Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok !

Segítséget szertnék kérni,hátha találkoztatok hasonló problémával !

Nekem Y20DTH Zafirám van,idestova 5.éve!

55 ezrnél már egyszer cseréltek traverz gyűrűket a verdámban ,mert rendszeresen fellevegősödött a gázolajrendszerem !

Most 142 ezer van benne és ugyan az a fíling volt ,mint 5 éve!

Reggelente röfögve indul,hideg időben méginkább és amit még észrevettem,hogy ha lejtőn állok orral lefelé,gond nélkül indul!Ellenben ,ha a tank van alacsonyabban,azonnal jelentkezik a gebasz !

Gondoltam sebaj,megint traverz,amit a múlt héten ki is cseréltettem a résolajcsövekkel együtt !

A rossz poén az,hogy ugyan úgy megmaradt a hibajelenség !

Valakinek lenne ötlete,mit berheljek még szét a szerelmemen?

Előre is köszönöm a segítséget !

Frontosa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítséget szertnék kérni,hátha találkoztatok hasonló problémával !

Nekem Y20DTH Zafirám van,idestova 5.éve!

55 ezrnél már egyszer cseréltek traverz gyűrűket a verdámban ,mert rendszeresen fellevegősödött a gázolajrendszerem !

Most 142 ezer van benne és ugyan az a fíling volt ,mint 5 éve!

Reggelente röfögve indul,hideg időben méginkább és amit még észrevettem,hogy ha lejtőn állok orral lefelé,gond nélkül indul!Ellenben ,ha a tank van alacsonyabban,azonnal jelentkezik a gebasz !

Gondoltam sebaj,megint traverz,amit a múlt héten ki is cseréltettem a résolajcsövekkel együtt !

A rossz poén az,hogy ugyan úgy megmaradt a hibajelenség !

Valakinek lenne ötlete,mit berheljek még szét a szerelmemen?

Előre is köszönöm a segítséget !

Frontosa

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítséget szertnék kérni,hátha találkoztatok hasonló problémával !

Nekem Y20DTH Zafirám van,idestova 5.éve!

55 ezrnél már egyszer cseréltek traverz gyűrűket a verdámban ,mert rendszeresen fellevegősödött a gázolajrendszerem !

Most 142 ezer van benne és ugyan az a fíling volt ,mint 5 éve!

Reggelente röfögve indul,hideg időben méginkább és amit még észrevettem,hogy ha lejtőn állok orral lefelé,gond nélkül indul!Ellenben ,ha a tank van alacsonyabban,azonnal jelentkezik a gebasz !

Gondoltam sebaj,megint traverz,amit a múlt héten ki is cseréltettem a résolajcsövekkel együtt !

A rossz poén az,hogy ugyan úgy megmaradt a hibajelenség !

Valakinek lenne ötlete,mit berheljek még szét a szerelmemen?

Előre is köszönöm a segítséget !

Frontosa

Segíteni nem tudok, az én Y20DTH-ban 122ekm van, de még traverzgyűrű hiba nem jött elő.

Ha nem izzít, mert a kompjuter úgy találja, akkor nehezen indul, izzításkor pöcre.

Ha beindítom...megyek vele mondjuk 100m-t...leállítom...hideg a víz....kb.15 perc múlva megint indítom, akkor nem izzít...nehezen indul.

Én úgy tudom az "izzításszabályzó" két dolgot néz:

- mikor állt le az autó ÉS - mennyi a víz hőmérséklete

Tehát a két dolog közt ÉS kapcsolat van. Ez baj.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Műszaki kérdéssel fordulnék hozzátok, hátha tudtok segíteni. Van egy 2001-es 1.6-os benzines Zafira A autónk.

Kb. 2 hete nem világít a -szemből- bal első lámpa, egyik izzó sem, azaz se a városi, se a tompított és se a reflektor. Az izzók látszólag nem égtek ki, de azért vettem újakat, de a probléma változatlan. Végignéztem a biztosíték táblát is, nincsen kiégett biztosíték sem. Laikusként mit tudnék megnézni még, ami probléma forrása lehet. Valami elektromos hibát gyanítok, hogy így mindegyik megadta magát.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Link to comment
Megosztás:

Üdvözletem!

Műszaki kérdéssel fordulnék hozzátok, hátha tudtok segíteni. Van egy 2001-es 1.6-os benzines Zafira A autónk.

Kb. 2 hete nem világít a -szemből- bal első lámpa, egyik izzó sem, azaz se a városi, se a tompított és se a reflektor. Az izzók látszólag nem égtek ki, de azért vettem újakat, de a probléma változatlan. Végignéztem a biztosíték táblát is, nincsen kiégett biztosíték sem. Laikusként mit tudnék megnézni még, ami probléma forrása lehet. Valami elektromos hibát gyanítok, hogy így mindegyik megadta magát.

Segítségeteket előre is köszönöm.

Szerintem test problémád van.

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sziasztok!

Bár szerencsére nem kell gyakran nyitogatni a reaktortetőt, és a kitámasztója sem rossz, azért mégis faragtam rajta egy kicsit.

Anyagigény:

1 db 130×50-es 3-as laposvas vagy 150 mm hosszú 30-as szögvas, vastagfalú

1 db Corsa C csomagtérajtó kitámasztó a két gömbfejjel

Fúrás-faragás és ez lett belőle. A motortértetőt kicsivel a vízszintes felett már megtartja (nem ez a lényeg) onnan kis segítséggel elindul és kinyomja, a végén lassítva áll meg.

Pár kép:

P1000581_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

P1000584_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Üdv Zafirások!

Nem tudna valaki kisegíteni egy 2003-as Zafirához (1.9DTI) való kezelési könyv elérhetőségével?

Kolléga vett egy ilyen vasat, de nem kapott hozzá. Neten sehol nem találtam.

Az enyémhez (Astra G) simán van több helyen is, de Zafirást nem találok sehol.

Jöhet privibe is az elérhetőség!

Köszi!

Link to comment
Megosztás:

Kézikönyv kell (a.k.a "használati utasítás") vagy szerelési?

Mert ha előbbi akkor az van, igaz angol nyelvű és Vauxhall Zafirához való, de talán jobb mint a semmi.

Meg van még egy német nyelvű is, de az meg Zafira B-hez van.

Sima használati utasítás, ami elvileg jár az autóhoz.

Ez Zafira "A", 2.0 DTI motoros.

Akinek van ehhez való ne tartsa vissza! :huh:

Vauxhall Zafirát találtam a neten neki, bár abban a 2.0 DTI pont nincs benne. (Vagy ezt is máshogy hívják a szigetelők?)

Link to comment
Megosztás:

Sima használati utasítás, ami elvileg jár az autóhoz.

Ez Zafira "A", 2.0 DTI motoros.

Akinek van ehhez való ne tartsa vissza! :huh:

Vauxhall Zafirát találtam a neten neki, bár abban a 2.0 DTI pont nincs benne. (Vagy ezt is máshogy hívják a szigetelők?)

Én a vaterén vettem az enyémhez 2000 pénz volt.

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok !

Segítséget szertnék kérni,hátha találkoztatok hasonló problémával !

Nekem Y20DTH Zafirám van,idestova 5.éve!

55 ezrnél már egyszer cseréltek traverz gyűrűket a verdámban ,mert rendszeresen fellevegősödött a gázolajrendszerem !

Most 142 ezer van benne és ugyan az a fíling volt ,mint 5 éve!

Reggelente röfögve indul,hideg időben méginkább és amit még észrevettem,hogy ha lejtőn állok orral lefelé,gond nélkül indul!Ellenben ,ha a tank van alacsonyabban,azonnal jelentkezik a gebasz !

Gondoltam sebaj,megint traverz,amit a múlt héten ki is cseréltettem a résolajcsövekkel együtt !

A rossz poén az,hogy ugyan úgy megmaradt a hibajelenség !

Valakinek lenne ötlete,mit berheljek még szét a szerelmemen?

Előre is köszönöm a segítséget !

Frontosa

Nalad a befecskendezoktol visszavezetett uzemanyag csovekkel lessz a problema. Ezek szoktak elavulni. 3.2 mm -es gumi csovekrol van szo.

Azert indul maikor lejton lefele alsz mert nem tudd visszafojni az uzemanyag a befecskendezoktol a tankba es ezert nem kap levegot.Ha forditva alsz akkor azonnal jelentkezik a problema

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Halihó!

én még elég kezdő vagyok, és lehet hogy egy nagyon hülye kérdést teszek fel, de ha jól tudom, az újabb autóknál a km-óra elektromosan van vezérelve, tehát már nem a km-óra spirál meg bele, hanem egy drót darab, feltételezem az ECU-ból, bár ebben meg végképp nem vagyok biztos.

A kérdésem a köv. lenne, mekkora feszültség vezérli ezeket az órákat, teszemazt egy Zafirában, csak nagyságrendileg, volt, vagy mV?

A választ, felvilágosítást előre is köszönöm^^!

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

A közeljövöben tervezek dízel zafirát vásárolni, kb 2m ft körül.

Szeretném kérdezni a tapasztalt zafirásoktol : milyen motorral ajánlják?

Egy 2.0 automata váltos, vagy egy 2.2-es 5 seb.-es 125 le-s között vacillálok!Sajna az ismeretségi körömben senkinek nincs ilyen autója, hogy megtudná osztani a tapasztalatokat.A kereskedők és szalonok meg ugye pont azt ajánlják amilyen nekik épp véletlen van!:rolleyes:

100 e km felett hogy van a kötelező szervíz?

Válaszotokat előre is köszönöm, Üdv Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Hello

Én két hónapja vettem egy 2.2dti-t 125le annyit tudok róla mondani hogy jól fogyaszt 5.5/100km én egy picit gyengének érzem de ez csak az én véleményem.Amúgy jó meg kényelmes.Az enyém meg jól felszerelt is.2002évjárat 1500000 ft volt.

Sok szerencsét a vásárláshoz.

Sziasztok!

A közeljövöben tervezek dízel zafirát vásárolni, kb 2m ft körül.

Szeretném kérdezni a tapasztalt zafirásoktol : milyen motorral ajánlják?

Egy 2.0 automata váltos, vagy egy 2.2-es 5 seb.-es 125 le-s között vacillálok!Sajna az ismeretségi körömben senkinek nincs ilyen autója, hogy megtudná osztani a tapasztalatokat.A kereskedők és szalonok meg ugye pont azt ajánlják amilyen nekik épp véletlen van!:rolleyes:

100 e km felett hogy van a kötelező szervíz?

Válaszotokat előre is köszönöm, Üdv Mindenkinek!

Link to comment
Megosztás:

Ez érdekes, kb. 2 hónapja cseréltem az Astrát Zafírára...2.0 DTI 2004-es man. váltóval.

A városi fogyi: 7,9 l/100 hosszú úton még nem voltam vele.

Az Astra jobban ugrott, de a Zafíra is megy rendesen ha kell a 101 lóval is.....szerintem... :D

Na most aztán sokat segítettünk.... ;) :rolleyes: :blink: :lol:

Link to comment
Megosztás:

Hello

Én két hónapja vettem egy 2.2dti-t 125le annyit tudok róla mondani hogy jól fogyaszt 5.5/100km én egy picit gyengének érzem de ez csak az én véleményem.Amúgy jó meg kényelmes.Az enyém meg jól felszerelt is.2002évjárat 1500000 ft volt.

Sok szerencsét a vásárláshoz.

Gyengének érzed? Milyen autód volt előtte?? :rolleyes:

Nekem 2.0dti-m van (101Le) de meg vagyok vele elégedve, fogyasztásra is.

Link to comment
Megosztás:

1.4 twinport astra volt előtte, dieselem nem volt még előtte lehet eztért furcsa.

gondolom megszokta a nyomatékot, és a teljesitményt.

nekem 140 LE diesel autóm van, az elején hűdekurvára ment, mostmeg csak simán megy...

szokás kérdése :rolleyes:

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...
  • 2 weeks later...

Segítségeteket szertném kérni,hátha találkoztatok hasonló problémával !

Nekem Y20DTH 2003-as évjáratú aut. Zafirám van. Ma amikor elindultam vele

pár méter megtétele után kigyullad a szervízjel, és nem gyorsul az autó.

A motor nem forog 3000 fölé és a váltó sem vált,csak ha elveszem a gázt.

Mi lehet a probléma.

Előre is köszi a segítségeteket

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.