Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

fűtőradiátor kiszedve -elég nagy szívás- ránézésre semmi baja sincs, jó állapotú, vízzel feltöltöm semmi baja, víz alatt átfújom semmi baja...cserélni azért fogom mert valahol ki kellett folynia a víznek. -a csövek a jobb oldalon vannak és bal oldalt folyt, na meg a csövek már a motortérbe lógnak be.

padlókárpit is fel lett szedve mert szárítom őket...mindkét első taposón van lyuk :) +1 a tűzfalon. reggel megy a karosszériáshoz a kocsi, megcsinálja+még a pótkeréktartót.....

zajlik az élet B)

jó hallani ezeket a projekteket! Én felcsíkoztam a Senatort! :-) A sogi mondta is ettől biztos jobban megy! A hétvégén bele is nyomtam 700km-ert! Meglepődtem a 4 hengeres moci elég jól bírta! Igaz 80-100 között elfogy az erő, de ez lehet a 4 seb automata miatt van, aztán 2500-as fordulatnál újra erőre kel. Volt egy szakasz ahol 140-el mentem, és észre sem lehetett venni! Amúgy fordulatszámmérőt még nem siikerült 3000 fölé tornásszam! A fogyasztrást nem tudtam pontosan lemérni, mert még nem fogytam ki, de 8 liter alatt tipplem a megetett km alapján!

Igaz majdnem összetörtem, vizes aszfalton kavicsfelhordásos kereszteződésben ne kanyarodjatok 60-al!!! De amúgy se!!!! még jó hogy 3 sáv volt!!!!

Link to comment
Megosztás:

jó hallani ezeket a projekteket! ....

Tök jó ez a lelkesedés, de tippem, hogy Gelko most szívesen kihagyta volna ezeket a projekteket.... :)

OFF: Még segíteni se tudok neki most, mert éppen a garázst ácsolom.... na, aki még ilyet nem csinált, az próbálja ki egyszer, 200-as szöget beütni a fába kb. százszor.... asszem holnapra mozdulni se fogok tudni... B)

Link to comment
Megosztás:

Ha tetőablakos, akkor nézzétek meg a vízelvezető cső a küszöbbe menjen. A motortérben az esőelvezető csatornák, lyukak ne legyenek eltömődve. Ahogy elfolyík a víz a kb 4x2 cm-nyi lyukon, pont egy merevítőbe folyík be aminek az alján kát kicsi lyuk van, amin ki kellene folynia, de az álltalában el szokott dugulni, a kínosabb, hogy előszeretettel elrohad a lemez, amit csak e merevítő szétbontása után lehet cserélni. Ezek után sok sikert és kitartást :)

Link to comment
Megosztás:

nagyon nem vagyok lelkes...közben telefonált a kasztnis h a tűzfalnak van baja rendesen, de megcsinálja.

a fűtőradiátort nem lehet javítani, az új (E2 Rekordé) 23.000 Ft vagy kintről tud valaki hozni ami szintén ilyen árban van...na ez nem lesz...lehet h keresek egy bontottat oszt lesz amig lesz, de ennyit nem adok ki rá....gyártatni lehetne bele de abba kevesebb víz fér el (2-3 dl-el ) és az komolyan érződik a fűtés teljesítményén. Volt aki monzával ezt már végigszívta....egy darabig most nem lesz benne radiátor, a rendszert tegnap már zártam, max kissé darabokban lesz az autó pár napig...

Peti szólj ha neketek esetleg van egy felesleges radiátorotok, Szegeden vannak a nagy senator hegyek :)

Hic mondtam már h szólj ha kell segíteni ! B)

Link to comment
Megosztás:

Zsóti!Egyszer csinálhatnál leltárt!Sok jó dolog lehet ott még! :)

Télleg sok cucca van, még anno a Calibra alkatrészekről megkísérelt listát írni, de egy jó egyoldalas litánia után feladta (gondolom elfáradt a gombnyomó ujja :)), és odaírta a végére hogy ha kell valami hívjatok. B)

Link to comment
Megosztás:

Őszintén megmondva kétlem, hogy a radiátorod eresztene. Eddig egy Rekorddal sem volt ilyen gond, és nem is hallottam róla. De vidd el hűtőszervízbe és ott tudnak nyomáspróbázni.

radiátor a rossz. meg is nézettem, javítani nem lehet...elvileg nemsokára lesz :unsure:

Link to comment
Megosztás:

Zsóti!Egyszer csinálhatnál leltárt!Sok jó dolog lehet ott még! :lol:

fhhuu .... szerencsére napról napra fogyogat :D kevés a helyem most . nem úgy van mint régen kinn a telepen melóhelyen , volt 400négyzetméter raktár :unsure: negyedében opel cuccok amit költözéskor el kellett adnom szotyiért mert nem volt hova pakolnom :o

ezért adtam el többek között 2 kadett B-t is anno .... :lol:

leltár meg felesleges mert ha nekem nincsen akkor tudok szerezni sok mindent :wacko:

most frissen van sok kadett szedan 90" 1.8 i szervós ! Kojak barátommal invesztáltunk pár dologra ami marad az meg eladó :)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Ma majdnem sírtam!!! kb két hete szólt egy haver, hogy az egyik szegedi bontóban látott egy aranymetál C Commodore-t! Azt mondta kívül egészen egyben volt, szépek voltak a kromok a lökösön, a belseje meg hibátlan zsemle színű plüs volt. Aznap sajna nem tudtam elmenni, aztán úgy alakult hogy a következő héten sem, hát ma sikerült. Lehet kár volt... keresem a gépet.. közben sétálgatok látom rengeteg szar 80-90es évekbeli semmire való autó van szana szét, á akkor ez biztos megvan még! No megkérdem az egyik ott dolgozót tud-e róla valamit. Mondja igen! Már nincs meg. Kérdem valaki elvitte? A válasz nem bezúztuk már 3 hete itt kerülgettük! :unsure: Na mondom ez ######a! Semmi nem maradt belőle! Szomorúan ballagtam kifelé, közben majdnem elgázolt a targoncás! Sietett, hogy a villáival mihamarabb bezúzza épp egy soron következő Fiat szélvédőit, jobbról balról szemből, aztán felkapta be a műhelybe, fútóművet lenyisszant, motor ki, vége megszünt autónak lenni.. láttam lelki szemeim előtt a Commodore sikolyát is, mikor a targoncásfiú kiszúrja a szemeit, és kitépi a szívét..... Állítólag szebb állapotban volt, mint amit most vettem Senatort... R.I.P. Commo!

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

senator hűtője kivéve, holnap viszem műhelybe hogy kezdjenek vele valamit :unsure:

azért kellett kivenni mert fél nap alatt elfolyt az összes víz belőle a bal alsó saroknál és remélem emiatt volt teljesen levegős a rendszer....ha nem lehet javítani akkor keresek bele egy másikat :wacko:

Link to comment
Megosztás:

senator hűtője kivéve, holnap viszem műhelybe hogy kezdjenek vele valamit :unsure:

azért kellett kivenni mert fél nap alatt elfolyt az összes víz belőle a bal alsó saroknál és remélem emiatt volt teljesen levegős a rendszer....ha nem lehet javítani akkor keresek bele egy másikat :wacko:

hűtő megoldva...kapott egy teljesen újat -amit kicsit alakítani kellett de nagyon szépen megcsinálták. kedztem volna örülni de a vízfolyás nem szűnt meg és egy csőcsere után rájöttünk hogy a vízpumpa ereszti a vizet -szemmel láthatóan csöpög. Boldogságom határtalan...hétfőn lesz megcsinálva...

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.