ott, mert akkor bezavar a kék.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.