Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

B Zafinál tudom, hogy van javító kit hozzá vmi 25 pénz... Mivel konstrukciós hiba, vszínű, hogy A-hoz is van.

Próbáltam keresni a neten de nem találtam, hát még ki is fizetnék érte annyi pénzt csak ne legyen kókány mint jelen pillanatában.

Fogalmunk sincs a szerelővel hogy egy egész hosszában futó kábelköteget kellene kicserélni, amiről leágaznak pl az ajtó kábel kötegek, vagy pedig valahol van egy csatlakozója az ajtó kábeleknek. Ugye ez lenne nekünk a legjobb, mert kitudnánk cserélni, ha találunk ujjat.

Ha valaki tud infót róla, vagy járt már ebben a cipőben (gondolom elég gyakori hiba) kérem ossza meg velem tapasztalatit.

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Próbáltam keresni a neten de nem találtam, hát még ki is fizetnék érte annyi pénzt csak ne legyen kókány mint jelen pillanatában.

Fogalmunk sincs a szerelővel hogy egy egész hosszában futó kábelköteget kellene kicserélni, amiről leágaznak pl az ajtó kábel kötegek, vagy pedig valahol van egy csatlakozója az ajtó kábeleknek. Ugye ez lenne nekünk a legjobb, mert kitudnánk cserélni, ha találunk ujjat.

Ha valaki tud infót róla, vagy járt már ebben a cipőben (gondolom elég gyakori hiba) kérem ossza meg velem tapasztalatit.

Megtisztelő válaszukat előre is köszönöm.

Hivatalos márkaszervizben és/vagy Csergőnél érdeklődtél már? - Ott tuti választ kapsz, hogy van-e hozzá javító szett. A B Zafinál kb 10-15 centis a kábelköteg és az átvezető csatlakozó. Mert általában a csatlakozó közelében törik el.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Hello,

folytatódik a kaland. Múlt héten leadtuk az autót az autóvillamossági szakinál, aki tegnap felhívott és mesélt ezt-azt.

Úgy fest, hogy a motorvezérlő elektronika megadta magát, ezt két módon lehet megoldani:

- új, 200 ezerért

- bontott, kb. harmadáron

Mivel már így is ráment a gatyám, a bontottra szavaztam. Lesz, ami lesz.

Az autó hátulján összegyűlő feketeségre ez a megfejtés:

- valahol még folyik az olaj, dacára a mindenféle tömítés- és szimmeringcseréknek

- az olaj eljut a kipufogó tetejére és ott valamennyire elég

- ezt az egész cuccot a menetszél kisodorja az autó alól hátrafelé és felrakja a hátsó ajtóra

Lesz ebből még problémamentes autó, addig is marad a rohangálás-fizetés-reménykedés.

krtek

Link to comment
Megosztás:

Hello!

Autó hátulján olaj esettel sajnos már találkoztam, szelepfedéltömítés csere UTÁN! Szarul rakták be,és az egyik sarkánál begyűrődött,na ott nyomta ki ahogy tudta. Debrecen-Budapest út alatt kifröcskölt bő egy liter olajat... De azt látnod kellene,ha már az autó hátulján ott az olaj.

Mert nekem a motorteret felnyitva olyan látvány tárult elém,mintha valaki olajjal mosta volna le az egészet :)

Igaz,akkor nem mosolyogtam ennyire. Másodjára sikerült a tömítéscsere...

Link to comment
Megosztás:

Hello,

folytatódik a kaland. Múlt héten leadtuk az autót az autóvillamossági szakinál, aki tegnap felhívott és mesélt ezt-azt.

Úgy fest, hogy a motorvezérlő elektronika megadta magát, ezt két módon lehet megoldani:

- új, 200 ezerért

- bontott, kb. harmadáron

Mivel már így is ráment a gatyám, a bontottra szavaztam. Lesz, ami lesz.

Milyen hibakodok jelentek meg ,hogy csak igy az ECU-ra mert mutatni a szaki?Mert e tipusnal meg nem hallotam Ecu-val hibasodast, csak adagolo szamitogepet.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok

Segítségeteket kérném pár napja vásárolta egy Zafira A-t 2.0 dieselt 2001 évj. első nap minden rendben volt vele mindjárt mentem is vele úgy 250km-et. Autót este leparkoltam reggel nehezen indult,napközben egész nap közlekedtem vele nem volt gond. következö nap nem indult be csak húzásra. rájöttem hogyha 5-6 óránként beindítom akkor minden rendben. menetközben nem füstöl, jól húz vegyesen kb 6 litert eszik . valakinek van esetleg ötlete hogy mi okozhatja ezt? Ja és izzítógyergyát kicseréltem meg a motorolajat meg a szúrőket is. köszi

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok

Segítségeteket kérném pár napja vásárolta egy Zafira A-t 2.0 dieselt 2001 évj. első nap minden rendben volt vele mindjárt mentem is vele úgy 250km-et. Autót este leparkoltam reggel nehezen indult,napközben egész nap közlekedtem vele nem volt gond. következö nap nem indult be csak húzásra. rájöttem hogyha 5-6 óránként beindítom akkor minden rendben. menetközben nem füstöl, jól húz vegyesen kb 6 litert eszik . valakinek van esetleg ötlete hogy mi okozhatja ezt? Ja és izzítógyergyát kicseréltem meg a motorolajat meg a szúrőket is. köszi

Uzemanyag ellatas a gond. Ezt csak nyomas tesztel tudod kiszurni 100 %. Gyakorlatilag teszel egy kezi pumpat sorba kotve egy nyomasmero oraval, es egy egyiranyu szelepet a szuro ele es elszoritod a tulfolyot ami kijon az adagolobol es megy a tartalyba ,hogy a nyomas ne menjen el rajta. Felpumpalot a nyomast max 2 atm-ra es ez a nyomas meg kell maradjon 1 oran keresztul .Ha nem akkor meg keresed hol szivarog az uzemanyag. A tesztet, a szurot is be kell fogd a tesztbe mert volt mar ra peldam ,hogy a fedel volt meg repedve.

Link to comment
Megosztás:

Uzemanyag ellatas a gond. Ezt csak nyomas tesztel tudod kiszurni 100 %. Gyakorlatilag teszel egy kezi pumpat sorba kotve egy nyomasmero oraval, es egy egyiranyu szelepet a szuro ele es elszoritod a tulfolyot ami kijon az adagolobol es megy a tartalyba ,hogy a nyomas ne menjen el rajta. Felpumpalot a nyomast max 2 atm-ra es ez a nyomas meg kell maradjon 1 oran keresztul .Ha nem akkor meg keresed hol szivarog az uzemanyag. A tesztet, a szurot is be kell fogd a tesztbe mert volt mar ra peldam ,hogy a fedel volt meg repedve.

Köszönöm a gyors válasz péntek délelőtt kipróbálom. Ha tartja a nyomást akkor hogyan tovább?

Link to comment
Megosztás:

Köszönöm a gyors válasz péntek délelőtt kipróbálom. Ha tartja a nyomást akkor hogyan tovább?

Ha tarja nyomast akkor le kell ellenorizd az adagolobol van egy tulfolyo szelep. Gyakorlatilag egy csavarnak nez ki es a tulfolyo cso van felfogba (ami megy vissza a tartalyba). Ez ugy dogozik mint egy egyiranyu szelep ami 1 atm-nal nyit ki. Altalaba eltorik a rugo es a golyot nem tudja megnyomni annyira hogy zarjon.Vagy a zarofenek kikopik es nem zar. Ezt ugy tudod le ellenorizni,hogy le szereled es van rajta 3 lyuk a kisebbik lyukat elzarod (kezel ) es szajal megfulyod.Ha ereszt akkor ki kell csereld.

Ha ez is mind rendbe van akkor majd megmondom a kovetkezo lepest ,ami sajnos mar siralmasab. Az mar adagolo gond. Elmeletileg az injektoroktol levo tulfolyo gumislag szokot meg oregedni es itt tud falts levegot szivni vagy meg van az adagolonal egy blokalo csabar es ott van egy O-ring gyuru . De nem akkarom az ordogot a falra festeni tehat lepesrol lepesre kell keresni a dolgokat.

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!
Van egy Zafira a családban (2000.01. 1.8 16V 116LE 189000 futott km).Nagyon szeretjük, bár még csak egy éve van nálunk, eldöntöttük, hogy a következő autónk is Zafira lesz, lehet esetleg "B", de valahogy az "A" jobban tetszik.Kérdésem a következő lenn, ha nem zavarlak titeket:
Az elmúlt napokban reggelente beindul, de kicsi járatás (kb. 4-6 perc) után amikor elindulok (természetesen figyelembe véve hogy hideg a motor) kb olyan 15-20 percig, és/vagy a következő beindításig erőtlen, fulladozik gázadásnál.Olajcsere szűrőkkel együtt és gyertyákkal tavaly novemberben megvolt.Lassan egy éve volt vezérlés is cserélve vízpumpával.Múlt szombat reggel pedig produkált egy olyat az autó, hogy a reggeli beindítást követően dadogva,össze-visszajárt a motor (olyan mintha nem ment volna minden henger,de ezt nem tudom biztosra mondani, mert nem értek hozzá), gondoltam pici gázadással jelzek az autónak, hogy menni kellene dolgozni, erre ő lefulladt, majd újból nem sikerült beindítani.Délután újra próbáltam, pöcc-röff indult, mintha semmi sem történ volna.Hiba jelzést nem ír ki semmit.

Van-e esetleg ötletetek, hogy mi okozhatta ezt, érdemes-e utánjárni stb.
Köszönöm előre is:
Csaba

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy Zafira a családban (2000.01. 1.8 16V 116LE 189000 futott km).Nagyon szeretjük, bár még csak egy éve van nálunk, eldöntöttük, hogy a következő autónk is Zafira lesz, lehet esetleg "B", de valahogy az "A" jobban tetszik.Kérdésem a következő lenn, ha nem zavarlak titeket:

Az elmúlt napokban reggelente beindul, de kicsi járatás (kb. 4-6 perc) után amikor elindulok (természetesen figyelembe véve hogy hideg a motor) kb olyan 15-20 percig, és/vagy a következő beindításig erőtlen, fulladozik gázadásnál.Olajcsere szűrőkkel együtt és gyertyákkal tavaly novemberben megvolt.Lassan egy éve volt vezérlés is cserélve vízpumpával.Múlt szombat reggel pedig produkált egy olyat az autó, hogy a reggeli beindítást követően dadogva,össze-visszajárt a motor (olyan mintha nem ment volna minden henger,de ezt nem tudom biztosra mondani, mert nem értek hozzá), gondoltam pici gázadással jelzek az autónak, hogy menni kellene dolgozni, erre ő lefulladt, majd újból nem sikerült beindítani.Délután újra próbáltam, pöcc-röff indult, mintha semmi sem történ volna.Hiba jelzést nem ír ki semmit.

Van-e esetleg ötletetek, hogy mi okozhatta ezt, érdemes-e utánjárni stb.

Köszönöm előre is:

Csaba

A gyertya hezag nagy .Usd ossze 0.7 mm max,elsosorba. Nem artana egy diagnosztikat csinalni tobb mint valoszinu az EGR-t ki fogja adni. De diagnosztika nelkul keveset tudunk/tudok mondani.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Lenne nekem is két kérdésem.

Balra kanyarodáskor, mikor a kocsi bedől jobbra, a jobb első kerék felől kattogó, daráló hangot lehet hallani, de csak ha durván veszem a kanyart. Mi lehet a gond?

És mégvalami: Hosszabb úton menet közben "Check oil level " De olajszint oké! Mi okozza ezt.?

Nagyon köszi előre is a válaszokat.

Sziasztok.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Lenne nekem is két kérdésem.

Balra kanyarodáskor, mikor a kocsi bedől jobbra, a jobb első kerék felől kattogó, daráló hangot lehet hallani, de csak ha durván veszem a kanyart. Mi lehet a gond?

És mégvalami: Hosszabb úton menet közben "Check oil level " De olajszint oké! Mi okozza ezt.?

Nagyon köszi előre is a válaszokat.

Sziasztok.

Helló,

a "check oil level" nekem is volt, úgy 80-90 km után jött elő. Két szervizes is azt mondta, hogy ezzel nem kell foglalkozni, de idegesített, tehát csak azért is megnézettem. Úgy fest, megúsztam egy motorcserét...

A kartertérben van egy úszó érzékelő, ami egy perforált csőben lakik, azért, hogy csillapítottan mozogjon. Na ezek a pici lyukak voltak nálam eltömődve olajsárral.

Olajsár meg onnan volt, hogy az előző tulajdonos nem cserélte az olajat rendesen, így én hiába cseréltem 5000 km-rel ezelőtt, az csak arra volt jó, hogy nagyjából leoldja a mocskot.

Szétszed, kimos, olajcsere, és most jó (lesz, állítólag. Az autó még a szervizben van).

üdv

krtek

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2003-as Zafira A 1,6-osom EGR csere lenne. Szervíz 54.000 Ft ér tenne bele. Nézegettem a neten nemtudom mennyire lenne ez gyári. Azokat úgy 50.000 Ft fölötti áron láttam. Igazából jó lenne egy megbízható márkáju utángyártott is de nem tudom milyet válasszak. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm

Üdv Alex

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Van egy 2003-as Zafira A 1,6-osom EGR csere lenne. Szervíz 54.000 Ft ér tenne bele. Nézegettem a neten nemtudom mennyire lenne ez gyári. Azokat úgy 50.000 Ft fölötti áron láttam. Igazából jó lenne egy megbízható márkáju utángyártott is de nem tudom milyet válasszak. Tudna valaki segíteni? Előre is köszönöm

Üdv Alex

Hali!

Unixban dolgoztam, de inkább ezt a részét hagyjuk is... Meat&Doria, Hans-Pries, Hella. Mind jó márkák. Amúgy nem lehet 'levakolni'? Igaz akkor a károsanyag kibocsájtás 'nagyobb' lesz.

Mind kisker áron nagyjából 50 ezer körül mozog. Érdemes a neten keresned, van néhány igen jó ajánlat az unix/bárdi -hoz képes...

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Űdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy tudja valaki esetleg hogy, komolyabb a szaktudás nélkül hogyan lehetarrow-10x10.png "kinyerni " a gázolajat a Zafirábol? 2001-es évjárat.

Azért szeretném valahogy "visszaszerezni , mert rongyá törték az autónkat de előtte tankolta a feleségem tele. :-)

Ha minden igaz, akkor hétvégén megveszik alkatrésznek és nem szeretnék bebukni még 70E-t ha nem muszáj. Így is jelentős az anyagi kár! ( Egy másik fórumon javasolták, hogy a középső sor alatt ki lehet szívni a gázolajat, sajna ez nem nyert :blush: )

Link to comment
Megosztás:

Űdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy tudja valaki esetleg hogy, komolyabb a szaktudás nélkül hogyan lehetarrow-10x10.png "kinyerni " a gázolajat a Zafirábol? 2001-es évjárat.

Azért szeretném valahogy "visszaszerezni , mert rongyá törték az autónkat de előtte tankolta a feleségem tele. :-)

Ha minden igaz, akkor hétvégén megveszik alkatrésznek és nem szeretnék bebukni még 70E-t ha nem muszáj. Így is jelentős az anyagi kár! ( Egy másik fórumon javasolták, hogy a középső sor alatt ki lehet szívni a gázolajat, sajna ez nem nyert :blush: )

Jobb hatso kerek le, a tank azon felen van a betolto nyilas. Egy bilincs fogja fel a csovet a tankhoz, meglazitod lehozud es mehet bele a 'lopocső". Holnap megnezem vilagosban, es pontositok majd ha szukseges. Ha eladod, miert nem furod meg a tankot?

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Űdv Mindenkinek!

Az lenne a kérdésem, hogy tudja valaki esetleg hogy, komolyabb a szaktudás nélkül hogyan lehetarrow-10x10.png "kinyerni " a gázolajat a Zafirábol? 2001-es évjárat.

Azért szeretném valahogy "visszaszerezni , mert rongyá törték az autónkat de előtte tankolta a feleségem tele. :-)

Ha minden igaz, akkor hétvégén megveszik alkatrésznek és nem szeretnék bebukni még 70E-t ha nem muszáj. Így is jelentős az anyagi kár! ( Egy másik fórumon javasolták, hogy a középső sor alatt ki lehet szívni a gázolajat, sajna ez nem nyert :blush: )

Az auto aljan megy el a muanyag cso (kek szine van) el vagod es mind egy cseppig kifolyik. Esetleg fol emeled az autot hogy kenyelmesen tudjal dolgozni

  • Like 1
Link to comment
Megosztás:

Nagyon köszönöm az ötleteket! Királyok vagyok!!! Holnap kipróbálom a lehetőségeket!

A tankfúrás nekem is eszembe jutott, de féltem hogy forgács kerül a gázolajba és annak nem nagyon örülne a Passat. :icon1:

Mégegyszer KÖSZÖNÖM!!!

Módosítva : Danát760
Link to comment
Megosztás:

Hello! Lehet,hogy lehurrogtok majd mert nem idevaló a téma.

A következő problémám lenne: a műszerfalon a jobb szélén ahol az üzemanyag szintjelzöje van kiégett az izzó. Van valakinek fényképes dokumentációja a műszerfal szétszedéséről?! TIS-t néztem de ott nekem nem egyértelmű... Nos? Valaki?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.