Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

A motoron van, de nem csak a "végállás" (amit a logikába kell tanítani) hanem, egy túláram védelem is.

Amikor lefogod, akkor terheled a motort, több áram hatására, a védelem (ez lehet akár több mp is) aktiválódik.

Lekapcsolja a motort. A motorokon (vezérlő egység, logika, túláramvédelem) állandó feszültség.

A nyomógombokon is csak kis áram folyik (kb 10mA), ez megy a motorba, ami ugye, ennyivel nem megy!

Így van, pont ezt írjuk prutoval is, hogy az elektronika, ami ténylegesen rákapcsolja az áramot a motorra az ott van a motoron, tehát tök mind1, ha fél óráig van rajta a vezérlőáram, az akkor is lekapcsolja magáról a motorról a feszültséget ha felért az ablak. Ha kulccsal húzod fel, és ráfülelsz valamelyikre amelyik már fent van, 1-2 mp-en belül hallod a kattanást, hogy a motor lekapcsolt. Nem tolja fölfelé folyamatosan addig amíg rajtatartod a kulcsot.

Link to comment
Megosztás:

Én is még gondolkozom melyik verziót építem be véglegesen. Mindegyik mellett vannak negatívumok-pozitívumok.

Még egy eszembe jutott. A sima diódás verziónál: ha szerelsz valamit az autón és kivetted az ablak biztosítékját vagy lekötötted az akksit vagy olyan egyébb

dolog ami miatt ujra kell tanítani az ablakot de ezt elfelejted akkor nem fog felmenni az ablak távirányítóval. Persze ez biztos ritka de előfordúlhat.

Link to comment
Megosztás:

Így van, pont ezt írjuk prutoval is, hogy az elektronika, ami ténylegesen rákapcsolja az áramot a motorra az ott van a motoron, tehát tök mind1, ha fél óráig van rajta a vezérlőáram, az akkor is lekapcsolja magáról a motorról a feszültséget ha felért az ablak. Ha kulccsal húzod fel, és ráfülelsz valamelyikre amelyik már fent van, 1-2 mp-en belül hallod a kattanást, hogy a motor lekapcsolt. Nem tolja fölfelé folyamatosan addig amíg rajtatartod a kulcsot.

Én most próbálgattam sokféleképpen huzogatni az ablakokat. Az ablak felérése után 2 másodpercen belül van kattanás. Utána nem hallok semmit. Ha fent vannak az ablakok akkor sem hallok már semmit zárás után.

Persze a nem hallásom nem mért értéknek számít.

Menet közben is teszteltem, megszűntek a rendellenességek. Menet közben zárás esetén az ablakok automata funkciója is rendben működik. ;)

Az ablak nyitva hagyásának lehetősége engem meg nem érint, mert ha netán valamiért lehúzva akarnám hagyni a két hátsóval megtehetem gond nélkül! ;)

Link to comment
Megosztás:

Én is még gondolkozom melyik verziót építem be véglegesen. Mindegyik mellett vannak negatívumok-pozitívumok.

Még egy eszembe jutott. A sima diódás verziónál: ha szerelsz valamit az autón és kivetted az ablak biztosítékját vagy lekötötted az akksit vagy olyan egyébb

dolog ami miatt ujra kell tanítani az ablakot de ezt elfelejted akkor nem fog felmenni az ablak távirányítóval. Persze ez biztos ritka de előfordúlhat.

ha nincs betanítva az ablak, akkor csak annyira megy fel az ablak amennyi ideig a kp modul tartja a feszültséget ez kb fél állásig húzza az ablakot

ezért nem árt figyelni mielőtt otthagyod a kocsit vetni rá egy pillantást

csak második zárásra megy fel az ablak szerintem a legjobb megoldás nekem már bent van egy pár hónapja . elégedett vagyok vele

ha volna tetőablak azt is bezárná

40 forintból 1 szál vezetékből meglehet csinálni a sofőrajtóban

nem macerás 20perc alatt kész

Link to comment
Megosztás:

Minden megoldás érdekel: mi a trükk?

semmi trükk a diodás megoldásról van szó.

a 2-4 diodát rákötöd a megfelelő kábelekre amik az elektromos ablakokat felfele vezérlik az ablak kapcsoló kötegében benne van mind, ahány ablakos a kocsi

a diodákat összekötöd egy kábelre közösítve,amit rákötsz a kék fekete kábelre amit szintén az ajtókorbácsban találsz. ez a kp .zár csatlakozónál könnyen fel lelhető

és láss csodát már működik is

második reteszelésre felhúzza az ablakokat teljesen ha az ablak be van tanítva

hibátlan megoldás.

én a gyári ketyerékbe inkább nem forrasztok ez az én saját véleményem.

Link to comment
Megosztás:

semmi trükk a diodás megoldásról van szó.

a 2-4 diodát rákötöd a megfelelő kábelekre amik az elektromos ablakokat felfele vezérlik az ablak kapcsoló kötegében benne van mind, ahány ablakos a kocsi

a diodákat összekötöd egy kábelre közösítve,amit rákötsz a kék fekete kábelre amit szintén az ajtókorbácsban találsz. ez a kp .zár csatlakozónál könnyen fel lelhető

és láss csodát már működik is

második reteszelésre felhúzza az ablakokat teljesen ha az ablak be van tanítva

hibátlan megoldás.

én a gyári ketyerékbe inkább nem forrasztok ez az én saját véleményem.

Eablak4_S.JPG

Link to comment
Megosztás:

http://94.175.159.153/sytemsandsoftwaredev...ize/FuseBox.JPG

csinálsz 3 kb 10-20cm-es kábelt /1.5mm2/ saruval mint az omegás megoldásnál is látható itt a fórumban.

Az új relé lábai meg vannakszámozva nem tudod eltéveszteni. A kéket /szemből a jobb oldali/ rákötöd a relé 53m jelü lábára, a zöldet /középső/

53s jelüre, a fekete/viola /bal szélsőt/ 15 jelüre.

---

A vezetékek nem valami hosszúak, de azért hozzá lehet férni /kormányt is engedd le alsó állásba/

Magát a kapcsolót is le tudod húzni a csatlakozóról azt is két kis fűl tartja. 3 vezetéket kell innen levinni ,elég 0.5 0.75 kábel /bár a földet kötheted máshova is/

1 barna van az lesz a föld amit a relé 31-es lábára kötsz, 1 fekete/piros amit a T lábra. 2 db fekete/sárga van amiből nekünk az kell ami az intervallumot

kapcsolja, legegyszerűbb ha lehúztad a kart azon is meg van jelőlve egy J betűvel, ezt kell az I lábra kötni.

Itt a vezetékeket nem kell megszakítani csak becsatlakozni. Legegyszerűbb késes leágaztatót használni így nem kell vágni, forrasztani.

http://kepfeltoltes.hu/view/111025/2011101...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111025/2011101...ltoltes.hu_.jpg

http://kepfeltoltes.hu/view/111025/2011101...ltoltes.hu_.jpg

Itt látszik a bajuszkapcsolón a J láb, a leágaztató, biztosítéktábla sajátjaim.

Szia! Szétbontottam a kormánynál, hát tényleg elég szűkös lesz. Neked elfért mind a három leágaztató a borítás alatt? Vagy van amit máshonnan vittél?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, megfogadom a tanácsod. Majd leszigszalagozom a forrasztást! Átvágni nem akarok semmilyen kábelt, így a zsugorcsó nem játszik. Majd körbeblankolom...

Ilyenkor mindig sajnálom az autót. ;)

Leengedtem a kormányt is legalsó állásba, és az alsó borítást is kilazítottam kicsit/ 1 csavar tartja/. Nekem elfért pedig közben még az indexokosítót is oda tettem.

Testet vigyél máshonnan pl a bal láb borítás /mint a közpintizárnál ugyanúgy/ alatt van testpont. Ja és a bajuszkapcsolót húzd ki a sínből jobban fellazúl a vezetékköteg, a fekete szalagot kicsit told vissza így el tudod választani a vezetékeket egyesével. Nem egyszerű de még mindíg jobb mint a multitimert kivenni

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm, megfogadom a tanácsod. Majd leszigszalagozom a forrasztást! Átvágni nem akarok semmilyen kábelt, így a zsugorcsó nem játszik. Majd körbeblankolom...

Ilyenkor mindig sajnálom az autót. ;)

Vannak olyan elemek amikkel lehet kábel összetoldani vágás nélkül, akár továbbmenő kábel is. Csak nem tudom mi a neve... mi a neve?

Link to comment
Megosztás:

Leengedtem a kormányt is legalsó állásba, és az alsó borítást is kilazítottam kicsit/ 1 csavar tartja/. Nekem elfért pedig közben még az indexokosítót is oda tettem.

Testet vigyél máshonnan pl a bal láb borítás /mint a közpintizárnál ugyanúgy/ alatt van testpont. Ja és a bajuszkapcsolót húzd ki a sínből jobban fellazúl a vezetékköteg, a fekete szalagot kicsit told vissza így el tudod választani a vezetékeket egyesével. Nem egyszerű de még mindíg jobb mint a multitimert kivenni

Szuper! Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Vannak olyan elemek amikkel lehet kábel összetoldani vágás nélkül, akár továbbmenő kábel is. Csak nem tudom mi a neve... mi a neve?

Ha arra a késes toldó bizbaszra gondolsz, én nem javasolnám. Én is inkább a forrasztást javaslom, vagy esetleg még azt szoktam, hogy nyomok rá egy csúszósarut, meg az ellenpárját a másikra, és azzal dugom össze.

Link to comment
Megosztás:

Leengedtem a kormányt is legalsó állásba, és az alsó borítást is kilazítottam kicsit/ 1 csavar tartja/. Nekem elfért pedig közben még az indexokosítót is oda tettem.

Szia!

Az index okosítót vetted vagy saját gyártmány?

Ha vetted akkor hol és mennyiért?

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakit érdekel ma beszereltem nappali menetfényt. Teljesen eredeti gyári philips daylight 4 minőségi anyagokból összerakva elektronikával mindennel együtt

árulják. Eredeti ára kb 100EUR de a vaterán árulja egy srác 14000FT /valóban eredeti,ÚJ, meggyőzödtem róla, tőle vettem én is/ A beszerelése is roppant egyszerű

csak ajánlani tudom annak akinél tervbe volt véve.

Link to comment
Megosztás:

Leengedtem a kormányt is legalsó állásba, és az alsó borítást is kilazítottam kicsit/ 1 csavar tartja/. Nekem elfért pedig közben még az indexokosítót is oda tettem.

Testet vigyél máshonnan pl a bal láb borítás /mint a közpintizárnál ugyanúgy/ alatt van testpont. Ja és a bajuszkapcsolót húzd ki a sínből jobban fellazúl a vezetékköteg, a fekete szalagot kicsit told vissza így el tudod választani a vezetékeket egyesével. Nem egyszerű de még mindíg jobb mint a multitimert kivenni

Szia! Elkezdtem beszerelni a relét, de a bal lábnál lévő borítás levétele problémát okoz a motorháztető nyitója miatt. Mi e legyegyszerűbb módja, hogy ne törjek el semmit? Vagy máshol van-e esetleg még test amihez bátran rakhatom a kábelt?

Link to comment
Megosztás:

Ha esetleg valakit érdekel ma beszereltem nappali menetfényt. Teljesen eredeti gyári philips daylight 4 minőségi anyagokból összerakva elektronikával mindennel együtt

árulják. Eredeti ára kb 100EUR de a vaterán árulja egy srác 14000FT /valóban eredeti,ÚJ, meggyőzödtem róla, tőle vettem én is/ A beszerelése is roppant egyszerű

csak ajánlani tudom annak akinél tervbe volt véve.

Képet a népnek!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.