Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Nekem sport rendszerem van tehát 4-2-1 leömlő, sport kati, gázgyorsító, sport hátsódob és persze króm vég ami csak látványelem. Műszakin simán átment ami fontos, hogy a katalizátor legyen benne és persze hátul ne kerek dob legyen hanem olyan ovális mint a gyári. Persze kenéssel mindent el lehet intézni még sima csővel is átmenne, ha más nem olyan helyre kell menni. :)

Tudnom kellene milyen mocid van de alapszabály, hogy ha sport rendszer van akkor a szívó oldalon is nyitni kell azaz sportbetét légszűrő kell és persze lehet a mocit is piszkálni sport vezműtengely, chip vagy akár E85power etanolos elektronika stb.

A moci egy X14NZ!

Direkt szűrő már megvan!

Link to comment
Megosztás:

A moci egy X14NZ!

Direkt szűrő már megvan!

Mocira már elmondták páran, hogy ne sz@rozz semmivel, menj rá az SE átalakításra.

A direktszűrő meg jó lesz muskátlinak, vagy hörcsögnek akadálypályának. Aki azt mondja neked, hogy ezeken a motorokon az ilyen direktszűrős, sportgyertyás, tuninggyujtókábeles, szemfenékrezonátoros, hónajszőrtelenítő csoda "okosságok, mekkorát dobtak" az hülye vagy hazudik :)

Link to comment
Megosztás:

A gyári Gsi-n van Katalizátor, Középdob, és hátsódob is.

Az már más téma, hogy nagyon kevés olyan GSi van, amin mindez megvan, vagy mindez gyári még :D

ha mindez rajta van, mint nekem pl, kívülről szinte meg se lehet hallani,hogy nem 1,6 jön. (jó, azért a szakavatottabb fül észreveszi :icon13: )

Leginkáb előlről lehet halani, hogy mekkorát szív <_<

Mocira már elmondták páran, hogy ne sz@rozz semmivel, menj rá az SE átalakításra.

A direktszűrő meg jó lesz muskátlinak, vagy hörcsögnek akadálypályának. Aki azt mondja neked, hogy ezeken a motorokon az ilyen direktszűrős, sportgyertyás, tuninggyujtókábeles, szemfenékrezonátoros, hónajszőrtelenítő csoda "okosságok, mekkorát dobtak" az hülye vagy hazudik :)

Ártani nem árt egy jol karbantartott direktszűrő, valamivel dinamikusabb lessz tőle, már többen ezt tapasztalták. De a tényleges tuning egy jó SE építés, és ha már szét van bontva, akkor megnézni a gyűrűk állapotát, és ha szükséges, akkor legalább azokat cserélni, természetesen hengerfaltól függően, mert akkor mehet furatni is a vas, de ez már bő 150ezres meló... el kell gondolkodni megéri e, vagy raksz bele egy c20ne-t vagy c20xe-t csak akkor meg okosan kell, és lehet parázni kpmtől stb stb.

Link to comment
Megosztás:

Leginkáb előlről lehet halani, hogy mekkorát szív :)

Ártani nem árt egy jol karbantartott direktszűrő, valamivel dinamikusabb lessz tőle, már többen ezt tapasztalták. De a tényleges tuning egy jó SE építés, és ha már szét van bontva, akkor megnézni a gyűrűk állapotát, és ha szükséges, akkor legalább azokat cserélni, természetesen hengerfaltól függően, mert akkor mehet furatni is a vas, de ez már bő 150ezres meló... el kell gondolkodni megéri e, vagy raksz bele egy c20ne-t vagy c20xe-t csak akkor meg okosan kell, és lehet parázni kpmtől stb stb.

KPM-től úgyis kell parázni ha minden papírt megcsináltatok,új fogalmi stb...?

Amúgy köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

KPM-től úgyis kell parázni ha minden papírt megcsináltatok,új fogalmi stb...?

Amúgy köszönöm a válaszokat mindenkinek!

Kíváncsi vagyok mikor fogod belátni, hogy egyszerűbb és kevesebb szívással járna ha vennél egy nagyobb motoros autót, mintsem itt próbálkozol azon sakkozni, hogy mit tudsz kihozni a mostaniból amit arra terveztek, hogy igénytelen legyen mint a faék és keveset fogyasszon :)

Link to comment
Megosztás:

Kíváncsi vagyok mikor fogod belátni, hogy egyszerűbb és kevesebb szívással járna ha vennél egy nagyobb motoros autót, mintsem itt próbálkozol azon sakkozni, hogy mit tudsz kihozni a mostaniból amit arra terveztek, hogy igénytelen legyen mint a faék és keveset fogyasszon :)

Akkor ne opelt vegyen! :D

A jel majdnem marad ugyanaz. És csak 5 litert eszik 100-on. <_<

Link to comment
Megosztás:

Az SE átalakítás régi téma, engem is érdekel. :D

Aki csináltatott már ilyet elárulná, hogy hol? Simán bement a legközelebbi szerelőhöz, vagy vannak szakértők, akik már esetleg több ilyet is csináltak? :) Vagy ismerősnél az udvaron?

Most nyilván nem név, cím telefon érdekel, csak az hogy hol keressek olyat aki meg tudja csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Az SE átalakítás régi téma, engem is érdekel. <_<

Aki csináltatott már ilyet elárulná, hogy hol? Simán bement a legközelebbi szerelőhöz, vagy vannak szakértők, akik már esetleg több ilyet is csináltak? :) Vagy ismerősnél az udvaron?

Most nyilván nem név, cím telefon érdekel, csak az hogy hol keressek olyat aki meg tudja csinálni.

Szerelőnek is meg kell tudnia csinálni, hiszen egyszerűbb mint egy motorgenerál, bár lehet érdemes összekötni az új HF felújításával. Ha van hozzáértő akkor a garázsban is simán meg lehet csinálni, volt már rá példa nem egyszer. Elméletileg én is értek hozzá. :D

Link to comment
Megosztás:

Szerelőnek is meg kell tudnia csinálni, hiszen egyszerűbb mint egy motorgenerál, bár lehet érdemes összekötni az új HF felújításával. Ha van hozzáértő akkor a garázsban is simán meg lehet csinálni, volt már rá példa nem egyszer. Elméletileg én is értek hozzá. :icon13:

:lol: -_- B) :) :D <_<

Link to comment
Megosztás:

Az SE átalakítás régi téma, engem is érdekel. :D

Aki csináltatott már ilyet elárulná, hogy hol? Simán bement a legközelebbi szerelőhöz, vagy vannak szakértők, akik már esetleg több ilyet is csináltak? :) Vagy ismerősnél az udvaron?

Most nyilván nem név, cím telefon érdekel, csak az hogy hol keressek olyat aki meg tudja csinálni.

Egy jó autószerelőnek ez sima ügy, sőt eltudja dönteni, hogy kell-e HF felújítás.

Nálam csak síkolás volt ami kötelező ilyenkor, ha aktuális lesz a dolog és hajlandó vagy Kkfházára lejönni akkor megtudjuk csinálni autószerelő haverommal.

Tiszaugon van aki árul SE cuccot, beépítéssel együtt, erről többet Turci cartárs tud mondani ha neki mégsem kellene a cucc. <_<

Link to comment
Megosztás:

Egy jó autószerelőnek ez sima ügy, sőt eltudja dönteni, hogy kell-e HF felújítás.

Nálam csak síkolás volt ami kötelező ilyenkor, ha aktuális lesz a dolog és hajlandó vagy Kkfházára lejönni akkor megtudjuk csinálni autószerelő haverommal.

Tiszaugon van aki árul SE cuccot, beépítéssel együtt, erről többet Turci cartárs tud mondani ha neki mégsem kellene a cucc. :)

Köszi az infókat, jövő tavasszal beszélünk róla! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.