Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

Általános műszaki problémák/kérdések


Adamka

Recommended Posts

Hát ja, meg tudod a B2 hajtása jobban lefoglal :lol: :lol:

én meg asszem eladom az omimat,szopok vele annyit hogy még soha nem látam ilyet.

mire jó a váltó utána a féltengely törik el,de a rúd közepén.anyaghiba......majdnem felgyújtottam a próbaúton. :huh:

benne van 1 valag pénzben és még használni sem tudom.

tudtam,hogy csak kék autót szabad vennem,azok még nem hagytak cserben.

Link to comment
Megosztás:

én meg asszem eladom az omimat,szopok vele annyit hogy még soha nem látam ilyet.

mire jó a váltó utána a féltengely törik el,de a rúd közepén.anyaghiba......majdnem felgyújtottam a próbaúton. :huh:

benne van 1 valag pénzben és még használni sem tudom.

tudtam,hogy csak kék autót szabad vennem,azok még nem hagytak cserben.

Tuti a gáz miatt :lol:

:lol:

Link to comment
Megosztás:

(C20NE)

A hűtővizet szeretném fagyállóra cserélni, de nem találok a hűtő alján leeresztőcsapot, és leszívni is csak egy keveset tudtam az ioncserélt vizből, mert nincs külön hűtővíztartály, hanem csak a hűtő tetején egy kupak, melyen keresztül a folyadékot lehet beletölteni.

Látok a hűtő alsó részéhez bilincselve egy gumicsövet. A hűtő leeresztésének egyetlen módja az lenne, ha ezt a bilincset kioldom, lehúzom a csövet, a víz pedig távozik?

Link to comment
Megosztás:

Pontosan.

A hűtő aljában fog maradni hűtőfolyadék (ha jól emlékszem a teljes mennyiség majd' egyharmada, olyan másfél liter), ezt teljesen leereszteni csak úgy tudod ha kiveszed a hűtőt. De hacsak nincsen teljesen elvízkövesedve a rendszer és emiatt esetleg nincs fűtésed vagy netán folyat valahol akkor szvsz teljesen szükségtelen azt a kevés maradékot is leengedni a rendszerből, nyugodtan rátöltheted az új fagyállót, nem lesz annak semmi baja. Azért a fagyállósági fokot majd ellenőrizd.

Link to comment
Megosztás:

Köszi Gabi!

Leeresztettem a vizet, ahogy mondtad, feltöltöttem fagyállóval, járattam a motort, megint töltöttem bele, amennyit csak tudtam, majd mentem vele egy kört, és újra feltöltöttem, de a fűtés még mindig nem működik. (eddig nem volt gondom vele)

Lehet, hogy még nem tudott a fűtéshez is eljutni a hűtővíz? Na majd holnap meglátom, ha megyek vele.

Szerk.:

Idő közben eljutott a hűtővíz a fűtéshez is, úgyhogy már újra működik. :huh:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
sziasztok.c20 ne omegám van tágulási tartály nélküli ,és a fütésem elég szar nem tudjátok mi lehet vele?a hütö teljesen be van takarva.

Szia!!!Mennyire melegszik fel a víz??Valszeg termosztát lesz..De érdemes megnézni a fűtés kapcsolót is...Lehet a bovden is szar ami állítja a hideg meleget!!!

Link to comment
Megosztás:

Szia!!!Mennyire melegszik fel a víz??Valszeg termosztát lesz..De érdemes megnézni a fűtés kapcsolót is...Lehet a bovden is szar ami állítja a hideg meleget!!!

sziasztok.

a viz sem akar nagyon felmenni,mentem vele autópályán 120 körül és folyamatosan a kék mezöbe volt a viz és csak lanygyos levegöt fújt.

idöközben kivettem a hütöt és a fütöradiátort kivül -belül átmostam trisóval plussz az egész rendszert.

amugy mindig fagyálló van benne.

a bovden müködik szépen nyit és zár.

Link to comment
Megosztás:

sziasztok.

a viz sem akar nagyon felmenni,mentem vele autópályán 120 körül és folyamatosan a kék mezöbe volt a viz és csak lanygyos levegöt fújt.

idöközben kivettem a hütöt és a fütöradiátort kivül -belül átmostam trisóval plussz az egész rendszert.

amugy mindig fagyálló van benne.

a bovden müködik szépen nyit és zár.

Még azt kérdezném hogy ezekbe elvileg nincs fütéscsap igaz?Csak a kis ajtó szabályozza a a hideg meleg levegöt.

Link to comment
Megosztás:

megpróbálom majd jelentkezem addig is köszi a segitséget.

Sziasztok .Elöször is minden kedves OPEL tulajdonosnak kellemes ünnepeket kivánok.

Afütéssel kapcsolatba még azt szeretném kérdezni hogy természetes e az hogy reggel beinditom az autót járatom pár percet aztán elindulok megyek pár száz métert ,és nézem hogy ami jön csö a termosztáttol a hütöhöz meleg,és leveszem a hütö sapkáját és meleg a viz a hütöbe.

nem kéne lezárni a termosztátnak a viz utját a hütö felé amig hideg?

Elöre is köszi.MACI 1.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok .Elöször is minden kedves OPEL tulajdonosnak kellemes ünnepeket kivánok.

Afütéssel kapcsolatba még azt szeretném kérdezni hogy természetes e az hogy reggel beinditom az autót járatom pár percet aztán elindulok megyek pár száz métert ,és nézem hogy ami jön csö a termosztáttol a hütöhöz meleg,és leveszem a hütö sapkáját és meleg a viz a hütöbe.

nem kéne lezárni a termosztátnak a viz utját a hütö felé amig hideg?

Elöre is köszi.MACI 1.

de le kellene.

tehát sz@r a termostat.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok.

szeretném kérdezni hogy c20ne caraván benzin -gáz (lovató)milyen gyertya hézaggal járjak vele,?

A másik kérdésem hogy a termosztát ház másik oldalán a generátor felöl van egy gomba,az volna a benzin befecskendezö högombája?

a c20ne mocit ne vágom,de én is gázozom immár 15 éve és nekem beváltak a gyári értékek.sőt a gyári gyertyák is.........

ha 2 vezetékes a gomba akkor valószínűleg az lesz.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok és Kellemes ünepeket mindenkinek..

Olyan gondom lenne hogy mikor reggel inditom az autót akkor olyan mintha nemhuzna be a bendix...amikor beindul akkor is még valami 1-2 másodpercig ilyen hülye (mintha tekerne még valami) hangot ad..bendixre gyanakszom...melegen utána megy minden rendesen ezt csak akkor csinálja mikor teljesen kihül.de ha van ötletetek akkor szivesen veszem..az auto astra f x14nz..

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.