Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Hali. Van valaki aki tud infót az X16xel motorkódról? G-s astra mileneumi. Tempomatra van esélyem? nah meg a többi elektromos dolog érdekelne. Köszi előre is.

Szia!

Az X16XEL-nek bovdenes a gázpedálja, ezekben úgy működik a tempomat, hogy egy különálló vezérlő motor huzigálja a gázbovdent. Ez egy különálló egység a vezérlőelektronikájával egybeépítve. Annyi előnye van, hogy teljesen független az ECU-tól, így nem is kell semmit felprogramozni, beépíted, és megy. (Ha szerencséd van, és be van vezetékezve gyárilag, akkor gyakorlatilag csak rá kell dugdosni a részegységeket a csatlakozóikra és kész a beépítés.) Nem egyszerű beszerezni (nekem legalábbis elég nehezen sikerült), leginkább bontókban érdemes nézelődni (én két éve rákérdeztem márkaszervízben is, ott csillagászati összegekkel dobálóztak), viszont az előfordulása a fehér hollóéval vetekszik, de nem lehetetlen, páran már beépítettük. Ajánlom DarthVödör márkatárs weboldalát, mindent részletesen leírt: https://sites.google.com/site/opelccled/tempomat .

A "többi elektromos dolog" alatt mit értesz? :)

Link to comment
Megosztás:

Z12xe nem tudja kezelni a tempomatot.......Ezt nem tudom hányszor kell elmondanom ehez kell külön modul amit nálam lehet kapni.

Sziasztok!

Ha a Tech2 felkínálja a tempomatot akkor elvileg tudja az ecu? rámentünk és csak töltött, de nem történt semmi. (Az autó z12xe és nincs kivezetékelve még semmi)

Aki tud tanácsot, konkrétumot azt díjaznám!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Az lenne a kérdésem , hogy amikor megvettem az autót az inditásnál, a mellékelt videon is láttható modon az órák mutató elindultak elentétes irányba majd ugy indultak felfelé, önteszt szerüen.

Mostmár ezt nem csinálja, ez természetes vagy valami hibás ?

Gyenge volt az akksid, talán sokáig állt. Legalábbis az enyém akkor csinálta ezt.

Link to comment
Megosztás:

mult hét óta dobálta az autó a kuplung pedál kapcsoló hibakódot, elmentem a CROMAX ba és a képen látható szürkét kaptam hologramos GM csomagolásba

A gond az hogy ma kiszereltem a hibásat és régi az 3 vezetékes az meg csak 2 és a burkolatban is van némi eltérés oka ?

A régi fekete 3 vezetékes egy elektronikus egység, a szürke kétvezetékes egy sima mechanikus kapcsoló. De gyakorlatilag ugyan az a működési módjuk, ugyan azt a célt szolgálják (a 3 vezetékesben a 3. vezeték a test, ez magának a kapcsolónak a működéséhez kell), nem tudom mi volt a jelentősége az elektronikusnak, funkcionálisan ugyan az a kettő. A Cromax honlapján láttam valahol, hogy egy bizonyos alvázszámtól van a váltás, vagyis a régebbieket szerelhették a 3 vezetékessel, az újabbakban meg már csak a 2 vezetékes van ha minden igaz.

A kétvezetékest is be tudod szerelni a háromvezetékes helyére, csak az egyik vezetéket át kell helyezni a csatlakozóban, és reszelni kell kicsit a burkolatán, hogy bemenjen a másik helyére. DarthVödör márkatárs oldalán megtalálod részletesen leírva hogy kell csinálni: https://sites.google.com/site/opelccled/tempomat

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

A régi fekete 3 vezetékes egy elektronikus egység, a szürke kétvezetékes egy sima mechanikus kapcsoló. De gyakorlatilag ugyan az a működési módjuk, ugyan azt a célt szolgálják (a 3 vezetékesben a 3. vezeték a test, ez magának a kapcsolónak a működéséhez kell), nem tudom mi volt a jelentősége az elektronikusnak, funkcionálisan ugyan az a kettő. A Cromax honlapján láttam valahol, hogy egy bizonyos alvázszámtól van a váltás, vagyis a régebbieket szerelhették a 3 vezetékessel, az újabbakban meg már csak a 2 vezetékes van ha minden igaz.

A kétvezetékest is be tudod szerelni a háromvezetékes helyére, csak az egyik vezetéket át kell helyezni a csatlakozóban, és reszelni kell kicsit a burkolatán, hogy bemenjen a másik helyére. DarthVödör márkatárs oldalán megtalálod részletesen leírva hogy kell csinálni: https://sites.google...lccled/tempomat

Köszönöm hasznos info volt :icon13:

Link to comment
Megosztás:

csati ügyben bontóba próbálkozzatok

van neki száma de nem akartok Ti újat venni ;)

Az a baj, hogy felénk normális bontó nem létezik. Ezért ha valaki meg tudná nekem venni (nem arany áron), akkor én kifizetném természetesen a postaköltséggel együtt!

Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

ez a csati az index kapcsolón van vagy a kábelkötegen??

az anya csatit megtaláltam :6286059 (ZPF 4-50) amíg lehetett kapni ... 6410ft !!!! ezért mondom a bontót az apa csati is kb ennyi lehet ;)

http://zsu.hu/webaru...res=6286059 *CS

itt valamennyivel olcsóbb :)

Ez azért gusztustalanság az opeltöl, a BMW -nél ezek a csatlakozok, fillérekbe kerülnek. Így tényleg bontó lesz, csak imádkozni kell nekik hogy vágják le, amit egyébként kidobnának.

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.