Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Dízel tuning


bazs

Recommended Posts

Ohh

GPS szerint 150km/h a vége lehet hogy menne de nagyon nem fürge. 120nál ha megtaposom akkor érezni a gyorsulást enyhén de kb 150-160 a vége.

De megnézem a váltó tipusát. Mondjuk nekem számit az is hogy /50-es a gumim, 5% külömbség van a gumi magasságában.

Valaki nézet kompresziót? Hogy lehet, és kb mekora egy 300ezer km futott motoré?

Dízel motornak mennyire kell a kipufogó folytása? Ha lenne egy dobos rendszer az számítana, vagy rosszab lenne a gyors áramlás miadt?

Link to comment
Megosztás:

Ohh

GPS szerint 150km/h a vége lehet hogy menne de nagyon nem fürge. 120nál ha megtaposom akkor érezni a gyorsulást enyhén de kb 150-160 a vége.

De megnézem a váltó tipusát. Mondjuk nekem számit az is hogy /50-es a gumim, 5% külömbség van a gumi magasságában.

Valaki nézet kompresziót? Hogy lehet, és kb mekora egy 300ezer km futott motoré?

Dízel motornak mennyire kell a kipufogó folytása? Ha lenne egy dobos rendszer az számítana, vagy rosszab lenne a gyors áramlás miadt?

diesel kompresszió mérővel vagy a porlasztó helyén, de asszem lehet izzítógyertyánál is mérni. Compression ratio 22.00:1 gyári adat, gyorsulás gyári adat: 12,9 0-100 km/h elvileg, Top speed -->174 km/h (108 mph) ha nem kopott akkor szinte ugyan ennyinek kell lennie.

Link to comment
Megosztás:

diesel kompresszió mérővel vagy a porlasztó helyén, de asszem lehet izzítógyertyánál is mérni. Compression ratio 22.00:1 gyári adat, gyorsulás gyári adat: 12,9 0-100 km/h elvileg, Top speed -->174 km/h (108 mph) ha nem kopott akkor szinte ugyan ennyinek kell lennie.

A kompresszióviszony az nem változik a motor élettartama során, amit mérni lehet az a kompressziós végnyomás.

Link to comment
Megosztás:

A kompresszióviszony az nem változik a motor élettartama során, amit mérni lehet az a kompressziós végnyomás.

na jó végnyomás, de azt ne mond, hogy nem változik a viszony az élettartam alatt, mert pl. lesikolom a hengerfejet, vagy más hf tömítést teszek be mondjuk egy motorgenerálkor, akkor már nem az.:D:D

Link to comment
Megosztás:

Ahogy Adam1 is írta,100km/h-nál forog az enyém 2500-at!

Kova,nekem is 195/50-es gumi van rajta és szinte 100% hogy 2500/100km/h

A mutató ugyanazt fogja mutatni még akkor is ha fűnyíró kerekeken gurulsz. :D

Nekem a 195/60 R15-ös gumival GPS szerint pontos az óra. Tehát 2500 as fordulatnál valójában is 100-zal haladok, nemcsak a km óra mutatja ezt.

Neked 16-os a felnid az említett méretben? Mert akkor kb 2 km/h-val mutat kevesebbet, mint a valóság.

Link to comment
Megosztás:

na jó végnyomás, de azt ne mond, hogy nem változik a viszony az élettartam alatt, mert pl. lesikolom a hengerfejet, vagy más hf tömítést teszek be mondjuk egy motorgenerálkor, akkor már nem az.^_^:D

Igen, természetesen ilyen műtéti beavatkozásokkal változik :D

Link to comment
Megosztás:

A mutató ugyanazt fogja mutatni még akkor is ha fűnyíró kerekeken gurulsz. ^_^

Nekem a 195/60 R15-ös gumival GPS szerint pontos az óra. Tehát 2500 as fordulatnál valójában is 100-zal haladok, nemcsak a km óra mutatja ezt.

Neked 16-os a felnid az említett méretben? Mert akkor kb 2 km/h-val mutat kevesebbet, mint a valóság.

15"-os a felni és GPS szerint 4 km/h-val mutat többet az óra!

A fordulatszám mérőre van rákötve az óra? :D

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én letettem a motorcseréről és a turbósításról, viszont ma egy elég profi szerelővel beszéltem, aki szívó és turbó diesel-eket is épít.

Mesélt pár autóról, amiknek az adagolóját Gödöllőre küldte el, és még a szívó diesel-ek is ha nem is úgy mint egy turbós, de magukhoz képest baromi jól mentek, már alulról is szépen húztak. Kb 40-50 ezer forintos a buli, és max pár decis fogyasztásnövekedéssel, kevés füsttel nagy gáznál.

Ti tudtok erről valamit, hogy hogyan is néz ki pontosan az adagoló belövése, mit csinálnak vele, esetleg tapasztalatok?

Sokalltam a 40 ezret, viszont hiteles embertől hallottam jókat, aki nem keresni akar rajtam.

Volt szerelő aki azt mondta 5 ezerért hozzányúl az adagolómhoz, viszont ne várjak sokat mert millió méréssel és sok munkával jár, na meg felszerelés is kell hozzá.

Segítsetek kérlek.

Köszi,

Szaßy

Link to comment
Megosztás:

biztos lesz pár lóerő plusz, fogyasztás is nőni fog, a befecskendezés időpontját kell még talán változtatni valahogy. az a baj, hogy az adagoló eléggé összetett, tényleg csak a hozzáértők piszkálgatják. meg kell érdeklődni mit mondanak.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Én letettem a motorcseréről és a turbósításról, viszont ma egy elég profi szerelővel beszéltem, aki szívó és turbó diesel-eket is épít.

Mesélt pár autóról, amiknek az adagolóját Gödöllőre küldte el, és még a szívó diesel-ek is ha nem is úgy mint egy turbós, de magukhoz képest baromi jól mentek, már alulról is szépen húztak. Kb 40-50 ezer forintos a buli, és max pár decis fogyasztásnövekedéssel, kevés füsttel nagy gáznál.

Ti tudtok erről valamit, hogy hogyan is néz ki pontosan az adagoló belövése, mit csinálnak vele, esetleg tapasztalatok?

Sokalltam a 40 ezret, viszont hiteles embertől hallottam jókat, aki nem keresni akar rajtam.

Volt szerelő aki azt mondta 5 ezerért hozzányúl az adagolómhoz, viszont ne várjak sokat mert millió méréssel és sok munkával jár, na meg felszerelés is kell hozzá.

Segítsetek kérlek.

Köszi,

Szaßy

Ez így valahogy sántít. Ha egy szívó diesel gépnek több üzemanyagot adsz - persze ugyanannyi levegő mellett - akkor tökéletlen lesz az égés, jobban füstölni fog a motor, ez nem vitás. Amivel lehetne egy kis többlet erőt kipasszírpzni a motorból, az a beporlasztási végnyomás növelése, de azt növelni nem tudják egy mechanikus szerkezetnél, mert az az adagoló sajátossága. Én szkeptikus vagyok :D

Link to comment
Megosztás:

igen a wg-t helyettesíted, azaz átvered inkább úgy fogalmazok, mert a szabályzó 1 bárnál kinyit és utána a wg-re megy a nyomás ami meg már 0,7 nél nyit. változóssal lehetne alacsony fordulaton elérni nagyobb nyomatékot csak lehet, hogy kisebb tartományban lenne az a nyomaték igaz dinamikusabb lenne de ez változó típusfüggő. azaz mondjuk 1400 körül leadná a max-ot, de 2000nél már rohamosan csökkenne, de nem minden esetben ilyenek. véleményem szerint inkább a szelepvezérléssel kellene manipulálni mikor nyisson-zárjon, mennyit nyomjon a porlasztó, tökéletesebb égést elérni.

Azon gondolkodtam, hogyha a waste gate szelepet verted át azzal, hogy 0,7 bár helyett 1 bar-ig engeded a nyomást, ami ugyebár kb 2400-2500 körül épül fel alapesetben, azzal hogy a fenébe érsz el ennél alacsonyabb fordulatszámom (1500 körül) nagyobb nyomatékot. ?

Link to comment
Megosztás:

Azon gondolkodtam, hogyha a waste gate szelepet verted át azzal, hogy 0,7 bár helyett 1 bar-ig engeded a nyomást, ami ugyebár kb 2400-2500 körül épül fel alapesetben, azzal hogy a fenébe érsz el ennél alacsonyabb fordulatszámom (1500 körül) nagyobb nyomatékot. ?

úgy, hogy gázolajat is adtam neki, 1500-on a nagyobb nyomatékot nem a maximálisra értettem, hanem ami a gyári mondjuk 100 Nm az most lehet 120 ott, és hidd el ezzel a módosítással legalábbis nekem nagyon megváltozott a karakterisztikája, de nem a nyomás miatt, hanem az Üzemanyag miatt!!! szóval ha a gyári nyomás maradt volna és kicsit tekertem volna az adagolón már az is ennyit ért volna, ez a végnyomás annyi, hogy ahol leadja a maxot ott most nagyobbat tol, köze nincs az alacsony fordon való nyomaték növekedéshez, ez mind az üzemanyag állítás hatása!

Link to comment
Megosztás:

Nos mint igértem utánna jártam a szablyzónak. Viszacsapó szelep néven futó pneumatikus eszköz tökéletessen megfelel jelen esetben. Vettem egyet kemény 1000Ft ért. Egy gond van vele hogy a benne rejlő rugó vagdalásával vagy cseréjével lehet változtatni a határt. Ha tudok valami pontos infót akkor azt majd megírom. Most csatolom a képeket a szerkezetről.

image-B780_4C2B3A01.jpg

image-AAFB_4C2B3A01.jpg

image-268E_4C2B3A01.jpg

Link to comment
Megosztás:

úgy, hogy gázolajat is adtam neki, 1500-on a nagyobb nyomatékot nem a maximálisra értettem, hanem ami a gyári mondjuk 100 Nm az most lehet 120 ott, és hidd el ezzel a módosítással legalábbis nekem nagyon megváltozott a karakterisztikája, de nem a nyomás miatt, hanem az Üzemanyag miatt!!! szóval ha a gyári nyomás maradt volna és kicsit tekertem volna az adagolón már az is ennyit ért volna, ez a végnyomás annyi, hogy ahol leadja a maxot ott most nagyobbat tol, köze nincs az alacsony fordon való nyomaték növekedéshez, ez mind az üzemanyag állítás hatása!

Szóval akkor gyárilag el van véve tőle az anyag, hogy minél kevesebbet fogyasszon abban a tartományban, ahol még nem igazán tölt a turbo.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.