Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

ZAFIRA A - Általános


kovito

Recommended Posts

Sziasztok!

Pár kép thotzoltan friss Zafirás fórumtárs szekeréről.

Nemsokára lesznek magyarított navi és CID képek is.

Igen,ezek az én képeim! :D

Köszönöm!

Hétvégén készítek a kijelzőről(a magyarított BC-ről.és a naviról),amikor működik képeket!

Inditanék egy topikot napi vicc néven,de nem vagyok klubtag,nem lehet!? <_<

Üdv mindenkinek!

F_nyk_pek-0012_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Módosítva : thotzoltan
képpel ne idézz
Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig nem mondtam le az álmomról, hogy júli végén már zafirával menjek olaszba.

2,5-3 éves 1,7 CDTI-t nézegetek.

Szakértők:

Jelentős a különbség a 108 és a 125 lovas között?

Nem jellemző a száguldozás már nálam, de azért 1,6 tonnát nem kevés esetleg 108 lóval mozgatni? <_<

Üdv

pite

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Még mindig nem mondtam le az álmomról, hogy júli végén már zafirával menjek olaszba.

2,5-3 éves 1,7 CDTI-t nézegetek.

Szakértők:

Jelentős a különbség a 108 és a 125 lovas között?

Nem jellemző a száguldozás már nálam, de azért 1,6 tonnát nem kevés esetleg 108 lóval mozgatni? <_<

Üdv

pite

Amikor kijött az 1.6 Zafira,8 000 km.rel vettem egyet..nem rakéta..:)100 Le...gondolom az a 8 paci már nem nyerít annyira..:D

Link to comment
Megosztás:

A dízelhez nagyobb nyomaték társul, mint a benzineshez, ezért jobb a dinamikája. Ettől függetlenül ki kell próbálni. Nekem mondtak egyszer olyat, hogy a 110 lóerős dízel gyenge, inkább a 125 lóerős. Ezt én azért nem venném készpénznek, nem rakétaként, de a 105 lóerős korábbi 1.6 benzinessel is el lehetett közlekedni, csak ismerni kell a motor korlátait.

Sziasztok!

Még mindig nem mondtam le az álmomról, hogy júli végén már zafirával menjek olaszba.

2,5-3 éves 1,7 CDTI-t nézegetek.

Szakértők:

Jelentős a különbség a 108 és a 125 lovas között?

Nem jellemző a száguldozás már nálam, de azért 1,6 tonnát nem kevés esetleg 108 lóval mozgatni? <_<

Üdv

pite

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek az autójában DDS, TPMS nélkül?

DDS: kerékfordulat alapján figyeli a gumik nyomásvesztését

TPMS: jeladós szelepeken keresztül méri és kijelzi a gumik nyomását

Vennék egy ilyen DDS gombos elakadásjelző panelt, csak nem tudom, hogy utána egy vagy több modul felprogramozása elég lenne-e ahhoz, hogy működjön a rendszer. ABS jeladó ugye adott, műszercsoportban a visszajelző megvan, a can-en meg ott kóricál az adat, a gomb csak a kalibráláshoz kell, mondjuk kerékcserénél, gondolom én. De vajon tényleg így van?

Az autóm: Zafira B 2008.05. Enjoy+ (REC modul is van benne)

Köszi, üdv: Laci

Link to comment
Megosztás:

Van valakinek az autójában DDS, TPMS nélkül?

DDS: kerékfordulat alapján figyeli a gumik nyomásvesztését

TPMS: jeladós szelepeken keresztül méri és kijelzi a gumik nyomását

Vennék egy ilyen DDS gombos elakadásjelző panelt, csak nem tudom, hogy utána egy vagy több modul felprogramozása elég lenne-e ahhoz, hogy működjön a rendszer. ABS jeladó ugye adott, műszercsoportban a visszajelző megvan, a can-en meg ott kóricál az adat, a gomb csak az iniciáláshoz kell, mondjuk kerékcserénél, gondolom én. De vajon tényleg így van?

Az autóm: Zafira B 2008.05. Enjoy+ (REC modul is van benne)

Köszi, üdv: Laci

Koco!

ha jutsz valamire,engem is érdekelne!<_<

Link to comment
Megosztás:

A dízelhez nagyobb nyomaték társul, mint a benzineshez, ezért jobb a dinamikája. Ettől függetlenül ki kell próbálni. Nekem mondtak egyszer olyat, hogy a 110 lóerős dízel gyenge, inkább a 125 lóerős. Ezt én azért nem venném készpénznek, nem rakétaként, de a 105 lóerős korábbi 1.6 benzinessel is el lehetett közlekedni, csak ismerni kell a motor korlátait.

Harmat gyenge volt a Zafira A kasznijához az 1.6 L-es motor!<_<

Link to comment
Megosztás:

Amikor kijött az 1.6 Zafira,8 000 km.rel vettem egyet..nem rakéta..:)100 Le...gondolom az a 8 paci már nem nyerít annyira..<_<

Hát a diesel nagyobb nyomatékot alacsonyabb fordulaton adja.

Holnap elmegyek WALLIS-hoz, megnézek egy 1,6 os 116 LE-st

Ennek nem 1,6 XEP, hanem valami XER motorja van.

Végül is ez se baj, mert már papásan vezetek, jó nekem az 1,6 is. 2008/04 havi a gép, tehát, ha 4 évre veszem, akkor se hozza be a diesel-benzin közti árkülönbséget.

Csak legyen benne ABS, klíma, tempomat, board computer, valamennyi hifi.

ESP nem nagyon kell.

3 gyerek mellett nem lehet Fittipaldizni. :D

Link to comment
Megosztás:

Az ESP nem a Fittipaldik miatt van. Mondjuk autóztok a nagyihoz a három gyermekkel télen egy kanyargós úton. Általában van tapadás, de az esti hóátfúvást néhol jéggé fagyasztotta az éjszaka. Az első tíz kanyar száraz, a tizenegyedik nyírkos, vizes, jeges. Te tekered a kormányt, a gépet meg viszi a lendület meg a jószerencse (remélhetőleg). Ilyenkor ha van ESP, az vadul fékezgeti külön a kerekeket, attól függően, hogy te igazából merre is szerettél volna menni...és csak 50-nel mentél...

Szerintem ne hagyd ki. Az Enjoy+ felszereltségben már benne van.

Hát a diesel nagyobb nyomatékot alacsonyabb fordulaton adja.

Holnap elmegyek WALLIS-hoz, megnézek egy 1,6 os 116 LE-st

Ennek nem 1,6 XEP, hanem valami XER motorja van.

Végül is ez se baj, mert már papásan vezetek, jó nekem az 1,6 is. 2008/04 havi a gép, tehát, ha 4 évre veszem, akkor se hozza be a diesel-benzin közti árkülönbséget.

Csak legyen benne ABS, klíma, tempomat, board computer, valamennyi hifi.

ESP nem nagyon kell.

3 gyerek mellett nem lehet Fittipaldizni. <_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

No megnéztem én azt az 1.6-os, 3 éves zafirát Wallisnál...

Háát.

Ami igazából visszatart, hogy nem engedtek, csak 50kHuf-ot az árból és a hitelkondíció sem a legkedvezőbb.

Ha a 3,1 millához 100 ezret hozzáteszek, akkor sokkal nagyobb felszereltségű 1,7 CDTI-t kapok kevesebb kilométerrel és ugyanolyan évjárattal. Tehát 100 Khuf különbözet megéri.

Tehát azt hiszem várok pár hónapot. Addig meg kucorodjanak a gyerekek hátul. :D))

Amúgy aki 30e Km-el akar 1,5 éveseket venni, most fog a wallis kapni egy vagonnal. Érdemes körbenézni.

Kérdés: Van-e gyakorlatban számottevő különbség a 110 és 125 LE-s 1,7 CDTI között?

(Rugalmasság, fogyasztás, gyorsítás, terhelten való közlekedés stb aspektusokban)

Nyugodt vezetés mellett gondoltam, nem pedig F1 stílusban... :lol:

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék,hogy amikor elindul,illetve megy a részecske szűrő regenerációja,égni kellene valami jelzőfénynek,lámpának?

Napi 60-70 km teszek meg,beindul odafele is,hazafele is..de szerintem sosem fut végig...felugrik az alapjárati fogyasztás elég rendesen...

Link to comment
Megosztás:

A normál tisztításnál nem jelez vissza semmi, legfeljebb a pillanyatnyi fogyasztás. Egy ilyen tisztítás általában 10-15 km alatt lefut. Neked mennyi ideig tisztít?

Üdv mindenkinek!

Érdeklődnék,hogy amikor elindul,illetve megy a részecske szűrő regenerációja,égni kellene valami jelzőfénynek,lámpának?

Napi 60-70 km teszek meg,beindul odafele is,hazafele is..de szerintem sosem fut végig...felugrik az alapjárati fogyasztás elég rendesen...

Link to comment
Megosztás:

A normál tisztításnál nem jelez vissza semmi, legfeljebb a pillanyatnyi fogyasztás. Egy ilyen tisztítás általában 10-15 km alatt lefut. Neked mennyi ideig tisztít?

nekem állandóan tisztit,ha 3-ban kell mennem tartósan..<_<

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

OPEL ZAFIRA 1.7 CDTI 2008-2009 évjáratú autó vásárlását tervezem, és érdeklődnék, hogy létezik olyan amit Isuzu motorral gyártanak, vagy ezek már mind Fiat motorral jönnek ki?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

üdv

János

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

OPEL ZAFIRA 1.7 CDTI 2008-2009 évjáratú autó vásárlását tervezem, és érdeklődnék, hogy létezik olyan amit Isuzu motorral gyártanak, vagy ezek már mind Fiat motorral jönnek ki?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

üdv

János

Én úgy tudom, az 1.7 az maradt Isuzu blokk.A JTD-CDTi 1.3 ill. 1.9.

Link to comment
Megosztás:

Tudom, hogy naiv a kérdés, de mennyire ajánljátok a kocsit megvételre? Megbízhatóság a fő szempont, és a kevés szervizelés.

Jelenleg egy Ford mondeo kombi(2002 évjárat) 2.0 TDCI kocsim van, amit nagyon szeretek. De szeretném lecserélni egy fiatalabbra, és egyterűre. Mivel a kis családom is bővül ezért néztem ki magamnak a zafira dieselt, mivel a 7ülés néha jól fog jönni. És ár/érték arányban is elég jónak tűnik.

üdv

jan

Link to comment
Megosztás:

Sziasztok!

Opel Zafira B..1.9 CDTI sport változat..

Szereltettem bele riasztót...

ha kiriasztom,kikapcsol a riasztó,kinyit a központi zár..aztán nem élesedik vissza,és nem zár vissza,ha nem nyitom ki az ajtót!

a riasztós azt mondta nem lehet vele semmit csinálni,mert az Opel nem tudja a centrál a visszazárást..én meg nem tudom elhinni..hiszen így semmit sem ér a riasztóm...van valakinek valami ötlete,tudtok segíteni?Programozási,kötési gondok lennének?

ÜDV!

patrolline riasztó!

Link to comment
Megosztás:

Az hogy az "Opel centrál nem tudja a visszazárást" az erős túlzás, mert az enyém is tudja, bár az még nem CAN-buszos.

Amúgy gyakran csinálsz olyat hogy otthagyod az autót kiriasztva, de csukott ajtókkal? <_< Ezt csak azért írtam mert nekem pl. fel sem tűnne ha hiányozna ez a funkció, mindig bezárom az autót magam után.

Link to comment
Megosztás:

Nem kisegítős vagyok,hanem gondom van...kikapcsolhatja az ember a riasztót akaratlanul is..tudod,véletlenül megnyomódik..ha 3 napja nem ez után járkálnék,és Opel szerelők,és riasztósok nem mondanák,hogy nem tudnak vele semmit kezdeni,akkor még nem lennék mérges!<_<

szóval ha valaki tud valamiben segíteni,az jól jönne....

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.