Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem.

Első soron honnan tudnék letölteni egy (99-06) zafira a 2.2 dti magyar nyelvű kézikönyvet? vagy esetleg tudnátok linkelni?

Másodszor a mid kijelző kicsit hiányos. Egy olyat honnan tudnék beszerezni?

És komplett kormány légzsákkal együtt is kellene persze nem kopott.

Tudnátok segíteni? A segítségért előre is köszi! :)

Nemrég találtam:

http://www.tdipower.hu/kijelzo.html

:)

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok,

Kis segítségre lenne szükségem: pár hónapja vásároltam egy Zafirát A-t (2.0 dti) Németországból. Az autó gyári xenon fényszórókkal rendelkezik(2004-es), sajnos a bal oldali lámpával valami nem stimmel. A műszerfalon a visszajelző lámpa világít, a Szaki szerint elvileg nem tudja belőni a motor a lámpa világításának a szögét, s így egy kicsit felfele világít.

Van arról tudomásotok, h valaki szerel-e ilyen lámpatestet, vagy ebből tényleg újat kell venni (130.000 FT)? A lámpa amúgy világít, nincs vele más gondom. :)

Előre is köszi a segítséget!

üdv

Valószínűleg a lámpa állító motor halt be, keress bontottan működőképest. Keress rá a neten, van néhány bontó ahol árulnak.

Link to comment
Megosztás:

  • 4 weeks later...

Sziasztok!

Óriási problémám van, amire egyelőre senki nem tudja a megoldást. 2003-as 2.2 DTi Zafira, 200 ezer km-rel. % éve van nálam, bejártam fél európát vele, soha semmi gond. Két héttel ezelőtt állt két napot, majd nem tudtam elindítani. Bikázni kellett, akkor kb, 10-re elindult, 5 perc múlva leállt. Újabb bikázás, mentem vele kb 20 km-t, semmi gond. Utána két napig folyamatosan indult. Most a szervízben van, kicserélték az üzemanyagszűrőt, új akksi van benne (Bosch Silver). Mai nap a hiba: állás után hidegen elsőre indul. Másodikra indul. Harmadikra már nehezebben, de indul, negyedik alkalom ugyanaz, ötödikre már egyáltalán nem indul, csak teker. Alapjárata egyenletes, ha már megy, akkor szépen megy. Már a szerelők sem tudják, mi lehet a gondja. Csak találgatunk, de már kezd sokba kerülni. Kérlek benneteket, valami ötletet mondjatok, mi lehet a gond!!! Előre is köszönöm!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Óriási problémám van, amire egyelőre senki nem tudja a megoldást. 2003-as 2.2 DTi Zafira, 200 ezer km-rel. % éve van nálam, bejártam fél európát vele, soha semmi gond. Két héttel ezelőtt állt két napot, majd nem tudtam elindítani. Bikázni kellett, akkor kb, 10-re elindult, 5 perc múlva leállt. Újabb bikázás, mentem vele kb 20 km-t, semmi gond. Utána két napig folyamatosan indult. Most a szervízben van, kicserélték az üzemanyagszűrőt, új akksi van benne (Bosch Silver). Mai nap a hiba: állás után hidegen elsőre indul. Másodikra indul. Harmadikra már nehezebben, de indul, negyedik alkalom ugyanaz, ötödikre már egyáltalán nem indul, csak teker. Alapjárata egyenletes, ha már megy, akkor szépen megy. Már a szerelők sem tudják, mi lehet a gondja. Csak találgatunk, de már kezd sokba kerülni. Kérlek benneteket, valami ötletet mondjatok, mi lehet a gond!!! Előre is köszönöm!

Adagolós - nem Opelszervízes :P - látta már?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Kettő kérdésem lenne.

Az egyik az alvázszámból ki lehet olvasni a váltó tipusát ha igen akkor hogyan ?

A másik a fedélzeti számítógép a zafirámban pontatlanul számolja az átlagfogyasztást ezáltal a megtehető kilométert is rosszul számolja ki , be tudják ezt állítani esetleg valahol volt már valakinek ilyen irányú tapasztalata?

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

új vagyok, gondoltam, beköszönök és kérdezek egy-két ostobaságot.

Autókhoz totál zokni vagyok, még nincs jogosítványom, de már folyamatban.

Kb. 3 hónapja vettem egy 2003-as Zafirát, 1.8-as benzines. Az asszony hajtja, amíg fel nem gyúrom magam a feladathoz. Tetszik, szép a maga lamantin módján, kényelmes, elvisz A-ból B-be. Hülye voltam (1.1M volt a vételár meg 620 ezer a javítás, kábé a fél autót kicserélték), de nem igazán bánom.

Hétfőn megyek vele megint szervizbe, a következő problémákat írtam össze:

- motor 4000-es fordulatnál nem pörög feljebb

- olajszintre panaszkodik, pedig van benne elég olaj (“check oil level”, de a lámpa nem ég)

- katalizátor figyelmeztető lámpája jelez

- menetstabilizátor figyelmeztető lámpája jelez

- 2-es fokozatot nehéz kapcsolni

- bal hátsó ajtót nem nyitja-zárja a központi zár

Van egy olyan sejtésem, hogy az első 4 probléma valahogy összefügg...

Tudnátok esetleg valami hasznosat mondani ezekről a bajokról?

Mit tehetek, hogy ne kelljen eladnom az egyik vesémet, és mégis tip-top legyen az autó?

köszönettel,

Krtek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok,

.

.

.

- motor 4000-es fordulatnál nem pörög feljebb

- olajszintre panaszkodik, pedig van benne elég olaj (“check oil level”, de a lámpa nem ég)

- katalizátor figyelmeztető lámpája jelez

- menetstabilizátor figyelmeztető lámpája jelez

- 2-es fokozatot nehéz kapcsolni

- bal hátsó ajtót nem nyitja-zárja a központi zár

1. - Valószínű a vezérműtengely jeladó hiba. Utángyártottat nem érdemes venni -

2. - Vezeték szakadás, jeladó hibája, vagy a jeladó koszos, esetleg az olaj már nagyon elhasználódott...

3. - Mire gondolsz? a check engine lámpára? Az sok mindent jelezhet - ki kell olvastatni. - lehet köze a vez tengely hibának, mert a motor "vészüzembe" kapcsol.

4. - Kiolvasás után okosabb az ember itt is, lehet jeladó hiba is. ABS működik? Ha nem, akkor megnézni az ABS jeladókat, vezetékeket első körben. Ha jól sejtem az adja a jelet az ESP-nek is.

5. - Rudazat, szinkrongyűrű vagy a váltó :)

6. - típushiba, az ajtó és B oszlop átvezetésénél megtörik a vezeték, ha nem volt( túl sokszor) javítva, akkor forrasztás segít. Zafira B-nél van vmi javító kit is hozzá, gondolom A-hoz is.

Ha eljutsz egy szervizbe, és kiolvastatod a hibákat, okosabbak leszünk.

Azért kíváncsi vagyok miket dob majd ki.

Link to comment
Megosztás:

Szia Gabo,

kösz a válaszokat!

Szervizben van az autó, most hívtak fel, hogy nem találták még meg a hibák okát, és tovább keresgélnek.

Ez nekem azt jelenti, hogy a próbaút és a hibakód-olvasás nem segített.

A szervizes elismerően nézett a hibalistára, és azt mondta, hogy erre ő is kíváncsi lesz... :)

A két égő ikon:

1239445.1109.jpg1239452.1109.jpg

ABS működik, egy haverom próbált vészfékezni, éreztük az ABS remegését.

Olajat töltöttünk bele, 6 decit evett meg 3000 km-en, a szervizes szerint ez normális fogyás. 120 km múlva megjelent a "check oil level"...

Folyt.köv.

krtek

Link to comment
Megosztás:

Szia Gabo,

kösz a válaszokat!

Szervizben van az autó, most hívtak fel, hogy nem találták még meg a hibák okát, és tovább keresgélnek.

Ez nekem azt jelenti, hogy a próbaút és a hibakód-olvasás nem segített.

A szervizes elismerően nézett a hibalistára, és azt mondta, hogy erre ő is kíváncsi lesz... :)

A két égő ikon:

1239445.1109.jpg1239452.1109.jpg

ABS működik, egy haverom próbált vészfékezni, éreztük az ABS remegését.

Olajat töltöttünk bele, 6 decit evett meg 3000 km-en, a szervizes szerint ez normális fogyás. 120 km múlva megjelent a "check oil level"...

Folyt.köv.

krtek

Az az Engine check, ha elolvasod a "kezelési utasítást" azt írja, hogy a keverékképzéssel és környezetvédelmi szarokkal való összefüggésben jelenhet meg - mondjuk ne ismerem az A Zafit, hogy van-e benne autócska villáskulccsal ikon, de ez jelenhet meg vezérmű tengely jeladó hibától kezdve, lambdaszonda, stb stb... Az elég érdekes, hogy kiolvasásra nem mond semmit, mert ha van check engine, van hibakód is. Hova vitted szervizbe, ha szabad tudnom? Ugyanis, ha "csak" Bosch cuccal nézik meg, olyan zöldségeket tud írni - fordítási hibák - hogy az vmi félelmetes. Sajnos vagy befektetsz egy Opelszerviz -eredeti OBD kiolvasásba, vagy keresel olyat aki a szar fordításokat is érti.

Pl nekem twinport szelep hibára vmi csavarmenteses szelep hiba jött ki a Speedy-nél - ők is univerzális bosch cuccot használnak - majd az opelnél kidobta a frankó elnevezést. Bár elég ha hibakódokat kiírod, TIS-ban meg lehet nézni mi mit jelent.

Én örülnék ha 3000 alatt enne 6 deci olajat - jelenleg 1000 / 1-1,2 liter az átlagom :D 250ezer - 16XEP - tök normális :D Azért érdemes ám ránézni arra az olajra, mondjuk üzemmeleg motornál rögtön leállítás után. Ha vársz 10 percet, már lecsorog az olaj, és simán minimum felett van.

Ha ABS dolgozik, és ESP nem, nos - marad a hibaolvasás. Az lett volna az ötletem, hogy a jeladók szarok és az a baj, bár...

Link to comment
Megosztás:

Szia Gabo,

hívtak a szervizből, szép nagy kupac probléma van, mindenféle szenzorok lekókadtak, tételes listám még nincs (elsorolták, de nem bírtam megjegyezni).

Van autócska villáskulccsal, így fest: 1239442.1109.jpg Nem világított még eddig.

Nem tudom, hogy milyen műszerrel olvasnak ki, majd megkérdezem.

Eddigi szervizek:

0) Vásárlás előtti átvizsgálás: Fix Autószerviz XIX. Üllői út (nem találták meg az összes bajt, szerintem nem voltak elég alaposak)

1) Vásárlás után nagyjavítás: Edi-Car IX. Hadak útja (nekem szimpatikus volt, igyekezett nagyon, sokat magyarázott meg elmutogatott mindent a szétszerelt kocsin - nem hibáztatom, csak felteszem, hogy nincs mindennel felszerelve és nem specializálódott Opelekre). Neki Bosch KTS műszere van, megkérdeztem.

2) Mostani szerviz: SDS XV. Szerencs u. (eddig ők is normálisnak tűnnek)

Ha SDS-ék rendesen teszik a dolgukat, akkor maradhatok náluk, de ha valakinek van jobb ötlete, hogy a jövőben hová hordjam a Zafit, azt is megköszönöm.

Kicsit szomorú vagyok, hogy az összes karbantartás költsége erősen közelíti az autó vételárát így 3 hónap után. A "Hogyan ne vegyünk autót?" c. oktatófilmben lehetnék én a főszereplő :)

Majd felteszem a hibalistát / cserélt alkatrészek listáját, hátha érdekes valamilyen szempontból, pl. mások megnyugodhatnak, hogy hozzám képest nem is lúzerek.

üdv

krtek

Link to comment
Megosztás:

Szia Gabo,

hívtak a szervizből, szép nagy kupac probléma van, mindenféle szenzorok lekókadtak, tételes listám még nincs (elsorolták, de nem bírtam megjegyezni).

Van autócska villáskulccsal, így fest: 1239442.1109.jpg Nem világított még eddig.

Nem tudom, hogy milyen műszerrel olvasnak ki, majd megkérdezem.

Eddigi szervizek:

0) Vásárlás előtti átvizsgálás: Fix Autószerviz XIX. Üllői út (nem találták meg az összes bajt, szerintem nem voltak elég alaposak)

1) Vásárlás után nagyjavítás: Edi-Car IX. Hadak útja (nekem szimpatikus volt, igyekezett nagyon, sokat magyarázott meg elmutogatott mindent a szétszerelt kocsin - nem hibáztatom, csak felteszem, hogy nincs mindennel felszerelve és nem specializálódott Opelekre). Neki Bosch KTS műszere van, megkérdeztem.

2) Mostani szerviz: SDS XV. Szerencs u. (eddig ők is normálisnak tűnnek)

Ha SDS-ék rendesen teszik a dolgukat, akkor maradhatok náluk, de ha valakinek van jobb ötlete, hogy a jövőben hová hordjam a Zafit, azt is megköszönöm.

Kicsit szomorú vagyok, hogy az összes karbantartás költsége erősen közelíti az autó vételárát így 3 hónap után. A "Hogyan ne vegyünk autót?" c. oktatófilmben lehetnék én a főszereplő :)

Majd felteszem a hibalistát / cserélt alkatrészek listáját, hátha érdekes valamilyen szempontból, pl. mások megnyugodhatnak, hogy hozzám képest nem is lúzerek.

üdv

krtek

Hát én már csak Patyi Laciban bízom :D

Hát rendesen belenyúltál, azt látom... Azért kéne egy rendes opeles helyen kiolvastatni, hogy lássuk mit ír, nem ott kell szereltetni. De ha "összehaverkodsz" srácokkal, azok tudnak segíteni, mert azért egy olyan ember aranyat ér, aki nap mint nap lát ilyeneket....

A hibalistát oszd meg, aztán meglátjuk mi ami szar, i ami kamuhiba :D

Link to comment
Megosztás:

Helló,

Felhívtam az 1-es szervizt, hogy adja meg a beépített alkatrészek listáját, mert a 2-es szerviz kérte (gyártó-típuskód szinten). Az 1-es szerviz megkereste a munkalapot, és felhívta a figyelmemet arra, hogy az általa beépített alkatrészekre van garancia, de csak akkor, ha nem bontják meg máshol a kocsit. (Szerintem ez szép dolog tőlük, hogy nem hagyják, hogy 2x fizessek ki valamit.)

Állítólag ez úgy megy, hogy a hibás alkatrészt az alkatrész-kereskedő szakértőjének jelenlétében kicseréli, és ha tényleg az adott alkatrész a hibás, akkor a kereskedő megtéríti a szervizes munkadíját is (és persze ad másik alkatrészt).

Így felhívtam a 2-es szervizt és kértem, hogy még ne boncolják fel az autót, mert mennénk egy ilyen garanciális kört az 1-es szervizben.

Most van egy listám a 2-es szervizből, hogy szerintük mi rossz, meg egy listám az 1-es szervizből, hogy szerinte mi lett kicserélve.

1-es szerviz által cserélt dolgok:

hátsó spirálrugó 2 db
első toronycsapágy 2 db
kuplung szett kinyomócsapággyal
főtengelyszimmering
hátsó lengéscsillapító 2 db
hátsó kipufogó dob
középső kipufogó dob
első kipufogó cső flexis
diffi szimmering
hátsó fékbetét garnitúra
rendszám izzó 2 db
JE fényszóró kis izzó
holtpont jeladó

(ebben nincsenek benne a szűrők, olajok, segédanyagok, meg a vezérlés szett, amit amúgy is cseréltem volna)

2-es szerviz által közölt tételek:

első féktárcsák és betétek

vezérmű tengelyek szimmeringjei

hátsó főtengely szimmering ellenőrzése és cseréje

vezérmű tengely jeladó hiba feltárás, jeladó; vezérlő egység vagy vezérlés (itt megadtak egy összeget, és aláírták, hogy "ha a jeladó a hibás")

motorolaj szintjelző csere

itt is vannak egyéb kisebb dolgok még, de nagyjából ez a lényeg. Van egy megjegyzés még, hogyaszongya: "Kérésére nem bontottuk meg az autót, így a hibafeltárás nem teljes körű."

Több kérdés is felmerült:

- miért akarja tudni a 2-es szerviz, hogy az 1-es pontosan mit épített be? (felteszem, hogy ha a szervizben tudnák, hogy valamelyik utángyártott alkatrész vállalhatatlan minőségű, akkor azt a kereskedő még náluk is jobban tudná, hiszen neki mindenki szól, és nem is árulná, mert a garanciális problémák miatt nem érné meg neki)

- honnan tudja az 1-es szerviz, hogy a javítás óta megbontották-e a kocsit vagy sem?

- mi van akkor, ha kijön a szakértő, kiszerelik a valamit az autóból, és kiderül, hogy nem is az adott alkatrész a hibás? (hanem mondjuk egy másik alkatrész, vagy a beépítés során a szervizes benézett valamit)

- mi van akkor, ha az 1-es szerviz azt állítja a valamiről, hogy jó, a 2-es meg azt, hogy nem jó?

- a "hátsó főtengely szimering ellenőrzése és cseréje" az egyik tétel, amit már az 1-es szerviz elvileg megoldott. Itt mintha maszatolás lenne az "ellenőrzés"; már megállapították, hogy folyik, akkor mit kell még ellenőrizni?

- "vezérmű tengely jeladó hiba feltárás, jeladó; vezérlő egység vagy vezérlés" - ez is maszatolásnak tűnik, nem igazodok ki ezen a mondaton...

- "motorolaj szintjelző csere": a "check oil level" üzenetre mondta egy eléggé autós ismerősöm, hogy ez lehet az olajpumpa hibája, vagy azok a járatok tömődtek el a motorban, amikben az olaj közlekedik erre-arra. Érdekes, hogy ebben meg nincs bizonytalankodás, vajon miért? Hülyeséget mondott az ismerősöm, vagy ez valami ismert típushiba?

Mit gondoltok, mi itt a kamu, és mi a korrekt?

üdv

krtek

Link to comment
Megosztás:

hátsó főtengely szimmering ellenőrzése és cseréje

vezérmű tengelyek szimmeringjei -

Ha a főtengely kopott, és nem tettek rá gyűrűt, akkor folyhat ugyanúgy. Sajna sokszor akarnak az embernek spórolni 3-7 ezer forintot, aztán mehet vissza -jó esetben gariban cserére. De van hogy még egyszer kifizettetik a dolgot... http://alkatreszkereses.hu/tengely-javito-persely

vezérmű tengely jeladó hiba feltárás, jeladó; vezérlő egység vagy vezérlés (itt megadtak egy összeget, és aláírták, hogy "ha a jeladó a hibás")

Az esetek nagy részében a jeladó a hibás, azért nem enged 4000 főlé pörögni, mert vészüzemben van a motor. Sajnos az utángyártottat nem nagyon ajánlják - én Omegán égettem meg vele magam, szerencsére gariban beszámolták később az új gyáriaba.

motorolaj szintjelző csere

Ha zavar cseréltesd ki, ez csak egy kényelmi funkció. Bár megjegyzem, néha a pucolás is segíthet, de ahhoz olajteknő le, akkor új tömítés alá stb, és ha nem jó akkor még egyszer el kell játszani. Szal vagy nem zavar, vagy cseréled újra.

Több kérdés is felmerült:

- miért akarja tudni a 2-es szerviz, hogy az 1-es pontosan mit épített be? (felteszem, hogy ha a szervizben tudnák, hogy valamelyik utángyártott alkatrész vállalhatatlan minőségű, akkor azt a kereskedő még náluk is jobban tudná, hiszen neki mindenki szól, és nem is árulná, mert a garanciális problémák miatt nem érné meg neki)

Nem, sztem csak szimplán tudni akarják mi lett megbontva, mi az ami amúgy még belefér a hiba, mert most lett cserélve :P...

- honnan tudja az 1-es szerviz, hogy a javítás óta megbontották-e a kocsit vagy sem?

Jó kérdés, de feltalálták már a menet stb ragasztót is :) azért pl egy gyártótól rendel cuccot, majd egy totál másmilyen van beépítve azért az feltűnő sztem :D

- mi van akkor, ha kijön a szakértő, kiszerelik a valamit az autóból, és kiderül, hogy nem is az adott alkatrész a hibás? (hanem mondjuk egy másik alkatrész, vagy a beépítés során a szervizes benézett valamit)

Ha beépítési garanciás, akkor a beszerelés miatti hiba is őket terheli. pl fordítva tette be a szimmeringet, akkor a szervíz állja az újat - ha a szimmering szar, akkor a szimmering gyártója, ennyi.

- mi van akkor, ha az 1-es szerviz azt állítja a valamiről, hogy jó, a 2-es meg azt, hogy nem jó?

Patthelyzet, kell egy 3. vélemény

- a "hátsó főtengely szimering ellenőrzése és cseréje" az egyik tétel, amit már az 1-es szerviz elvileg megoldott. Itt mintha maszatolás lenne az "ellenőrzés"; már megállapították, hogy folyik, akkor mit kell még ellenőrizni?

Hogy mi az oka a folyásnak. Szarul berakott gyűrű, vagy a gyűrű, vagy a fent linkelt persely hiánya...

- "vezérmű tengely jeladó hiba feltárás, jeladó; vezérlő egység vagy vezérlés" - ez is maszatolásnak tűnik, nem igazodok ki ezen a mondaton...

Kicseréli a jeladót, hiba marad, akkor lép tovább, addig a kocsi nála van, hisz a hibát nem hárította el, de közben meg fizetsz :P...

- "motorolaj szintjelző csere": a "check oil level" üzenetre mondta egy eléggé autós ismerősöm, hogy ez lehet az olajpumpa hibája, vagy azok a járatok tömődtek el a motorban, amikben az olaj közlekedik erre-arra. Érdekes, hogy ebben meg nincs bizonytalankodás, vajon miért? Hülyeséget mondott az ismerősöm, vagy ez valami ismert típushiba?

A visszafolyó járatok elkokszolodása okozhatja, hogy lassabban folyik vissza az olaj, és menet közben kiírja, hogy alacsony az olajszint, de mondjuk 10 perc múlva, ha megnézed, akkor jó. Na akkor az, de ha van alacsony olajszint jelzés, megállsz, kipattansz és mondjuk min félig van a pálca, akkor biza jeladó. ondjuk azt nem vágom mitől lenne olajpumpa hiba, mert köze nincs a nyomáshoz, viszkozitás(indukciós ellenállás) alapon dolgozik - ezért van az, hogy használt olajnál is jelezhet.

Link to comment
Megosztás:

Helló

Az 1-es szerviz végignézte az autót meg a 2-es szerviz listáját, és ezt mondta:

- egyértelműen a vezérlés a rossz, emiatt égnek a kontroll-lámpák és van időnként vészüzemmódban az autó (ha a jeladó lenne rossz, akkor az mindig rossz lenne)

- a szimmeringeknek semmi bajuk, a szelepfedél-tömítés rossz, és onnan szivárog le az olaj kétoldalt, ezt nézhették be a másik szervizben

- első fékeknek semmi baja, fékolajat se kell cserélni

1-es szerviz megnyerte a meccset, vihetik vizsgára az autót meg kicserélhetik a tömítést. Aztán adnak egy elérhetőséget egy ismerős autóvillamossági szakihoz, aki megoldja a vezérlés-ajtó-kulcs problémahármast. Igy nem kell egy talicska pénzt kifizetnem fölöslegesen. A 2-es szervizzel meg nincs már dolgom.

Úgy néz ki, megúsztam egy kb. 250 ezres lehúzást, hálás köszönet az 1-es szerviznek.

Folyt.köv.

krtek

Link to comment
Megosztás:

Helló

Az 1-es szerviz végignézte az autót meg a 2-es szerviz listáját, és ezt mondta:

- egyértelműen a vezérlés a rossz, emiatt égnek a kontroll-lámpák és van időnként vészüzemmódban az autó (ha a jeladó lenne rossz, akkor az mindig rossz lenne)

- a szimmeringeknek semmi bajuk, a szelepfedél-tömítés rossz, és onnan szivárog le az olaj kétoldalt, ezt nézhették be a másik szervizben

- első fékeknek semmi baja, fékolajat se kell cserélni

1-es szerviz megnyerte a meccset, vihetik vizsgára az autót meg kicserélhetik a tömítést. Aztán adnak egy elérhetőséget egy ismerős autóvillamossági szakihoz, aki megoldja a vezérlés-ajtó-kulcs problémahármast. Igy nem kell egy talicska pénzt kifizetnem fölöslegesen. A 2-es szervizzel meg nincs már dolgom.

Úgy néz ki, megúsztam egy kb. 250 ezres lehúzást, hálás köszönet az 1-es szerviznek.

Folyt.köv.

krtek

Ezt az infót elfelejtetted közölni... azt írtad nem megy 4000 felé és világít a lámpa, azt nem, hogy néha "megjavul" ettől még mondjuk akkor is jeladóra tippeltem volna, mert 1. a legolcsóbb cucc 2. csinálj ilyet, hogy hol jó hol nem. Nekem gyakorlatilag minden 2. indításra volt szar - az utángyártott új, amit lecseréltem gyárira. Izé, ha a vezérlés van elrakva az szerelő probléma, nem műszarész dolog... - na mégegyszer beleszerkesztek - a vezérlést arra értik, hogy a fedkompi? akkor a 250 olcsó lett volna.... mik a hibakódok?

Visszaolvastam egy kicsit.... azért nekem fura, hogy szelepfedél folyást benéznének - akkor tényleg szar hely, vagy - hogy beléd rakjam az ideget - tényleg szar a főtengely szimmering, mert nem tettek alá perselyt, és most csökkentik a költségeket... légy ott, mikor csinálják...

Link to comment
Megosztás:

Helló,

köszi, huh, kezdek végleg belezavarodni...

Ezt az infót (hogy néha megjavul) azért nem közöltem, mert nem tudtam, illetve nem vettük észre, hogy valaha is megjavult volna. A szervizes mondta, hogy ha kitörli a hibatárolót, akkor egy darabig jó, aztán valószínűleg kap egy olyan jelet a "vezérlés", amit nem tud értelmezni, és emiatt megint vészüzemmódra kapcsol. Nem tudom, hogy a "vezérlés" ugyanaz-e mint a fedélzeti komputer, úgy sejtem, hogy "vezérlés" alatt a motorvezérlő elektronikát értik:

http://partsman.hu/wp-content/uploads/2012/04/opel_zafira_1.8_16V_motorvezerlo_elektronika_Z18XE_siemens.jpg

a fedélzeti komputer meg az a kijelzővel rendelkező döböz a műszerfal közepén:

http://www.carstyling.hu/pic/galeri/509_1.jpg

valamint hogy az előbbi minden Opelben van, az utóbbi meg csak a szerencsésebbjében. (és úgy látom, hogy kb. 50 ezer egy utángyártott darab)

Még mindig fogalmatlan vagyok, kéne már egy jó ábra, ahol mindez érthetően le van rajzolva.

A hibakódokat nem árulták el, majd megkérdezem.

Mindenesetre az 1. szerviz csak a szelepfedél-folyást oldja most meg, meg vizsgáztat, utána megyünk az Autóvillamossági Szakemberhez. Addigra remélem már szabadságon leszek, úgyhogy rászánhatok egy napot, hogy odaüljek egy sámlira egy marék papírral és mindent elmagyaráztassak magamnak.

Az olajfolyást állítólag könnyű volt benézni, mert mocskos arrafelé minden, de majd letakaríttatom, és akkor jobban lehet látni az újonnan jelentkező folyásokat.

kezdek reménykedni, hogy jó lesz a vége

köszi a segítséget, majd jelentkezem

krtek

Link to comment
Megosztás:

Helló,

köszi, huh, kezdek végleg belezavarodni...

Ezt az infót (hogy néha megjavul) azért nem közöltem, mert nem tudtam, illetve nem vettük észre, hogy valaha is megjavult volna. A szervizes mondta, hogy ha kitörli a hibatárolót, akkor egy darabig jó, aztán valószínűleg kap egy olyan jelet a "vezérlés", amit nem tud értelmezni, és emiatt megint vészüzemmódra kapcsol. Nem tudom, hogy a "vezérlés" ugyanaz-e mint a fedélzeti komputer, úgy sejtem, hogy "vezérlés" alatt a motorvezérlő elektronikát értik:

http://partsman.hu/wp-content/uploads/2012/04/opel_zafira_1.8_16V_motorvezerlo_elektronika_Z18XE_siemens.jpg

a fedélzeti komputer meg az a kijelzővel rendelkező döböz a műszerfal közepén:

http://www.carstyling.hu/pic/galeri/509_1.jpg

valamint hogy az előbbi minden Opelben van, az utóbbi meg csak a szerencsésebbjében. (és úgy látom, hogy kb. 50 ezer egy utángyártott darab)

Még mindig fogalmatlan vagyok, kéne már egy jó ábra, ahol mindez érthetően le van rajzolva.

A hibakódokat nem árulták el, majd megkérdezem.

Mindenesetre az 1. szerviz csak a szelepfedél-folyást oldja most meg, meg vizsgáztat, utána megyünk az Autóvillamossági Szakemberhez. Addigra remélem már szabadságon leszek, úgyhogy rászánhatok egy napot, hogy odaüljek egy sámlira egy marék papírral és mindent elmagyaráztassak magamnak.

Az olajfolyást állítólag könnyű volt benézni, mert mocskos arrafelé minden, de majd letakaríttatom, és akkor jobban lehet látni az újonnan jelentkező folyásokat.

kezdek reménykedni, hogy jó lesz a vége

köszi a segítséget, majd jelentkezem

krtek

Jó igazad, van, rosszul fogalmaztam. Nekem a vezérlés, a vezérműszíj, vagy lánc és hozzátartozó hóbelebanc. A fed kompi meg valóban az utastájékoztató rendszer - nekem. Szóval ha valóban motorvezérlő elektronika a gáz, nos 1. kezdj el gyűjteni . 2. tisztességes helyen engine checkes lámpával nem megy át vizsgán... A hogy kitörli és jó, attól még lehet ez is az is stb... Ezért találták ki a hibakódokat, hogy ne kelljen annyit találomra dolgozni, hanem - néha - sikerül beletrafálni. Ha most kidobja, hogy lambda hiba (mondjuk attól elvileg nem megy vészüzembe a motor, de felteszem ) azért kár kicserélni a tetőablakot... Ha érted mire értem...

Az olajfolyás meg, nos értem, hogy mocskos, de én még nem tudtam benézni a szelepfedél vs főtengely szimmeringet, de nem is vagyok autószerelő... Szal nekem adott egy autó, akkor az első hogy letakarítom, mert hogy végezzek vizsgálatot egy szutykon - és ha csak a kartergáz cső van elrepedve és az veri az olajat, akkor is motorgenerált csináltatnak?.. szal nekem mindkét hely fura. Amúgy azért írtam, hogy érdemes lenne ott lenni, hogy tényleg a szelepfedelet barmolják, vagy sutyiba rácserélnek a szimmeringre is? Azért engem furdal a kíváncsiság :D

Link to comment
Megosztás:

Hello,

megjött az autó a szervizből, Autóvillamossági Szakember januárra halasztva.

A következőket cserélték:

- szelepfedél tömítés

- vezérműtengely jeladó

meg a műszaki vizsga is megvan 2 évre.

A másik szerviz (SDS) által szükségesnek vélt egyéb munkákról a következőt mondta:

- fékfolyadék cseréje: nem kell

- első féktárcsák és betétek cseréje: nem kell (betét 70%-os, tárcsának semmi baja)

- vezérműtengely szimmeringek cseréje: nem kell

- hátsó főtengely szimmering ellenőrzés, csere: nem kell (ide folyt le a rossz szelepfedél tömítéstől az olaj, ezért gondolhatták)

- motorolaj szintjelző csere: nem kell

- kézifék állítás: nem kell

És az ígért hibakódok (nem minden megnevezés olvasható, ha rosszat írok, azért van, mert nem értem és keverem a Gizikét a gőzekével...):

Hibatároló törlés előtt:

(valószínűleg azért, mert széthúzkodták a mindent az SDS-ben)

Motorvezérlés:

P0340 vezérműtengely helyzet szenzor

P0170 üzemanyag korrekció 1. henger

P0220 pillangószelep pedálhelyzet jeladó B

P0120 pillangószelep pedálhelyzet jeladó A

P1550 fojtószelepállítómotor -> vészüzemben

P0115 hűtőközeg hőfokszenzor

ABS:

C0256 Hiba a motor vezérlőegységben

Kombiműszer:

164 hűtőközeg hőfokszenzor

Audio (? - itt nem írt az emberke hibakódot, nem tudom, hogy ez 1 konkrét hiba-e vagy csak lemaradt a részletezése a kategóriának)

Hibatároló kitörlés után:

motorvezérlés: nincs hibakód

ABS: nincs hibakód

kombiműszer: nincs hibakód

Újraindítás után:

motorvezérlés:

P0340 vezérműtengely helyzet szenzor

ABS:

C0256 Hiba a motor vezérlőegységben

Hát ez van.

Valaki észrevette, hogy túlságosan pörög a motor, 5-ösben 100-nál 3000 fölött megy, 130-nál van a 4000 (és a vészüzemmód miatt ennél több nincs).

A szervizes szerint a gyárihoz képest másfajta váltó lehet az autóban, rövidebb áttételekkel.

Kérdeztem, hogy vajon ezt lehet-e bizonyítani valami alkatrész-kóddal... állítólag nincs a váltón kód... Ezt egy picit nehezemre esik elhinni, amikor a legutolsó alátéten is van valami azonosító kód.

Azt javasolta, hogy bontóból szerezzünk váltót (és a meglévőt számíttassuk be), mert az új egy vagyon. Hajlok arra, hogy ezt meglépjem, de csak kellő informálódás után.

Kérdések:

- Valóban abnormálisak ezek a fordulatszámok?

- Ha igen, akkor lehet-e hosszabb áttételezésű váltót beépíteni? (előnyök, hátrányok?)

- Hogyan lehet azonosítani a váltó fajtáját?

- Milyen váltó lehet az autóban?

- Honnan és mennyiért érdemes bontott váltót szerezni?

- Mire kell odafigyelni bontott váltó vásárlásakor?

- Érdemes-e beszámíttatás helyett elrakni a jelenlegi váltót tartalékba?

Kicsit túrtam a netet váltó ügyben, azt írták valahol, hogy az 1.8-as Zafi kb. 32 km/h-t megy 1000 fordulatonként 5-ösben, ez 4000-re kiadja a 128-at, vagyis ha hiszek ennek, akkor a váltó lehet gyári darab. Találtam adatokat a Getrag F23-as váltóról és változatairól. Amit nem találtam:

- melyik változat mibe való, kompatibilitási táblázat

- hogy kell leolvasni a váltókódot (volt valami 1 db fotó, de az már magát a váltót mutatta, nem azt, hogy ez amúgy hol van és milyen szögből látszik)

köszi a segítséget,

krtek

Link to comment
Megosztás:

Hello,

megjött az autó a szervizből, Autóvillamossági Szakember januárra halasztva.

A következőket cserélték:

- szelepfedél tömítés

- vezérműtengely jeladó

meg a műszaki vizsga is megvan 2 évre.

Motorvezérlés:

P0340 vezérműtengely helyzet szenzor

P0170 üzemanyag korrekció 1. henger

P0220 pillangószelep pedálhelyzet jeladó B

P0120 pillangószelep pedálhelyzet jeladó A

P1550 fojtószelepállítómotor -> vészüzemben

P0115 hűtőközeg hőfokszenzor

ABS:

C0256 Hiba a motor vezérlőegységben

Kombiműszer:

164 hűtőközeg hőfokszenzor

Audio (? - itt nem írt az emberke hibakódot, nem tudom, hogy ez 1 konkrét hiba-e vagy csak lemaradt a részletezése a kategóriának)

Hibatároló kitörlés után:

motorvezérlés: nincs hibakód

ABS: nincs hibakód

kombiműszer: nincs hibakód

Újraindítás után:

motorvezérlés:

P0340 vezérműtengely helyzet szenzor

ABS:

C0256 Hiba a motor vezérlőegységben

köszi a segítséget,

krtek

Visszafelé - az 1,6 os is 4000-t pörög 120-03 körül... szal el bírom képzelni, hogy az 1,8 is, bár azért sokallom. Igaz az az 1,8as annyival meg nem erősebb.

Sztem ne piszkáld a váltót. Ha van pénzed megteheted. Tuti helyek nincsenek.

A hibakódokat átnézem TIS-ben, mik a legvalószínűbb hibák - van amolyan troubleshootingja - A vezérműjeladó csere előtt vagy után is volt hiba? Kicsi összekavarodtam ez első második meg a másik szerviz között.

Most megyek aludni, majd ha lesz kis időm kikeresem a dolgokat, és megírom.

Link to comment
Megosztás:

Váltó ügyben opel-infos.de oldalon nézelődj.

Én cseréltem váltót szintén 1.8 Zafirában,mert nekem is ez a rövid áttételű volt benne. Az új,hosszabb váltóval kevesebbet fogyaszt,országúton 6,5 alatt is el lehet járni,100as tempó körül,pályán is 7.8-8 köré megy le,a röviddel kb fél literrel volt több.

Menetteljesítményben annyira nem észrevehető.

Én nagyon ajánlom,mert a hosszabb váltó szerintem jobban passzol az autó karakteréhez,és ugye halkabb lesz,mert kisebb fordulaton jár a motor.

Bontóban van rengeteg,esetleg ha találsz lábon behozott,keveset futott autót (Vectra is jó természetesen),akkor az még talán biztosabb,mint már egy kiszedett "valamilyen" váltó. Friss olajat bele,és go :)

Többfajta váltó van,erre figyelj,mert van egy gigahosszú,az szerintem már túlzás Magyarországra,de ha sokat pályázol,jó lehet.

A csere műhelytől függően kb 20e forint.

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Opel Zafirám van 2000-es év jártat, és elszakadt a hátsó ajtóba a vezeték.

Jelen pillanatban össze lett "kókányolva" de szeretném kicserélni újra.

Van erre lehetőség?

Mert az autóvillamossági szerelő aki most megcsinálta mondta h járjak átunna, hogy külön ezt a részt lehet-e cserélni. Szeretném kicserélni, de nem tudom hogy megvalósítható e.

Esetleges válaszotokat köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítséget szeretnék kérni.

Opel Zafirám van 2000-es év jártat, és elszakadt a hátsó ajtóba a vezeték.

Jelen pillanatban össze lett "kókányolva" de szeretném kicserélni újra.

Van erre lehetőség?

Mert az autóvillamossági szerelő aki most megcsinálta mondta h járjak átunna, hogy külön ezt a részt lehet-e cserélni. Szeretném kicserélni, de nem tudom hogy megvalósítható e.

Esetleges válaszotokat köszönöm.

B Zafinál tudom, hogy van javító kit hozzá vmi 25 pénz... Mivel konstrukciós hiba, vszínű, hogy A-hoz is van.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.