Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Valaki szeretné a rekordomat?

Van egy Rekord 1.8 as benzines autom.,ami mar 5 eve a garazsban all, ha valakinek van kedve hogy nekilat es megcsinalgatja akkor szivesen odaadom . a forgalombol ideiglenesen van kivonva. Nekem csak utba van viszont nem dobnam ki mert vkinek lehet haszara valna.

Link to comment
Megosztás:

Valaki szeretné a rekordomat?

Van egy Rekord 1.8 as benzines autom.,ami mar 5 eve a garazsban all, ha valakinek van kedve hogy nekilat es megcsinalgatja akkor szivesen odaadom . a forgalombol ideiglenesen van kivonva. Nekem csak utba van viszont nem dobnam ki mert vkinek lehet haszara valna.

engem érdekelne.

merre van?

Link to comment
Megosztás:

neeem, opeleket, mások is gyártanak.

ha jol tudom, van még az

- opel movano (Reanult)

- opel tigra twintop (Heuliez - francia, személygk-at, meg meg mentő rendőr..stb-t készít)

Sőt korábban a Bertone is gyártott Opelt Olaszországban (kabriók Kadett E-től Astra G-ig, illetve utóbbiból a kupé is), aztán a Valmet Auto Finnországban (Calibrát), valamint az Isuzu is (Fronterát). Még biztos volt még több is, de egyelőre csak ennyi jut eszembe.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

hétvégén egy 85-ös Rekord Berlinából kioperáltam a két első ülést, és meglepődve láttam, hogy mindkettőbe bemegy alul egy-egy kétszálas vezeték. (és nem jönnek ki onnan) Ülésfűtésre gyanakodtam, gyorsan meg is néztem a Maróti féle javítási kézikönyvben, de ülésfűtésről semmit nem találtam. Tudja valaki, hogy mi lehet?

Az enyém is berlina, de abban nincs ilyen.

Nem mintha olyan fontos lenne, csak szimplán érdekel.

Ja és a műszerfal már nincs meg, szóval a kapcsolók sem segítenek..

Üdv Mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

hétvégén egy 85-ös Rekord Berlinából kioperáltam a két első ülést, és meglepődve láttam, hogy mindkettőbe bemegy alul egy-egy kétszálas vezeték. (és nem jönnek ki onnan) Ülésfűtésre gyanakodtam, gyorsan meg is néztem a Maróti féle javítási kézikönyvben, de ülésfűtésről semmit nem találtam. Tudja valaki, hogy mi lehet?

Az enyém is berlina, de abban nincs ilyen.

Nem mintha olyan fontos lenne, csak szimplán érdekel.

Ja és a műszerfal már nincs meg, szóval a kapcsolók sem segítenek..

Üdv Mindenkinek.

az ülésfűtésne 3 szála van ülésenként.

van 2 tápja és a 3. a teszt vezeték(illetve akkor kell azt bekötni ha a termosztát ment tönkre az ülésben.

ha 2 vez. van az lehet ettöl függetlenül fűtés csak még olyt nem láttam.köss rá 12 voltot és nézd meg mennyi áramot vesz fel.a fűtés induláskor 9-10 ampert vesz fel majd kb 1 perc után beáll 5-6 amperre.

Link to comment
Megosztás:

az ülésfűtésne 3 szála van ülésenként.

van 2 tápja és a 3. a teszt vezeték(illetve akkor kell azt bekötni ha a termosztát ment tönkre az ülésben.

ha 2 vez. van az lehet ettöl függetlenül fűtés csak még olyt nem láttam.köss rá 12 voltot és nézd meg mennyi áramot vesz fel.a fűtés induláskor 9-10 ampert vesz fel majd kb 1 perc után beáll 5-6 amperre.

Köszönöm a gyors választ, hétvégén megnézem az ülésfűlést és beszámolok róla.

Még egy kérdésem lenne: hány literes egy standard rekord tank? nyáron tettem bele újat, csak nem volt annyi eszem, hogy megmérjem...

teletankolás után ha megyek vele 500 km-t, már a pirosban van, de 45 liternél többet még sosem tudtam tankolni bele, pedig 8,5-9 nél nem eszik többet. (bár hosszú úton könnyű lábbal volt már 7,5 liter is) (a CO 0,8)

köszönöm, üdv:L

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors választ, hétvégén megnézem az ülésfűlést és beszámolok róla.

Még egy kérdésem lenne: hány literes egy standard rekord tank? nyáron tettem bele újat, csak nem volt annyi eszem, hogy megmérjem...

teletankolás után ha megyek vele 500 km-t, már a pirosban van, de 45 liternél többet még sosem tudtam tankolni bele, pedig 8,5-9 nél nem eszik többet. (bár hosszú úton könnyű lábbal volt már 7,5 liter is) (a CO 0,8)

köszönöm, üdv:L

ha lépcsőshátúd van akkor 65 literes,ha CARAVAN(mert ugye az opel nem gyártott kombit :lol: )akkor 75-ös.

de létezik mondegyikből túra változat is az +25 liter.én az enyémet még fel is fújtam kicsit és most 117 litert tudok bele tankolni.

sztem neked 65-ös van.ha jó a műszered,akkor a piros tetelyénél kb. 7-9 lite van benne.

ha befecsis az ótótd akkor üritsd ki a tankot és önts bele 8-10 litert és ahoz kalibráld a műszert.nagyon egyszerü.

Link to comment
Megosztás:

Én utólag raktam bele ülésfűtést, ott csak egy vezeték jön ki, mert a testet az ülés váza adja.

Hogy felfújtad a tankod az ukrán határon (és máshol sem) ne reklámozd, mert ugrik az autód! Átalakításnak minősül a jövedéi törvény szerint.

Link to comment
Megosztás:

Én utólag raktam bele ülésfűtést, ott csak egy vezeték jön ki, mert a testet az ülés váza adja.

Hogy felfújtad a tankod az ukrán határon (és máshol sem) ne reklámozd, mert ugrik az autód! Átalakításnak minősül a jövedéi törvény szerint.

a gyári ülésfűtésnek 3 vezetéke van.

még a szlovákokhoz jártam benyáért.6-7 éve.

egyébként meg nem látszik egyáltalán.

Link to comment
Megosztás:

Mi mindig leszívtuk a tankot, és lemértük az üzemanyagot. A Passatok buktak is rendesen.

a túratankot sztem nem is tuják, hogy van a reki/senator pároshoz.csak a tengerentúli autókhoz volt rendelhető.

nekem szerencsém volt akkor.

egy időben(5 hónapig)minden nap mentem győrbe és akkor még olcsó volt a benya kint,meg nem volt azon a határrészen akkora sztem ez mint a keleti vagy déli oldalon.

a mercik(W123)is hasaltak gondolom.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.