Jump to content
OPEL MAGAZIN és TUDÁSTÁR

nehéz indítás


komega

Recommended Posts

Szervusztok!

végigolvastam becsülettel e topicot, egyetlen hsz közelítette meg a problémám, de tökéletes egyezés nem volt, ezért merem megírni a problémám - magamra vonva esetleges panaszáradatotokat.

Hőmérsékletfüggetlen nehéz indítás hosszú állásidő után. Értsd nagyon hosszú állás idő, pl délután-másnap reggel stb.

Jelenség: indítózás, nem indul, bódé megrángat, indul pöccre. Ha kihagyom az első indítózást, és egyből a kaszni mozgatásával kezdem (üzemanyag "meglötykölése" céljából) és ezután indítok, akkor sem indul. Tehát mindenhogy szükség van az indít-mozgat-sikerrel indít hármasra - míg meg nem oldom a hibát persze.

Az üzemanyag vezetékrendszert a tank környékén megnéztem, nem találtam levegősödésre utaló nyomot. A motortérben ránézésre minden rendben. Sajnos még sok időm nem volt, lehetőségem kevesebb - pénzem még inkább, de muszáj végére járnom.

Az üzemanyag jellemzően nem tölti ki a tankot - csak a gőze ugye... :)

Az autót nem régen vettem, az előd szerint AC és szűrő cserélve volt. Ezeket ellenőriztem, helytálló infok voltak az alkatrészek állapotát látva.

Nagyon köszönöm segítségetek előre is!

z

Már bocs,de ezt az "okosságot" honnan szedted???

...és persze semmi rossz indulat nincs bennem,tehát nehogy félre érts,

de ez a "bódé megrángat" -dolog azért nem jön szembe minden nap...

(ugyan nem vagyok autószerelő,de a havi fizetésemet rátenném,hogy a

kasztni cibálásának az égvilágon SEMMI KÖZE nincs a sikeres indításhoz: mert min javít???)

...ja,a kevés pénzed miatt előre szólok: OmegaTD -ha reagál- nem lesz bájos...! :D

Link to comment
Megosztás:

a legnagyobb tisztelettel mindazösszes előttem szólónak...

gondolhatjátok, h én sem jókedvemből birkózom a vassal, s nem az 1xű köszörüléssel próbálkoztam először. Csak nincs kedvem se inditomotort se akksit cserélgetni olyan sűrűn, főleg,h mind2 új. Különben sem ehhez vagyok szokva, a jo kis civic a kemény minuszban is indult elsőre, csak legfeljebb nem 1 mp volt az inditozás ideje.

Szóval inditoztam én becsülettel, de szart beindulni bárhányszor próbáltam. Aztán olvastam egy cartársnál, h egyes diesel omegák a ferde állás után nemigen akarnak indulni, s vhogy beugrott, ha a csőben a buborékot el lehet lökdösni a folyadékkal... eccerű fizika. Ha már ez a vacak üa szivattyú nem kulcsfordításra préseli a lét, mint pl egy seat alhambrában, ahol zárt ajtókban felhúzott ablak mögött is hallod, ahogy iszkol a levegő a megiramodó lötty előtt.

Link to comment
Megosztás:

Ha most vetted, honnan tudod, hogy hőmérséklet független? Ha kihagyod a lökdösést, akkor nem indul el másodszorra? Esetleg harmadikra? Mert ugye sok V6 gazda szenved a napi első indítással, mikor 4-5 celsius alá esik a hőmérséklet.

OmegaOwners fórumbejegyzések alapján injektor probléma lesz: a hosszú évek alatt elkoszolódott injektorok egy idő után elengedik a nyomást az üzemanyag rendszerből, így a napi első indítás hidegebb időben néha problémás -> nem tud rendesen berobbanni a túl dús keverék (injektor hídból becsorgó benzin). Valamint állítólag nem szerencsés hosszútávon így használni a verdát, mert a hengerbe becsorgó benzin lemossa az olajat a hengerfalról ami így túlzott henger és gyűrű kopást eredményez.

Tavasszal kap egy injektor bevizsgálást+tisztítást, ha megoldja a problémát OK, ha nem, akkor marad az injektorok cseréje.

Persze ez sem 100%, üzemanyag rendszer is összetett így persze lehet sok más dolog is a probléma forrása...

  • Like 3
Link to comment
Megosztás:

OmegaOwners fórumbejegyzések alapján injektor probléma lesz: a hosszú évek alatt elkoszolódott injektorok egy idő után elengedik a nyomást az üzemanyag rendszerből, így a napi első indítás hidegebb időben néha problémás -> nem tud rendesen berobbanni a túl dús keverék (injektor hídból becsorgó benzin). Valamint állítólag nem szerencsés hosszútávon így használni a verdát, mert a hengerbe becsorgó benzin lemossa az olajat a hengerfalról ami így túlzott henger és gyűrű kopást eredményez.

Tavasszal kap egy injektor bevizsgálást+tisztítást, ha megoldja a problémát OK, ha nem, akkor marad az injektorok cseréje.

Persze ez sem 100%, üzemanyag rendszer is összetett így persze lehet sok más dolog is a probléma forrása...

nagyon köszönöm, ez egy érdemi és elgondolkodtató válasz, megfogadom, elvégeztetem a "beavatkozást" :)

Link to comment
Megosztás:

Szervusztok!

végigolvastam becsülettel e topicot, egyetlen hsz közelítette meg a problémám, de tökéletes egyezés nem volt, ezért merem megírni a problémám - magamra vonva esetleges panaszáradatotokat.

Hőmérsékletfüggetlen nehéz indítás hosszú állásidő után. Értsd nagyon hosszú állás idő, pl délután-másnap reggel stb.

Jelenség: indítózás, nem indul, bódé megrángat, indul pöccre. Ha kihagyom az első indítózást, és egyből a kaszni mozgatásával kezdem (üzemanyag "meglötykölése" céljából) és ezután indítok, akkor sem indul. Tehát mindenhogy szükség van az indít-mozgat-sikerrel indít hármasra - míg meg nem oldom a hibát persze.

Az üzemanyag vezetékrendszert a tank környékén megnéztem, nem találtam levegősödésre utaló nyomot. A motortérben ránézésre minden rendben. Sajnos még sok időm nem volt, lehetőségem kevesebb - pénzem még inkább, de muszáj végére járnom.

Az üzemanyag jellemzően nem tölti ki a tankot - csak a gőze ugye... :)

Az autót nem régen vettem, az előd szerint AC és szűrő cserélve volt. Ezeket ellenőriztem, helytálló infok voltak az alkatrészek állapotát látva.

Nagyon köszönöm segítségetek előre is!

z

Bár nekem olajkályhám van, az első őszi hűvös reggelek megjelenésével hasonló problémák jelentek meg, csak hosszas indítózás után indult a vas (amíg bírta akksival - többen látták az őszi talin). Aztán kicseréltem 4 izzítógyertyát, meg a hátsó AC-t, és minden megoldódott egy csapásra. Mivel nálam ez a két csere nagyjából egy időben történt nem tudom egyértelműen megerősítani, hogy az AC oldotta meg, de tudok egy másik egyedről, ahol ugyan ezt a jelenséget csak egy az AC csere megoldotta az én példámat követve.

Link to comment
Megosztás:

De a tied olajkályha, az övé pedig benyás. És miért csak 4 izzítót cseréltél?

Bár nekem olajkályhám van, az első őszi hűvös reggelek megjelenésével hasonló problémák jelentek meg, csak hosszas indítózás után indult a vas (amíg bírta akksival - többen látták az őszi talin). Aztán kicseréltem 4 izzítógyertyát, meg a hátsó AC-t, és minden megoldódott egy csapásra. Mivel nálam ez a két csere nagyjából egy időben történt nem tudom egyértelműen megerősítani, hogy az AC oldotta meg, de tudok egy másik egyedről, ahol ugyan ezt a jelenséget csak egy az AC csere megoldotta az én példámat követve.

Link to comment
Megosztás:

  • 9 months later...

Sziasztok

Adott egy 2.2i Omega egy fordításra indúl hidegen, melegen mindig, de ha kb 0,5-1 napot áll egyhelyben, hogy nem volt beindítva első fordításra beindul de utána elkezd kapkodni, mintha nem lenne üzemanyag. Ezt kb csinálja 2-3 percig aztán kisimul a járása és megy tökéletesen. Vélemény, mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

Sajnos ezzel a V6-os Omegák is szivatnak. 1 napi állás után, minél hidegebb van, annál nehezebben indul. Sokszor csak 3-4. próbálkozásra jár a motor, kb 30-40 mp múlva kisimul az alapjárat, utána minden rendben. Sajnos nem tudjuk mi okozza :(

Sziasztok

Adott egy 2.2i Omega egy fordításra indúl hidegen, melegen mindig, de ha kb 0,5-1 napot áll egyhelyben, hogy nem volt beindítva első fordításra beindul de utána elkezd kapkodni, mintha nem lenne üzemanyag. Ezt kb csinálja 2-3 percig aztán kisimul a járása és megy tökéletesen. Vélemény, mi lehet a gond?

Link to comment
Megosztás:

  • 2 weeks later...

Sajnos ezzel a V6-os Omegák is szivatnak. 1 napi állás után, minél hidegebb van, annál nehezebben indul. Sokszor csak 3-4. próbálkozásra jár a motor, kb 30-40 mp múlva kisimul az alapjárat, utána minden rendben. Sajnos nem tudjuk mi okozza :(

Nálam ennyire nem durva, és nem iss függ össze azzal, hogy mennyit állt az autó. Tehát mindegy, hogy 1 napot vagy 1 hetet....

És inkább azt csinálja, hogy elindul, aztán leáll. Ezt megcsinálja egyszer vagy max 2x, de utána már jó....

Módosítva : MalterKoma
Link to comment
Megosztás:

Nálam ennyire nem durva, és nem iss függ össze azzal, hogy mennyit állt az autó. Tehát mindegy, hogy 1 napot vagy 1 hetet....

És inkább azt csinálja, hogy elindul, aztán leáll. Ezt megcsinálja egyszer vagy max 2x, de utána már jó....

Nem próbáltál egy visszacsapó szelepet tenni a benzincsőre az AC-pumpa után?

Link to comment
Megosztás:

  • 3 weeks later...

Üdv márka társak.

Hát megajándékoztam magam én is egy 98-as b omega caravannal. Nos látszik az a 4 év állás rajt. Már elsőre ac-t kellett takarítanom, na meg résolaj csöveket cserélni. De még kinéz egy nyomástartó szelep be építése is a szívó oldali ágba. S itt jön a kérdésem, mert a vákum vagy nyomó cső nem tudom, le voltak húzva, mind az egr- szelepröl, mint a szívó csonk aljáról, s addig legóztam, míg nem sac per kb össze is raktam őket de, szerintem nem stimmel. Oldalt van egy olyan apró fekete érzékelő melyen 1 csöcs van, majd mellette vagyis alatta van olyan melyen 2, aztán találtam még egy felálló ágat melyen egy szűrő is van. De az egr s a szívó csonkon csak 3 hely van összesen. Valaki elmagyarázná melyik hova, vagy esetleg képet tudna róla nekem küldeni? Egyrészt lusta a kocsi igy de nagyon, másrészt ha vissza engedem a gázt feldobja egy pillanatra a moter checket, harmadrészt induláskor nagyon úgy indul mint amikor a v8 scania-ra rátolom a full előtöltést. De azt egy pillanat alatt kisimul.

Márka társak nem akarok okoskodni de minden épkézláb ötletet megköszönnék s ha van kép róla azt meg még jobban. Motor : 2.5 td soros 6 hengeres bmw. 1998-as gyártású.

Köszönöm előre is.

umzug24de@gmail.com

Köszi mindenkinek.

Üdv Norbert

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Sziasztok!

6 hónapja vettem egy 2002-es évejáratú B2-s Omegát. A műszerfalon szervíz autó jelzés világít az autó indításkor. Az autó 4500-as fordulaton letilt. Többszöröri újraindítás után a szervíz jelzés eltűnik. Az autó előző tulaja ezt már tapasztalta korábban, ő ezt a problémát vezérműtengelly jeladó cseréjével oldotta meg. Miből lehetne megállapítani, hogy a probléma forrása most is a vezérműtengely jeladója-e, vagy a főtengely jeladója okozza? Én azt hallotam, hogy csak gyári, bontott vagy új jeladóval érdemes próbálkozni, de nem találok olyan bontót, ahol lenne ilyen. Szeretném ezt a probémát megoldani, esetleg ha tudnátok erre alkalmas bontó címeket mondani, azt nagyon megköszönném! Már sok bontónál próbálkoztam, de nem jártam sikerrel.

Motorkód: Z22xE

UI: Ha a szervízjelzés (többszöri indítás után) eltűnik, és úgy megyek az autóval lehet-e valami baja a kocsimnak?

Aki tud segíteni, szívesen felhívom telefonon, ha megadja a számát.

06306353023

Link to comment
Megosztás:

  • 3 months later...

Hello mindenki ujj vagyok még itt az a problémám hogy van egy omega b 2.2 dti es melegen rángat es lefullad a meleg érvényes a naptól felmelegedésre is hibakódot nem tarol az ECU pedig ritkán egy pillanatra felvillan a chek lámpa az Adagolo Psg meg nem volt ki olvasva / indulni indul bármikor azonnal/ aki tapasztalt mar ilyet kérem segítsen előre is koszonom

Link to comment
Megosztás:

Hello mindenki ujj vagyok még itt az a problémám hogy van egy omega b 2.2 dti es melegen rángat es lefullad a meleg érvényes a naptól felmelegedésre is hibakódot nem tarol az ECU pedig ritkán egy pillanatra felvillan a chek lámpa az Adagolo Psg meg nem volt ki olvasva / indulni indul bármikor azonnal/ aki tapasztalt mar ilyet kérem segítsen előre is koszonom

Ujj?

Link to comment
Megosztás:

Guest
Ez a téma már lezárult.
×
×
  • Create New...

Fontos információ

Sütiket (cookies) helyeztünk el az eszközén, hogy segítsünk a webhely jobbá tételében. Módosíthatja a sütik beállításait , különben feltételezzük, hogy rendben van a folytatás.