Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Sziasztok!

Tempomat kérdésem lenne.

A kocsi 2003 NJoy Z16XE. Az index kapcsolónál van egy 4 pólusú csatlakozó barna,sárga,fekete,piros kábellel.

Gondolom ez a gyári előkészítés. Veszek utángyártott kart tempomat gombbal, akkor marad még a pedálokhoz valami érzékelő ami kellhet. Más anyagot kell még beszerezni? A kocsiban a tempomat biztos engedélyezhető?

Esetleg Budapesten és körnékén van aki vállalja és ha igen mikor-hol-mennyiért? privát ahogy jól esik.

Ha jól láttam wessz kolléga foglalkozik ilyennel. Ha lesz időd válaszolj légy szíves vagy aki tud segíteni.

Előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Tempomat kérdésem lenne.

A kocsi 2003 NJoy Z16XE. Az index kapcsolónál van egy 4 pólusú csatlakozó barna,sárga,fekete,piros kábellel.

Gondolom ez a gyári előkészítés. Veszek utángyártott kart tempomat gombbal, akkor marad még a pedálokhoz valami érzékelő ami kellhet. Más anyagot kell még beszerezni? A kocsiban a tempomat biztos engedélyezhető?

Esetleg Budapesten van aki vállalja és ha igen mikor-hol-mennyiért? privát vagy mail vagy ahogy jól esik.

Előre is köszönöm.

vállalom Törökbálint ha jó neked.

van kapcsolom

Link to comment
Megosztás:

két gyors kérdés

1 a világítás kapcsolóm cserélve lett ködlámpásra, és most ha fel van kapcsolva a lámpa és leveszem a gyújtást, akkor a 0-helyzet-tompított kialszik, a többi (fényerő, ködös, magasság stb) égve marad. Ugye ha fel van kapcsolva a lámpa, akkor is világítania kellene a tekerőnek, ha nincs rajta a gyújtás?

2 úgy érzem a belső keringetőm nem kapcsol át, tehát folyamatosan a külső levegő jön be

Macerás szétszedni a csappantyúnál vagy nem? Kedden viszem szerelőhöz (210ekm) és nem szívesen szedném szét -8 fokban mert még a kezem is odafagyna.

Link to comment
Megosztás:

két gyors kérdés

1 a világítás kapcsolóm cserélve lett ködlámpásra, és most ha fel van kapcsolva a lámpa és leveszem a gyújtást, akkor a 0-helyzet-tompított kialszik, a többi (fényerő, ködös, magasság stb) égve marad. Ugye ha fel van kapcsolva a lámpa, akkor is világítania kellene a tekerőnek, ha nincs rajta a gyújtás?

2 úgy érzem a belső keringetőm nem kapcsol át, tehát folyamatosan a külső levegő jön be

Macerás szétszedni a csappantyúnál vagy nem? Kedden viszem szerelőhöz és nem szívesen szedném szét -8 fokban mert még a kezem is odafagyna.

1.Nem biztos, hogy világítania kell gyújtás nélkül... Megnézni most nem tudom, mert "dolgozom", a kocsi meg kinn áll, nem tudok kimenni hozzá, mire megnézném addig meg megírják itt úgyis a frankót. Az viszont biztos, hogy a fényerő, ködös, magasság stb egy szem rizsizzóval megy és egy plexi fényelvezető viszi a fényt a helyekre, a 0-helyzet-tompított-ért pedig egy kis sárga led felel.(bár nem ez volt a kérdés tudom)

2.Macerás szétszedni, de ha van műszaki érzéked, kézügyességed meg lehet oldani, persze a hideg az ellened dolgozik, szal inkább szerelő :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, egy hete van meg a gép. 17ydt caravan 2003.

Olyat lehetne csinálni a központi zárral, hogy amikor kinyitom, csak a vezető ajtót nyissa, és ha még egyszer rányomok a nyitó gombra akkor minden ajtót nyit?

Még egy kérdés, letöltöttem már 2db tis 2000-et de egyiket sem bírom működésre bírni, tud valaki segíteni?

Köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Új vagyok itt a fórumon, egy hete van meg a gép. 17ydt caravan 2003.

Olyat lehetne csinálni a központi zárral, hogy amikor kinyitom, csak a vezető ajtót nyissa, és ha még egyszer rányomok a nyitó gombra akkor minden ajtót nyit?

Még egy kérdés, letöltöttem már 2db tis 2000-et de egyiket sem bírom működésre bírni, tud valaki segíteni?

Köszi

valahogy biztosan meg lehet oldani,de opeléknél mindet nyitja egy nyomásra....

Link to comment
Megosztás:

két gyors kérdés

1 a világítás kapcsolóm cserélve lett ködlámpásra, és most ha fel van kapcsolva a lámpa és leveszem a gyújtást, akkor a 0-helyzet-tompított kialszik, a többi (fényerő, ködös, magasság stb) égve marad. Ugye ha fel van kapcsolva a lámpa, akkor is világítania kellene a tekerőnek, ha nincs rajta a gyújtás?

2 úgy érzem a belső keringetőm nem kapcsol át, tehát folyamatosan a külső levegő jön be

Macerás szétszedni a csappantyúnál vagy nem? Kedden viszem szerelőhöz (210ekm) és nem szívesen szedném szét -8 fokban mert még a kezem is odafagyna.

nekem sem világít ha fel van kapcsolva a pilács, csak ha rá van adva a gyújtás is, ez így van kitalálva :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

sziasztok valaki tapasztalt már hasonlót az első ködlámpát felkapcsolom és nem világít

a visszajelző lámpa világít a relé kattan de nem világít egyik se mi lehet a baja

létezik hogy mindkét izzó egyszerre szart be az durva volna

a jobb hátsó ajtóm meg állandóan befagy. mindig a jobb hátsó fagy be még a gomb sem jön fel

melegebb van egy kicsit nyílik simán

másik a műszerfalam indításkor újra állította magát minden mutató ugrált

Link to comment
Megosztás:

sziasztok valaki tapasztalt már hasonlót az első ködlámpát felkapcsolom és nem világít

a visszajelző lámpa világít a relé kattan de nem világít egyik se mi lehet a baja

létezik hogy mindkét izzó egyszerre szart be az durva volna

a jobb hátsó ajtóm meg állandóan befagy. mindig a jobb hátsó fagy be még a gomb sem jön fel

melegebb van egy kicsit nyílik simán

másik a műszerfalam indításkor újra állította magát minden mutató ugrált

Bár laikus vagyok, ez a műszerfal eltűnősdi akkuhalálra nem utalhat?

Link to comment
Megosztás:

Guest kumabushi
nejem is szokott, amikor a kocsi előtt halad el épp...

bentről viszont gagyinak tűnik, semmi hang, :rolleyes: klímás hermetikusan lezárt kocsi átka :P

nem szoktam én ijesztgetni, van mikor direkt picit érek hozzá, ... nem arra való ez!

de egy ilyet akkor is veszek!

http://www.vizvonal.hu/product.php?id=00190

kellene hozzá egy 3 állású kapcsoló, és akkor a 2 szólamú szolidabb kürt is maradhatna

de ezt hová tegyem? :D 40 cm

Link to comment
Megosztás:

Akkumulátoros kérdés:

Gyári GM 55Ah akksi z14xep-ben. Első forgalomba helyezés 2007.05. Második tulaj vagyok, és a tulajváltások között lehet volt idő amíg állt az autó egy ideig...(bank által visszavett kocsi, licitre ment, stb...)

Gondozásmentes kis plexivel a tetején, aminek zöldnek kellene lennie belül, ha minden okés. Na ez nekem semmilyen, illetve fekete :rolleyes:

Úgy olvastam itt, ezek a gyári akksik elmennek 6-7 évet is akár....

Egyenlőre a legnagyobb hidegekben is szépen, "pöccre" indul...

Mire számíthatok??

Link to comment
Megosztás:

Egy rendes feltöltés nem ártana az akkunak, ha rövid utakon használod az autót, és nem ártana töltőfeszültségmérést csinálni. A fekete színből a hátralevő élettartamot nemnagyon lehet megmondani, inkább utalhat alultöltöttségre. Ja és savszintellenőrzés se ártanak, ha már itt tartunk. A gondozásmentes az egy kicsit marketingduma, ebből is tud fogyni a víz.

Link to comment
Megosztás:

Egy rendes feltöltés nem ártana az akkunak, ha rövid utakon használod az autót, és nem ártana töltőfeszültségmérést csinálni. A fekete színből a hátralevő élettartamot nemnagyon lehet megmondani, inkább utalhat alultöltöttségre. Ja és savszintellenőrzés se ártanak, ha már itt tartunk. A gondozásmentes az egy kicsit marketingduma, ebből is tud fogyni a víz.

Vegyem ki és tegyem fel töltőre egy 12 órára?

Zárt az akksi, ha jól emlékszem, nem nagyon lehet ebbe utántölteni.... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Akkumulátoros kérdés:

Gyári GM 55Ah akksi z14xep-ben. Első forgalomba helyezés 2007.05. Második tulaj vagyok, és a tulajváltások között lehet volt idő amíg állt az autó egy ideig...(bank által visszavett kocsi, licitre ment, stb...)

Gondozásmentes kis plexivel a tetején, aminek zöldnek kellene lennie belül, ha minden okés. Na ez nekem semmilyen, illetve fekete :rolleyes:

Úgy olvastam itt, ezek a gyári akksik elmennek 6-7 évet is akár....

Egyenlőre a legnagyobb hidegekben is szépen, "pöccre" indul...

Mire számíthatok??

nekem is volt ilyen gyári gm akkum régebben, az sem volt zöld soha

(én eddig úgy tudtam hogy amíg jó adding nincs szine -fekete, ha meg rossz akkor piros vagy sárga talán)?

szerintem ha rendesen indít akkor felesleges macerálni, utána csak szívás van a rádióval :D

Link to comment
Megosztás:

nekem is volt ilyen gyári gm akkum régebben, az sem volt zöld soha

(én eddig úgy tudtam hogy amíg jó adding nincs szine -fekete, ha meg rossz akkor piros vagy sárga talán)?

szerintem ha rendesen indít akkor felesleges macerálni, utána csak szívás van a rádióval :D

1. Az előzőm még 2008 évvégén lett cserélve az GM volt...gyári...élt 10 évet..R.I.P. de én azt megpróbáltam felbontani, mert én is tudom hogy ez a gondozásmentes ez kicsit marketing szagú...szóval ezt nem lehetett kinyitni sehol...szerintem lehet le is volt ragasztva, mert ahol próbálkoztam ott rá kellett jönnöm roncsolásmentesen nem fog menni...

2. az hogy rendesen indít nagyon relatív fogalom...te talán emlékszel akár 3 hónapra visszamenőleg hogy pörgette az önindítódat? én annak hiszek, hogy néha bizony ezeket is ahogy a cartárs írta meg kell vizsgálni és fel kell tölteni rendesen..szerintem nekem is az előző azért élt ennyit, mert télen akár kb havonta rátöltöttem aztán nyáron még egyszer....

3. a rádió csak akkor macera ha leveszed a sarut, ami töltéshez nem szükséges csak, ha az aksit ki kell szedni a gépből, de igazából akkor macera, ha nem tudod hogy kell csinálni...de ezen a fórumon eddig is (szinte) mindenki megtalálta a megoldást, szóval én inkább amiatt angódnék, hogy bejön a -14 Celsius fok és az aksi annyit sem tesz hogy kattanjon az önindító.....télen ugyanis az akkumulátor amit még meg csinűál -3 ban az egyáltalán nem biztos, hogy -13 ban is menni fog..... :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.