Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Üzemanyag-rendszer


Recommended Posts

  • Hozzászólások 178
  • Létrehozva
  • Legutolsó válasz

Legtöbb hozzászólás

Legtöbb hozzászólás

  • 7 months later...

Nehezen indult a zőőd.Elég sokáig kellett tekertetni, mire szépen lassan életre kelt mind a 4db henger.Első indításnál az AC a nyomásfelállítás végén konkrét szörcsögő hangot adott.

Ma ki lett szedve az AC, és ami a viszafolyó ágon jön be abba a bizonyos pohárba benya, na annak a csöve volt lecsúszva, ezért nem tudott elég benya folyni az "ACtartó"? pohárba, ergo kiszívódott, vagyis a végén ezért szörcsögött véleményem szerint.Nem egészen kerek még a story, mert véleményem szerint máshonnan is kellene benzinnek folynia oda, de nagy nehezen betuszkoltam a kezem az üza.tankba az AC helyén, (nemvolt1Xű), a kezemet szétmarta az E85, és visszaraktam a szelepet és a lecsúszott csövet is a helyére.Mos'má pöccre idul a szekér, de gyanítom, lesz még vele találkám.

Link to comment
Megosztás:

Nehezen indult a zőőd.Elég sokáig kellett tekertetni, mire szépen lassan életre kelt mind a 4db henger.Első indításnál az AC a nyomásfelállítás végén konkrét szörcsögő hangot adott.

Ma ki lett szedve az AC, és ami a viszafolyó ágon jön be abba a bizonyos pohárba benya, na annak a csöve volt lecsúszva, ezért nem tudott elég benya folyni az "ACtartó"? pohárba, ergo kiszívódott, vagyis a végén ezért szörcsögött véleményem szerint.Nem egészen kerek még a story, mert véleményem szerint máshonnan is kellene benzinnek folynia oda, de nagy nehezen betuszkoltam a kezem az üza.tankba az AC helyén, (nemvolt1Xű), a kezemet szétmarta az E85, és visszaraktam a szelepet és a lecsúszott csövet is a helyére.Mos'má pöccre idul a szekér, de gyanítom, lesz még vele találkám.

Kisért a Corsa AC problem? :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nekem nemrég teletankolás után a benzin csöpögött az autóból. Kicsit paráztam is, hogy pont most reped meg valami cső, amikor benne van a pénz :rolleyes: , aztán csak le volt csúszva a töltőcső melletti levegőzőcső és onnan folydogált időnként. Az út szélén a kábelkötegelő gyorskötöző bizonyult tökéletes megoldásnak azóta nem tud lecsúszni a cső. Száraz és nincs gond ;) Tisztább, szárazabb biztonságosabb érzés ;)

Link to comment
Megosztás:

Nekem egyszerüen kilukadt az alja a tanknak :rolleyes: ......Hétvégén csere....lagalábbis remélem hogy nem jön közbe semmi.....

Volt ilyen nekem is, csak előtte beszorult a kocsi alá egy autógumi ;)

Akkor simán megragasztottuk a repedést valami fémragasztóval, ki is tartott egészen a tavalyi farönkig ;)

Amúgy egyedül kb másfél óra alatt cseréltem most tankot év elején, nem egy ördöngősség. ja és nem aknán :lol:

Link to comment
Megosztás:

Köszi :rolleyes: Én se hittem volna hogy ilyen hamar megvan......

Amikor én nekiálltam egyedül, azt is kétségbe vontam, hogy sikerül. De aztán egész gyorsan ment ;)

Persze kitaláltam közben igen cifra szitkokat is, mivel a tankot felfogató fémszíj csak nem akart elég

hosszú lenni az új tank felfogatásánál, kb fél óra ment el azzal, hogy rákapassam a két csavart a helyére. ;)

Link to comment
Megosztás:

Szakavatott szerelők kábelkötegelő használatával pillanatok alatt megoldották volna. Van még mit tanulnod. :rolleyes:

Ne aggódj, én is azt kerestem, hova kábelkötegelőzzem fel a tankot addig, amíg rá nem kapatom

a csavart a szíjra... de sajna sovány volt kötési pontok tekintetében az astra alja ;)

Link to comment
Megosztás:

de sajna sovány volt kötési pontok tekintetében az astra alja ;)

Lehet, hogy ledobhatót lehet rá rakni, mint a vadászgépeken.

Elképzelem, hogy onnan lehetne tudni, hogy valakinek kifogyott a benzin, hogy nagy csörömpöléssel elhagyná a körúton :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Nehezen indult a zőőd. visszaraktam a szelepet és a lecsúszott csövet is a helyére.

Na újra volt szörcsögés, mint ma kiderült, a cső ugyan rajta volt a poháron, de nem jól.Szal most viszanyomtam rá normálisan, és láss csodát, műxik.A múltkor nem voltam elég kreatív. :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:

Van egy szép C20NE 93' Vectrám. Világít a CE lámpa. Motor megy, nincs látszólag semmi hiba, üa fogyasztás is rendben, nem rángat... :rolleyes:

A lámpa a 61es hibát dobta ki: Tank szelőztető végfok fesz. túl alacsony... ;)

Tudtok támpontot adni, hogy merre induljak el a javítással?

Üdv,

DonZorro

Link to comment
Megosztás:

Van egy elektromágneses szelep a motortérben a vákumcsövek rendszerében, mely a tankról jövő

szellőztető csövet kapcsolja a vákumrendszerbe. Ez a szelep szakadt, vagy nem kap tápot szerintem.

Lehet hogy csak kontakt.

Köszi, megnézem az említett "fekete dobozt"... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hasonló problémája van a kollégámnak is, (X16SZR astra classic caravan) csak neki nem világít semmijen lápa, egyszerűen benzinszag terjeng a kocsiban. Tegnap nekiestünk, és szétkaptuk mint foxi a lábtörlőt. Leszedtük a tankot, a beöntő csövet, ha már arra jártunk, a szűrőt is kicseréltük, belefújkáltunk a csövekbe, és arra lettünk figyelmesek, hogy a szellőző csőben valami folyadék van. :lol: Ez az a cső amit az előbbiekben emlegetett Futó Mester. Kiszedtük, átmostuk brigéciollal, most szárad. Valami olajos, benzinszagú, majdnem zselé állagú trutyi volt benne :lol: Tudni kell, hogy volt törve a jobb oldala, és a javítás után egyből a kereskedőhöz került. :lol: :lol: Az a szelep, mikor kel hogy áramot kapjon? Mert tegnap, igaz csak gyújtáson, de nem találtunk semmi delejt a vezetékében. A csőtakarítás pedig remélhetőleg meg oldja a problémát, hamar ki fog derülni.

Link to comment
Megosztás:

Arra gondoltam én is, viszont a várttal ellentétben nem volt fekete.

A lényeg, hogy találtunk más gondot is. A tank szélén van egy visszafordított darabja ennek a csőnek, na itt volt megtörve. Viszont a lényeget nem értem. Ugyanis az aktívszenes tartályon van egy szellőző csonk, (bekötve a motortérbe) ezen sokkal könnyebben kap levegőt mint a tank felől. Tehát nem értem mi kényszeríti arra, hogy a tankot szellőztesse, mikor a külső levegőt egyszerűbben megkapja?

Mindegy. A lényeg az, hogy ha akar most már a tank felől is tud szívni.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.



×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.