Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok!

Szükségem lenne egy kis segitségre/tanácsra.Épp egy 2.2direct motoros Zafirát javitok,átugrott a vezérlése,ettől elment a kompresszió és nem indult.Kicseréltem a teljes vezérlés szettet,egy pöccre indult,de pár másodperc járás után átugrott újra a vezérlés,meg is állt.Mitől tud mindig elmászni?

Előre is köszi.

Link to comment
Megosztás:

a láncvezetőken megnézted? nem töröttek? az szokott eltörni, és nem vezeti a láncot...

vagy az átugrásnál a szelep megsérült, és megszorult.

több ötletem nincs.

Új az egész szett,a vezetők,fogaskerekek,minden.Úgy néztem,a feszitő nem feszit elő eléggé,ha ellentertok neki nem nyomja vissza a sint,hanem úgymarad.Normális feszitése csak akkor lenne,amikor az olajnyomás megjön,de hát addigra mindig elmászik :)

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok! Van egy 1999-es 1,6-os Zafirám. Tegnap a központizár beadta az unalmast és azóta nem tudom kinyitni az anyósülés és a két hátsó ajtót.(sem belülről sem kívülről).Valószinüleg csak egy vezeték törhetett meg az egyik ajtónál, de nem tudom kinyitni.Mit csináljak!A 20A-es bizti mindig lemegy ha kicserélem.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A középkonzolom teljesen sötét! (nem világít egy égő sem... ???)

Az auto egy Zafira 1.6 16V (2003).

Hol keressem a hibát?

A biztosítékoknál a hátsó ablaktörlőé ki van olvadna, de csak hétfőn tudom pótolni...

Gondolom nincs összefüggés a kettő között, ugye?

Please help!

Üdv

Zsolt

:o

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A középkonzolom teljesen sötét! (nem világít egy égő sem... ???)

Az auto egy Zafira 1.6 16V (2003).

Hol keressem a hibát?

A biztosítékoknál a hátsó ablaktörlőé ki van olvadna, de csak hétfőn tudom pótolni...

Gondolom nincs összefüggés a kettő között, ugye?

Please help!

Üdv

Zsolt

:o

A középkonzolt 1db izzó világítja meg, ha az kiég, az egész sötét lesz. Kicserélni úgy tudod hogy a ventilátor fokozatkapcsolót lehúzod, és mögötte meglátod az izzót. Készülj fel, jó nehezen jön le a kapcsoló. Én kombináltfogó pofái közé szoktam tenni egy darab rongyot, és azzal megfogva húzom le. A hátsó ablaktörlőhöz biztos nincs köze.

Link to comment
Megosztás:

És mindegyik Zafiránál így működik?

Csak mert G Astránál (ugye szegről-végről rokona a Zafirának) kétféle fűtésrendszer és ebből következően kétféle középkonzol (ahol a fűtés kezelőszervei vannak) is van, az egyiknél valóban úgy jön ki az izzó ahogy írtad, de a másiknál ki kell szedni az egész konzolt és hátulról lehet hozzáférni az izzóhoz. Sajna nem tudom melyik melyik, de gondoltam szólok mielőtt a cartárs tönkretenne valamit, úgyhogy meg lehet ugyan próbálkozni a középső tekerő leszedésével, de ha nagyon nem akar jönni, akkor lehet nem érdemes feszegetni... :o

Link to comment
Megosztás:

A középkonzolt 1db izzó világítja meg, ha az kiég, az egész sötét lesz. Kicserélni úgy tudod hogy a ventilátor fokozatkapcsolót lehúzod, és mögötte meglátod az izzót. Készülj fel, jó nehezen jön le a kapcsoló. Én kombináltfogó pofái közé szoktam tenni egy darab rongyot, és azzal megfogva húzom le. A hátsó ablaktörlőhöz biztos nincs köze.

Köszi a tippet!

A Leonom is így működött, mármint középső gomb ki és utána egy laposfogóra tekert leucloplast és már lehetett is a rizsszem izzóval próbálkozni...

Remélem, hogy nem a középkonzol szétszedős verzióm van....

Üdv

Link to comment
Megosztás:

És mindegyik Zafiránál így működik?

Csak mert G Astránál (ugye szegről-végről rokona a Zafirának) kétféle fűtésrendszer és ebből következően kétféle középkonzol (ahol a fűtés kezelőszervei vannak) is van, az egyiknél valóban úgy jön ki az izzó ahogy írtad, de a másiknál ki kell szedni az egész konzolt és hátulról lehet hozzáférni az izzóhoz. Sajna nem tudom melyik melyik, de gondoltam szólok mielőtt a cartárs tönkretenne valamit, úgyhogy meg lehet ugyan próbálkozni a középső tekerő leszedésével, de ha nagyon nem akar jönni, akkor lehet nem érdemes feszegetni... :o

Szegről-végről rokona, de zafirában csak egy fajta középkonzol van. Kivéve ha digit klímás :D

Link to comment
Megosztás:

Igaz, megnéztem.

Astrában van Delphi és Behr rendszerű (nem tudom melyik a problémás), Zafirában már csak Behr, amúgy teljesen azonos a G Astra fűtésszabályozójával cikkszám alapján.

Hát ma próbáltam, igaz, hogy csak kézzel, de nemigen jött le!

Jó lenne biztosan tudni, hogy merjem-e erősebben feszegetni/húzni!!!

Tudtok segíteni?

Üdv

Zsolt

:o

Link to comment
Megosztás:

Másik hülye kérdés!

Az autó 1.6 Zafira A.

A kérdésem a következő: a klímahütőn nem kellene venillátornak lennie? Mert nincs!!! :o

Amikor bekapcsolom a klímát, akkor az addig álló nagy ventillátor, ami a "normál" hűtőn van beindul!

Ez így ok, vagy átvágtak???

?????

Üdv

Zsolt

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok!

Eredetileg egy Astra G-ben gondolkodtam, de aztan rajottem, hogy hosszutavon kenyelmesebb lenne a csaladnak egy Opel Zafira B. Egy hasznalt 1.8-ast szeretnek megcsipni max. 2,5-ert.

Kettot ki is neztem a hasznaltauto.hu-n, de ugy tunik az egyikrol mar lemaradtam, mert foglaloztak (egyebkent ez lett volna, felteve, hogy a kereskedo meg nem szedte le a hirdetest: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...konyves-4187181)

A masik viszont szervizkonyv nelkuli, ami jocskan rizikosabb. Az egyik problema az, hogy nagyon keves az a 6 kep, amit a hasznaltauto.hu feltolteni engedelyez. A masik az, hogy hatarozottan kiemeli a kereskedo, hogy az auto toresmentes, de nekem a lokharitok, es kulonosen az elso, teljesen ugy tunik, mintha ujra lett volna fenyezve. Ami viszont erdekes, hogy a hasznaltauto.hu-n majdnem mindegyik szurke vagy ezustmetal Zafiran ugy tunik, mintha elutne a lokharito szine az oldalelemetol ill. a motorhaz fedeletol. Szemfenyvesztes ez, vagy mindegyik torott volt, meg az is, amit 3,5M-ert arulnak?

Errol az autorol mi a velemenyetek? http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...j_tipus-4182720

A kereskedotol kertem meg tobb kepet az auto belsejerol, az rendben is van. Varok meg tole ujabb kepeket korbe az autorol, de nem vagyok meggyozodve, hogy nem volt ez torve. Ha sikerul meggyoznie, hogy tenyleg nem egy torott autohoz megyek ki, akkor lehet, hogy elvinnem egy opel markaszervizbe atnezetni. Abban biztos vagyok, hogy 68 ezernel tobb futott, de ha 120 alatt, az meg belefer.

Erdekessegkeppen itt van egy masik, G2 minositett szervizkonyves Zafira, ennek a masodik fenykepen megint tokre elut az elso lokharito szine: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...8_enjoy-4115700

Vagy itt egy 25 ezret futott szinten szervizkonyves, ennek az elso kepen nem tetszik a lokharito... http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...8_enjoy-3743735

Akinek esetleg ezust vagy szurke metal Zafiraja van, meg tudna nezni, hogy nala is ilyen furan elut a lokharito szine? Mindegyiken rosszul esik a feny a fenykepen? Vagy ezek mind rosszul lettek ujrafenyezve?

Link to comment
Megosztás:

Üdv!

Segítsetek. Zafira B, 2006-os 1.9 CDTI (120Le) Két hete szombaton reggel nem indult. Vmi teljesen lemerítette az akksit. Kiderítettem, hogy a kesztyűtartóban lévő izzó 10W folyamatosan égett, talán az volt a gond. Megoldottam a gomb benyomását, azzal most nincs gond. Akksi feltölt, pöcc röff indul. Múlt héten kezdett lehűlni az idő, és reggelente szervízjellel indul. Kiolvasva a hibát ECN 112561. Ez most milyen szelep? következő indításnál már nem szírvízjel, hanem motor problémát jelez. Ha megyek vele pár km-t, leállítom, esetleg melegebb az idő, akkor következő indításnál pedig már tünetmentes volt eddig.

Ma reggel feleségem telefonált, hogy ismét minden karácsonyfa, és nem indul egyáltalán, mint amikor 2 hete lemerült.

Help!

Knappcsi

Link to comment
Megosztás:

Szia!

Én ezt a színeltérést a gyári prospektusban láttam először. Szerintem ez még nem jelenti egyértelműen azt, hogy törve volt. Úgyis megnézed a kiválasztott darabot személyesen.

Sajnos nálunk kiveti magából a neppertársadalom azt, aki nem tekeri vissza az órát (meg a motorvezérlőt). Ezért az utastérben kell nagyon-nagyon körülnézni: bőrkormányon a varrást, ajtón a belső kapaszkodót, lámpakapcsolót, távirányító görgetője a kormányon, kézifékkar gumirozott része (a két festett között), bicskakulcs nyomógombjai, és a kulcs tollának lötyögése. Sok autót németországból hoznak be, ami jó mert ott nagyobb arányban szervizelik, nagyságrendekkel jobbak az utak. De hátrány mert még bizonytalanabb az előélete, és legtöbbször túl vannak a 150 ekm-en.

Sok sikert a választáshoz. A döntéshez azért egy szerelőt vigyél magaddal, aki ismeri a típust. Neked sem árt, ha sok hirdetést megnézel, olyan változatot is (pl.: dízel), amit nem akarsz venni, de legalább több daradot látsz, megnézheted, hogy bizonyos elemek hogyan állnak egy gyári autóban (illesztésekre gondolok). Én annak idején a szalonban is megnézegettem egy kiállított új autót is.

Üdv: Laci

Sziasztok!

Eredetileg egy Astra G-ben gondolkodtam, de aztan rajottem, hogy hosszutavon kenyelmesebb lenne a csaladnak egy Opel Zafira B. Egy hasznalt 1.8-ast szeretnek megcsipni max. 2,5-ert.

Kettot ki is neztem a hasznaltauto.hu-n, de ugy tunik az egyikrol mar lemaradtam, mert foglaloztak (egyebkent ez lett volna, felteve, hogy a kereskedo meg nem szedte le a hirdetest: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...konyves-4187181)

A masik viszont szervizkonyv nelkuli, ami jocskan rizikosabb. Az egyik problema az, hogy nagyon keves az a 6 kep, amit a hasznaltauto.hu feltolteni engedelyez. A masik az, hogy hatarozottan kiemeli a kereskedo, hogy az auto toresmentes, de nekem a lokharitok, es kulonosen az elso, teljesen ugy tunik, mintha ujra lett volna fenyezve. Ami viszont erdekes, hogy a hasznaltauto.hu-n majdnem mindegyik szurke vagy ezustmetal Zafiran ugy tunik, mintha elutne a lokharito szine az oldalelemetol ill. a motorhaz fedeletol. Szemfenyvesztes ez, vagy mindegyik torott volt, meg az is, amit 3,5M-ert arulnak?

Errol az autorol mi a velemenyetek? http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...j_tipus-4182720

A kereskedotol kertem meg tobb kepet az auto belsejerol, az rendben is van. Varok meg tole ujabb kepeket korbe az autorol, de nem vagyok meggyozodve, hogy nem volt ez torve. Ha sikerul meggyoznie, hogy tenyleg nem egy torott autohoz megyek ki, akkor lehet, hogy elvinnem egy opel markaszervizbe atnezetni. Abban biztos vagyok, hogy 68 ezernel tobb futott, de ha 120 alatt, az meg belefer.

Erdekessegkeppen itt van egy masik, G2 minositett szervizkonyves Zafira, ennek a masodik fenykepen megint tokre elut az elso lokharito szine: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...8_enjoy-4115700

Vagy itt egy 25 ezret futott szinten szervizkonyves, ennek az elso kepen nem tetszik a lokharito... http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...8_enjoy-3743735

Akinek esetleg ezust vagy szurke metal Zafiraja van, meg tudna nezni, hogy nala is ilyen furan elut a lokharito szine? Mindegyiken rosszul esik a feny a fenykepen? Vagy ezek mind rosszul lettek ujrafenyezve?

Link to comment
Megosztás:

Sok sikert a választáshoz. A döntéshez azért egy szerelőt vigyél magaddal, aki ismeri a típust. Neked sem árt, ha sok hirdetést megnézel, olyan változatot is (pl.: dízel), amit nem akarsz venni, de legalább több daradot látsz, megnézheted, hogy bizonyos elemek hogyan állnak egy gyári autóban (illesztésekre gondolok). Én annak idején a szalonban is megnézegettem egy kiállított új autót is.

Koszi a tippeket. Szerelo mindenfelekeppen megnezi, megbeszeltem az eladoval, hogy elvisszuk egy kozeli hivatalos opel markaszervizbe, ahol lehetoseg szerint ki fog jonni, ha gaz lenne a kocsival.

Ettol a torestol tartok a legjobban, de megneztem angol Vauxhall forumokat, es tenyleg sok helyen latom, hogy gyartosorrol legordult kocsiknal is van, hogy elter a lokharito szine egy picit. Az egy dolog, hogy nem szep, de ha ez valoban nem feltetlen jelent torest, annak en nagyon orulnek.

Link to comment
Megosztás:

Megneztem az autot... Hat, nem sokat tevedtem mar a kepek alapjan sem. A kereskedo termeszetesen mindent tagadott, es mint utolag kiderult, abbol az "ebben a hirdetesben minden allitas valos" mar maga is hazugsag volt, nem beszelve a tobbirol.

Az auto nyilvanvaloan nem 68500 km-t futott, erre szamitottam. A forgalmiban levo ceget (mert cegesauto volt, es ezt sem mondta el telefonon a kereskedo) felhivtam, ahol par kort kellett futnom, mire sikerult elerni valakit, aki az autobeszerzesekkel es eladasokkal foglalkozik. Az autot 3 evesen 180 ezer km-el adtak el, egy meg nem adott elsobbseg miatt a jobb eleje torve volt. A motorhazteto nem serult, de a jobb elso lampa es a lokharito cserelve lett. Ezt a helyszinen megnezve is lattam, mert a lampa mellett a kaszni illesztesek 2-3 mm-t eltertek, es a lampa is parasodott. A lokharito szinelterese ebbol meg mar nyilvanvalo. A kereskedo persze mindenre magyarazatot adott: motormosas kozben hatulrol viz ment a lampaba es attol parasodik. Az illesztesek azert nem stimmelek, mert egocseret mar csak ugy lehet csinalni, hogy az egesz lampat ki kell szerelni. Ja, persze.

De ami a leggazabb, hogy a hirdetesben szereplo extrak, ami miatt szamomra vonzo volt ez az auto (mivel Enjoy-nak nem alapfelszereltsege) a hutheto kesztyutarto es a hatso elektromos ablak. Tippelhettek, hogy ezek benne voltak-e.

Szervizkonyve nem volt az autonak, legalabbis a kereskedo ezt allitotta. Egy ceges autonal ez nekem nagyon gyanus volt, ugyhogy erre is rakerdeztem: termeszetesen van/volt neki, csak a kereskedo nyilvan "elvesztette", hogy nehogy 180 ezret kelljen az oraba irni. Egyebkent annyiban jo, hogy az auto belseje szep es megkimelt (a kormany borozese es a kormany elejen levo hangeroallito, stb. kezeloszervek viszont elegge kopottak, nyilvan a sok km miatt), es legalabb vegig markaszervizben volt szervizelve, meg ha "el is veszett" szegenynek a szervizkonyve.

Szoval ennyi hazugsag utan en letettem errol az autorol, es lehet, hogy a Zafirarol is.

Csak azert irtam ezt le, hatha mas is megnezne ezt az autot, legalabb tudja pontosan mit vesz meg.

Ja, egyebkent errol az autorol van szo a Fabian Autoudvarban: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...j_tipus-4182720

A biztonsag kedveert feltettem egy "figyelmezteto" hirdetest is a hasznaltauto.hu-ra, nehogy mas is feleslegesen megtegyen negy-otszaz km-t: http://www.hasznaltauto.hu/auto/opel/zafir...felaron-4341160

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Azért én kíváncsi lennék, hogy milyet veszel.

Én is tervezek a jövő nyáron venni egyet, mert az 1 éve vásárolt G astrám hirtelen kicsi lett hátul...:lol:

Én 1,8-as benzinesbe, vagy 1,9 CDTI-be gondolkodom. Nem nagy lóerősben, de pénztárcakímélő fogyasztással.

Üdv

Pitecus

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
Ha bekened sárral attól nem javul meg... :lol: Ötletek:

1., A műszerfal fényerőszabályzó potija véletlenül nincs letekerve? Ha nincs akkor:

2., Ki kell szedni a középkonzolt majd abból a kijelzőt, aztán izzót kell cserélni benne.

Ez így igaz de kiegészíteném

A kijelzőben több izzó is lakozik, tehát kicsi az esélye az egyszerre kiégésnek, de ha szét kell szedni, fel lehet készülni! gyakorlatilag már a tűzfalat láttam belűről mikor a kijelzőhöz fértem.

Link to comment
Megosztás:

Hali!

Nem a középkonzollal ( vagy mifene?) van a gond, hanem csak a kijelzővel.Poti nincs letekerve.

Gondoltam ilyenre, hogy bizti...na de melyik???!!! Nem akarom húzogatni, nyomkodni az összeset, mert egyszer a már a rádió-kóddal megjártam.Még mindig egyszerűbb lenne, mint a nagykalapáccsal nekiesni...(Sarat nem tudok rákenni, le van fagyva, és ráadásul most még a hó is ráesett... :lol: )

Figyelmeztetlek benneteket, egy igazi la-j-ikussal van dolgotok!!!

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.