Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Rekord-Senator-Monza


kori

Recommended Posts

Sziasztok Opel-osok!

Új vagyok még,ezért is,nekem elég bonyolult ez az oldal,de hátha belejövök.

Azért regeztem ide,hogy megkérdezzem,nem tudtok-e véletlenül bontódó jó állapotú motorteres "A" Senator-t vagy Monza-t? Ugyanis nem tudom még,boldog tulaja lettem-e egy egyébként szép formájú Monza gépjárműnek (fehér). :(

Lehet elhamarkodtam a dolgot? :lol:

Plusz 1-2 sallang még érdekelne (ajtótömítő gumi,térképzseb,ablaktekerő,esetleg még szélvédő,fehér búrás balos irányjelző,...).

Jahhh és nem tudjátok a méretezését a "B"-s Senator-nak? Első sorban a két első váznyúlvány közti távolság és egyáltalán az érdekelne,nem tudnám-e összeházasítani a két korosztályt a tűzfalig ("B" Senator motortér komplett tűzfalig vs. Monza maradék része). :D Az már biztos hogy más a futómű,bölcső,torony,...,esetleg kormánymű stimmel hozzá? Mert most egyezkedtem egy "B"-s első front-jára és bölcső,futómű cuccaira,elég jó árban.

Ennyi kérdés sok is lesz egyszerre szerintem,de olyan jól elvagytok itt,gondoltam,talán egy VW-snek is segítetek,nem csak BMW-s srácoknak. :lol:

Előre is köszönöm a választ,bármiféle segítséget!

Peter

alkatrésznek ajánlom az ibéj-t.ott van minden és ha nem sűrgős akkor olcsón is lehet vásárolni.

A seni nem kompatibilis semmivel ami ujabb......csak részben a rekivel.

Link to comment
Megosztás:

ha nem szintezős a teló akkor sajna ez van.......a lájfervágen rugója a legerősebb,de az is leül 5 mázsától rendesen.viszont szintezősből csak gyárit vegyél......a többi hamar elpukkad.

Hi.

Nem szintezős lengéscsillapítóra gondoltam, hanem a rugó belsejébe rakható felfújható gumitömlőre. Úgy tudom azt is légrugónak híjják, javítsatok ki, ha tévedek. Arról eddig csak jókat hallottam. A szintezős telóm vagy javítható vagy sem, (valszeg nem, meg egyébként sem egyforma a kettő :lol::( ) Inkább megveszem a biztosat, ha már az utángyártott rugókra elb..tam 26ezret...

üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Hi.

Nem szintezős lengéscsillapítóra gondoltam, hanem a rugó belsejébe rakható felfújható gumitömlőre. Úgy tudom azt is légrugónak híjják, javítsatok ki, ha tévedek. Arról eddig csak jókat hallottam. A szintezős telóm vagy javítható vagy sem, (valszeg nem, meg egyébként sem egyforma a kettő :lol::( ) Inkább megveszem a biztosat, ha már az utángyártott rugókra elb..tam 26ezret...

üdv: Laci

a légrugók hamar elfáradnak.a szintezős telók elmennek 100.000et is akár.

nekem volt légrugóm és nem jött be,pedíg nem gagyit vettem.60 pénz volt a 2 db.a 2 teló meg 90.

Link to comment
Megosztás:

Alkatrészügyben keresd gibbonpittit esetleg monzát. Sztem a B Seni elejét nem lenne egyszerű átépíteni, mert más a padló mérete. Még a B Omival is könnyebb lenne házasítani mint az A Senivel.

Sziasztok!

Köszi a válaszokat!

Akkor marad a két Monza-ból 1 összeházasítása. :lol:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok Opel-osok!

Új vagyok még,ezért is,nekem elég bonyolult ez az oldal,de hátha belejövök.

Azért regeztem ide,hogy megkérdezzem,nem tudtok-e véletlenül bontódó jó állapotú motorteres "A" Senator-t vagy Monza-t? Ugyanis nem tudom még,boldog tulaja lettem-e egy egyébként szép formájú Monza gépjárműnek (fehér). :D

Lehet elhamarkodtam a dolgot? :D

Plusz 1-2 sallang még érdekelne (ajtótömítő gumi,térképzseb,ablaktekerő,esetleg még szélvédő,fehér búrás balos irányjelző,...).

Jahhh és nem tudjátok a méretezését a "B"-s Senator-nak? Első sorban a két első váznyúlvány közti távolság és egyáltalán az érdekelne,nem tudnám-e összeházasítani a két korosztályt a tűzfalig ("B" Senator motortér komplett tűzfalig vs. Monza maradék része). :D Az már biztos hogy más a futómű,bölcső,torony,...,esetleg kormánymű stimmel hozzá? Mert most egyezkedtem egy "B"-s első front-jára és bölcső,futómű cuccaira,elég jó árban.

Ennyi kérdés sok is lesz egyszerre szerintem,de olyan jól elvagytok itt,gondoltam,talán egy VW-snek is segítetek,nem csak BMW-s srácoknak. :lol:

Előre is köszönöm a választ,bármiféle segítséget!

Peter

Szia Péter!

ha úgy gondolod,hogy elhamarkodtad a dolgot :lol: Akkor nagyon szívesen át veszem a kocsit tőled. persze,ha tényleg eleged van a keresgélésből.

Ja amúgy minap találtam egy olyan Monzát ami eleje Szenátor B. Igen B.-t írtam.. és a hátulja is B. lámpákat kapott. Jól néz ki. Ezek szerint akinek van ideje és buher technikája az biztos mindent meg tud csinálni.

Szóval Mi kell a Kocsidhoz??? Írhatsz ide is . vagy az Emilemre. Üdv monza-attila ... megtalálsz . :(

Link to comment
Megosztás:

Alkatrészügyben keresd gibbonpittit esetleg monzát. Sztem a B Seni elejét nem lenne egyszerű átépíteni, mert más a padló mérete. Még a B Omival is könnyebb lenne házasítani mint az A Senivel.

Kori!! Köszi hogy ajánlottál. Inkább megveszem az a kocsit tőle. ha adja. Szerintem a Fehérvárit vette meg. Amit 4 en néztünk meg és mindannyian ott hagytuk.

Legfeljebb eladok pár cumót ,ugy is van belőle. :lol: .. reméljük az ambíció meg marad és nem veszi el a kedvét. Mikor szét kapják és kiderülnek a turpisságok. Üdv attila

Link to comment
Megosztás:

Kori!! Köszi hogy ajánlottál. Inkább megveszem az a kocsit tőle. ha adja. Szerintem a Fehérvárit vette meg. Amit 4 en néztünk meg és mindannyian ott hagytuk.

Legfeljebb eladok pár cumót ,ugy is van belőle. :lol: .. reméljük az ambíció meg marad és nem veszi el a kedvét. Mikor szét kapják és kiderülnek a turpisságok. Üdv attila

sugárzik belőled a negatívúm..... :lol:

Link to comment
Megosztás:

igen.......... :(

Vazz itt SA-ban simán elmegy ennyiért... az itteniek ennyiért belül le vannak harcolva... Más kultúra :D :D

Amit venni készülök Omegát, azt otthon 1 misiért nem venném meg, itt meg "megkímélt"... itt meg.. kicsit több :lol: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Ma kicsit szögeltem a Rekordot. Lassan el kellene vinnem műszakira, gondoltam kihegeszetm a középső kipuffdobot mert kicsit lyukas volt. Kiderült nem is kicsit lyukas, de azért megoldottam. Ha már úgyis lent volt a hátsó dob is, mindjárt kapott új kipufogóvéget a gép. Még a jobb első fékkel kell kezdenem valamit mert előszeretettel megszorul.

Link to comment
Megosztás:

Vazz itt SA-ban simán elmegy ennyiért... az itteniek ennyiért belül le vannak harcolva... Más kultúra :D :(

Amit venni készülök Omegát, azt otthon 1 misiért nem venném meg, itt meg "megkímélt"... itt meg.. kicsit több :lol: :lol:

i380-as Rekordot láttál már?

Link to comment
Megosztás:

Ma kicsit szögeltem a Rekordot. Lassan el kellene vinnem műszakira, gondoltam kihegeszetm a középső kipuffdobot mert kicsit lyukas volt. Kiderült nem is kicsit lyukas, de azért megoldottam. Ha már úgyis lent volt a hátsó dob is, mindjárt kapott új kipufogóvéget a gép. Még a jobb első fékkel kell kezdenem valamit mert előszeretettel megszorul.

én a múlt héten csináltattam itt pesten komplett rendszert az enyémre....hát elég gány lett és nem is volt olcsó.ráadásul 1 jó nevü mühely......visszamentem reklamálni,mert nem azt kaptam amit kértem.igérték ha ott tudom hagyni orvosolják.remélem tudják.

1 elvárásom volt csak:gyári legyen,mind kinézetre mind hangra.na ezek nem jöttek össze.

Link to comment
Megosztás:

Gondoltam írok ide valamit(igazat) mert már régen volt új hozzászólás :idea:

Sikerült már valakinek erre felé a Jetronicot valami "okosabbra" cserélni? Nem Vems-re, vagy ehez hasonló sokszázezres dolgogra gondolok...

miért is nem jó a jet?????

aki belemerült kicsit annak nincs vele baja.nekem speciel még a tiszta etanol üzemet is sikerült elfogattatnom vele némi piszkálás árán.

Link to comment
Megosztás:

--- Kecskeméti barátom ajánlotta az etanolt-- olcsóbb az anyag . nagyobb előgyújtás kell és kicsit mást is kell módosítani.

- 53 Euró a szabályzó és ha óvatosan spórolósan akarok menni letekerem. Ha meg repülgetni szertenék akkor fel tekerem. Hagy zabáljon a sor6 os. :lol:

-

--Más! Itt is meg kérdem. ;) keresem a RIAL 7J 16 Et23 felnim párjait, :) Vagyis a 3 db-ot valaki meglovasította. Polírozott perem, pókhálós belső feketére van fújva..

- Megpróbálok képet is fel tenni. Ha nem menne ezer bocs. De a veterános oldalon látható.

Köszi .. Üdv mindenkinek.

Link to comment
Megosztás:

miért is nem jó a jet?????

aki belemerült kicsit annak nincs vele baja.nekem speciel még a tiszta etanol üzemet is sikerült elfogattatnom vele némi piszkálás árán.

Nos a problémát (és ebben biztos vagyok) egy méretes turbo okozza amit nemrégiben sikerült összehozni, de szerintem a megnövekedett igényeket már nem bírja tovább kiszolgálni az eredeti befecskendező rendszer. Már pár napja a neten lógok a piggyback ECU-kat kutatva, de, hogy ki fogja (és mit) nekem itthon ezt belőni, arról még halvány lilám sincs.

Valakinek, valamilyen ajánlása, javaslata stb. nagymértékű hálámat és tiszteletemet vonja maga után!

Link to comment
Megosztás:

Nos a problémát (és ebben biztos vagyok) egy méretes turbo okozza amit nemrégiben sikerült összehozni, de szerintem a megnövekedett igényeket már nem bírja tovább kiszolgálni az eredeti befecskendező rendszer. Már pár napja a neten lógok a piggyback ECU-kat kutatva, de, hogy ki fogja (és mit) nekem itthon ezt belőni, arról még halvány lilám sincs.

Valakinek, valamilyen ajánlása, javaslata stb. nagymértékű hálámat és tiszteletemet vonja maga után!

ja hát tunyingról nemvót szó...... :lol:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy az etanolos "piszkáláshoz" csak Gratulálni tudok, főleg ha számításba vesszük, hogy komoly összegekért kínálják az átalakító elektronikákat.

nem nagy kaland...6 bar-os üzemanyagnyomás és kicsit piszkálni kell a légtömeg mérőt.-19 fokban is pöccre indult,viszont mivel nincs finoman beállítva szereti a szeszt.....város:20-30 liter,igaz élményautózva.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.