Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Fogyasztás


Amusing

Recommended Posts

Teljesen másképpen kell a dizel autót vezetni,pont azért fogyaszt nálad többet speed mert benzineshez vagy szokva és gondolom folyamatosan pörgeted,pedig a dízel motor kis fordulaton az igazi.Én se tudok a céges autóval ami szintén dizel kevés gázolajjal eljárni.

Ott a pont öreg! :) Coupe szerintem rátapintott a lényegre!

De huzzunk már át valami másik topicba offolni! :)

Link to comment
Megosztás:

Ezektől függetlenül azért igaza van a Speednek, biztos hogy nem 5 litert fog enni az a gép.

Viszont másfél tonnához és 150 pacihoz képest szerintem korrekt az a 9 liter, ami átlagos használat közben azért lejjebb is mehet. :)

Link to comment
Megosztás:

Most értünk haza a mai kis kirándulásunkról. Kecskemét - Salgótarján, kis séta és keringés a környéken.

Az eredmény, 348km, 24,3liter üzemanyag --> 6,99l/100km-es fogyasztás! :lol:

Ez királyság, nem? :huh:

Lassan úgy iszik, mint egy diesel! Mennyi volt az átlag tempó? :)

Link to comment
Megosztás:

Lassan úgy iszik, mint egy diesel! Mennyi volt az átlag tempó? :huh:
Kétségtelen, hogy nem téptem a bajszát!

Úgy 100-120 között gurultunk többnyire.

Volt benne egy kicsit hegyi tekergés, na meg valamennyi lakott terület.

(nem autópályán mentünk, hanem közúton)

(Kecskemét - Cegléd - Jászberény - Hatvan - Salgótarján)

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Én most mentem 800km-t a Fertő tó körül erre-arra. Legtöbbször nyitott tető, de volt benne 200km klíma is.

Átlag sebesség 100 körül volt, de volt benne 180 is nyitott tetővel és fixen fejen lévő baseball sapival. :lol:

Ez mindíg kell hogy le ne égjen apró kopasz búrám. :huh:

Szóval rajta bírt maradni a sapesz. Kipróbáltam.

Két személlyel voltunk és így 7,1 volt a fogyi.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Tacskóba tankoltam 5000ért 16,7 lityi benyát és 260km-et mentem Zamárdiba az opel talira meg vissza budapestre és 6,4 volt a fogyim. Végig a 7-esen mentem és 100 fölé nem nagyon. Odafelé csukott tetővel, visszafelé nyitottal. Pont elég lett a benya. Úgy tankoltam, hogy villogott már a lámpa és most visszaérve csak világít, de még nem villog. Egész jó fogyi, szerintem. :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Én most jöttem haza (vasárnap) Horvátországból.

Az úton ca. 7,5 liter/100km-et evett a gép - 135-140-es tempoval,

4 személlyel + dugig tömve csomagokkal.

Volt egy ca. 150-200 km-es helyi - hegyre föl, hegyről le (városban és országúton) nagyon-sokat-fogyasztós... menet is... a nagy átlag 7,84 liter/100km lett! :unsure:

Nekem tetszik! :)

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemrég jöttünk haza nyaralásból. Bp. - Orfű - Pécs - Siófok - Bp. Oda is meg vissza is M7 Siófokig, odafelé végig klíma, országúton is, visszafelé nem kellett. Vissza pályán volt 200 is, de 160 utazó. Orfűről Pécsre hegyi szerpentinen amit bírt. Mindez 5 személlyel agyig pakolva 6.5-ös átlaggal. :)

Így megpakolva nem gyorsul úgy, mint üresen, de az autópályás részen kikormolta magát és azóta könnyebben megy. :unsure:

Z

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok! Nemrég jöttünk haza nyaralásból. Bp. - Orfű - Pécs - Siófok - Bp. Oda is meg vissza is M7 Siófokig, odafelé végig klíma, országúton is, visszafelé nem kellett. Vissza pályán volt 200 is, de 160 utazó. Orfűről Pécsre hegyi szerpentinen amit bírt. Mindez 5 személlyel agyig pakolva 6.5-ös átlaggal. :D

Így megpakolva nem gyorsul úgy, mint üresen, de az autópályás részen kikormolta magát és azóta könnyebben megy. :unsure:

Z

Hát jah, dízel, az dízel. :)

A mienk kezd bejáratódni, 140-es utazó pályán, néha klíma, kevés városi dugó, 6.9l. Lejebb még nem nagyon akar menni.. Egyszer volt 6.3, de az max 120, meg óvatos pedálkezelés. :D

Ja, 8800km került bele eddig.. De sajna a lábam már nem olyan finoman bánik a gázpedállal.. :lol:

Viszont érdekes, hogy 140-145-ig jól fogyaszt, aztán 150 körül meg már mintha sokkal jobban nyelné a benzint.. Fura..

Tomka

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

nekem új kora óta,fura,de kellemes módon egész tankra vetítve mindig 6,5-6,6 literre jön ki az átlagom

nagyjából fele-fele országút-város arányban.ebben van gyors hajtás (ott ám a szóköz :wub: ),lendületes használat,és néha spórolás is,szóval igazi vegyes fogyasztás :P

részátlagokat tekintve a max eddig 7,9 liter volt városban,maxon járó klímával,3-4km-es utakon.

minimum eddig 5,5 liter, 70-30% os országút-város arányban.

tetszikkkkkkk :P

szinte mindig omw 95öst tankolok,most shell 95 (sima) van benne,talán egy picit érzékenyebb a gázadásra...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

:lol: Ez igen jó érték! Grat! ;)

Nekem pedig ma olyan jóóól esett tankolni!

Teli csaptam az autót az egyik MOL kútnál... és fizettem 11.795Ft-ot! :D

(256,9 Ft/liter) :lol:

Egy ugyanilyen tankolásért 2 és fél hónapja 2000-2500,- Fttal többet kellett fizetnem! :D

Mennyivel jobban esik ilyenkor tankolni! ;)

(hozzáteszem, hogy 11 literes átlag fogyim lett... mert csak városban csapattam)

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.