Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák


kori

Recommended Posts

Kedves Márkatársak!

Még mindíg keresem a nagy Ő-t egy benzines GTS formájában. Lennének elképzeléseim egy minimális felszereltségről ami mindenképpen benne legyen az autóban. Ezek egyike a fedélzeti számítógép. Az alábbi hirdetésben szereplő autóban csak valamilyen egyszerűbb kijelző van, ami feltételezem a rádióhoz van, illetve az időt és a külső hőfokot mutathatja. A kérdésem az lenne, hogy be lehet-e rakni ennek a helyére a computer kijelzőjét, illetve "csak" ennyivel megoldható-e a "fejlesztés"?

Az A vectrákba is voltak olyan évjáratok már amikbe be volt húzva a kábel, csak egy kijelzőt kellett keríteni bele, és rászánni pár ezer forintot egy programozásra.

Link to comment
Megosztás:

Üdv emberek!

Tudom nem ide kellene, de a topicot úgyis mindenki nézi!

Itt a tavasz és felnivásárlás előtt állok és gondoltam kiírom, hogy akinek lenne vagy esetleg tudna jó állapotú, barátságos áron gyári alufelnit (gumival) az dobhatna egy üzenetet, hogy mi merre hány méter! Különösen 18"-as méretben, de a 17"-től sem zárkózom el!

Hálás köszönet!

Tárgytalan!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem, hátha már csinált valaki ilyet. A középső kijelző melletti két levegőbefújót szeretném cserélni. Sajnos az előző tulaj eltörte őket. Az alkatrész hamarosan itt lesz, de nem tudom, hogy kell kivenni.

Ha valaki csinált már ilyet, megköszönném ha segítene, merre, hogyan induljak el?

Link to comment
Megosztás:

Kedves cartársak!

Sajnos nem sikerült az áhított GTS-re rátalálnom, viszont belebotlottam egy 2004-es 2.2-es benzines sedanba! Holnap megyek átiratni! :D

Mivel már lassan 8 éves lesz az autó így nem makulátlan. illetve van pár dolog amivel még nem vagyok tisztában. Egyúttal kérdezném is, tudja e valaki, hogy honnan lehet szerezni leírást az autóhoz (gépkönyv, csináld magad kézikönyv :icon1:, vagy "Hogyanlehetbekapcsolniatempomatot, vagy Normálisehogyelsőnyitásracsakavezetőajtajanyílik, stb-stb.)? Ezt előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A segítségetekre lenne szükségem, hátha már csinált valaki ilyet. A középső kijelző melletti két levegőbefújót szeretném cserélni. Sajnos az előző tulaj eltörte őket. Az alkatrész hamarosan itt lesz, de nem tudom, hogy kell kivenni.

Ha valaki csinált már ilyet, megköszönném ha segítene, merre, hogyan induljak el?

Szia!

viszonylag egyszerű dolog a kiszedés!

A kijelző alatt futó díszcsíkot kell kipattintani(ez elég masszív darab, nem könnyű), utána a kijelzőt tartó 2db torx csavart, amivel kijön a levegőbefúvó is!

A műanyag levegő befúvó keretről leszedet a kijelzőt és ennyi nagyjából!

Link to comment
Megosztás:

Jezus!

Tempomatot az index karon lehet bekapcsolni, ha van bent. Első nyomásra a távirányítón csak a vezető oldali ajtó nyílik, másodikra minden. (csomagtartó is) Ezt át lehet kapcsolni úgy, hogy egy nyomásra is már nyisson mindent. Le van írva a kezelésibe, hogy hogyan, ha küldesz egy e-mail címet, átküldöm neked pdf-be magyarul.

Link to comment
Megosztás:

Kedves cartársak!

Sajnos nem sikerült az áhított GTS-re rátalálnom, viszont belebotlottam egy 2004-es 2.2-es benzines sedanba! Holnap megyek átiratni! :D

Mivel már lassan 8 éves lesz az autó így nem makulátlan. illetve van pár dolog amivel még nem vagyok tisztában. Egyúttal kérdezném is, tudja e valaki, hogy honnan lehet szerezni leírást az autóhoz (gépkönyv, csináld magad kézikönyv :icon1:, vagy "Hogyanlehetbekapcsolniatempomatot, vagy Normálisehogyelsőnyitásracsakavezetőajtajanyílik, stb-stb.)? Ezt előre is köszönöm!

Helló!

Tessék a kezelési: http://static.opel.h...a_2517-10_H.pdf

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv emberek!

Tudom nem ide kellene, de a topicot úgyis mindenki nézi!

Itt a tavasz és felnivásárlás előtt állok és gondoltam kiírom, hogy akinek lenne vagy esetleg tudna jó állapotú, barátságos áron gyári alufelnit (gumival) az dobhatna egy üzenetet, hogy mi merre hány méter! Különösen 18"-as méretben, de a 17"-től sem zárkózom el!

Hálás köszönet!

Szia Thoomy.

Nekem van egy garnitúra gyári opel felnim 17"-os méretben.

Gumi is van rajta 235/45/ZR17-es Bridgestone ami még évi km futástól függően 1-2 nyarat kibír.

Én a pesti utak miatt cseréltem le 16"-ra. Minimális sérülés van rajta de ütve nincs.

Ha esetleg érdekel írj rám.

Üdv.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Nem tudom jó helyre írom-e.

Egy barátom kinézett egy 2003-as, 1.8-as benzines, 4ajtós példányt, és érdekelne hogy mit lehet tudni ezekről? Gondolok itt arra hogy milyen típushibái vannak (ha vannak), mire kell odafigyelni a vásárlásnál?

Üdv: Zoli

Pár hete vettem én is az enyémet! ;)

Amit mindenképp javasolnék, hogy minden létező extrát próbáljatok ki ami benne van. Ja meg a pótkulcsot is!

Link to comment
Megosztás:

Pár hete vettem én is az enyémet! ;)

Amit mindenképp javasolnék, hogy minden létező extrát próbáljatok ki ami benne van. Ja meg a pótkulcsot is!

Ez alap, egy állapotfelmérés se árt. De pont azért érdekel, hogy mire érdemes odafigyelni ennél a típusnál.

És te milyet vettél, mi a véleményed róla a pár hét alatt?:)

Link to comment
Megosztás:

Ez alap, egy állapotfelmérés se árt. De pont azért érdekel, hogy mire érdemes odafigyelni ennél a típusnál.

És te milyet vettél, mi a véleményed róla a pár hét alatt? :)

Az enyém egy 2004-es 2.2 benzines 147 lovas sedan. Elegance felszereltségű.

Eddig egy álom vele az autózás! Iszonyat erő van benne. Nem érzi a teltházat sem. Városban is jól tudtam lakatni eddig 10,4-es átlaggal. Országúton meg 6,6. Az előző kocsim szintén vectra volt 91-es A vectra 1.8 benzin 90 paci.Ahhoz hasonlítani sem lehet. Mindazonáltal az is egy nagyon jó kis kocsi.

Dízelek esetében fórumokon a legtöbbet a kettős tömegű lendkereket emlegetik. Általánosságban pedig a futóművet és alkatrészeit érdemes górcső alá venni. Az enyémben 114 e km van, de 170-200 közötti kiváló állapotú példányokat is láttam már. Persze ez már a gazdájától függ.

Ha időd engedi érdemes vectra fórumokon az előzményeket bogarászni. Ott sokmindenre rá lehet még bukkanni.

Link to comment
Megosztás:

Nekem egy Caravan-om volt, 2.0 Turbo benzines, nagyon szerettem, csak kicsit nagy volt és nem tudtam kihasználni. Nagyon jó fogyasztása volt, országúton, pályán 130-as sebességnél is 7 alatt evett, városban 10 körül jött ki. Szépen gyorsult, volt benne erő a maga közel 1,5 tonnájához képest. 175 paci, de egy progival 210-ig fel lehet nyomni, gyári cuccok megtartása mellett. Megint vennék, de akkor egy GTS-t, az kicsit azért kisebb :) Nekem semmi bajom nem volt vele, sem futómű(nagyon jó úttartás), sem extra ügyileg, váltó szuper, 6 sebességes, motoron is csak egy membránt kellett cserélnem a 2 év alatt. Én ezt tudnám ajánlani.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Üdv!

Segítségre lenne szükségem.C vectrám van,ha lassan megyek vele,főleg fekvőrendőrnél akkor az első futóműnél nyiszogást hallok.Olyan a hangja,mintha gumi és fém érintkezne.Megnézettem szervízben,de mindent jónak találtak,a lengéscsillapítót is.Én szerintem szilent baja van.Szerintetek?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségre lenne szükségem.C vectrám van,ha lassan megyek vele,főleg fekvőrendőrnél akkor az első futóműnél nyiszogást hallok.Olyan a hangja,mintha gumi és fém érintkezne.Megnézettem szervízben,de mindent jónak találtak,a lengéscsillapítót is.Én szerintem szilent baja van.Szerintetek?

Enyém is ilyen, meg még sok másik Vectra tulajnak. Bár nekem csak hidegebb időben csinálja, 20 fok felett pl egyáltalán nem. Szilent gond, ha jól tudom, de ha nem csinálsz vele semmit, akkor se lesz baja tőle.

Link to comment
Megosztás:

  • 1 month later...

Helló Mindenkinek.

Érdeklődni és egyben segítséget is kérnék Tőletek.Vásároltam 2 éve egy Opel Vecrta C1 változatot,(ez a legújabb típus,hosszú lámpás elől). Ami a gondom,hogy vásárlás előtt nem néztem utána mik lehetnek a gyári hibái.2év kellet ahhoz,hogy kiderül jön amit vettem 1.9 CDTI 150Le hibája 150.000KM után a kettős tömegű lendkereket kell cserélni. Találkozott már valamelyikőtök ezzel a hibával??? Várom válaszaitokat. Köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenkinek.

Érdeklődni és egyben segítséget is kérnék Tőletek.Vásároltam 2 éve egy Opel Vecrta C1 változatot,(ez a legújabb típus,hosszú lámpás elől). Ami a gondom,hogy vásárlás előtt nem néztem utána mik lehetnek a gyári hibái.2év kellet ahhoz,hogy kiderül jön amit vettem 1.9 CDTI 150Le hibája 150.000KM után a kettős tömegű lendkereket kell cserélni. Találkozott már valamelyikőtök ezzel a hibával??? Várom válaszaitokat. Köszönöm.

Szia!

Nekem ugyan nem 1.9-s van, de a 150 lovas cdtinél sokfelől hallottam, hogy bizony a nagy hibája a kettős lendkerék! Úgyhogy ezen ne lepődj meg, sajnos könnyen megadja magát, így cserés!

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítségre lenne szükségem.C vectrám van,ha lassan megyek vele,főleg fekvőrendőrnél akkor az első futóműnél nyiszogást hallok.Olyan a hangja,mintha gumi és fém érintkezne.Megnézettem szervízben,de mindent jónak találtak,a lengéscsillapítót is.Én szerintem szilent baja van.Szerintetek?

Faterék C1-s Vecije is ilyen, az télen olyan volt, mintha egy zenekarral mentél volna végig az utcában! :icon1:

Link to comment
Megosztás:

Helló Mindenkinek.

Érdeklődni és egyben segítséget is kérnék Tőletek.Vásároltam 2 éve egy Opel Vecrta C1 változatot,(ez a legújabb típus,hosszú lámpás elől). Ami a gondom,hogy vásárlás előtt nem néztem utána mik lehetnek a gyári hibái.2év kellet ahhoz,hogy kiderül jön amit vettem 1.9 CDTI 150Le hibája 150.000KM után a kettős tömegű lendkereket kell cserélni. Találkozott már valamelyikőtök ezzel a hibával??? Várom válaszaitokat. Köszönöm.

Szia!

A mai korszerű összes dízel autóban van kettős tömegű lendkerék. Sajnos nagyon drága, és időnként kicserélendő alkatrész. Nem gyári hibáról van tehát szó. Ezek ennyit bírnak, és bármilyen márkát választassz, ugyanígy cserélik a többinél is.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.