Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Jah!Jó volna,ha valaki beszabadulna végre Anti garázsába egy fényképezőgéppel végre! :)

Ami jó lehet nektek...

- C20xe Katalizátor...

- FK M3-as tükör adapterrel F Astrára párban szép "Astra la Vista" kékre fényezve

- Van még vagy 8 doboz különböző típusú, FK tükör

- nyomtávszélesítők 4X100

- van használt c20xe gyertyakábel pár darab...

nagyjából ennyi...amit tudnátok használni...De ha kell valakinek valami inkább az adok veszek topicban jelezze...mert seggbe fogom rúgni magunkat, ha itt folytatjuk... B)

Link to comment
Megosztás:

Amennyire én tudom, kell hozzá egy ilyen cucc:

http://kepfeltoltes.pirateclub.hu/pics/ola...mba_adapter.jpg

Ezt az olajszűrő elé kell felcsavarni (mármint előbb ezt, és erre rá az olajszűrőt), ennek az oldalán pedig van négy csavarral lezárható furat, amihez 4db műszert lehet csatlakoztatni, olajnyomás és olajhőfokmérőt egyaránt. Ilyen adaptert amúgy legutóbb az üllői úti Homasitában láttam, ha jól rémlik olyan 5-6e FT körül, de ehhez még kell ugye a jeladó + a műszer is.

Megnéztem, nem tűnik gagyinak. Van vagy fél kiló. :) De volt 3 féle: M18-P1.5, M20-P1.5, 3/4 UNF-15. Tudja valaki melyik kellene nekem? Gondolom valamelyik metrikus. És 6-7000-be kerülnek.

Amúgy mennyi fantasztikus áru van ott... B)

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Van valikenk ötlete hogyan, és hova lehet fordulatszámmérőt bekötni?mivel gyárilag nincs benne fordulatszámmérő be sincs vezetékezve.Szereztem egy fordulatszámmérős km-órát és be kellene operálni úgy hogy működjön is!Kérdésem a következő:Lehet egyeltalán utólag bekötni ford.mérőt ha igen hova?A kis F-es Astrám paraméterei: 1.4ccm hengerenkénti Injektor 1994-ben született és úgyvélem elektromos gyújtású.Ami szerintem nem túl kedvező ebben az esetben, mert a volt Trabantom ugyebár trafós volt,ennél egyszerű volt mert csak rákötöttem a + meg a -- ra és kész!ennél nincsenek ilyenek!

Valki Sürgősbe válaszoljon! Kösszencs.

Link to comment
Megosztás:

Hellótok!

Van valikenk ötlete hogyan, és hova lehet fordulatszámmérőt bekötni?mivel gyárilag nincs benne fordulatszámmérő be sincs vezetékezve.Szereztem egy fordulatszámmérős km-órát és be kellene operálni úgy hogy működjön is!Kérdésem a következő:Lehet egyeltalán utólag bekötni ford.mérőt ha igen hova?A kis F-es Astrám paraméterei: 1.4ccm hengerenkénti Injektor 1994-ben született és úgyvélem elektromos gyújtású.Ami szerintem nem túl kedvező ebben az esetben, mert a volt Trabantom ugyebár trafós volt,ennél egyszerű volt mert csak rákötöttem a + meg a -- ra és kész!ennél nincsenek ilyenek!

Valki Sürgősbe válaszoljon! Kösszencs.

1 topikba bőven elég. :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Épp tegnap akadtam erre az oldalra és még nem olvastam át mindent de lassan haladok. B)

Az lenne a kérdésem hátha tudtok rá válaszolni hogy van egy F astrám és a légszűröt direktszűrőre cseréltem. De mivel eddig nem mertem a dobozt kivenni mert megy belőle egy kék cső aminek én semmi értelmét nem látom hogy az minek oda, de tuti nem azért rakták oda mert sok kék cső volt a gyárban és foglalta a helyet. Nah szóvel szerintetek kiszedjem vagy nem??? Van kép is...:

http://kepfeltoltes.hu/view/070804/HPIM184...ltoltes.hu_.jpg

Ja még annyi hogy a müszerfalba kicserélném a világitást ha valaki tudna valamilyen tanáccssal segiteni megköszönném. :)

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem hátha tudtok rá válaszolni hogy van egy F astrám és a légszűröt direktszűrőre cseréltem. De mivel eddig nem mertem a dobozt kivenni mert megy belőle egy kék cső aminek én semmi értelmét nem látom hogy az minek oda, de tuti nem azért rakták oda mert sok kék cső volt a gyárban és foglalta a helyet. Nah szóvel szerintetek kiszedjem vagy nem??? Van kép is...:

http://kepfeltoltes.hu/view/070804/HPIM184...ltoltes.hu_.jpg

A másik vége hová megy? Egyébként értelme szerintem nem sok lesz a direktszűrőnek

Ja még annyi hogy a müszerfalba kicserélném a világitást ha valaki tudna valamilyen tanáccssal segiteni megköszönném. B)

A százas körte nem jó bele :)

Pontosan mit szeretnél tudni?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Épp tegnap akadtam erre az oldalra és még nem olvastam át mindent de lassan haladok. B)

Az lenne a kérdésem hátha tudtok rá válaszolni hogy van egy F astrám és a légszűröt direktszűrőre cseréltem. De mivel eddig nem mertem a dobozt kivenni mert megy belőle egy kék cső aminek én semmi értelmét nem látom hogy az minek oda, de tuti nem azért rakták oda mert sok kék cső volt a gyárban és foglalta a helyet. Nah szóvel szerintetek kiszedjem vagy nem??? Van kép is...:

http://kepfeltoltes.hu/view/070804/HPIM184...ltoltes.hu_.jpg

Ja még annyi hogy a müszerfalba kicserélném a világitást ha valaki tudna valamilyen tanáccssal segiteni megköszönném. :)

Hi!

Az a kék cső egy vákuumcső, elvileg az lenne a szerepe, hogy van egy pillangószelep a levegőszűrő dobozban, amit hidegen lezárna, hogy a motor a kipuffcsonk felől jövő csövön szívjon langyos levegőt, melegen pedig átkapcsolna a külső hideg levegőre. Húzd ki a fojtószelepháznál levő gumi könyökből, és zárd le valamivel a könyökcsövet (pl. egy M4-es csavart beletekersz).

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Épp tegnap akadtam erre az oldalra és még nem olvastam át mindent de lassan haladok. :omg:

Az lenne a kérdésem hátha tudtok rá válaszolni hogy van egy F astrám és a légszűröt direktszűrőre cseréltem. De mivel eddig nem mertem a dobozt kivenni mert megy belőle egy kék cső aminek én semmi értelmét nem látom hogy az minek oda, de tuti nem azért rakták oda mert sok kék cső volt a gyárban és foglalta a helyet. Nah szóvel szerintetek kiszedjem vagy nem??? Van kép is...:

http://kepfeltoltes.hu/view/070804/HPIM184...ltoltes.hu_.jpg

Ja még annyi hogy a müszerfalba kicserélném a világitást ha valaki tudna valamilyen tanáccssal segiteni megköszönném. :)

én nem szedném ki a gyári szűrőt . na de ezt te tudod a te autód B)

csak a hangja változik . jobb nem lesz sőőőőt..

üdv. zsolt :)

Link to comment
Megosztás:

Az lenne a kérdésem hátha tudtok rá válaszolni hogy van egy F astrám és a légszűröt direktszűrőre cseréltem.

Én is visszaraknám a gyárit, de ha már marad a direkt, akkor ne közvetlen a torokra rakd, hanem egy csővel vezesd el a doboz helyére. Aztán jöhetne a szigetelés, a levegő bevezetés, stb... Bőven nem ér annyit.

Link to comment
Megosztás:

Pontosan mit szeretnél tudni?

Köszi a válaszokat!!! hmmmmm. Nem gondoltam volna tényleg hogy azt mondjátok hogy a direktszűrő nem kéne bele pedig mindenkinek az az első hogy direktszűrő a kocsiba (ismerősök körében).

Hát valahogy a 100as égő nem kéne bele :)

Nem, arra gondoltam hogy az égőt befestem de egyik haweromnak is olyan van és semmit nem látni este belőle. Én ledekre godoltam és a forum elején még beszéltek erről de egy képet sem tok megnézni hiába ott a link, mert már 4éve volt a hozzászolás. Meg hogy ha azt leszedem nem fog valami kiesni??? Mármint ilyen mutató vagy valami...tom hülyén hangzik de még nem szedtem szét műszerfalat.

thx

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!!! hmmmmm. Nem gondoltam volna tényleg hogy azt mondjátok hogy a direktszűrő nem kéne bele pedig mindenkinek az az első hogy direktszűrő a kocsiba (ismerősök körében).

persze, mert az a legolcsóbb :)

Nem, arra gondoltam hogy az égőt befestem de egyik haweromnak is olyan van és semmit nem látni este belőle. Én ledekre godoltam és a forum elején még beszéltek erről de egy képet sem tok megnézni hiába ott a link, mert már 4éve volt a hozzászolás. Meg hogy ha azt leszedem nem fog valami kiesni??? Mármint ilyen mutató vagy valami...tom hülyén hangzik de még nem szedtem szét műszerfalat.

égőfestést felejtsd el

van carstylingon egy srác _LAC_ a neve, keresd meg ő árul "kulcsrakészen" ledeket (azaz foglalattal tehát csak bele kell tenni)

Link to comment
Megosztás:

Köszi a válaszokat!!! hmmmmm. Nem gondoltam volna tényleg hogy azt mondjátok hogy a direktszűrő nem kéne bele pedig mindenkinek az az első hogy direktszűrő a kocsiba (ismerősök körében).

A direktszürö tényleg nem ér semmit, ha csak úgy a motortérben lóg.

Annak a doboznak az a szerepe, hogy a motort kívülröl beszívott hideg levegövel lássa el, mert mint tudjuk, a hideg levegö nagyobbat tágul égésnél.

Ha viszont ráraksz egy direktszüröt, akkor a motortérböl fog forró levegöt beszívni, így kisebbet tágul már a levegö, ami kisebb teljesítményt jelent. Viszont a szívóhang a dierektszürönél sokkal jobb.

El kell dönteni, hogy mit akarsz, szívóhangot és pár LE mínuszt, vagy csendesebb motort jobb teljesítménnyel.

Nekem is csak azért van benne a Corsában a direktszürö, mert egy A Corsában C20XE-vel már nem nagyon fér el egy légszüröház. :)

Link to comment
Megosztás:

persze, mert az a legolcsóbb :)

égőfestést felejtsd el

van carstylingon egy srác _LAC_ a neve, keresd meg ő árul "kulcsrakészen" ledeket (azaz foglalattal tehát csak bele kell tenni)

köszi. de a srácot hol lelem??? már mint hogy melyik forumra irogat vagy topicba mert már vagy 3órája keresem még a userek autoi között is kerestem de nem leltem. sok bajom van tom.

A légszűrő doboz meg szeritnem repül. A jobb hűtés miatt meg csapok flexel egy lyukat a motorháztetőn oszt majd megy bele hideg levegő. B)

Link to comment
Megosztás:

köszi. de a srácot hol lelem??? már mint hogy melyik forumra irogat vagy topicba mert már vagy 3órája keresem még a userek autoi között is kerestem de nem leltem. sok bajom van tom.

A légszűrő doboz meg szeritnem repül. A jobb hűtés miatt meg csapok flexel egy lyukat a motorháztetőn oszt majd megy bele hideg levegő. :)

Hali.

Öt keresed.

http://www.carstyling.hu/car_shower.php?id=17112

Link to comment
Megosztás:

A légszűrő doboz meg szeritnem repül. A jobb hűtés miatt meg csapok flexel egy lyukat a motorháztetőn oszt majd megy bele hideg levegő. B)

ez még lehet, hogy kevés...el kellene választani valamivel a motortól

egyébként meg nem tudom mennyire tesz jó a direkszűrőnek ha minden akadály nélkül kapja a arcába az esőt, a koszt meg mindent...:)

Link to comment
Megosztás:

Nah kikaptam a lészűrő dobozát! Az még egyszerű volt, de alatta volt egy lyuk amiben meg volt egy másik doboz...nem tudtam mi az ezért mondom kiszedem megnézem....hát kiszedtem :)

http://kepfeltoltes.hu/view/070806/HPIM185...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/070806/HPIM185...ltoltes.hu_.jpg

Ez lett belőle....egy pár órát igénybe vett meg néhány horzsolást beszereztem, de kijött....amugy még mindig nem tom mi az...tippeket kérek...

http://kepfeltoltes.hu/view/070806/HPIM186...ltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.