Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Általában hány kilómétert szaladtok egy teli tankkal? Én nem számolgatok fogyasztást mert biztos felidegesíteném magam rajta.....

én max sárga villanásig megyek vele,500-700 között mozog,de tipikusan 550-600 között áll meg.ha több az országút,akkor megy 600 fölé.

én is ritkán mérem a fogyasztást,őszintén szólva nem érdekel,hogy 6,5 vagy 7,5 litert fogyaszt,ezek számomra elfogadható értékek.

Link to comment
Megosztás:

Egyre inkább az az érzésem, hogy valami nem stimmel az X17DTL Astrámmal. Villogó lámpánál tankoltam bele első kattanásig 42liter gázolajat és most 570km megtétele után felvillant a sárga lápmpa :) Ez nagyon nem normális egy 1.7-es TD-s Astrától, figyelembe véve, hogy az 1.4-es benzineseknél nomrálisak ezek a számok ahogy itt olvasgatom.

Mi a francért eszik nekem ennyit az autóm????? Nagyon finoman közlekedek vele és napi 30-40km-t megyek vele pályán és városban vegyesen.

Jövőhéten megy generálra az autó (összes szűrő, új dob, Metabond motorolaj, teljes vezérléscsere, BOSH izzítógyertyákat kap). Ezek után várható, hogy javul majd a fogyasztás is?

Link to comment
Megosztás:

Egyre inkább az az érzésem, hogy valami nem stimmel az X17DTL Astrámmal. Villogó lámpánál tankoltam bele első kattanásig 42liter gázolajat és most 570km megtétele után felvillant a sárga lápmpa :) Ez nagyon nem normális egy 1.7-es TD-s Astrától, figyelembe véve, hogy az 1.4-es benzineseknél nomrálisak ezek a számok ahogy itt olvasgatom.

Mi a francért eszik nekem ennyit az autóm????? Nagyon finoman közlekedek vele és napi 30-40km-t megyek vele pályán és városban vegyesen.

Jövőhéten megy generálra az autó (összes szűrő, új dob, Metabond motorolaj, teljes vezérléscsere, BOSH izzítógyertyákat kap). Ezek után várható, hogy javul majd a fogyasztás is?

Az ismerősöm 1.7-es Isuzumotoros astrája kicsit több gázolajat eszik (6,2-6,5), mint az én 1.4-es benzinesem. A pálya az országutinál magasabb fordulat, és a város eredményezheti azt a +1l (vagyis pontosabban 0,8-1,1 különbséget) fogyasztáskülönbséget,és relatív,hogy ki mennyire finoman közlekedik. (mi nem pályázunk, és a város sem olyan nagy, hogy sokat kellene állni a lámpáknál) Amikor motoroztam, a többi márkatársnál kb 10%-al kisebb volt az átlagfogyasztásom, mert úgy vezetek (előrelátó vezetés, ha felesleges nem elözök, használom a motorféket-akkor nem eszik semmit a motor, vagyis ha nincs a gázon a lábad-)

Link to comment
Megosztás:

Az ismerősöm 1.7-es Isuzumotoros astrája kicsit több gázolajat eszik (6,2-6,5), mint az én 1.4-es benzinesem. A pálya az országutinál magasabb fordulat, és a város eredményezheti azt a +1l (vagyis pontosabban 0,8-1,1 különbséget) fogyasztáskülönbséget,és relatív,hogy ki mennyire finoman közlekedik. (mi nem pályázunk, és a város sem olyan nagy, hogy sokat kellene állni a lámpáknál) Amikor motoroztam, a többi márkatársnál kb 10%-al kisebb volt az átlagfogyasztásom, mert úgy vezetek (előrelátó vezetés, ha felesleges nem elözök, használom a motorféket-akkor nem eszik semmit a motor, vagyis ha nincs a gázon a lábad-)

Neked mennyit eszik?

Hogy méred?

Link to comment
Megosztás:

Egyre inkább az az érzésem, hogy valami nem stimmel az X17DTL Astrámmal. Villogó lámpánál tankoltam bele első kattanásig 42liter gázolajat és most 570km megtétele után felvillant a sárga lápmpa :) Ez nagyon nem normális egy 1.7-es TD-s Astrától, figyelembe véve, hogy az 1.4-es benzineseknél nomrálisak ezek a számok ahogy itt olvasgatom.

Mi a francért eszik nekem ennyit az autóm????? Nagyon finoman közlekedek vele és napi 30-40km-t megyek vele pályán és városban vegyesen.

Jövőhéten megy generálra az autó (összes szűrő, új dob, Metabond motorolaj, teljes vezérléscsere, BOSH izzítógyertyákat kap). Ezek után várható, hogy javul majd a fogyasztás is?

Erre ne hagyatkozz!

Tankold tele,kattanásig,aztán menj el vele 200km-t és ugyanannál a kútfejnél,ugyanúgy tankold tele és nézd meg mennyiment bele.

Többlet fogyasztást dízelnél a koszos levegőszűrő,rossz résolajcsövek okozhatnak,de full városi melett a 6.0-6.5 még egyáltalán nem gáz.

Link to comment
Megosztás:

Ezt én értem de jelen állás szerint bőven 7liter felett eszik az autóm, ami akárhogy nézzük sehogy nem klappol a mások által írt 5,5-6,5ös értékhez.

Az olyan benzis,aki azt mondja,hogy városban 6 alá tud menni,az vagy hazudik,vagy nem jól mér,vagy esetleg 30-al jár városban 4.-ben. :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Itt az én autóm fogyasztása,napi 40 Km amiből 30 főút 10 város .Nem állat módon kergetve a gépet de azért dinamikus vezetési stílusban.

Opel Fogyasztás 1.4 Twinport

Tankolás dátuma------------megtett KM-------tankolt mennyiség L--------Fogyasztás L/100Km

2007.10.13-------------------612,00Km----------------40,41L----------------6,60 L/100Km

2007.10.20-------------------636,40Km----------------44,00L----------------6,91 L/100Km

2007.10.31-------------------659,00Km----------------44,41L----------------6,74 L/100Km

2007.11.11-------------------601,00Km----------------40,13L----------------6,68 L/100Km

2007.11.26-------------------658,70Km----------------45,00L----------------6,83 L/100Km

2007.12.09-------------------629,60Km----------------45,36L----------------7,20 L/100Km

2007.12.21-------------------668,00Km----------------45,02L----------------6,74 L/100Km

2008.01.05.------------------448,00Km-----------------31,31L---------------6.99 L/100Km

2008.01.19.------------------682,00Km-----------------44,00L---------------6,47 L/100Km

2008.02.03.------------------606,00Km-----------------38,59L---------------6,37 L/100Km

2008.02.15.------------------664,00Km-----------------44,00L---------------6,63 L/100Km

Átlag: 6.67 L/100Km

-Szerintem nem tesz jót ezeknek a motoroknak ha csak alacsony fordulaton járnak , kicsit pörgetni kell mert a nyomaték 3000 alat szinte semmi és hiába tartod a fordulatot 2500 körül ha a nincs meg az erő ami viszi a kocsit és igy csak a benzint "issza".-

]

Link to comment
Megosztás:

-Szerintem nem tesz jót ezeknek a motoroknak ha csak alacsony fordulaton járnak , kicsit pörgetni kell mert a nyomaték 3000 alat szinte semmi és hiába tartod a fordulatot 2500 körül ha a nincs meg az erő ami viszi a kocsit és igy csak a benzint "issza".-

]

Szerintem az egyik autónak sem tesz jót...

Link to comment
Megosztás:

pályám 3000es fordulat 5ösben=100as max. seb.

városban már 50nél 5ben vagyok.

annyi motorfék, amennyi csak lehetséges.

ennyi a trükk.

Háááááááááát..................... Városban 50nél még 2ben auto.gif

Szerintem ez már tatástatás stílus, nekem nem éri meg az az 1 liter minusz + a motornak sem biztos, hogy nagyon jó! Nekem azt mondták, hogy ezeket a twinport mocikat pörgetni illik! Nálam nincs ezzel problem banan.gif

Link to comment
Megosztás:

Háááááááááát..................... Városban 50nél még 2ben auto.gif

Szerintem ez már tatástatás stílus, nekem nem éri meg az az 1 liter minusz + a motornak sem biztos, hogy nagyon jó! Nekem azt mondták, hogy ezeket a twinport mocikat pörgetni illik! Nálam nincs ezzel problem banan.gif

Én se mindig így járok vele (lásd a fenti diagrammot. de amikor rendszeresen - hetente kéthetente - nyomok egy siófok-miskolc-siófok 600km-t, akkor a pályán csakis 100km/h! Aztán néha mikor már fáradt vagyok, vagy elgurulnak a gyógyszerek, simán pörgetem én. :)

állítólag (egy közeli hozzátartazóm szerint, akinek személyére nem kívánok terhelően nyilatkozni) 180-al is simán megy a twinport, csak ott már hangos...

Szóval: Néha meg kell pörgetni az igaz, de amikor hosszú útra megyek, ott már odafigyelek a fogyasztásra, elvégre saját zsebből állom a tankolást (évi 20.000km-hez).

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.