Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Extra-felszerelések beépítése utólag + elektromos kérdések


Amusing

Recommended Posts

Köszi a segítséget, keresem őket.

Csinált már valaki ilyen átalakítást? Mik a buktatók?

Az egyik nagy buktatója, hogy rengeteg pénzbe kerül. Ha jól emlékszem valaki már felvetette a kérdést, és le is tett az ötletről, amikor meghallotta, hogy mennyibe fájna a project.

Szerintem költsd másra azt a párszázezer forintot. De ez csak az én szerény véleményem :wink: .

Link to comment
Megosztás:

inkább a buktatója az , hogy van e értelme?

szerintem semmi.

Hát annyi pénzért tényleg semmi. De, ha mondjuk 20-30 ezerből meg lehetne úszni (tudom nevetségesen alacsony összeget mondtam, de nekem ennyit érne meg a dolog), akkor elgondolkodnék én is a dolgon.

Bár, ha azon múlik az életem, hogy hátul dob, vagy tárcsafék van, akkor már megette az egészet a fene... ;)

Link to comment
Megosztás:

Az ötletem onnan alapszik, hogy most kerül egy KONI szett az autóba, innentől kezdve a gyári acélfelniket is cserélni kellene könnyűfémre. Négy lyukasban csupa béna felnit találtam, illetve az ABS-es 5 csavaros fékek gyárilag nagyobb átmérőjűek mint az enyém. Csak azt nem tudtam, hogy melyik versönbe szereltek nálunk hátra tárcsát. A dobos hátsó futómű bontva 20-e ért kapható, remélem a tárcsás nem 3x ennyi. Gondolom hogy ha a Dieselekbe is tárcsát raktak, akkor találni belőle itthon is a bontókba. Tudjátok hogy van -e külömbség a felfüggesztési pontoknál stb.. stb.. a Diesel és a Benzines között?

Link to comment
Megosztás:

Tudja valaki mit kell mivel összekötni, hogy a központizár működtesse az ablakemelőt is? Holnap bontom a kárpitokat hangszóró csere miatt, így jól jönne az info, ha egyáltalán az ajtóban kell átkötni valamit. Teljes kapcsrajzom van az autóról és valami fogalmam is van az elektronikáról úgy, hogy töményen is jöhet. A dologban az a bibi, hogy a centrálzár nem gyári.

Link to comment
Megosztás:

egy fehuzó modult kell a kábelkötegbe bekötni.....

azt hogy hova, és milyet fogalmam simncs...

Felhúzó modul állítólag van benne mivel automata. Én valami olyasmire gondoltam, hogy a centrálzár záró impulzusát egy diódával rákötni a modul megfelelő pontjára, mivel minden felhúzásra nem szeretnék ajtózárást is. ;)

Csak fogalmam nincs, ez ilyen egyszerűen megy-e, mert nem tudom, hogy mekkora feszültségű ill. milyen jelalakok vannak a vezérléseknél. Ja , most nézem ez egy független bemenet. Gondolom a visszahatás így nincs.

Link to comment
Megosztás:

Felhúzó modul állítólag van benne mivel automata. Én valami olyasmire gondoltam, hogy a centrálzár záró impulzusát egy diódával rákötni a modul megfelelő pontjára, mivel minden felhúzásra nem szeretnék ajtózárást is. ;)

Csak fogalmam nincs, ez ilyen egyszerűen megy-e, mert nem tudom, hogy mekkora feszültségű ill. milyen jelalakok vannak a vezérléseknél. Ja , most nézem ez egy független bemenet. Gondolom a visszahatás így nincs.

Hát, ha a zár kimeneti jelével el lehet vezérelni az ablak elektronikáját is, akkor talán megy modul nélkül.

Nincs véletlenül az autódban riasztó, ami tud ilyen jelet küldeni? Mert, ha igen, akkor nem kell felhúzó modul (feltéve, ha az ablakemelő gyári). Nekem megoldotta valahogy az autóvillamosságis szerelőm.

A Corsámban nem gyári ablakemelő volt, oda kellett vennem felhúzó modult.

Link to comment
Megosztás:

ASTRA G 2001- kapcsrajz meg van, ha valakit érdekel, de 37MB tömörítve. Csak mondjátok meg hová tölthetem fel.

Szerintem szólni kéne Admin Úrnak, hogy az Astra G szexció oldalán elérhető legyen ez az infó, mert szerintem elég közhasznú. Majd írok mindjárt a kérés topikba.

Link to comment
Megosztás:

Hát, ha a zár kimeneti jelével el lehet vezérelni az ablak elektronikáját is, akkor talán megy modul nélkül.

Nincs véletlenül az autódban riasztó, ami tud ilyen jelet küldeni? Mert, ha igen, akkor nem kell felhúzó modul (feltéve, ha az ablakemelő gyári). Nekem megoldotta valahogy az autóvillamosságis szerelőm.

A Corsámban nem gyári ablakemelő volt, oda kellett vennem felhúzó modult.

Az ablakemelő gyári a központizár és a riasztó nem. A riasztó működteti a központizárat. Felhúzómodul mindenképpen kell, mert az egy impulzusra véghelyzetbe viszi az ablakot, egyébként meg addig kéne rajta tartani a jelet míg fel nem ér.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

Utána jártam a tárcsafékes átalakításnak. 5 csavaros első nagytárcsás fék (280mm a 2000 cm3 -es benzines, illetve diesel autókban található) itthoni bontókban, kb 40e ft párja. (Gólyaláb nélkül, féktárcsa, tuskó, csapágy, tönk, abs jeladó). Hátulra 5 csavaros futómű, (264mm nagy tárcsás), vagy csak a tengelycsonk, csapággyal, tárcsával, féktuskóval, 45e.

Ha érdekel valakit, címet is tudok adni, ahol eddig nagyon pozitívan álltak a dologhoz, és úgy tűnik értenek is az autóhoz.

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

Mint új Astra H tulaj, egy hét után rámtört a "hogyan-lehet-ezt-azt-beépíteni" láz, és szeretném tudni, hogy lehet BC-t H Astrába utólag építeni. Ami adott: 2004-es Enjoy, Z17DTL, CD30+TripleInfoDisplay.

Elvileg a CD30-on van ilyen funkció, tehát csak MultiInfoDisplay kellene és esetleg egy BC vezérlő. (gondolom én, az A Vecin ez ugye máshogy működött)

Előre is köszönöm a segítséget!

Yoko

Link to comment
Megosztás:

Az ablakemelő gyári a központizár és a riasztó nem. A riasztó működteti a központizárat. Felhúzómodul mindenképpen kell, mert az egy impulzusra véghelyzetbe viszi az ablakot, egyébként meg addig kéne rajta tartani a jelet míg fel nem ér.

Hidd el, hogy nem kell felhúzómodul, az enyémhez sem kellett, nekem sem gyári a riasztó. De szerintem függ a riasztótól is.

Elég egy pár másodperces impulzus, ha gyári az ablakemelőd és úgy van beállítva, hogyha pár mp-iig nyomod fel, vagy le, akkor automatikusan felhúzza, vagy leengedi az ablakot.

Link to comment
Megosztás:

Ezt nem a felhúzómodul csinálja?

A felhúzómodul csinálta a Corsámban, mert ott nem gyári ablakemelő volt, és ebből kifolyólag nem volt szekvenciális fel-le, mint az Astra G gyárija. De, ha szekvenciális és a riaztód tud ablakzárást vezérelni, akkor nem kell szerintem felhúzómodul.

Konkrétan tudom, hogy az enyémbe nem raktak, mert direkt úgy kértem a riasztómat, hogy húzza is fel az ablakot. Mondta az autóvillanyász srác, hogy akkor kell modul. Én mondtam, hogy szekvenciális fel-le mindkét ablak, úgyhogy józan parszti ésszel gondolkodva megoldható modul nélkül. Mondta, hogy megnézi mit lehet csinálni.

Megnézte, megoldotta, örültünk!. Biztos, hogy nem rakott modult bele, mert az többletköltséget jelentett volna nekem és az előre megbeszélt ártól nem tért el.

Link to comment
Megosztás:

Sziaztok!

Mint új Astra H tulaj, egy hét után rámtört a "hogyan-lehet-ezt-azt-beépíteni" láz, és szeretném tudni, hogy lehet BC-t H Astrába utólag építeni. Ami adott: 2004-es Enjoy, Z17DTL, CD30+TripleInfoDisplay.

Elvileg a CD30-on van ilyen funkció, tehát csak MultiInfoDisplay kellene és esetleg egy BC vezérlő. (gondolom én, az A Vecin ez ugye máshogy működött)

Előre is köszönöm a segítséget!

Yoko

81 LE ?????

TID-del szerelt?? mert ha igen, akkor igen költésges átépiteni.

Kicsit nagyon más mint a Vectra A.

asszem ilyenkor a BCM modulban lezárjáka fedélzeti számitógép utolagos programozásának a lehetőségét, és nem valószinü, hogy aszenzorok, és a kábelek is az autóban vannak.

amibe MID van, de fedélzeti nincs, csak digit klima, abban általába elő van készitve a dolog, azaz tech el átprogramozható.

Link to comment
Megosztás:

81 LE ?????

TID-del szerelt?? mert ha igen, akkor igen költésges átépiteni.

Kicsit nagyon más mint a Vectra A.

asszem ilyenkor a BCM modulban lezárjáka fedélzeti számitógép utolagos programozásának a lehetőségét, és nem valószinü, hogy aszenzorok, és a kábelek is az autóban vannak.

amibe MID van, de fedélzeti nincs, csak digit klima, abban általába elő van készitve a dolog, azaz tech el átprogramozható.

Igen, 81 Le, és TID.

Nekem végül is csak a pillanatyni és az átlagfogyasztás lenne a lényeg, a többi nem érdekes.

De ez a költséges átépítés mit takar? Mégis, mekkora összegre gondoljak?

Link to comment
Megosztás:

erre nem tudok válaszolni...

a papám most rendelt egy ugyanilyen motoros Asztrát, igaz G-t.

mik a tapasztalatod ezzel a motorral???

Nézd: nekem előtte egy C16NZ-s Vectrám volt (illetve mé most is megvan), és van a családban egy 1.6 16V G Astra is. Úgy a kettő együtt. :(

Nyomaték 2000 alatt szolídan, de 2-3000 között van csúcson a turbója, ott húz, illetve 4000 fölött van vége a dalnak. Onnét már csak pörög, de nem húz. Igaz én 2500 körül szoktam tartani mindig, úgy elég kényelmesen el lehet vele autózni.

Az 1-es és 2-es nagyon direkt áttétes, ezekben a fokozatokban gyorsul leginkább, az 5-ik elég hosszú, 3-4 átlagos.

Nos, én 2700 km-er vettem, most 3700 van benne, eddig kb 6 literrel jön ki, de ha országúton hosszú távot megyek, akkor lemegy 5 alá is. (elvileg később kevesebbet kell, hogy fogyasszon, mert még most van "bekopás" alatt a váltó és motor.

De ha már így társalgunk, akkor lenne egy kérdésem: ezt az 1.7-es blokkot is tényleg az OLASZ-ok csinálják???? Nekem ezt ma mondták bent a márkakereskedésben, de nem akarom elhinni, mert ugyanaz a furat-löket és köbcenti, mint a jóöreg Isuzunál.

A lényegen nem változtat, sőt el is tudom képzelni, mert elég sok motor közös a Fiattal. De hogy ezt is ők gyártanák??? (licenc? bérmunka?)

Na erre varrjunk gombot! :D

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.