Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Ha van kuplungkapcsoló akkor ok (ha nincs akor csatlakozót keresni), fékkapcsolónál nem mindegy hogy hány vezetékes (4 vezetéknek kell bele mennie, ha csak kettő megy akkor az is csere), a kormánynál meg nincs mit cserélni, ha van csatlakozó akkor jó, ha nem akkor felejtős a tempomat. Ha ezek megvannak akkor elvileg menni fog a tempomat szerelés és programozás után.

Ez így ebben a formában nem igaz! Nekem sem volt a kormánynál bevezetékelve, de én meg tudtam csinálni! :hiya:

Link to comment
Megosztás:

Amúgy gyanítottam (hozzáértő ember mindent meg tud csinálni, egy vezeték behúzása nem jelenthet gondot), de mentségemre legyen mondva, az ötlet nem tőlem jött, hanem egy az interneten keringő, a tempomat beszerelésének mikéntjét magyarázó pdf-ből. Azt már le se mertem írni hogy ugyanezen pdf szerint akkor is felejtős a tempomat, ha az ECU csatlakozójába nincs behúzva a kuplungkapcsolóról menő vezeték (a 10-es pinen), mert ezzel az erővel azt is be lehet vezetékelni...

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem mi van meg a kocsiban a tempomathoz. :D

Féknél ezt találtam: (nem nagyon látszik, de 4 csatlakozós)

fek_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kuplung:

kuplung_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Kormány:

kormany_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Ezek szerint lecserélem az indexkart és engedélyezni kell ecuban, és van tempomatom? Lehet előbb engedélyezni, minthogy az indexkart kicserélem? Honnan tudhatnám meg, hogy le van-e tiltva egyáltalán, így ebben a formájában, tech2 nélkül, mert olyat nem tudok.

A veramon meg ezzel a kijelzővel kellene, hogy működjön:

tid_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Link to comment
Megosztás:

Megnéztem mi van meg a kocsiban a tempomathoz. :D

Féknél ezt találtam: (nem nagyon látszik, de 4 csatlakozós)

Kuplung:

Kormány:

:w00t: :w00t: :w00t: :w00t:

Ezek szerint lecserélem az indexkart és engedélyezni kell ecuban, és van tempomatom? Lehet előbb engedélyezni, minthogy az indexkart kicserélem? Honnan tudhatnám meg, hogy le van-e tiltva egyáltalán, így ebben a formájában, tech2 nélkül, mert olyat nem tudok.

A veramon meg ezzel a kijelzővel kellene, hogy működjön:

A fékkapcsolóról húzd le a csatlakozót és nézd meg a kapcsolót is, mert attól, hogy a csatalakózóban megvan a 4 vezeték, még nem biztos, hogy a kapcsolónak is megvan a 4 kivezetése.

Link to comment
Megosztás:

Aki már rendelt, mennyi volt a postaköltség kb?

Postaköltség Csehországból kb. ugyanannyi mint idehaza (~1600Ft), de ha megrendeléskor leírod hogy milyen tételek kellenek meg hogy Magyarországról vagy, akkor a válasz mailban úgyis benne lesz hogy pontosan mennyit utaljál (postaköltséggel együtt).

Az egyetlen gond ezzel az hogy a forgalmazó csak cseh koronát fogad el (euróban akartam utalni, nem kellett neki...), úgyhogy a végső ár még attól is függ hogy hogyan váltja a bankod a koronát.

Link to comment
Megosztás:

A Veramon ezzel a kijelzővel működik. Nekem ha ezt jelezte volna ki, akkor most nem lenne egy plusz modulom.

Végül mi volt a gond? Vettél másik TID-et?

Mert nekem annyira bejött a Veramon hogy gondolkoztam rajta hogy a család C Corsájába is beszerelem, de abban az öntesztnél a más említett 12-es számot írja ki a TID... :wacko: (Érdekes hogy az Astrában továbbra sem reagál a két gomb együttes lenyomására semmilyen kombinációban, tehát nem tudom elérni az önteszt funkciót)

Link to comment
Megosztás:

Amúgy gyanítottam (hozzáértő ember mindent meg tud csinálni, egy vezeték behúzása nem jelenthet gondot), de mentségemre legyen mondva, az ötlet nem tőlem jött, hanem egy az interneten keringő, a tempomat beszerelésének mikéntjét magyarázó pdf-ből. Azt már le se mertem írni hogy ugyanezen pdf szerint akkor is felejtős a tempomat, ha az ECU csatlakozójába nincs behúzva a kuplungkapcsolóról menő vezeték (a 10-es pinen), mert ezzel az erővel azt is be lehet vezetékelni...

Ezt nézd meg! Amikor csináltam a beépítést akkor csináltam ezt a leírást!

Nagyon körüljártam a témát, kb 6 hónapom ment rá!!! Nem akartam az ECU-t tönkretenni ezért tartott ilyen sokáig!

https://docs.google.com/file/d/0B282mpwg7ZdOWjUzUzhfQkxpbDg/edit?pli=1

Link to comment
Megosztás:

Végül mi volt a gond? Vettél másik TID-et?

Mert nekem annyira bejött a Veramon hogy gondolkoztam rajta hogy a család C Corsájába is beszerelem, de abban az öntesztnél a más említett 12-es számot írja ki a TID... :wacko: (Érdekes hogy az Astrában továbbra sem reagál a két gomb együttes lenyomására semmilyen kombinációban, tehát nem tudom elérni az önteszt funkciót)

Igen, vettem másik TID-et, de sajnos azt is a 012-es kóddal kaptam. Közben megvettem még egy Veramon modult, gondolván, hogy valamit rosszul csináltam. Aztán kiderült, hogy ez mind felesleges pénzkidobás volt.

Ezek után értekeztem a Vera készítőjével, és a probléma megoldódott. Engedélyezni kell a rádiót!

Így megmaradt egy modul, és egy TID. Ez volt a tanulópénz. :blush:

Link to comment
Megosztás:

Ezt nézd meg! Amikor csináltam a beépítést akkor csináltam ezt a leírást!

Nagyon körüljártam a témát, kb 6 hónapom ment rá!!! Nem akartam az ECU-t tönkretenni ezért tartott ilyen sokáig!

https://docs.google....pbDg/edit?pli=1

Ez igen!

Én egy sokkal egyszerűbb angol nyelvű leírás alapján informálódtam (http://www.astraownersclub.com/documents/technical/cruise.pdf), de nekem igazából még ez sem kellett, minden be volt vezetékelve.

Viszont a kitartásod az bámulatra méltó, esetleg nem tudnád az ABS csatlakozójának a lábkiosztását is így körüljárni?

TC kikapcsoló beszerelésén dolgozok, minden megvan már hozzá, csak épp itt is be kéne húzni egy vezetéket az ABS csatlakozójától. A neten felelhető összes leírás a 31-es pint írja erre a célra (Z18XE ESP nélkül), de nekem erre azonnali ABS hibakódot dob és kigyújtja az ABS és a TC hibalámpáját is a műszerfalon... :confused:

Ugyanezen leírások Z20LET-nél és Z22SE-nél írják még a 25-ös pint is, de ezekben van ESP ami nekem nincs, meg nálam amúgyis foglalt ez a pin. Valamint írják még a 27-es pint is, ami nálam üres, de ide kötve az égvilágon semmi nem történik.

Megkérdeztem olyan valakit is aki szerelt már be ilyet, ő azt mondta hogy találkozott már 7-es és 20-as pinnel is, szóval teljes a káosz és a zűrzavar. Neten ahányfelé kattintok, annyiféle lábkiosztást találok az ABS csatlakozóhoz, de őszintén szólva még abban sem vagyok biztos hogy pontosan milyen ABS van az autómban. (Eddig Bosch 5.3 tűnt a legvalószínűbbnek, szóval ebbe az irányba kutakodtam)

Link to comment
Megosztás:

A fékkapcsolóról húzd le a csatlakozót és nézd meg a kapcsolót is, mert attól, hogy a csatalakózóban megvan a 4 vezeték, még nem biztos, hogy a kapcsolónak is megvan a 4 kivezetése.

Megnéztem, négyérintkezős, mind a négyre van vezeték dugva. :icon1:

Na, akkor a héten szeretném megcsinálni. Talán lesz is valaki, aki ecuban be tudja kapcsolni.

Ti tudtok ajánlani valakit, ha mégsem lenne? (Hajdúszoboszlói vagyok, a környéken kellene)

Köszönök minden eddigi (és ezutáni) segítséget! :icon13:

Link to comment
Megosztás:

végig bogarásztam a kapcsolási rajzott.... de nem találom a kapcsolót..

Ha ez nekem szólt akkor ne a kapcsolót keresd, az csak a turbó OPC-ben volt széria, nem csodálom hogy nem találod a kapcsolási rajzon. Próbáld inkább az ABS csatlakozóját megkeresni, és hogy onnan melyik láb megy a műszeregységre. Én megtaláltam, de az a baj hogy ahány kapcsirajzot néztem, mindegyik más lábat írt, néha még azonos motornál de eltérő évjáratnál is voltak különbségek... :huh:

Link to comment
Megosztás:

Ha ez nekem szólt akkor ne a kapcsolót keresd, az csak a turbó OPC-ben volt széria, nem csodálom hogy nem találod a kapcsolási rajzon. Próbáld inkább az ABS csatlakozóját megkeresni, és hogy onnan melyik láb megy a műszeregységre. Én megtaláltam, de az a baj hogy ahány kapcsirajzot néztem, mindegyik más lábat írt, néha még azonos motornál de eltérő évjáratnál is voltak különbségek... :huh:

21 és 20

mikori évjárat a Tied?? én most 2006os néztem

Link to comment
Megosztás:

Tehát, csak építsd be a kapcsolót, és próbáld ki. Bízzunk benne, hogy a tűzfalon is átmegy az X2-ben. Volt, akinek engedélyezve volt... :D

Hűűűű, itt gondolkozok, hogy miről beszélsz itt "tűzfal"-ról, mert nekem a hálózati tűzfalak jutottak eszembe. :confused: :icon14:

Majd rájöttem, hogy a vezeték megy-e ki. :excl:

:w00t:

Még egy:

Azokban, amik a gyárból tempomattal gurultak ki, van-e, és ha van, akkor hol van a visszajelzője?

Sehol nem találom.

Link to comment
Megosztás:

Hűűűű, itt gondolkozok, hogy miről beszélsz itt "tűzfal"-ról, mert nekem a hálózati tűzfalak jutottak eszembe. :confused: :icon14:

Majd rájöttem, hogy a vezeték megy-e ki. :excl:

:w00t:

Még egy:

Azokban, amik a gyárból tempomattal gurultak ki, van-e, és ha van, akkor hol van a visszajelzője?

Sehol nem találom.

Azokban sincs gyárilag kiépítve. Annak ellenére, hogy a műszeregységben van piktogramja, G Astrában ezt nem használják. DarthVödörnek van egy megoldása rá a honlapján, de külön elektronikát kell hozzá építeni ami a vezérlő elemeket figyeli, mert se az ECU-nak, se az X-es motorok gyári vezérlőjének nincs olyan kimenete, amin visszajelzi a működését.

Link to comment
Megosztás:

de ez a kép sima ABS

ebbe nincs TC

Miért? Nézd csak az alsó sort, bekarikáztam pirossal:

741058-20121022-h9AGvm.jpg

És ha már témánál vagyunk, itt egy másik verzió ugyanarra a témára, ez is 2001-es modellév, de már fogalmam sincs hogy TC-s vagy sem, de teljesen más a lábkiosztás:

741055-20121022-nRsmWu.jpg

Ha már lábkiosztás. Ilyennek kéne lennie:

741057-20121022-mbTuX1.jpg

...és ez meg itt az én ABS csatim, ezen látszik hogy melyik veteék van bekötve gyárilag és melyik nincs. A 31-es pinre már én raktam be az érintkezőt:

741056-20121022-TLABa6.jpg

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.