Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

HELP

az első tankoláskor 12,3 volt a fogyasztásom,
most nem ment a forulat 2000 felé sem, és nem dugóban csücsültem, volt benne 200 km vidék is, és most meg a 837 Km van a kocsiba és 13,7 a fogyasztás!!!!!!!

mi a csuda van a verdával?????? ilyennek visszaviszem csinálnak vele valamit, vagy csak kinevetnek?

Link to comment
Megosztás:

HELP

az első tankoláskor 12,3 volt a fogyasztásom,

most nem ment a forulat 2000 felé sem, és nem dugóban csücsültem, volt benne 200 km vidék is, és most meg a 837 Km van a kocsiba és 13,7 a fogyasztás!!!!!!!

mi a csuda van a verdával?????? ilyennek visszaviszem csinálnak vele valamit, vagy csak kinevetnek?

Összesen 837 ?

Biztos jól számoltad ? Ha igen akkor ez tényleg nagyon sok... még akkor is ha bejáratós. Nekem eddig a legtöbb ezzel a motorral (igaz F Astra) 7.3 volt.

Link to comment
Megosztás:

Hello Amusing!

Szerintem ez a fogyasztas horribilis. Annal is inkabb,

mert en pont kb. 1 perccel utanad vettem at az automat

(ugyanaz a tipus, csak az enyem feher :-).

En mar a masodik tankolasi cikluson vagyok tul, az elsonel kb. 7.5,

a masodiknal 7.42 volt a fogyasztas, az elsonel 60%, a masodiknal

90% varosi forgalomban (en is a XVII. kerulteben lakom:-).

Mint irod, a fordulatszamod nem ment 2000 fele. Velemenyem szerint

ez lehet a problema, ezeket a motorokat nem szabad (plane bejaratas

alatt) alacsony fordulaton terhelni. En legalabb 2500-ig porgetem,

utana valtok (4000 fole viszont nem mentem). Ha egyenletes sebesseggel lehet haladni, akkor persze

alacsonyabb fordulaton is lehet menni. Ezen tulmenoen, csak nagyon finoman nyomom a gazt, de nem is nagyon kell jobban, igy is megy,

mint a meszes, az elozo automhoz kepest.

Az auto leirasaban is szerepel egyebkent, hogy az elso 1000 kilometeren

kozepes (ill. "valtozatos", akarmit jelentsen is ez) fordulatszamon kell jaratni, es nem szabad alacsony fordulaton terhelni.

Link to comment
Megosztás:

ehhh:))) komolyan utánnam vetted a verdát???? :D Pici a világ :D

most mentem vele egy komoly vidéki utat, mert engem is eléggé dühített a dolog, az eredmény 10 ligyós fogyasztás, még holnap is van egy nagyobb vidéki utam, kiváncsi vagyok akkor mi lesz.

Ezen kívül hihetetlen jó kocsi, nem bántam meg hogy megvettem, ez a csoda nem 3 napig tart :)

Link to comment
Megosztás:

ehhh:))) komolyan utánnam vetted a verdát???? :D Pici a világ :P

most mentem vele egy komoly vidéki utat, mert engem is eléggé dühített a dolog, az eredmény 10 ligyós fogyasztás, még holnap is van egy nagyobb vidéki utam, kiváncsi vagyok akkor mi lesz.

Ezen kívül hihetetlen jó kocsi, nem bántam meg hogy megvettem, ez a csoda nem 3 napig tart :)

ha ezek km néál több van benne, akkor egy picit hajtsd meg, hogy kikormolja magát.

után még jobb is lehet :D

amugy meg lehet probálni a vezérlőegységet átprogramozni / feltölteni a legujabb softwaret, ugy még jobb is lehet :D

Link to comment
Megosztás:

Udv mindenkinek!

Csatlakozom uhuhu javaslatahoz, probald meg egy kicsit jobban hajtani!

De szerintem ez inkabb porgetes legyen, viszonylag finomabb

gazpedal kezelessel! Ha pedig ez sem jon be, akkor valoban

probalkozz a szervizzel. Egybekent szerintem erdemes pozitivan hozzajuk

allni (legalabbis elso korben), mert velem eddig nagyon normalisak

voltak (nem tudom, te milyen tapasztalatokat gyujtottel)

Az autoval egyebkent en is nagyon elegedett vagyok, minden szempontbol

tetszik! (kopp-kopp :-).

Egyebkent az autod fenykepebol, meg a XVII keruleti tartozkodasi helybo jottem ra, hogy te lehetsz az, akinek velunk egy idpontban hoztak meg a kocsijat :)

Tovabbi kellemes tapasztalatokat, es sokkal jobb fogyasztast :wink:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hali

Nekem három éves az autóm, 1.2-es, és 65000km van benne, Érden lakom, kb. 120km-tmegyek vele naponta. Ebböl csakannyi nem város míg a 6-os úton be érek a városba és haza. Bár néha /főleg reggel/ az sem pite. minden alkalommal nézem a fogyasztást, ugy 7.6- 8.6 között jön ki állandóan. Úgy vélem ez megfelelő. Mia véleményetek?

Link to comment
Megosztás:

eddigi legjobb fogyasztásom, most volt 1 hete:

645km 38.6literrel -> 5.98 l/100km :wink: ebben város nem nagyon volt..csak 20 km. a maxom szinte full város és abszolúte nem finom vezetési stílus 430km 38.4 literrel 8.93 l/100km :oops: nem tudom sok e de nekem ennyi a max/min... :?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Anyjuk 1.4 16V G astrával sikerült egy Orsoháza - Bp - Orosháza útvonalon közel 10-et megetnem. olyan 4.000 van benne, épp az első kieg. olajcsere előtt:( elég normális fogyaztást. mondjuk 180 km /1 óra 35 perc

tfg

Csak nem harapja az olajat, mint az eco-k? :wink: :? :shock:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.