Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Rekordot döntöttem :( :lol: :lol: (legalábbis a sajátomat biztosan).

Budapest - Sárvár - Köszeg - Sümeg - Győr - Budapest útvonal. Odafelé Székefehérvárig autópálya, a többi sima országút. Ebből kb. 75% klímázva, mindenhol betartva a sebességhatárok. Fogyasztás 6,06 L/100km :lol: :lol: :lol: .

Én is, de azt hiszem a gyújtáshíd cseréje bizony jogos volt. Azonnal drasztikusan csökkent a fogyasztás, pedig előtte sem éreztem az autón hibát. Eddig soha sem sikerült 7-es átlag alá menni, de most egy hét a Balatonon és hát: Paks-Balaton oda vissza (2x115 km) + a Balatoni utakon kirándulások, északi part így emelkedős szakaszok megdöbbentő a különbség, csak 6 lityit nyomott be. Igaz nem száguldoztam, de a klíma majdnem mindig ment. Előtte is kb. 50%-os volt kb. az arány város ill. hosszabb utak. Szerintem nem lehetek ennyivel finomabb, ráadásul megpakolva, 4 személyyel. Kíváncsi leszek itthon hogyan jön ki, majd. Én a 7-et sem sokalltam, de most ez jól esik a benzinárak miatt. :smt041

Link to comment
Megosztás:

sziastok

hetfon atvettem az uj astra classicot. 1.4 twinport. teletankoltam es a sarga lampa felgyulladasaig elmentem 640 km-ert. 200 km bp, a tobbi autopaly, orszagut. elotte egy 1.6 -os 8 szelepes g-m volt azzal egy komplett tankal nem mentem el 600-at.

most nagyon orulok.

uff

Link to comment
Megosztás:

sziastok

hetfon atvettem az uj astra classicot. 1.4 twinport. teletankoltam es a sarga lampa felgyulladasaig elmentem 640 km-ert. 200 km bp, a tobbi autopaly, orszagut. elotte egy 1.6 -os 8 szelepes g-m volt azzal egy komplett tankal nem mentem el 600-at.

most nagyon orulok.

uff

Megy az még lentebb is, csak kopjon össze a mocika rendesen! :wink:

Link to comment
Megosztás:

Megy az még lentebb is, csak kopjon össze a mocika rendesen! :wink:

Ja-ja! Én sem hittem el, hogy fogok produkálni (illetve az autó) 6 literes fogyasztást. Most 13000 km van a gépben, szerintem mostanra állt be igazán a véglegesre.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok! Új a kocsim, persze csak nekem. Egyébként 6 éves, 1.6-os, 8 szelepes moci van benne, karaván, 118.000 km-t futott. Félig klímával, félig klíma nélkül, hegyekben, inkább dombokon használtam. Így mértem első körben, amikor az ember azért még próbálgatja a verdát, kihúzatja 5-5.500-as fordulatig, 7,3-7,5 literes fogyasztást. Ez milyen szerintetek? Szerintem egészen tűrhető, de ha nem, akkor keserítsetek el...

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Új a kocsim, persze csak nekem. Egyébként 6 éves, 1.6-os, 8 szelepes moci van benne, karaván, 118.000 km-t futott. Félig klímával, félig klíma nélkül, hegyekben, inkább dombokon használtam. Így mértem első körben, amikor az ember azért még próbálgatja a verdát, kihúzatja 5-5.500-as fordulatig, 7,3-7,5 literes fogyasztást. Ez milyen szerintetek? Szerintem egészen tűrhető, de ha nem, akkor keserítsetek el...

1.6 16V, olyan igensietős, taposós, előzgetős, 110-150km/h hosszútávon, meg normál városi furikázás, 7.4L/100km.Egynek jó. :wink:

Link to comment
Megosztás:

Nekem jó csak a lényeg hogy fogyasztásilag hogy jó e???????

Meg a motornak nem káros e????

(( Ott nincs motorfék??? mert nem érzem hogy fogna!!! meg a benzint hogy adagolja?))

Ilyen alacsony fordulatnál sztem annyit adagol épp a vezérlés, hogy le ne fulladjon és guruljon vmennyivel az autó. De sztem nem fogyaszt lényegesen kevesebbet, mint mondjuk ha 60-al mennél vele 5-ben... De ez csak az én véleményem, lehet, hogy tévedek...

Link to comment
Megosztás:

Nekem jó csak a lényeg hogy fogyasztásilag hogy jó e???????

Meg a motornak nem káros e????

(( Ott nincs motorfék??? mert nem érzem hogy fogna!!! meg a benzint hogy adagolja?))

A motornak nem hizsem, hogy túl jó lenne.

Képzeld el, hogy egy mountain bike-on kell tekerned a legnagyobb fokozatban gyök2-vel. Szerintem elég hamar kikészülne a combod....

Link to comment
Megosztás:

No erre kiváncsi vagyok!!!!!!

Akkor csak kevesebbet fogyaszt ha éppen anyit csak...... hogy le ne fulladjon! Vagy nem jól gondolom? Hisz 50-nél csak többet éget L? Mint alapon!

// De nem káros a mocinak ugye? Hogy alapon végül is megyek vele!

Egy fórumba olvastam hogy igy lehet spórolni a benzinnel! Hogy minél hamarabb 5-dik!!!!

(( ott nincs moto fék?))

Link to comment
Megosztás:

A motornak nem hizsem, hogy túl jó lenne.

Képzeld el, hogy egy mountain bike-on kell tekerned a legnagyobb fokozatban gyök2-vel. Szerintem elég hamar kikészülne a combod....

Oké az tuti hogy kifáradnék de akkor több kaját is ennék nem?

Itt meg pont kevés lesz a benzin? Csak hát én is a motor élettartamától félek!

Link to comment
Megosztás:

Oké az tuti hogy kifáradnék de akkor több kaját is ennék nem?

Itt meg pont kevés lesz a benzin? Csak hát én is a motor élettartamától félek!

Ilyenkor tuti, hogy erőlködik a motor és az nem tesz jót neki. Amikor emelkedőn mész felfelé és érzed, hogy már nem igazán bírja, akkor is visszaváltasz nem?

Link to comment
Megosztás:

Hisz 50-nél csak többet éget L? Mint alapon!

// De nem káros a mocinak ugye? Hogy alapon végül is megyek vele!

De akkor többel is mész, mint alapon!!! Szóval nem teljesen egyértelmű, hogy kevesebbet fogyaszt.

Az hogy káros-e.... Hát ennyire extrémen alacsony fordulat azért már sztem nem túl előnyös...

Link to comment
Megosztás:

Hey!

Sztem ez nem túl egészséges dolog. Így a motor csak erölködik, mert nem a megfelelő fordulatszámmal forog ehhez a seb. fokozathoz ilyen sebességnél. Lehet, h spórolsz pár dl-t, de többet ártasz vele a motornak. Az Opel 1ébként is a "pörgetősebb" típusokhoz tartozik (persze nem agy nélkül). Arról nem beszélve, h olyan lusta lesz, mint a dög. És akkor mire a szép optikád?! Ambre! :wink:

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.