Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Hali Tud valaki segiteni abban ,hogy B senibe mennyiért lehet gázszettet szerezni illetve mennyi ennek a beépitési költsége:? valamint egyéb költségei ?Érdemes egyáltalán?

Előre is köszönöm .

Sztem nagyából annyiba kerülhet, mint egy MV6-ba. El kell döntened, hogy injektoros vagy szívó rendszerű gázt szeretnél-e. Nagyban függ az ár a beszerelt rendszer gyártmányától. Zavoli olcsóbb, LandiRenzo drágább. Elvileg létezik vmilyen lengyel gázszet is, de azt nem tudom milyen minőségű. Sógoromnak másfél éve 220e volt Zavoli injektoros rendszer az MV6-ba, de a LandiRenzora 320-e-ret mondtak. Mindenképp több helyen érdeklődj.

Link to comment
Megosztás:

Hali Tud valaki segiteni abban ,hogy B senibe mennyiért lehet gázszettet szerezni illetve mennyi ennek a beépitési költsége:? valamint egyéb költségei ?Érdemes egyáltalán?

Előre is köszönöm .

bármelyik autógázos segít....de többet is kérdezz meg.nyugottan alkudj is,mert lehet.elég nagy ráhagyással adnak általában ajánlatot.

a legolcsóbb sztem 170 lesz,az kb. 80 literes tartály és keverőfejes szett.ha van lambdaszondád akkor mehet a lov-eco is,de nem annyira ajánlom.szívás beállítani(a szerelők csak nagyjából lövik be aztán mehetsz,otthon meg lehet finomítani laptoppal).

kipróbáltam az enyémben a gázbefecskendezést is és nem ajánlom,drága és rosszabúl is megy vele.

a + költség hogy csak NKH-nál vizsgáztatható,nem lehet sokat okosítani a vizsgán.a zk asszem 1500 huf-al lesz csak drágább.műszaki elött szivárgásvizsgálat az asszem 3-5 ezer.és a használattól függően reduktor felújítás ami kb. 5-12000 huf,de ez 60-100.000 km után esetleges.

visszarobbanás gátlót rakass mindenkép,ezt szeretik kisprórolni és nem is nagy összeg(6-9000),mert elég drága a légtömegmérő.....

Link to comment
Megosztás:

Végre kész lett a Rekord. Cserélve lett a két első sárvédő, a jobb hátsó ajtó, a két hátsó ív. Foltozva lett a két küszöb, az első köténylemez, az első tornyok. Még meg kell csináltatnom körbe a gyári díszcsíkokat, és tökéletes lesz a gép.

39122817.jpg

39122815.jpg

39122816.jpg

Link to comment
Megosztás:

jól néz ki.......vettél új első sárvédőt?

Jobb első volt jó állaputú, bal oldalit pedig bontva vettem, elvileg jó állapotúnak. De korábban már raktam be képeket, hogy mekkora trágya volt. Ezért a régiből és a bontottból csináltam egy jót.

Link to comment
Megosztás:

Köszi. Még machanikailag is lesz mit csinálni, mert sajnos a "lendkerék" fogaskoszorúja megkopott, és van mikor csak forog az önindító, de nem indít. Ráadásul megint folyik vhol a hűtőm :)

na látod ezért vettem újat anno.......:)

soha nem lesz jó,mert már elvékonyodott a sós létől a réz a kapiláris csöveknél.valszeg ott erszt megint,mindíg ott folyatnak.

Link to comment
Megosztás:

na látod ezért vettem újat anno.......:)

soha nem lesz jó,mert már elvékonyodott a sós létől a réz a kapiláris csöveknél.valszeg ott erszt megint,mindíg ott folyatnak.

Ez kivételesen nem ott folyik, hanem ahol az oldala, és a hűtőrész össze van forrasztva. De mindezt azóta csinálja, amióta kapott új hűtősapkát. lőször elszarta magát a vízpumpám, utána két vízcső, és most másodszor a hűtő. Kivi vagyok a hűtőszerelés után mi fog következni :) Amúgy a másik Rekordon tényleg a kapillárisoknál folyt mindig.

Link to comment
Megosztás:

Ez kivételesen nem ott folyik, hanem ahol az oldala, és a hűtőrész össze van forrasztva. De mindezt azóta csinálja, amióta kapott új hűtősapkát. lőször elszarta magát a vízpumpám, utána két vízcső, és most másodszor a hűtő. Kivi vagyok a hűtőszerelés után mi fog következni :) Amúgy a másik Rekordon tényleg a kapillárisoknál folyt mindig.
Nekem van egy új Rekord 2.0 E hűtőm, rézből, Nissens gyártmány, kézi váltóshoz.

Üdv:Tomy61

Tel:06-20-981-1100

Ui: van még néhány egyébb új alkatrészem is, amibe kellett volna, sajna megsemmisült.

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a kövi témában magammal fogok beszélgetni :) Automata váltó! Adott a Rekordunk automata váltóval, amit ki szeretnék cserélni egy másikra. Azonban ami teljesen ua a típus, beázott az előző gazdánál az udvaron, és berohadt :) Most van még két darab, amiből az egyik egy E1 Rekordon lehetett, a másik egy 3.0 A Senatoron. Az eredeti TG A52, az E1-esé NA A19, a Senié NC A37 típuskódú. A TG A52 leírásában szerepel még, hogy THM180C. Próbáltam sok helyen utánanézni, hogy ez mit takar, de mindenhol Wandlerkupplung-ot emlegettek különbséget az E1-es váltóhoz képest. De ez mit jelent nem jöttem rá :D További különbség, hogy az enyémen van egy elektromos csati, a régebbin nincs. Visszakövettem a vezetékeket és következőkre jutottam: Van egy relé, ami kap egy gyujtás+-t és a féklámpa kapcsolóról egy kapcsoló+-t. Ha lenyomom a fékpedált, behúz a relé, a kimenő plusz bemegy egy vákuumkapcsolóba, ami a motor szívócsövébe van kötve, és alapban bekapcsolt. Innen egy hőgombába megy a vezeték, de ezt nem tudom mikor, hogy kapcsol, majd innen megy a váltóba. Sajnos lövésem sincs mi célt szolgál :lol: Tehát, elvileg az E1-es rámehet az enyémre minden komolyabb gond nélkül, de elég koszos kívülről, tehát régóta állhatott, nem tudom egyáltalán működne-e. A Senié nagyon patika, külső méreteit tekintve ugyan akkora mint a Rekié, azzal a különbséggel, hogy a nyomatékváltó (citrom) nagyobb átmérőjű mint az eredeti. Legszívesebbenezt etnném fel, de nem tudom miként működne az autón. A most használt váltóval a következők a gondjaim: orrán-száján folyik az olaj, ha erőssebb kanyarodáskor (pl utcába fordulás közben) gázt adok, akkor mintha megcsúszna a kupplung, de a legzavaróbb: mikor kb70-nel megyek, a motor fordulatszáma fel-le ugrál kb 100ford/percet, és nem is szűnik meg magasabb sebességnél sem. Ilyenkor már 3.-ban van a váltó (50 körül kapcsolja), így valószínű nem kapcsolja direktbe a váltót. Tehát mi az a Wandlerkupplung? Miért van a fékpedálról vezeték a váltóba? Mi lenne, ha a Seni váltót tenném fel?

Link to comment
Megosztás:

Lehet, hogy a kövi témában magammal fogok beszélgetni :) Automata váltó! Adott a Rekordunk automata váltóval, amit ki szeretnék cserélni egy másikra. Azonban ami teljesen ua a típus, beázott az előző gazdánál az udvaron, és berohadt :) Most van még két darab, amiből az egyik egy E1 Rekordon lehetett, a másik egy 3.0 A Senatoron. Az eredeti TG A52, az E1-esé NA A19, a Senié NC A37 típuskódú. A TG A52 leírásában szerepel még, hogy THM180C. Próbáltam sok helyen utánanézni, hogy ez mit takar, de mindenhol Wandlerkupplung-ot emlegettek különbséget az E1-es váltóhoz képest. De ez mit jelent nem jöttem rá :D További különbség, hogy az enyémen van egy elektromos csati, a régebbin nincs. Visszakövettem a vezetékeket és következőkre jutottam: Van egy relé, ami kap egy gyujtás+-t és a féklámpa kapcsolóról egy kapcsoló+-t. Ha lenyomom a fékpedált, behúz a relé, a kimenő plusz bemegy egy vákuumkapcsolóba, ami a motor szívócsövébe van kötve, és alapban bekapcsolt. Innen egy hőgombába megy a vezeték, de ezt nem tudom mikor, hogy kapcsol, majd innen megy a váltóba. Sajnos lövésem sincs mi célt szolgál :lol: Tehát, elvileg az E1-es rámehet az enyémre minden komolyabb gond nélkül, de elég koszos kívülről, tehát régóta állhatott, nem tudom egyáltalán működne-e. A Senié nagyon patika, külső méreteit tekintve ugyan akkora mint a Rekié, azzal a különbséggel, hogy a nyomatékváltó (citrom) nagyobb átmérőjű mint az eredeti. Legszívesebbenezt etnném fel, de nem tudom miként működne az autón. A most használt váltóval a következők a gondjaim: orrán-száján folyik az olaj, ha erőssebb kanyarodáskor (pl utcába fordulás közben) gázt adok, akkor mintha megcsúszna a kupplung, de a legzavaróbb: mikor kb70-nel megyek, a motor fordulatszáma fel-le ugrál kb 100ford/percet, és nem is szűnik meg magasabb sebességnél sem. Ilyenkor már 3.-ban van a váltó (50 körül kapcsolja), így valószínű nem kapcsolja direktbe a váltót. Tehát mi az a Wandlerkupplung? Miért van a fékpedálról vezeték a váltóba? Mi lenne, ha a Seni váltót tenném fel?

én simán felraknám a seniét.átrakod a konvertert és jó lesz.

tőlem vittek rekire néhányat régebben és nem panaszkodtak.az áttételek sem biztos hogy nagyon másak,mert a seni difije sokkal hosszabb mint a rekié.

Link to comment
Megosztás:

én simán felraknám a seniét.átrakod a konvertert és jó lesz.

tőlem vittek rekire néhányat régebben és nem panaszkodtak.az áttételek sem biztos hogy nagyon másak,mert a seni difije sokkal hosszabb mint a rekié.

Az opelinfos-on megnéztem, és az összes THM180-as váltónak ua az áttétele. Akkor már bizti, hogy a Senié megy rá próbából.

De mi az a Wandlerkupplung???

Link to comment
Megosztás:

Wandlekupplung = aut getriebe

a fánk németül "wandler"-nek szólított

szeretném remélni, hogy a te esetedben a féklámpakapcsoló összekötése a vákuumdobozzal a sebességváltó védelmét szolgálja, miszerint, ha ralisan nyomod egyszerre a féket és a gázt a sebváltót a vákuumdonozon keresztül üresbe vagy üres közeli állapotba vezérli, ha jól olvasom plussz még a hőgombáról is vezérelt, ez a hőgomba gondolom a váltó olajkörén van nem a motoron, gondolom a hőgomba segítségével csak meleg váltóolaj esetén él a fenti védelmi mechanizmus, ami elősegíti a szervíz célű vátóolajmelegítést.

egyébként ez a 180-as a 90-es évek végéig volt építve mindenféle GM modellbe, utoljára suzukiba, bár nem tudom milyen suzuki létezett h hajtással...

alkatrészárak viszonyításképpen:

http://s211935452.e-shop.info/shop/page/1?shop_param=

--

fenntartom a jogot, hogy a fenti betűkupac egy db helyesírási hiba, nemtöbb eggyelse

Link to comment
Megosztás:

Wandlekupplung = aut getriebe

a fánk németül "wandler"-nek szólított

szeretném remélni, hogy a te esetedben a féklámpakapcsoló összekötése a vákuumdobozzal a sebességváltó védelmét szolgálja, miszerint, ha ralisan nyomod egyszerre a féket és a gázt a sebváltót a vákuumdonozon keresztül üresbe vagy üres közeli állapotba vezérli, ha jól olvasom plussz még a hőgombáról is vezérelt, ez a hőgomba gondolom a váltó olajkörén van nem a motoron, gondolom a hőgomba segítségével csak meleg váltóolaj esetén él a fenti védelmi mechanizmus, ami elősegíti a szervíz célű vátóolajmelegítést.

egyébként ez a 180-as a 90-es évek végéig volt építve mindenféle GM modellbe, utoljára suzukiba, bár nem tudom milyen suzuki létezett h hajtással...

alkatrészárak viszonyításképpen:

http://s211935452.e-shop.info/shop/page/1?shop_param=

--

fenntartom a jogot, hogy a fenti betűkupac egy db helyesírási hiba, nemtöbb eggyelse

A motor vízkörébe van kötve. A sima THM180-as váltókban egyáltalán nincs benne ez a "védelem" csak a C-sekben. Köszi a linket, már meg is néztem :huh:

Link to comment
Megosztás:

......bár nem tudom milyen suzuki létezett h hajtással...

az összes terepjárójában hátsókerékhajtás volt, mégpedig ugy, hogy alapban rwd, de kapcsolható awd.

ha jol tudom, ugyanez a belső tartalom volt a swift 4*4 és a subaru ugyanezen modelljében, annyi különbséggel, hogy ott állandó awd volt-

Link to comment
Megosztás:

az összes terepjárójában hátsókerékhajtás volt, mégpedig ugy, hogy alapban rwd, de kapcsolható awd.

ha jol tudom, ugyanez a belső tartalom volt a swift 4*4 és a subaru ugyanezen modelljében, annyi különbséggel, hogy ott állandó awd volt-

Ki lehetett kapcsolni. :huh:

A váltó alján kellett kilazítani egy csavart és egy pöcköt kellett kihúzni.

Ezután csak az első kerekek hajtottak.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.