Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Meriva A


eXpero

Recommended Posts

Sziasztok

szeretnék riasztót bépíteni a Merivámba

van benne gyári központi zár csak azt nem tudom hogy ,

hol találom meg a központi zár vezérlő modult és hogy van -e neki olyan bemenete amit a riasztó megvezérel

a választ előre is köszönöm.

Éljen az Opel-os társadalom.

Tisböl nézd ki ha van olyan neked ha nincs adhatok...

Link to comment
Megosztás:

megnézzük.

magad akarod csinálni vagy rábizod másra?

Ha egy mód van rá én szeretném csinálni magamnak

Valamennyit konyítok a villamossághoz :)

csináltam már egy két autóba riasztót és központit

de a sajátomba még nem, és nem akarok gányolni

szeretnék a gyári modulra csatlakozni. <_<

csak nem tudom hogy hol keressem

kellene valami támpont na meg hogy egyáltalán lehet e rákötni riasztót a gyári modulra.?

ezeket jó lenne tudni mielőtt belekezdek.

Éljen az Opel-os társadalom.

Link to comment
Megosztás:

Ha egy mód van rá én szeretném csinálni magamnak

Valamennyit konyítok a villamossághoz :)

csináltam már egy két autóba riasztót és központit

de a sajátomba még nem, és nem akarok gányolni

szeretnék a gyári modulra csatlakozni. <_<

csak nem tudom hogy hol keressem

kellene valami támpont na meg hogy egyáltalán lehet e rákötni riasztót a gyári modulra.?

ezeket jó lenne tudni mielőtt belekezdek.

Éljen az Opel-os társadalom.

jó de ez canbusos....

Link to comment
Megosztás:

<_< értem

akkor mindenképpen canbus-os riasztó kellene hozzá

kár , pedig van egy nagyon pöpec magyar riasztóm (Auxalarm M3X Silver)

azt terveztem beépíteni

de ha nem hát nem

az az igazság hogy egy megrendelésből a nyakamon maradt és úgy gondoltam jó lessz az én "kis" Opel-omba

nem akarok bajt, ha ezt nem lehet telepíteni bele akkor nem eröltetem. úgyhogy ha lessz rá keret inkább veszek egy megfelelő cuccot hozzá pl.: Piranha abból ha minden igaz van hozzá megfelelő.

Mindenesetre köszönöm a segítséget.

Éljen az Opel-os társadalom

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...
valaki tudna segiteni meriva-hoz kellene ablakmosó fuvoka eltötr hol lehet beszerezni és kb mennyibe kerül vagy net cimet köszi

Szekszárdon a Széchenyi (főutcán) van egy Opel alkatrész bolt. Ott megrendeltem, másnap mehettem érte. Az ára kb 1000-1300Ft volt (1,5 éve), azaz nem szívbalyosak :-( Nem a bolt teszi rá a nagy hasznot, hanem az Opel adja q... drágán.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Sziasztok!

Egy Opel Meriva tipusú autóhoz szeretnék vásárolni (első illetve hátsó) oldalablak légterelőt és van néhány félelmem ezzel kapcsolatban. Nem tudom mely tipusú (márkájú) légterelő az ami biztosan ehhez a tipushoz való és igazán jó. Nem szivesen barmolnám össze valmi "majdnem jó rá" tipusúval. :rolleyes:

Ezért szeretném kikérni véleményeteket ki az aki már szereltetett ilyet, hol és milyen márkájút és mely ablakokra? Mi a tapasztalata? Ablak rendesen záródik kézi vagy motoros üzemben? Nem sérti fel az üveg peremét..??.stb....Én két márkával találkoztam eddig (pontosabban olvastam róla) Szatura, HEKO, de néhány Meriva tulaj véleményét is szivesen meghallgatnám....

Valószínűleg olyan helyen vásárolnám ahol fel is szerelik, ha megoldható.

Válaszotokat előre is köszönöm!

Egy régebbi témával kapcsolatban is irnék egy pár sort:

5W-30 tipusú olajat ajánl minden egyes szakirodalom a Merivákhoz, érdekes hogy sok helyen és egyes szervizekben pedig 0W-30-ast ajánlják.

Elképzelhető azért, mert egyes márkák pl.: Catrol 5W-30 "Más márkának" vannak fentartva. Egy ilyen tipusú olaj dobozán az szerepel, hogy

Modern Audi és VW tipusokhoz..... Pont ezért az Opel ajánlást sem teljesíti papiron GM-LL-A-025/B-025. GM olaj viszont természetesen teljesíti,

igaz van néhány fórum ahol pont ezt a márkát NEM ajánlják egyáltalán Senkinek. <_<

Ezzek kapcsolatban is szivesen várom mindenki véleményét.

Link to comment
Megosztás:

T fotesz!

GM gyártóművi előírást ("Opel ajánlást") teljesítő motorolajok:

Mobil 1 Protection Formula 0W-40

Castrol Edge 0W-30

Valvoline SynPower GM 5W-30

BP Visco 7000 M 0W-30

Addinol EXTRA LIGHT MV 038 0W-30

Castrol SLX Professional Longtec 0W-30

ÖMV BIXXOL SPECIAL G

Meguin Quality SAE 5W-30

Texaco Havoline Ultra G Longlife 5W-30

LIQUI MOLY Leichtlauf Special LL 5W-30

LIQUI MOLY Syntoil Longtime 0W-30

Statoil LaserWay G 5W-30

Fuchs Titan Supersyn Ecoflex 5W-30

Total QUARTZ ENERGY 9000 0W-30

FINA First 600 0W-30

Motul Specific LL A/B 025 5W-30

AGIP Formula LL G 5W-30

Shell Helix Ultra AG 5W-30

Selénia Multipower 5W-30

ARAL SuperTronic G 0W-30

Elf Excellium GM 5W-30

Elf Excellium Full-Tech 0W-30

MOL Dynamic Synt 5W-30

Q8 Formula G Longlife 5W-30

Igol PROCESS 025A SAE 0W-30

Motul 8100 E-tech Lite 0W-30

Link to comment
Megosztás:

Tisztelt Mantec!

Nagyon szépen Köszönöm!

Soha nem gondoltam volna, hogy ennyi alternativa közül lehet választani...

Amikor olajcsere előtt voltam én is sokat keresgéltem, de csak "egy-kettő"

alternatívát találtam... De jó, hogy igy össze van gyüjtve mert majd jövőre

valószinűleg ujra elfogom olvasni a listád.... :rolleyes:

Honnan sikerült kigyüjteni ilyen sok olaj fajtát ami jó a Merivához?

Könnyités képpen mi az ami alapján választasz illetve választanál olajat?

Link to comment
Megosztás:

T fotesz!

A fenti listából (GM jóváhagyással rendelkező motorolajok) kihúzom a nem teljesen szintetikus termékeket.

A maradék áraihoz hozzáadom a beszerzés járulékos költségeit (postaköltség, benzin ktg.)

És a legolcsóbbat megveszem.

Ez legutóbb a Mobil 1 Protection Formula 0W-40 volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én csak annyit fűznék hozzá, hogy a legutóbbi két alkalommal Castrol Edge 5W-30 lett bele rakva és lekopogom semmi gondom nincs vele. Április óta mentem vele 13.000 km-t és még mindig kiváló nem az a rettentő fekete. Bár hozzá kell tennem idáig mindig 10.000 után cseréltem mindent.

Sőt fogyasztás tekintve legutóbbi alkalommal sikerült kihoznom 689 km-t világításig aztán most legközelebb meg csak 500-t..

734 km-nél tankoltam ha minden igaz 45L-t

Link to comment
Megosztás:

T SáFi!

A Castrol Edge 5W-30 nem rendelkezik gyártóművi jóváhagyással.

A Bp konszern Castrol márkanéven forgalmazott termékei közül a

Castrol Edge 0W-30 teljesíti a GM-LL-A-025 benzines és a GM-LL-B-025 diesel gyártóművi előírást.

Lehet tesztelni - saját felelősségre, kockázatra - a gyártóművi előírást nem teljesítő olajokat is.

De minek, ha van olyan amit már teszteltek, és megfelelőnek találtak.

És ezt elismeri az olaj és a gépjármű előállító is, a gyártóművi elfogadás flakonon való feltüntetésével.

Felesleges, elkerülhető kockázatot vállalsz fel.

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Használ valaki merivához ET 49-es felnit? Mert ugye rámegy , csak a tapasztalatok érdekelnének. Van ilyen négy felnim azt most tettem rá egyenlőre nem érzek semmi változást simán rámet csak annyi hogy a nyomtáv lett papiron 12 mm-rel kisebb, de ez nem érezhető

Link to comment
Megosztás:

Üdv

Használ valaki merivához ET 49-es felnit? Mert ugye rámegy , csak a tapasztalatok érdekelnének. Van ilyen négy felnim azt most tettem rá egyenlőre nem érzek semmi változást simán rámet csak annyi hogy a nyomtáv lett papiron 12 mm-rel kisebb, de ez nem érezhető

T Jancsi!

Tapasztalatom ezen a téren nincs..... , de idéznék két másik (ideillő) hozzászólást egy (márkafüggetlen) autós fórumról (Totalcar.hu):

"Általános szabály egyedül talán csak az, hogy szélesebb felni kisebb ET-vel fog jól illeszkedni az autóhoz, mint egy keskenyebb..."

"A keréknek befelé nincs igazán helye terjeszkedni, úgyhogy ez a 6 mm lehet, hogy pont elég ahhoz, hogy valamihez a kerék belül hozzáérjen. Ezt csak és kizárólag úgy tudja megállapítani, hogy felpróbálja a kérdéses felnit az autóra. Mindezt lehetőleg az első keréken tegye, és mindkét irányba kitekert kormánnyal ellenőrizze, hogy hozzáér-e valamihez a kerék úgy, hogy az autó súlya is rajta van! "

Valószínűleg ez szélesebb nyomtávnál is hasonlóan kell tesztelni....

Remélem segítettem....

Apropó, nem tud valaki egy CDR-2005-ös audio fejegység előlapot (csak előlap vagy legfeljebb hibás elektronikával is érdekel).

Link to comment
Megosztás:

Köszi szépen váalszodat, már felraktam nem ér hozzá semmihez. Akkor ezek szerint nem lesz vele semmi gond, nem tesz tönkre semmit. Gondolok itt a futóműre, vagy a kihajtásokra elől.

T Jancsi!

Igazából, én sem értek hozzá és mint ahogy írtam is, nincs tapasztalatom sem ezen a téren, ezért engedd meg, hogy egy másik hozzászólást idézzek:

"Az ET-szám a felni agyra felfekvő felülete és a felni középvonala közti távolság. Kis eltéréseknél (2-3 ET) fel lehet tenni az autóra a felnit, nem nagyon károsítja a futóművet. Ha jóval nagyobb az ET-szám, akkor nyomtávszélesítővel (közkeletű nevén pogácsával) fel lehet tenni a felnit. Ha kisebb az ET-szám, akkor is fel lehet tenni (tulajdonképpen mindent fel lehet tenni, aminek nem sokkal tér el a furatkiosztása és a középfurata), de fel kell készülni arra, hogy a csapágyak és a kormánymű alkatrészei jóval hamarabb adják meg magukat. A kis ET-eltérésű felnik, illetve a pogácsázott nagyobb ET-jű felnik is rövidítik a futómű élettartamát (nem arra vannak kitalálva), de nem olyan mértékben."

Link to comment
Megosztás:

Nálam is támadt egy kis kis gixszer.A jobb hátso ablakom ablaktekerö mechanikája tönkrement,vagyis inkább az ablektekerő fűgöleges sinén lévö müanyag /ami csuszik fel-le/meghegesztete müanyagos de eltört 1hét után boltban nem kaptam csak együtt adják a cakum pak/ablakemelövel/ 35 pénz és sokkalom meg egy külön müanyag miatt miért vegyem meg az egész szerkezettet.Kézi az ablak tekerő.Nem tudtok valami elérhetöséget bonto-internetes bolt???

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.