Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

F Astra tuning


Tiv.

Recommended Posts

Nem új.

Ez meg filler... :P

hát nem egy őshonos irányzat, de kinek mi az új...

Képről azt hittem, hogy ez is olyan mint a kedétja, mert az selyemfény volt...

Ez nem fényezés, hanem füller, vagy poliészter, és nem selyemfény <_< :P ....Ahogy elnézem még van munka rajta bőven, de szép lesz!!

Ui: Bocs!! Nem figyeltem hogy Sp már válaszolt :angry:

Képből nekem annak tünt nah :P

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok

Tanácsot szeretnék kérni... Van egy 1,8 Astrám, ami lassan elindul a tuning rögös lépcsőjén először sportlevegő szűrővel kezdeném, de annyi fajta van a 4990 Ft /devil tuning/ az 5000000 ft ig /magnum tuning/-ig melyiket válasszam? Ha az olcsóbbat választom tönkre vághatom a motort?

Segítsetek kérlek..

Anyagilag erre nem akarok akkora összeget költeni ha az olcsóbb is tudja azt a funkciót mint a drágább..

Előre is köszi

Adam

Link to comment
Megosztás:

Szerintem NE vegyél bele sport levegő szűrőt, főleg ne ezeket a különálló henger alakú szarokat. Egyrészt nem ér semmit, másrészt több koszt enged be a motorba amitől tönkre megy egy idő után. Ha mindenképpen szeretnél ilyet, akkor vegyél sportlégszűrő betétet, amit a gyári dobozba kell rakni. Azzal is kb annyit fogsz elérni mint a hengeressel ( semmit az ég világon ) de annyira nem rossz a szűrőképessége és ha nincs széthullva a gyári levegőszűrő rendszered, akkor még mindig kinti hideg levegőt fog szívni. :D

Link to comment
Megosztás:

Kösszi szépen!

Én csak azért gondoltam erre mivel olyan kacskaringósan tekereg a cső a motortérben és ha csak a porszívó csövéből indulok ki ha azt össze tekerem akkor nehezebben szív.. javíts ki ha rosszul gondolom. vagy elég lenne ha szűrő/gyári/ elöl egy pár csövet kikapnék?

Akkor meg lehet hogy nagyobb esőzéskor a felcsapódó vizet is jobban felszívja a motorba?

Link to comment
Megosztás:

Kösszi szépen!

Én csak azért gondoltam erre mivel olyan kacskaringósan tekereg a cső a motortérben és ha csak a porszívó csövéből indulok ki ha azt össze tekerem akkor nehezebben szív.. javíts ki ha rosszul gondolom. vagy elég lenne ha szűrő/gyári/ elöl egy pár csövet kikapnék?

kedves a porszívós hasonlat :D :D :)

Nem érsz vele semmit, ha közelebb teszed....sőt inkább bele szoktak toldani, hogy még messzebb kerüljön a motor forró levegőjétől és minél hidegebbet szívjon. De hallgass Zsoltira, fölösleges ez a cucc, ha csak le nem zárod a forró levegő útját és ki nem vágod a kasztnit, hogy a kinti hűvösebbet szívja be.

Elméletileg ez szépen hangzik, de az igazi élmény direktszűrővel az nyáron van, 40 fokban napközben a pesti dugóban araszolva B) :D

Link to comment
Megosztás:

Kösszi szépen!

Én csak azért gondoltam erre mivel olyan kacskaringósan tekereg a cső a motortérben és ha csak a porszívó csövéből indulok ki ha azt össze tekerem akkor nehezebben szív.. javíts ki ha rosszul gondolom. vagy elég lenne ha szűrő/gyári/ elöl egy pár csövet kikapnék?

Akkor meg lehet hogy nagyobb esőzéskor a felcsapódó vizet is jobban felszívja a motorba?

Itt egy teljes téma tapasztalatokkal megtűzdelve, olvasd végig kérlek.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Ez így kb. mennyi 150e Ft?

Akkor inkább hagyom így ennyit nem ér meg nekem!

Akkor mégis mit szeretnél? Mert ez fix +22 LE, ami azért a 60-ról elég nagy ugrás. Még százalékosan is.

Ennél olcsóbban csak a hülyeségek vannak. Persze lehet karsztajlingos lapra írogatni a tuninggyerttyát meg hasonlókat amikkel értelmesebb helyen kinevetteted magad.

150-ért kapsz egy majdnem legál, gyári, kipróbált megoldást amit szinte bármelyik szerelő meg tud csinálni.

Link to comment
Megosztás:

Szerintem te már kaptál jópár jótanácsot ezügyben valamelyik topikban

Nagyjából mindegyikben. :D

Akkor mégis mit szeretnél? Mert ez fix +22 LE, ami azért a 60-ról elég nagy ugrás. Még százalékosan is.

Ennél olcsóbban csak a hülyeségek vannak. Persze lehet karsztajlingos lapra írogatni a tuninggyerttyát meg hasonlókat amikkel értelmesebb helyen kinevetteted magad.

150-ért kapsz egy majdnem legál, gyári, kipróbált megoldást amit szinte bármelyik szerelő meg tud csinálni.

Úgy tudom nincs 22 paci az ugrás, mert más a kompresszió az SE-nél, nem lesz 82-az átalakítótt NZ. De persze akkor is ennek van a legtöbb értelme.

Link to comment
Megosztás:

Nagyjából mindegyikben. :D

Úgy tudom nincs 22 paci az ugrás, mert más a kompresszió az SE-nél, nem lesz 82-az átalakítótt NZ. De persze akkor is ennek van a legtöbb értelme.

De attól még 1.4-es marad lehet hogy 10-20 pacival több lesz de akkor is csak 1.4-es marad! 150e-et meg ha tudnék se valósznínű hogy kiadnék tehát erről ennyit téma lezárva többet nem teszem fel a kérdést!

Meg nem akarom elhinni hogy egy C-s kódszámű hengerfej jó lenne egy X-es motorra de aztá lehet nem tudom!

Meg 150e-ből lehet már komplett C14SE mocit is kapni,ja az az X14XE sorry!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.